Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


824. Чибісова Ірина Володимирівна. Хронічна патологія гепатобіліарної системи у вагітних (клініко- патогенетична характеристика, лікування, акушерська тактика): дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Харківський держ. медичний ун-т. - Х., 2004.



Анотація до роботи:

Чибісова І.В. Хронічна патологія гепатобіліарної системи у вагітних (клініко-патогенетична характеристика, лікування, акушерська тактика). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Харківський державний медичний університет МОЗ України, Харків, 2004.

У дисертації узагальнено дані комплексного клініко-лабораторного та інструментального обстеження 182 вагітних з хронічною патологією гепатобіліарної системи. Вперше патогенетично обгрунтовано доцільність включення комбінації ербісолу та кремньоземних ентеросорбентів до їх лікування. Вивчено стан фетоплацентарного комплексу, перебіг вагітності, пологів та післяпологового періоду у вагітних з хронічною патологією гепатобіліарної системи, а також перебіг раннього неонатального періоду у новонароджених, під впливом лікування комбінацією ербісолу та кремньоземних ентеросорбентів. Вдосконалена акушерська тактика ведення вагітності у жінок з хронічною патологією гепатобіліарної системи, розроблені імунологічні та біохімічні показники для визначення ефективності лікування та прогнозування виходу вагітності.

Дослідження присвячено актуальній проблемі сучасного акушерства – удосконаленню лікування та ведення вагітності у жінок з хронічною патологією гепатобіліарної системи. Проведене дослідження дозволило обґрунтувати призначення комбінації ербісолу та кремньоземних ентеросорбентів при лікуванні та медичній реабілітації вагітних з хронічною патологією гепатобіліарної системи, що привело до покращення результатів лікування даної патології, сприяло оптимізації веденню вагітності, пологів та післяпологового періоду, а також раннього неонатального періоду у новонароджених.

  1. При включенні комбінації ербісолу та кремньоземних ентеросорбентів (ентеросгель, сілард П) до комплексу лікування вагітних з хронічною патологією гепатобіліарної системи відмічається скоріша нормалізація загального стану пацієнток, зникнення больового синдрому та диспепсичних явищ, відновлення функціональних проб печінки. Стійка ремісія захворювання настає у середньому на 7,8±0,2 добу від початку лікування, що на 5,6±0,7 діб скоріше, ніж у групі зіставлення (P<0,05).

  2. У обстежених вагітних, які лікувалися з використанням запропонованої комбінації препаратів, у подальшому зменшується частота анемій (в 1,6 рази), пізніх гестозів (в 4,1 рази), фетоплацентарної недостатності (в 5,9 рази), СЗРП, передчасних пологів (в 2,7 рази). Поряд з цим відмічається сприятливий перебіг пологів та післяпологового періоду зі зниженням обсягу крововтрати та частоти гнійно-септичних ускладнень, а також більш задовільний перебіг раннього неонатального періоду.

  3. Застосування комбінації ербісолу та кремньоземних ентеросорбентів у комплексі лікування вагітних з хронічною патологією гепатобіліарної системи покращує біохімічні показники, сприяє скорішій ліквідації синдрому метаболічної інтоксикації, що підтверджується зниженням рівня СМ та метаболітів ПОЛ (МДА і ДК), зростанням активності ферментів системи АОЗ (каталази і СОД), нормалізацією активності ЛДГ та її ізоферментів.

  4. У вагітних при застосуванні комбінації ербісолу та кремньоземних ентеросорбентів виявляється чітка тенденція до ліквідації вторинного імунодефіциту, що полягає у відновленні кількості Т-лімфоцитів та нормалізації їхнього субпопуляційного складу, підвищенні показників ФАМ, зниженні рівня ЦІК у сироватці крові з чіткою тенденцією до нормалізації молекулярного складу, відновленні інтерлейкінового профілю.

  5. Розроблений раціональний спосіб лікування вагітних з хронічною патологією гепатобіліарної системи з використанням комбінації ербісолу та кремньоземних ентеросорбентів сприяє збереженню клініко-лабораторних показників на нормальному рівні протягом 2-х років диспансерного нагляду у 95,8% пацієнток, а частота загострення ХНХ стає в 3,3 рази меншою.

