Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


Доценко Дмитро Григорович. Хірургічне лікування гострого деструктивного панкреатиту із застосуванням імунотропних препаратів : Дис... канд. наук: 14.01.03 - 2007.



Анотація до роботи:

Торба А.В. Клініко-експериментальне обгрунтування застосування фотохімічно активованих мазей у хірургічному лікуванні перитоніту. - Рукопис

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03. – хірургія. Харківський державний медичний університет, Харків, 2006.

Дисертація присвячена вивченню змін стану перекисного окислення ліпідів, стану системи антиоксидантного захисту й особливостей репаративних процесів у хворих на перитоніт і проведенню їхньої корекції за допомогою сучасного хірургічного лікування з використанням місцевого фотохімічного впливу.

Матеріалом дисертаційної роботи стали результати експериментального дослідження проведеного на 120 самцях білих щурів, яким викликали гострий розлитий перитоніт та клінічного спостереження за 65 хворими на гострий розлитий перитоніт.

Шляхом комплексного вивчення активності перекисного окислювання ліпідів, стану системи антиоксидантного захисту, морфологічних змін очеревини, рівня ендогенної інтоксикації встановлено ряд факторів, що погіршують перебіг перитоніту.

При розборі кожного спостереження можна було виділити основну причину, що призвела до вирішального впливу на несприятливий результат. Серед основних причин летальних результатів ми виділили такі: пізня госпіталізація, невчасна операція; літній і старечий вік, супутні захворювання; післяопераційні ускладнення. Проведені нами дослідження показали, що застосування місцевого фотохімічного впливу активує репаративні процеси, ефективно відновлює порушення в системі ПОЛ-АОЗ, пригнічує ріст мікрофлори, зменшує терміни лікування хворих в 1,4 рази (р < 0,05), число ускладнень зменшити у 3,8 рази (р < 0,05) та у 1,7 рази (р < 0,05) зменшити летальність порівняно з традиційним методом лікування, що дозволяє застосовувати метод для лікування гнійного розлитого перитоніту.

У дисертації приведено теоритичне узагальнення й нове розв'язання актуальної задачі з лікування розлитого гнійного перитоніту, що дозволило рекомендувати використання санації черевної порожнини фотохімічно активованою маззю «Левомеколь», як найефективніший метод корекції виявлених порушень у хворих на гострий розлитий перитоніт.

  1. У експерименті доведено, що в умовах перитоніту спостерігається активація ПОЛ у вигляді підвищення вмісту ДК в крові у 1,72 рази (р < 0,05), у тканинах у 1,93 рази (р < 0,05) та зниження активності СОД в крові у 2,21 раз (р < 0,05), у тканинах у 1,14 раз (р < 0,05) від норми.

  2. Фотохімічна активація дозволяє зменшити рівень дієнових кон'югат у тканинах очеревини експериментальних тварин в 1,87 рази (р < 0,05), а активність СОД підвищити в 2,43 рази (р < 0,05), що свідчить про значне поліпшення антиоксидантного захисту уражених тканин.

  3. Проведені морфологічні та морфометричні дослідження в експерименті свідчать про зменшення судинної реакції в разі використання активованої мазі, про що свідчить статистично достовірне зниження в 4,9 рази (р < 0,05) питомого об'єму еритроцитів у біоптатах очеревини. При санації не активованим розчином мазі “Левомеколь” питомий об'єм еритроцитів у біоптатах очеревини статистично достовірно зменшився лише в 3,2 рази (р < 0,05).

  4. Використання в комплексі лікування ГРП фотохімічно активованої мазі «Левомеколь» дозволило на 5 добу добитися відновлення морфологічних характеристик очеревини; до 3 доби купірувати дегенеративно-запальні зміни в ній та в 1,7 раза (р < 0,05) прискорити репаративні процеси в порівнянні з групою співставлення.

  5. Санація черевної порожнини за розробленою нами методикою дозволила домогтися швидкого пригнічення грампозитивної та грамнегативної мікрофлори, частота виділення якої була у 2 і 1,6 разів менше (р < 0,05), ніж у групі співставлення відповідно, а частота виділення анаеробної мікрофлори була в 1,8 рази менше від групи співставлення (р < 0,05).

  6. Використання розробленого методу лікування у хворих з ГРП дозволило в 3,8 рази (р < 0,05) зменшити кількість ускладнень, в 1,4 рази зменшити терміни лікування (р < 0,05) і в 1,7 рази зменшити (р < 0,05) летальність порівняно з традиційним методом лікування

Публікації автора:

  1. Торба О.В. Характер мікрофлори при застосуванні фотохімічно активованої мазі на поліетилен оксидній основі при лікуванні перитоніту в експерименті // Український медичний альманах. – 2004. – том 7, № 5 (додаток) . – С.65-66.

  2. Торба А.В. Эффективность применения фотохимически активированной мази „Левомеколь» в комплексном лечении перитонита // Хірургія України. – 2005. - № 3. – С.116-118.

  3. Торба А.В. Изменение противомикробных свойств и абсорбционной активности мази “Левомеколь» под влиянием фотохимической активации // Український медичний альманах. – 2005. – том 8, № 5. – С.144-146.

  4. Торба А.В. Применение фотохимически активированной мази на полиэтиленоксидной основе для лечения перитонита // Клінічна хірургія. – 2005. – № 6. – С. 35-37

  5. Пат. 76190 України, МПК (2006) А61М29/00. Спосіб лікування гнійно-запальних захворювань / Бабенков Г.Д., Торба О.В., Долгополов В.В.- № 2004031773; Заявл. 11.03.2004; Опубл. 17.07.2006, Бюл. №7.- 3 с.

  6. Торба О.В. Мікробіологічний маніторинг при застосуванні фотохімічно активованих мазей на поліетилен оксидній основі при лікуванні абдомінального сепсису. // Зб. наук. праць “Сепсис. Патогенез, діагностика та терапія”. - Харків. – 2004. – С.210-211 .