Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Внутрішні хвороби


Аббас Алі Нахар Катарнех. Імуно-протеолітичний дисбаланс при поєднанні гастродуоденальної патології та бронхіальної астми та його корекція циклофероном : дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Аббас Алі Нахар Катарнех. Імуно-протеолітичний дисбаланс при поєднанні гастродуоденальної патології та бронхіальної астми та його корекція циклофероном. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби. – Київська медична академія післядипломної освіти ім.. П.Л.Шупика МОЗ України, Київ, 2005.

Дисертація присвячена удосконаленню діагностики і лікування ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони у хворих на БА. Показано, що у хворих з констеляцією даних захворювань відбуваються більш глибокі зміни з боку клітинного та гуморального імунітету та системи протеолізу, які зберігаються і період ремісії. Застосування циклоферону у комплексному лікуванні цих хворих сприяло нормалізації імуно-протеолітичних зрушень, підвищенню частоту ерадикації Нр, більш динамічній ліквідації клінічних проявів та зменшувало число рецидивів гастродуоденальної патології протягом першого року спостережень поряд із подовженням сумарної тривалості ремісії бронхіальної астми.

1. У 85,9% хворих на бронхіальну астму виявлено скарги з боку шлунково-кишкового тракту. Серед них в 11,8% діагностовано невиразкову диспепсію, у 88,2%: хронічний гастрит (гастродуоденіт) – у 100%, ерозивні ураження - у 14,3%, пептичні виразки - у 26,8%. У хворих на БА констатовано гіподіагностику уражень гастродуоденальної зони, збільшення їх частоти та глибини, ступеня обсіменіння Нр по мірі наростання тяжкості БА.

2. Особливостями клінічного перебігу БА при поєднанні із ерозивно-виразковими ураженнями гастродуоденальної зони є: менша сумарна тривалість ремісії та подовжена тривалість загострень; вища розповсюдженість емфіземи легень та вираженість рестриктивних порушень функції зовнішнього дихання.

3. Патогенетична своєрідність даної констеляції полягає у гіперпродукції ІЛ-4, ІЛ-8 при дефіциті ІФН-, Т-лімфоцитів, цитотоксичних клітин поряд із підвищенням рівня адгезивних молекул, В-лімфоцитів та рецепторів до ІgЕ, пролонгованій активації мононуклеарів, що зберігалися і у фазу відносної ремісії.

4. Активація системного та місцевого протеолізу була більш вираженою у хворих із поєднаною патологією, причому протеолітична активність була у тісному прямопропорційному зв’язку із ступенем обсіменіння слизової оболонки шлунка Нр та зберігалась у фазу відносної ремісії.

5. Застосування циклоферону сприяло збільшенню вмісту цитотоксичних лімфоцитів, зниженню експресії адгезивних молекул, рецепторів до ІgE, вмісту В-лімфоцитів та ІЛ-8, ІЛ-4 і зростанню вмісту ІФН-, сприяючи ліквідації дисбалансу між продукцією Th1- та Th2-типами цитокінів, а також і між протеазами та антипротеазами.

6. Включення до комплексного лікування хворих із поєднаною патологією циклоферону підвищувало частоту ерадикації Нр, більш динамічно покращувало клінічні та ендоскопічні прояви, а також зменшувало число рецидивів гастродуоденальної патології протягом першого року спостережень поряд із подовженням сумарної тривалості ремісії бронхіальної астми.

Публікації автора:

1. Аббас Алі Нахар Катарнех. Частота та перебіг гастродуоденальної патології у хворих на бронхіальну астму // Вісник СумДУ. -2004. - №11(70).- С.179-184.

2. Приступа Л.Н., Аббас Алі Нахар Катарнех. Інтерлейкін-4 та інтерферон- сироватки крові при констеляції бронхіальної астми та метаболічного синдрому // Вісник наукових досліджень. – 2004. - №4. – С.52-53. Здобувачеві належить огляд літератури, зібрання матеріалу статистична обробка даних та їх інтерпретація у хворих із ізольованим перебігом бронхіальної астми.

3. Орловський В.Ф., Кириченко Н.М., Аббас Алі Нахар Катарнех. Взаємозв’язок вираженості антрального гастриту і дуоденіту та рівня інтерлейкіну-8 і молекул адгезії у хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки // Укр. мед. альманах. – 2004. - №4. - С.107-109. Здобувачеві належить фрагмент роботи з набору матеріалу для морфологічних та імунологічних досліджень.

4. Приступа Л.Н., Орловський О.В., Аббас Алі Нахар Катарнех. Вираженість зрушень у системі протеолізу у хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки хелікобактерної етіології // Лабораторна діагностика. -2003.- № 3. – С. 9-11. Здобувачеві належить огляд літератури за темою дослідження, забір матеріалу, узагальнення результатів та висновки.

5. Орловський В.Ф., Аббас Алі Нахар Катарнех. Стан цитокінової продукції при поєднанні бронхіальної астми та пептичної виразки дванадцятипалої кишки // Укр. мед. альманах. -2004. - №6.- С.107-109. Участь здобувача у написанні роботи є визначальною, ним самостійно проведено огляд літератури із теми наукової роботи, зібрано матеріал, проведено статистичну обробку даних, зроблені узагальнення та висновки.

6. Аббас Алі Нахар Катарнех, Орловський В.Ф. Вплив циклоферону на імунний стан хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки в поєднанні із бронхіальною астмою // Запоріжський медичний журнал. – 2005. - № 2.- С. 21-23. Участь А.А. Катарнех у написанні статті є основною та полягає у проведені огляду літератури, опрацюванні даних, написанні статті, узагальнені результатів дослідження.

7. Приступа Л.Н., Аббас Алі Нахар Катарнех. Продукція маркерів запалення у хворих на бронхіальну астму у поєднанні із ожирінням під впливом базисної терапії та статинів // Здобутки і перспективи клінічної терапії та ендокринології: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції / За ред. проф. Ковальчука Л.Я. – Тернопіль: «Укрмедкнига», 2004. – С.62-63. Здобувачеві належить забір матеріалу у хворих із ізольованою бронхіальною астмою, його статистична обробка та узагальнення.

8. Аббас Алі Нахар Катарнех. Стан клітинного імунітету у хворих при поєднанні бронхіальної астми та пептичної виразки дванадцятипалої кишки хелікобактерної етіології // Здобутки і перспективи клінічної терапії та ендокринології: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції / За ред. проф. Ковальчука Л.Я. – Тернопіль: «Укрмедкнига», 2004. – С.41-42.

9. Аббас Алі Нахар Катарнех. Вираженість гастритичних уражень у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки / Матеріали II Республіканської науково-практичної конференції викладачів, студентів та молодих вчених «Сучасні проблеми клінічної та теоретичної медицини». – Суми, 2004. - С.78.

10. Аббас Алі Нахар Катарнех. Інтерлейкін-4 та інтерферон- при поєднанні бронхіальної астми та пептичної виразки дванадцятипалої кишки / Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Новітні технології в діагностиці та лікуванні внутрішніх хвороб». – Харків, 2004. – С.59.

11. Аббас Алі Нахар Катарнех. Стан місцевого та загального протеолізу у хворих на ерозивно-виразкові ураження гастродуоденальної зони та бронхіальну астму / Матеріали міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених „Сучасні проблеми клінічної та теоретичної медицини” - Суми, 2005.-С.118.