Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка, організація і управління підприємствами


Коваль Тетяна Олександрівна. Інвестиційна діяльність промислового підприємства : Дис... канд. наук: 08.06.01 - 2002.



Анотація до роботи:

Коваль Т.О. – Рукопис. “Інвестиційна діяльність промислового підприємства”.

Дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.01 – економіка підприємства і організація виробництва. – Харківський державний економічний університет. – Харків, 2002.

Дисертація містить теоретичне обґрунтування та методичні рекомендації щодо визначення напрямків і шляхів активізації інвестиційної діяльності підприємств. У роботі систематизовано сучасні форми і чинники нагромадження на підприємствах, основні чинники збільшення прибутків промислових підприємств у сучасних кризових умовах, особливості інвестування і джерела інвестицій на промислових підприємствах в умовах перехідної економіки. Узагальнено методичні підходи до визначення ефективності інвестиційних проектів стратегічного характеру, а також оцінки реальних інвестиційних проектів. Визначено основні шляхи підвищення ефективності використання фонду нагромадження і капітальних вкладень на підприємствах. Запропоновано шляхи активізації інвестиційної діяльності на підприємстві, зокрема ефективності використання інвестицій в умовах переходу до ринку в Україні.

В узагальненому вигляді результати дисертаційного дослідження полягають у визначенні особливостей і сучасних форм інвестиційної діяльності та нагромадження на підприємствах; узагальненні особливостей інвестування і джерел інвестицій на основі дослідження суті, характеру й оцінки стану сучасної ситуації інвестування на промислових підприємствах; в обґрунтуванні основних чинників збільшення прибутків промислових підприємств у сучасних умовах; у розробці методичних підходів до оцінки і визначення ефективності інвестиційних проектів та шляхів активізації інвестиційної діяльності на підприємстві.

1. Методичні основи реального підвищення інвестиційної активності промислових підприємств, визначені в результаті дослідження теоретичних проблем суті та характеру їх інвестиційної діяльності, а також практики здійснення інвестицій, узагальнення умов і чинників, які визначають напрямки пожвавлення виробничого інвестування, сприятимуть зростанню інвестиційного потенціалу економічних суб’єктів, а також розширенню можливостей самоінвестування підприємств шляхом активізації джерел нагромадження та збільшення доходів у загальному процесі вирішення задач ринкового реформування економіки.

2. В умовах становлення ринку посилюється необхідність оптимізації співвідношення між нагромадженням і споживанням. Оптимальним є таке співвідношення між ними, яке забезпечує високі темпи зростання доходів підприємств і фонду споживання протягом тривалого періоду часу. Основним критерієм оптимального співвідношення є забезпечення на підприємствах ефективного розширеного відтворення інтенсивного фондозберігаючого типу, досягнення комерційної рентабельності з одночасним забезпеченням суспільно-нормальних у даний період прибутків підприємств.

3. Для досягнення суспільно-нормального рівня прибутків та інших найважливіших економічних показників підприємствам необхідно ввести в дію комплекс чинників нагромадження, а також мобілізувати всі внутрішні і зовнішні джерела інвестування.

4. Процедура оцінки та вибору інвестиційних проектів повинна включати як формалізовані методи розрахунку кількісних критеріїв економічної ефективності, так і неформалізовані експертні методи аналізу якісних аспектів проекту.

5. У дисертації сформульовано практичні пропозиції щодо вдосконалення заходів з активізації інвестиційної діяльності: поглиблення наукового обґрунтування централізованих інвестиційних проектів, їх розміщення і реалізація на конкурсній основі; розширення практики прискореної амортизації для низки високоефективних підприємств, вирішення питання щодо збиткових підприємств; удосконалення законодавчої, та правової бази інвестиційної і господарської діяльності підприємств та ін.

Всі шляхи і резерви підвищення ефективності фонду нагромадження й інвестицій на підприємствах необхідно використовувати комплексно й одночасно.

Публікації автора:

  1. Коваль Т.А. Производственное инвестирование на предприятиях в условиях трансформационной экономики. // Вісник ХДПУ “Технічний прогрес та ефективність виробництва”. 1998. № 26. – Харків, ХДПУ. – 1998. – С.37-39.

  2. Коваль Т.А., Пономаренко А.А. Активизация инвестиционной деятельности на предприятиях. Вісник ХДПУ “Дослідження та оптимізація економічних процесів 1998. - № 1. Харків, ХДПУ. – 1998. – С.117-120.

  3. Коваль Т.А., Пономаренко А.А. Зарубежный опыт управления НТП и интенсификацией. Вісник ХДПУ “Технічний прогрес та ефективність виробництва”.1997. № 22. – Харків, ХДПУ. – 1997. – С.147-149.

  4. Коваль Т.А. Пути повышения эффективности использования инвестиций на промышленных предприятиях. // Вестник Национального технического университета “Харьковский политехнический институт”, выпуск 24. “Технический прогресс и эффективность производства”. Харьков – 2001. – с.54-57.

  5. Коваль Т.А. К вопросу об условиях достоверности оценки инвестиционных проектов. // Вестник Национального технического университета “Харьковский политехнический институт”, 148’2002. “Технический прогресс и эффективность производства”. НТУ “ХПИ” – 2002. – с.18-20.

  6. Коваль Т.А. Виробниче інвестування на підприємствах в умовах трансформаційної економіки. // Матеріали ІІІ міської науково-практичної конференції “Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих вчених Харківщини”. – Харків, 25 лютого 2000р.

  7. Коваль Т.А. Возможности использования потенциальных источников производственного инвестирования. // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Наука і соціальні проблеми суспільства: людина, техніка, технологія, довкілля”. – Харків, 14 – 16 травня 2001р.