Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нервові хвороби


Максимчук Любов Тарасівна. Клініко-гемодинамічна характеристика та обгрунтування диференційованої терапії кардіогенних ішемічних інсультів : дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Івано-Франківський держ. медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2007. — 177арк. — Бібліогр.: арк. 137-168.



Анотація до роботи:

Максимчук Л. Т. Клініко-гемодинамічна характеристика та обґрунтування диференційованої терапії кардіогенних ішемічних інсультів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.15. – нервові хвороби. – Національна медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2007.

На основі комплексного клініко-неврологічного, інструментального та лабораторного обстеження 107 хворих з кардіоемболічним та 30 хворих з атеротромботичним ішемічним інсультом встановлено, що кардіоемболічні інсульти в перші 1-2 доби від виникнення захворювання характеризуються зниженням лінійної швидкості кровотоку без розвитку значної міжпівкульної асиметрії, зростанням циркуляторного опору на 1-2% в усіх досліджуваних судинах порівняно з показниками здорових осіб, прискоренням всіх етапів коагуляції, збереженням рівня фізіологічних антикоагулянтів в межах показників здорових осіб, високою активністю системи фібринолізу та активацією оксидантної системи зі зростанням рівня ТБК-активних продуктів та окисних модифікацій білків.

Досліджено вплив комплексного лікування із застосуванням дилтіазему та гірудотерапії на церебральну гемодинаміку при кардіоемболічних інсультах.

Показано позитивний вплив комплексного лікування кардіоемболічних інсультів із застосуванням гірудотерапії під контролем активованого часткового тромбопластинового часу на стан систем коагуляції і фібринолізу та прояви оксидантного стресу в організмі.

  1. У дисертації наведено теоретичне обґрунтування та нове вирішення наукового завдання по вивченню церебральної гемодинаміки, стану оксидантної системи та систем гемокоагуляції і фібринолізу в гострому періоді кардіоемболічного інсульту для оптимізації діагностичної та лікувальної тактики.

  2. Кардіоемболічні інсульти характеризуються достовірним зниженням лінійної швидкості кровотоку порівняно з показниками здорових осіб в СМА та зростанням показників циркуляторного опору на 1-2% в усіх досліджуваних судинах. Разом з тим, у частини хворих з кардіоемболічних інсультом (13,1%) лінійна швидкість кровотоку перевищувала відповідні показники здорових осіб; при атеротромботичному інсульті підвищену лінійну швидкість кровотоку виявлено у 5% хворих.

  3. Кардіоемболічні інсульти характеризуються прискоренням всіх етапів коагуляції, збереженням рівня фізіологічних антикоагулянтів в межах показників здорових осіб та високою активністю системи фібринолізу в перші 1-2 доби захворювання. При кардіоемболічному інсульті, порівняно з атеротромботичним, виявляється більша кількість хворих з активацією фібринолізу (37,4% і 13,3% відповідно), хворих з гіперкоагуляцією (85% і 70% відповідно) та хворих з тенденцію до зниження рівня фізіологічних антикоагулянтів (10,3% і 3,3% відповідно).

  4. Ішемічні інсульти характеризуються зростанням активності перекисного окислення ліпідів та окислення білків незалежно від типу інсульту – кардіоемболія чи атеротромбоз.

  5. Застосування дилтіазему пролонгованої дії в комплексному лікуванні кардіоемболічного інсульту знижує лінійну швидкість кровотоку та показники циркуляторного опору в усіх досліджуваних судинах. Нормалізація лінійної швидкості кровотоку до значень здорових осіб під впливом дилтіазему відбувається за рахунок її зниження у хворих з підвищеними в перші доби захворювання показниками лінійної швидкості кровотоку.

  6. Комплексне лікування кардіоемболічного інсульту із застосуванням гірудотерапії достовірно знижує показники циркуляторного опору в судинах каротидного та вертебро-базилярного басейнів; ефективніше, ніж при традиційному лікуванні, знижує активність усіх етапів коагуляції, підвищує активність системи фібринолізу (рівень плазмін-б2-антиплазмінового комплексу зріс на 9,3% після застосування гірудотерапії та знизився на 24,7% після традиційного лікування) та не викликає виснаження запасів фізіологічних антикоагулянтів.

  7. Застосування гірудотерапії в комплексному лікуванні кардіоемболічних інсультів зменшує інтенсивність постішемічних оксидантних процесів в організмі: рівень продуктів перекисного окислення ліпідів і окислення білків після застосування гірудотерапії знижується на 14,3% і 23,7% (р < 0,01), після традиційного лікування – лише на 6,5% і 5,8%.

Публікації автора:

  1. Максимчук Л. Т. Застосування гірудотерапії в лікуванні кардіогенних ішемічних інсультів // Архів клінічної медицини. – 2005. – № 2. – С. 78 – 80.

  2. Максимчук Л. Т. Вплив дилтіазему на церебральну гемодинаміку при кардіогенних ішемічних інсультах // Галицький лікарський вісник. – 2006. – Т. 13, № 1. – С. 44 – 46.

  3. Максимчук Л. Т. Особливості коагуляції та фібринолізу при кардіогенних ішемічних інсультах // Буковинський медичний вісник. – 2006. – Т. 10, № 2. – С. 37 – 40.

  4. Максимчук Л. Т. Дослідження рівня перекисного окиснення ліпідів і окислювальної модифікації білків у хворих з кардіоемболічним та атеротромботичним ішемічним інсультом // Медична хімія. – 2006. – № 4. – С. 106 – 108.

  5. Максимчук Л. Т., Герасимчук Р. Д., Гриб В. А., Купновицька-Сабадош М. Ю. Клінічні особливості кардіоемболічних інсультів. Тези доповідей науково-практичної конференції „Пароксизмальні стани в неврології, психіатрії та наркології”, Одеса // Вісник психіатрії та психофармакотерапії. – 2006. – № 1-2 (9-10). – С. 198 (Здобувачем проведено збір матеріалу, його аналіз. Співавтори проф. Герасимчук Р. Д., доцент Гриб В. А., доцент Купновицька-Сабадош М. Ю. відредагували висновки).

  6. Максимчук Л. Т. Церебральна гемодинаміка при кардіоемболічних інсультах // Ювілейний VIII з’їзд ВУЛТ. – Івано-Франківськ, 2005. – С. 171.

  7. Максимчук Л. Т., Герасимчук Р. Д., Дорошенко О. О. Особливості церебральної гемодинаміки при кардіогенних та атеротромботичних ішемічних інсультах // Матеріали міжнар. наук. - практ. конф. „Проблеми клінічної неврології: історія, сучасність, перспективи”. – Львів, 2005. – С. 49 – 50 (Здобувачем проведено збір матеріалу, його аналіз. Співавтор проф. Герасимчук Р. Д. відредагував висновки. Співавтор Дорошенко О. О. приймав участь у оформленні тез до друку).

  8. Максимчук Л. Т. Рівень неврологічного дефіциту та порушення гемостазу при кардіогенних ішемічних інсультах // Тези доповідей міжвузівської наук. конф. молодих вчених та студентів. – Івано-Франківськ, 2006. – С. 28 – 29.

  9. Максимчук Л. Т., Герасимчук Р. Д., Дорошенко О. О. Клініко-неврологічна характеристика кардіогенних ішемічних інсультів // Тези доповідей ХІ конгресу СФУЛТ. – Полтава, 2006. – С. 390 (Здобувачем проведено збір матеріалу, його аналіз. Співавтор проф. Герасимчук Р. Д. відредагував висновки. Співавтор Дорошенко О. О. приймав участь у оформленні тез до друку).