Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Модаррес Аболфазл. Хірургічне лікування і остеопластика при переломах вилицевого комплексу : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2007.



Анотація до роботи:

Модаррес А. Хірургічне лікування і остеопластика при переломах вилицевого комплексу - рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 - стоматологія. - Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Київ, 2006.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності хірургічного лікування хворих з переломами вилицевого комплексу шляхом відновлення пошкоджень контрфорсів середньої зони обличчя з використанням методів остеопластики місцевим кістковим і остогенним матеріалом.

Вивчена частота появи післяопераційних дефектів кісток і контрфорсів середньої зони лицьового черепу, розроблена класифікація післятравматичних і післяопераційних дефектів навколовилицевої області, що дозволяє більш точно описати вид дефекту і планувати його усунення. Додатково застосований метод ехоостеометрії для підвищення якості діагностики стану зони пошкоджених контрфорсів середньої зони лицьового черепу.

З метою оптимізації планування методів лікування постраждалих з переломами вилицевого комплексу, відновлення контрфорсів середньої зони обличчя вивчені показники активності остеогенних клітин-попередників кісткового мозку, з уламків вилицевого комплексу, а також можливість використання їх в якості ауто трансплантатів. Вивчена іn vitro дія керамічного гідроксиапатиту на остеогенні клітини попередники кісткового мозку людини з уламків кісток при переломах вилицевого комплексу і показано його негативний вплив на ріст і диференціювання кісткових клітин, а також вивчено стан і динаміку мікробного фону ротової, носової порожнини, гайморової пазухи з вказаним діагнозом в залежності від давності травмування.

Отримані дані обстеження хворих з переломами вилицевого комплексу дозволяють раціонально планувати оперативне лікування, що сприяє скороченню часу й етапів лікування, покращенню його функціонального й косметичного результатів.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуального науково-практичного завданя сучасної стоматології (і щелепно-лицьової хірургії) - підвищення ефективності хірургічного лікування хворих з переломами вилицевого комплексу. шляхом розробки нових методів хірургічних втручань, які враховують такі важливі фактори, як стан імунітету пацієнта, регенераторний потенціал місцевих кісткових фрагментів, мікробне обсімення верхньощелепної пазухи.

1. При переломах вилицевої кістки і вилицевої дуги пошкодження навколовилицевих контрфорсів зустрічається в 100% випадків, в тому числі: їх уламкове руйнування - в 35%; з яких у 24% після операції з’являлись дефекти контрфорсів, що потребують усунення.

2. Запропонована схема описання і класифікація кісткових дефектів навколовилицевої ділянки, що дозволяють систематизувати існуючі види дефектів, виключити термінологічні суперечності, дають хірургу більш точну інформацію для вибору тактики хірургічного лікування для їх усунення, можливість об’єктивізувати процес лікування хворих та його результати.

3. Уламки кісток при переламах вилицевого комплексу в термін до 3 діб після травмування мають остеогену активність, що виявляється в ефективності клонування КУОф від 2,70±2,13 до 93±3,51 на 105 ядерних клітин, що дозволяє використовувати їх як місцевий кістково-пластичний матеріал.

4. При переломах вилицевого комплексу мікробний фон верхньощелепної порожнини й порожнини носу представлено ідентичними за видами мікроорганізмами. Після травмування кількість мікрофлори у верхньощелепній порожнині наростає (від 10 3 КУОф) і через 5-7 діб після травми перевищує 106 - 107 КУО/мл таке в порожнині носа (105 - 107 КУО/мл), одночасно з’являються антибіотико-стійкі патогенні штами. Це обумовлює необхідність доопераційної санації верхньощелепної порожнини, що покращує умови і ефективність лікування.

5. Оцінюючи результати лікування хворих з переломами вилицевого комплексу, додатково до відомих критеріїв слід враховувати як відновлення основних кісткових структур навколовилицевої області, особливо, контрфорсів, так і вправлення жирової клітковини та інших м'яких тканин, що пролабують у верхньощелепну порожнину.

6. Комплексне лікування хворих з переломами вилицевого комплексу, що передбачає доопераційну санацію верхньощелепної порожнини, антибактеріальну терапію, відновлення зруйнованих контрфорсів місцевим кістковим аутопластичним матеріалом із застосуванням мембран, що розсмоктуються забезпечує добрий анатомічний результат лікування в - 73%, задовільний - в 23%, незадовільний - в 4 % випадках.