Галицький Володимир Михайлович. Інститут зайнятості в умовах трансформації соціальної політики в Україні : Дис... канд. наук: 22.00.04 - 2008.
Анотація до роботи:
Галицький В.М. Інститут зайнятості в умовах трансформації соціальної політики в Україні. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступенякандидата соціологічних наук за спеціальністю 22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології. – Інститут соціології НАН України, Київ, 2008.
У дисертації здійснено комплексне соціологічне дослідження інституту зайнятості за умов трансформації соціальної політики в перехідному українському суспільстві. Розглянуто теоретико-методологічні проблеми соціологічного дослідження ринку праці, регуляторні особливості й функції останнього. Проаналізовано соціальну політику України в контексті європейської інтеграції у сфері зайнятості. Зроблено висновок, що потреба у формуванні нової концепції вітчизняної соціальної політики актуалізується у зв’язку з новими соціально-економічними умовами розвитку суспільства і держави, зорієнтованими на ринкові відносини, необхідністю захисту населення від нових соціальних ризиків, притаманних цим відносинам. Розглянуто державну стратегію регуляції ринку праці в контексті як активної, так і пасивної соціальної політики.
У висновках підбито головні підсумки дослідження інституту зайнятості за умов трансформаційних процесів у транзитивному (перехідному) українському суспільстві в контексті вдосконалення соціальної політики. Відзначається, що пом’якшення соціально-економічних наслідків безробіття та створення продуктивної зайнятості передбачає реалізацію Урядом України трьох типів політики зайнятості: макроекономічної, активної та соціальної. Акцентується увага на тому, що вдосконалення функціонування ринку праці в Україні потребує розроблення політики зайнятості, яка враховуватиме специфіку перехідної економіки, національні особливості та менталітет населення. При цьому наголошується важливість наближення соціальної політики України до вимог Європейського Союзу, а також необхідність здійснення державою як активної, так і пасивної політики на ринку праці. Низка результатів – висновків стосується також проблеми розроблення нової (сучасної) вітчизняної концепції зайнятості, вдосконалення ринку праці як регулятору останньої, соціологічного дослідження інституту зайнятості.
Публікації автора:
1. Саєнко Ю.І., Денисенко В.М., Мімандусова Г.І., Галицький В.М., ОсташкоТ.О. Соціальні та економічні наслідки вступу України до СОТ: експертні оцінки / Відп. ред. Ю.Привалов. – Львів: Українські технології, 2004. – 142 с.
2. Галицький В.М., Привалов Ю.О., Чепурко Г.І. Поведінкові стратегії на ринку праці України / Відп. ред. Ю.Саєнко – К.: ПЦ “Фоліант”, 2005. – 226 с.
3. Галицький В. Ринок праці у перехідній економіці як фактор подолання соціальних ризиків // Чорнобиль і соціум. – Вип. 10. – К., 2004 – С. 109–121.
4. Галицький В. Зайнятість населення та проблеми її регулювання в ринковій економіці // Суспільство: історія, методологія дослідження, практика: Матеріали Всеукраїнської науково-теоретичної конференції. – Тернопіль, 2004. – С. 92–93.