Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Дудко Владислав Леонідович. Клініко-експериментальні дані до застосування СО2-лазера при хірургіч-ному лікуванні опущень і випадінь внутрішніх статевих органів у жінок : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2002.



Анотація до роботи:

Дудко В.Л. Клініко-експериментальні дані до застосування СО2-лазера при хірургічному лікуванні опущень і випадінь внутрішніх статевих органів у жінок. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – Акушерство і гінекологія. – Харківський державний медичний університет, Харків, 2002.

Експериментальним шляхом виявлені позитивні особливості розвитку репаративних процесів в тканинах стінки піхви після нанесення лазерної рани в порівнянні з ранами механічними. Розроблена схема передопераційної підгото- вки жінок постменопаузального віку з пролапсами геніталій, в якій чільне місце посіла замісна гормональна терапія препаратами естрогенної дії. Адаптована техніка фотогiдропрепаровки і лазерно-механiчних швів до оперативних втру- чань при корекції аномальних положень жіночих внутрішніх статевих органів. З використанням клінічних, параклінічних, інструментальних та катаменстич- них даних засвідчено позитивні ефекти названих технологій при проведенні втручань, протіканні післяопераційного періоду, безпечність методів для сумі-жних органів. Виявлене очевидне покращення віддалених анатомічних і функ-ціональних результатів. Крім цього, архівно-статистичним шляхом встановлені деякі етіологічні, патогенетичні та клінічні особливості патології у жінок су- часної популяції.

  1. В розвитку опущень і випадінь внутрішніх статевих органів (ОіВВСО) у жінок сучасної популяції головна роль належить пологовій травмі тазового дна (підтримуючих структур), від чого переважаючою формою захворювання є опущення (випадіння) стінок вагіни з опущенням матки чи без нього (45,5% від всього контингенту з ОіВВСО), неповне випадіння матки з ректо-, цистоцелє (32,0%). Приблизно третя частина пацієнток мають элонгацію шийки матки.

  2. Певне значення може мати спадкова обтяженість відносно названої патології. Жінки з ОіВВСО в 2,4 рази частіше дають відомості про таке ж за-хворювання у родичок по материнській лінії. В такій же мірі в їх особистому та сімейному анамнезі, об’єктивному статусі зустрічається більше вказівок і даних про грижі, сплянхноптози.

  3. Оперативне лікування ОіВВСО проводиться звичайно при виникненні вторинної симптоматики. Найбільш тяжко піддаються традиційній консервати- вній терапії вторинні нашарування у постменопаузальних жінок з наявністю значного естрогенного дефіциту – трофічні зміни дислокованих сегментів гені-ального тракту (їх мають 55,3% хворих), декубітальні виразки (5,9%), усклад- нення зі сторони нижнього сегменту сечовивідних шляхів (66,8%), що робить необхідним їх поперечне лікування з включення до схем терапії естрогенних гормонів. Препаратом вибору є естріол, що виявляє першочергову тропність до похідних урогенітального синусу.

  4. Лазерна препаровка тканин піхви у порівняні з гострою супроводжу-ється сприятливими змінами в протіканні репаративних процесів (експеримен-тальний раньовий процес на крільчихах характеризується нетривалістю і стер-тістю ексудативної фази, незначністю нейтрофільної інфільтрації, раннім по-чатком проліферативної фази).

  5. При реконструктивно-пластичних операціях на вагіні і тазовому дні, що проводяться у зв’язку з ОіВВСО, відчутний позитивний ефект у відношенні самого втручання і протікання післяопераційного періоду, у порівнянні з тра-

диційними методиками, дає використання лазерних технологій (СО2-лазерного скальпелю і лазерно-механічних швів). Оптимізація по вказаним позиціям за-безпечується антисептичною дією лазерного променя (повна стерильність “ла-зерної” рани), його гемостатичністю (зменшенні субопераційної крововтрати в 3-4 рази).

  1. Втручання по розробленій методиці мають меншу агресивність (в по-рівнянні з звичними оперативними прийомами) по відношенню до суміжних із статевими органів, в первую чергу до сечового міхура, що проявляється в по-мірній прояві іритативних явищ і більш швидкому відновленні його функції.

  2. Впровадження в практику хірургічного лікування ОіВВСО адаптова-них нами лазерних технологій дає чітке покращення віддалених морфологічних і функціональних результатів (2,9% рецидивних явищ проти 11,1% в контролі).

Публікації автора:

  1. Дудко В.Л., Грищенко О.В. Особливості передопераційної підготовки та хірургічної техніки при оперативному лікуванні аномалій положення стате- вих органів у жінок постменопаузального вiку // Педiатрiя, акушерство та гiнекологiя. – 1998. - №1 (365) додаток. - С. 88-89.

Участь дисертанта: проведення клінічних спостережень, параклінічних та лабораторних тестів, часткове узагальнення матеріалу.

  1. Дудко В.Л. Методика хирургической коррекции опущений и выпаде-ний внутренних женских половых органов с применением лазерной установки “Скальпель-1” // Вісник проблем біології i медицини. – 1999. – №7. – С. 84–87.

  2. Дудко В.Л. Преимущества использования лазерной техники при вла-галищных пластических операциях // Вісник проблем бiологiї i медицини. – 1999. – №11. – С. 17–21.

  3. Грищенко О.В., Дудко В.Л., Дудко Л.В., Береснєва О.А., Береснєв А.С. Использование вагинального крема “БАТРАФЕН” в предоперационной подготовке при влагалищных пластических операциях // Вісник проблем біоло- гії i медицини. – 1999. – №10. – С. 14–18.

Участь дисертанта: забезпечення клінічної частини роботи, аналіз отри-маних результатів.

  1. Ромаєв С.Н., Дудко Л.В., Дудко В.Л. Альтернативная методика хирур-гического лечения аномалий положения внутренних половых органов // Збірник наукових праць асоціації акушерів-гінекологів України. – Київ: ТМК, 1999. – С. 399–400.

Участь дисертанта: самостійно опрацьовані наслідки власноручно прове-дених втручань, часткове їх узагальнення.