  6. Удосконалена акушерська тактика щодо ведення вагітності у жінок з хронічними захворюваннями гепатобіліарної системи. При цьому вирішувати питання виношування вагітності та прогнозувати її ускладнення, а також ускладнення у пологах і післяпологовому періоді можна з урахуванням динаміки лабораторних (імунологічних та біохімічних) показників щодо вираженості синдромів імунотоксикозу та ендогенної інтоксикації протягом 10-14 діб від початку лікування.

Публікації автора:

1. Чибісова І.В. Вплив комбінації ербісолу та ентеросорбентів на рівень циркулюючих імунних комплексів та «середніх молекул» у вагітних із загостренням хронічної гепатобіліарної патології // Імунологія та алергологія. - 2003. - №2. - С. 37-39.

2. Чибісова І.В. Особливості перебігу пологів у жінок із загостренням хронічної патології гепатобіліарної системи // Український медичний альманах. - 2002. - Т. 5, № 4. - С. 165-168.

3. Чибісова І.В. Стан новонароджених, що народилися від матерів з хронічною патологією гепатобіліарної системи // Український медичний альманах. - 2002. - Т. 5, № 5. - С. 177-180.

4. Антіпова С.В., Чибісова І.В. Вплив ербісолу та ентеросорбентів на стан перекисного окислення ліпідів і систему антиоксидантного захисту у вагітних з хронічною патологією гепатобіліарної системи // Український медичний альманах. - 2003. - Т. 6, № 4. - С. 11-13 (Автором самостійно вивчено динаміку біохімічних показників, перебіг вагітності та пологів, стан гепатобіліарної системи у обстежених вагітних).

5. Чибісова І.В. Вплив глутаргіну на рівень “середніх молекул” та стан циркулюючих імунних комплексів у вагітних з хронічною патологією гепатобіліарної системи // Український медичний альманах.-2003.-Т.6,№ 5.-С.185-189.

6. Чибісова І.В. Вплив глутаргіну на систему глутатіону у вагітних з хронічною патологією гепатобіліарної системи // Український медичний альманах. - 2003. - Т. 6, № 6. - С. 165-168.

7. Чибісова І.В. Особливості перебігу вагітності у жінок з хронічною патологією гепатобіліарної системи у фазі нестійкої ремісії // Актуал. пробл. акуш. і гінекол., клініч. імунології та медич. генетики: Зб. наук. праць. –Київ; Луганськ, 2003.-Вип. 9.–С. 87-93.

8. Чибісова І.В. Патогенетичне обгрунтування використання нового українського препарату антралю у лікуванні жінок з хронічною патологією гепатобіліарної системи // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб.наук. праць. - Київ; Луганськ; Харків, 2000.- Вип. 3 (29).-С. 205-210.

9. Чибісова І.В. Ефективність антралю в лікуванні жінок репродуктивного віку з хронічною гепатобіліарною патологією та його вплив на імунологічні показники // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб.наук. праць. - Київ; Луганськ; Харків, 2000.-Вип. 4 (30).-С.246-255.

10. Чибісова І.В. Вплив антралю на деякі метаболічні показники у жінок з хронічною патологією гепатобіліарної системи // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб. наук. праць. - Київ; Луганськ; Харків, 2000.-Вип. 5 (31). - С. 261-268.

11. Чибісова І.В. Вплив антралю на показники енергетичного метаболізму у жінок з хронічною патологією гепатобіліарної системи // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб. наук. праць. - Київ; Луганськ; Харків, 2000.- Вип. 6 (32). - С. 135-142.

12. Чибісова І.В. Особливості перебігу вагітності у жінок із загостренням хронічної патології гепатобіліарної системи // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб.наук. праць. - Київ; Луганськ; Харків, 2002. - Вип. 4 (43). - С. 259-270.

13. Чибісова І.В. Перебіг вагітності у жінок з хронічною патологією гепатобіліарної системи в залежності від характеру лікування // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб.наук. праць. - Київ; Луганськ; Харків, 2002. - Вип. 5 (44). - С. 290-299.

14. Чибісова І.В. Стан новонароджених у жінок із загостренням хронічної патології гепатобіліарної системи, які отримували лікування ербісолом та ентеросорбентами // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб.наук.праць.- Київ; Луганськ; Харків, 2002.-Вип. 6 (45). - С. 153-163.

15. Чибісова І.В. Вплив глутаргіну на рівень “середніх молекул” у вагітних та породіль з хронічною патологією гепатобіліарної системи // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб.наук. праць. - Київ; Луганськ; Харків, 2004.-Вип. 4 (57).-С. 303-308.