Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Гуменюк Ольга Василівна. Клініко-біохімічні параметри у вагітних з хронічним пієлонефритом: Дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Івано-Франківська держ. медична академія. - Івано-Франківськ, 2002. - 168арк. - Бібліогр.: арк. 142-163.



Анотація до роботи:

Гуменюк О.В. Клініко-біохімічні параметри у вагітних з хронічним пієлонефритом.-Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія.

Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького, Львів, 2002.

Дисертація присвячена вивченню етіопатогенезу, клініки, діагностики та лікування хронічного пієлонефриту у вагітних. Встановлено, що загострення хронічних пієлонефритів у вагітних супроводжується активацією пероксидації ліпідів, пригніченням антиоксидантної системи захисту, показників клітинного і гуморального імунітету, гормональним та цитокіновим дисбалансом, розвитком хронічної плацентарної недостатності та ознаками затримки внутрішньоутробного розвитку плода.

На підставі проведеного клініко-параклінічного обстеження встановлені закономірності патогенетичного перебігу хронічного пієлонефриту, обґрунтовані методи комплексного лікування вагітних з використанням препаратів гінкго та лівоміну, які підвищують ефективність лікування хворих і зменшують ускладнення у перебігу вагітності, родів, післяродового періоду, стані внутрішньоутробного плода і новонародженого.

  1. У роботі на основі комплексного клініко-параклінічного обстеження встановлено закономірності патогенетичного перебігу хронічного пієлонефриту, його вплив на перебіг вагітності, утробний стан плода, удосконалено комплексну терапію для профілактики можливих ускладнень гестаційного та післяродового періодів в організмі матері та їх новонароджених.

  1. В основі патогенезу хронічного пієлонефриту вагітних лежать: запальний синдром, порушення гормонального статусу, дисбаланс імунної системної відповіді організму матері на внутрішньоутробний розвиток плода.

  2. За умови наявності хронічного пієлонефриту у вагітних жінок відмічається надмірна активація процесів перекисного окислення ліпідів на тлі пригнічення системи антиоксидантного захисту.

  3. Хронічний пієлонефрит спричинює зниження гормональної функції фетоплацентарного комплексу; пригнічення клітинної та активацію гуморальної ланки імунної відповіді.

  4. У вагітних жінок, хворих на хронічний пієлонефрит, відмічається цитокіновий дисбаланс у бік збільшення прозапальних інтерлейкіну-1b, інтерлейкіну-8 на тлі зменшення протизапального інтерлейкіну-10; надмірна активація моноцитів/макрофагів – одних із основних регуляторів імунної відповіді, що проявляється надмірною продукцією клітинами інтерлейкіну-1b та інтерлейкіну-8.

  5. Хронічний пієлонефрит вагітних призводить до виникнення затримки внутрішньоутробного розвитку плода на ґрунті розвитку плацентарної недостатності.

  6. Використання препаратів гінкго і лівомін у комплексному лікуванні вагітних жінок, хворих на хронічний пієлонефрит, покращує клінічний перебіг хвороби шляхом впливу на різні ланки патогенезу (інтенсивність запалення, процеси перекисного окислення ліпідів, імунний статус, гормональну функцію фетоплацентарного комплексу) та позитивно впливає на перебіг вагітності, пологів та внутрішньоутробний стан плода.

Публікації автора:

  1. Нейко О.В. Хронічний пієлонефрит і вагітність (огляд літератури) //Галицький лікарський вісник.-1999.-№4.-С.139-140.

  2. Гуменюк О.В. Цитокіновий дисбаланс та шляхи його корекції у вагітних з хронічним пієлонефритом //Педіатрія, акушерство та гінекологія.-2001.-№6.-С.89-91.

  3. Гуменюк О.В. Імунобіологічна реактивність організму при комплексному лікуванні вагітних з хронічним пієлонефритом і можливості її корекції //Галицький лікарський вісник.-2001.-№1.-С.38-40.

  4. Гуменюк О.В. Використання гінкго у комплексній корекції перебігу хронічного пієлонефриту у вагітних //Ліки – людині.-2001.-№1-2.-С.123-126.

  5. Гуменюк О.В. Стан імунітету у вагітних, хворих на хронічний пієлонефрит //Буковинський медичний вісник.-2002.-№1.-С.35-37.

  6. Нейко О.В. Терапевтична ефективність гінкго та лівоміну при хронічному пієлонефриті вагітних //Матеріали республіканської науково-практичної конференції молодих вчених “Досягнення та перспективи розвитку терапії на початку ХХІ століття”. -Харків, 2000. -С.47.

  7. Нейко О.В., Гудивок І.І., Сніжко Т.Б. Характеристика імунобіологічної реактивності організму при комплексному лікуванні вагітних з хронічним пієлонефритом //Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. –Київ, 2000. -С.473-475. (Здобувач провела клініко-лабораторне обстеження пацієнтів, статистичну обробку отриманих результатів дослідження, сформулювала актуальність наукової роботи, обговорення даних і висновки та підготувала її до друку).

  8. Гуменюк О.В., Лісовська Н.В. Рівень сироваткового інтерлейкіну–1 у вагітних із хронічним пієлонефритом //Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. –Київ, 2001. -С.191-192. (Здобувач здійснила підбір хворих, їх клініко-лабораторне обстеження; провела аналіз отриманих результатів, підготувала наукову працю до друку).

  9. І.І.Гудивок, І.В.Левицький, Н.Б.Савич, О.В.Нейко. Перебіг вагітності та пологів при хронічному пієлонефриті //Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. –Київ, 1999. -С.252-254. (Здобувач здійснила підбір хворих, їх клініко-лабораторне обстеження; провела аналіз отриманих результатів, підготувала наукову працю до друку).