Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економічна теорія


341. Кассан Кшиштоф. Інтеграція, як необхідна умова прогресу перехідних економік: дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Дніпропетровський держ. аграрний ун-т. - Д., 2004.



Анотація до роботи:

Кшиштоф Кассан. Інтеграція, як необхідна умова прогресу перехідних економік. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.01.01 – економічна теорія. - Дніпропетровський державний аграрний університет, Дніпропетровськ, 2004.

Проведений історіко-логічний аналіз послідовності та спадкоємності у здійсненні процесів європейської інтеграції. Інтеграційні процеси набули загального характеру, проникли до всіх сфер життєдіяльності, забезпечили рух найбільш мобільних елементів господарювання (капіталу, робочої сили, товарів, сировини, матеріалів).

У роботі зроблена спроба показати об’єднання, обумовлені історичним процесом інтеграції, економічні закономірності формування й розвитку європейської інтеграції, використання світового розподілу праці.

Зроблено причинно-наслідковий аналіз взаємозв’язку об’єктивних економічних умов з формами економічної інтеграції, це дало можливість виділити елементи вертикально - іерархічної структури інтеграції. Розвиток європейської інтеграції обумовлює також необхідність якісних змін в інституціональному середовищі країн, що приймають участь в інтеграції, тому в роботі зроблений детальний аналіз тих явищ і процесів, які відбуваються у вертикальній інституціональній структурі економіки, а також структурних змін і змін в окремих галузях і сферах польської економіки. Наведені чинники, які сприяють і протидіють інтеграції Польщі з ЄС.

1. Аналіз основних шляхів інтеграції Польщі з Європейським Союзом, свідчить про те, що вона може слугувати певною мірою прикладом при подальшому входженні України в процеси інтеграції у світовій економіці. Обґрунтований взаємозв’язок економічної теорії з економічною політикою держав відносно майбутніх інтеграційних процесів. Економічна теорія надає можливість визначення макроекономічних орієнтирів розвитку при формуванні економічної політики, при цьому враховуються позаекономічні чинники впливу при її проведенні.

2. Об’єднання країн з перехідною економікою, за умов глобалізації світової економіки створило принципово нову ситуацію в ЄС. До створення позитивних моментів слід віднести такі, як створення нового якісного потенціалу економічного зростання, сприятливих умов розвитку новітніх технологій, зниження витрат виробництва, можливості послабити негативні наслідки структурних реформ.

3. В роботі знайшло подальший розвиток обґрунтування особливостей формування нової системи виробничих відносин за умов інтеграції. При дослідженні цих особливостей для країни з перехідною економікою, яка за інституціональними ознаками, за низкою економічних показників посідає одне з останніх місць в Європі, доведено, що певні зміни у цьому напрямку будуть забезпечені, якщо провести докорінну структурну перебудову економіки, забезпечити вихід її на рівень розвитку, який характерний для розвинутих країн - учасниць ЄС.

4. Важливим пріоритетом євроінтеграції є забезпечення зваженого використання внутрішніх і зовнішніх джерел фінансування структурних перетворень, де об’єктивною стороною є наявні процеси ринкової інтеграції, суб’єктивну сторону інтеграційних процесів в Європі відображають результати тривалого поступового руху країн ЄС в напрямку поставлених цілей. Інституалізація процесу євроінтеграції створює додаткові стимули для її поглиблення і прискорення.

5. Доведена об’єктивна необхідність поглибленої співпраці країн з перехідною економікою з Європейським Союзом, якій мають передувати глибокі інституціональні реформи. У країнах, які вступають до ЄС, пристосування до вимог ЄС в економічній сфері обумовлене необхідністю проведення структурних реформ. Успіх інтеграційних зусиль кожної країни - кандидата до вступу в ЄС залежать від її конкретних досягнень, від того, наскільки швидко вона зможе зрівнятися за рівнем економічного розвитку із західними партнерами.

6. Визначені економічні інституціональні умови щодо поглиблення партнерства Польщі і України, в зв’язку з їх майбутнім входженням в ЄС, зміцнення наявних економічних зв’язків між ними з урахуванням геоекономічних інтересів країн.

Публікації автора:

Статті у фахових наукових виданнях:

  1. Батура О.В., Кассан Кшиштоф. Інтеграція, як чинник економічного прогресу країн з перехідною економікою//„Економіка: проблеми теорії та практики”, Монографія. - Дніпропетровськ: „Наука і освіта”, 2003. – 144с. (8,87 друкованих аркушів, з яких автору належить 7,0).

  2. Кассан Кшиштоф. Сущность и масштабы международной экономической интеграции в Европе ХХІ века// „Економіка: проблеми теорії та практики”, Зб. наук. праць. -Вип.100. Дніпропетровськ, ДНУ: "Наука і освіта", , 2001. - С. 39-49.

  3. Кассан Кшиштоф. Історичний аналіз процесу європейської інтеграції // „Теорії мікро - та макроекономіки”, Зб. наук. праць. - Вип.10.- Київ: "Академія муніципального управління", 2002. - С. 212-222.

  4. Кассан Кшиштоф. Сектор малих і середніх підприємств на європейському внутрішньому ринку//„Теорії мікро - та макроекономіки”, Зб. наук. праць. - Вип. 14.-Київ: "Академія муніципального управління", 2003. - С. 132-137.

  5. Колдунов Ярослав, Кассан Кшиштоф. Відповідність малих та середніх підприємств та фірм Польщі перед входженням в стуктури Євросоюзу// „Економіка: проблеми теорії та практики”, Зб. наук. праць.- Вип. 187.-Том3. – Дніпропетровськ, ДНУ: „Наука і освіта”. - 2004. - С. 595-599.

  6. Светлов Б.Т., Кассан Кшиштоф. Аграрний сектор економіки Польщі і його конкурентоспроможність на європейському ринку//„Теорії мікро - та макроекономіки”, Зб. наук. праць. - Вип. 15. – Київ: "Академія муніципального управління", 2004. - С. 18-23.

Публікації в інших виданнях:

  1. Гугнін О., Гугніна Т., Кассан К. Тенденції розвитку моралі російського підприємництва - від нігілізму до естетичної етики//„Категорія вартості в нових умовах”, Зб. наук. праць. -Жешув: "Жешувська політехніка", 1999. - С. 107-112.

  2. Гугнін О., Кассан К. Технологія виборчої компанії в Росії// „Підприємство на порозі ХХІ ст.” - Матеріали Міжнародної наукової конференції".- Закопани (Польща): „Освіта", 2001. - С. 157-163.

  3. Кассан К. Польща і Україна на порозі Європи//„Проблеми державного будівництва в умовах європейського шляху розвитку незалежної Україні”, Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 10-й річниці Незалежності України 25-26 квітня 2001. - К., 2001. - С.47-53.

  4. Гугнін О., Кассан К. Російське православ'я і регіональне підприємництво//. "Глобалізація і регіоналізація господарської діяльності в Європі", Зб. наук. праць. -Жешув: "Жешувська політехніка", 2001. - С. 157-163.

  5. Гугнін О., Кассан К. Європейська інтеграція як умова розвитку політичного маркетингу – мікс//„Сучасні інтеграційні процеси в економічному вимірі”, Матеріали Міжнародної наукової конференції .-Жешув: "Жешувська політехніка", 2003. - С.199-205.

  6. Кассан К. Економічні критерії готовності країни до вступу в Євросоюз (на прикладі Польщі)//. „Країни з перехідною економікою перед вступом в Євросоюз”, Зб. наук. праць.- Жешув: "Жешувська політехніка", 2004. - С.62-72.