Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Сільськогосподарські науки / Плодівництво


Потанін Дмитро Валерійович. Якість та однорідність господарсько-біологічних ознак плодових рослин у зв'язку з варіюванням продуктивності насаджень : Дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / УААН; Інститут садівництва. — К., 2003. — 195арк. : рис. — Бібліогр.: арк. 140-158.



Анотація до роботи:

Потанін Д.В. Якість та однорідність господарсько-біологічних ознак плодових рослин у зв’язку з варіюванням продуктивності насаджень.– Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук. 06.01.07- Плодівництво. Національний аграрний університет. Київ, 2003.

Встановлено кореляційні залежності між біометричними показниками росту дерев та їх плодоношенням.

Дослідження свідчать, що варіювання показників продуктивності рослин збільшується при ущільненості насаджень.

Визначено кореляційний зв’язок між фізіологічним станом яблуні та абрикоса (електропровідністю) та вирівняністю плодоношення.

Досліджено вплив мікрорельєфу ґрунтів на змінюваність біометричних показників у дерев.

Використання термотерапії для рослин суниці та смородини зменшує варіацію показників продуктивності по відношенню до необроблених у 2...10 разів.

Встановлено, що продуктивність експлантів у біотехнологічних умовах залежить від фази розвитку рослин та місця відбору на дереві.

1. Варіювання показників росту в комплексі зеленого живцювання і розсадниках знаходиться в межах: для комплексу зеленого живцювання: яблуня 47…67, підщепи кісточкових 70…141; для розсаднику: яблуня 11…28, груша 22…25, персик 13…18, слива 17…29, абрикос 10…23, смородина 10…126, суниця 20…45 %%. Спостерігається збільшення варіювання при зменшенні площі живлення рослин або вирощуванню саджанців на клоновій підщепі меншою за силою росту.

2. Варіювання показників росту дерев молодих і плодоносних насаджень знаходиться в межах: яблуня 14…26, груша 11…21, персик 10…20, слива 41…105, абрикос 11…20, смородина 22…25, суниця 24…39 %%.

3. Варіювання збільшується при зменшенні площі живлення рослин або вирощуванні дерев на клоновій підщепі, меншій за силою росту. При зменшенні площі живлення на 20…50% варіювання ознак збільшується на 15…25%.

4. Впливу стоку ґрунтових вод і напрямку обробітку ряду на варіювання ознак дерева знайдено не було.

5. Для зменшення варіювання ознак росту і продуктивності ягідних культур пропонується використовувати термічний обробіток садивного матеріалу перед садінням, що для ягідних порід зменшує варіювання з 130% до 20%.

6. Використання способів відбору рослин за показниками їх фізіологічного стану, таких як активність фотосинтетичного апарату за методом індукції флуоресценції хлорофілу та електропровідність частин рослини може зменшити варіювання ознак в 2…3 рази.

7. Визначено, що оптимальною за доступністю проведення розрахунків і точністю за теорією нормального розподілення є формула представленого типу.

8. Визначення варіювання морозостійкості за методами прямого проморожування і диференційного термічного аналізу показало, що отримані дані не є однаковими. Найбільшою точністю відзначається метод диференційного термічного аналізу, коефіцієнт варіації до 11%. При прямому проморожуванні точність з мінімальною кількістю зразків може бути отримана тільки при потканинному порівнянні дії низьких температур на об’єкт при цьому коефіцієнт варіації сягає 10...50%.

9. Дерева, висаджені саджанцями з більшим діаметром штамбу, мають продуктивність на 10...20% більшу, ніж у дерев, де цей показник при садінні був менший.

Публікації автора:

Потанін Д. В., Бублик Н. А. Вплив якості саджанців персика на продуктивність насаджень// Садівництво: Міжвід. тематич. наук. зб. – К.: Нора-друк, 2001. – вип. 54. –

Особистий внесок здобувача: отримання результатів, узагальнення, підготування статті до друку.

Потанін Д. В., Китаєв О. І., Бублик М. О. Статистичний аналіз термограм льодоутворення у плодових рослин // Садівництво: Міжвід. тематич. наук. зб. – К.: Нора-друк, 2001. – вип. 53. – С. 293-299.

Особистий внесок здобувача: отримання результатів, узагальнення, підготування статті до друку.

Потанін Д. В., Колесніченко О. В., Бублик М. О. Експрес метод визначення життєздатності пилку// Міжвід. тематич. наук. зб.// Садівництво: Вип. 50. К: Нора-прінт. – 2000. С. 109-112.

Особистий внесок здобувача: отримання результатів, узагальнення, підготування статті до друку.

Потанін Д. В., Колесніченко О. В., Бублик М. О. Отримання гаплоїдних тканин яблуні шляхом пророщування зрілого пилку в умовах біотехнологічної лабораторії// Садівництво: Міжвід. тематич. наук. зб. – К.: Нора-друк, 2001. – вип. 52. – С. 109-112.

Особистий внесок здобувача: отримання результатів, узагальнення, підготування статті до друку.

Потанин Д. В., Бублик Н. А., Китаев О. И. Дисперсионный анализ экзотерм льдообразования у плодовых // Материалы международной научно-практической конференции Итоги и перспективы развития плодоводства и овощеводства. Горки. – 2001. - С.57-60.

Особистий внесок здобувача: отримання результатів, узагальнення, підготування статті до друку.