Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Внутрішні хвороби


Вовк Кіра Віталіівна.. Клініко-гормональні аспекти діагностики хронічного безкамўяного холециститу та об-ґрунтування його лікування. : Дис... канд. наук: 14.01.02 - 2003.



Анотація до роботи:

Вовк К.В. Клініко-гормональні аспекти діагностики хронічного безкамяного холециститу та обґрунтування його лікування. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби. – Харківський державний медичний університет. Харків, 2003.

Дисертація присвячена підвищенню якості діагностики хронічного безкамяного холециститу з урахуванням гормональних порушень і поліпшенню результатів його лікування. Було обстежено 157 хворих на хронічний безкамяний холецистит із різними варіантами дискінетичних порушень жовчного міхура. Виявлено, що у хворих на хронічний безкамяний холецистит має місце синдром гормональної дисфункції, який полягає у кількісних змінах вмісту ряду гормонів у сироватці крові (зниженні рівня інсуліну, підвищенні рівня кортизолу та гастрину, відносному або абсолютному дефіциті вільного трийодтироніну) та зміні співвідношення між цими гормонами. Виявлена кореляційна залежність між гормонами, що вивчались, і рядом метаболічних та функціональних показників.

Застосування холе-грану поліпшує показники гормонального балансу у хворих на хронічний безкамяний холецистит з гіпертонічно-гіперкінетичною або змішаною дискінезією жовчного міхура. Використання холе-грану в поєднанні з токоферолу ацетатом і полісорбом МП сприяло усуненню синдрому гормональної дисфункції у хворих на хронічний безкамяний холецистит з гіпотонічно-гіпокінетичною дискінезією жовчного міхура.

  1. Виявлені гормональні порушення у хворих на хронічний безкам’яний холецистит свідчать про тип дискінетичних розладів жовчного міхура та жовчовивідних шляхів та потребують призначення диференційованої терапії з метою попередження хронізації запального процесу у жовчному міхурі.

  2. У хворих на хронічний безкам'яний холецистит встановлений взаємозв'язок клінічних, біохімічних, функціональних і гормональних синдромів з видом дискінетичних порушень ЖМ.

3. Хронічний безкам'яний холецистит супроводжується синдромом гормональної дисфункції, який полягає у кількісних змінах вмісту ряду гормонів у сироватці крові (зниженні рівня інсуліну, підвищенні вмісту кортизолу та гастрину, відносному або абсолютному дефіциті вТ3), зміні співвідношення між цими гормонами. Показники гормонального статусу у хворих на ХБХ можна використовувати як діагностичні критерії.

4. У хворих на хронічний безкам'яний холецистит з гіпертонічно-гіперкінетичною дискінезією ЖМ спостерігається зниження рівня інсуліну, підвищення вмісту гастрину і кортизолу, порушення співвідношення вТ4/вТ3. Хворі на хронічний безкам'яний холецистит із змішаною дискінезією ЖМ мають схожі, але більш виражені зміни. У хворих на хронічний безкам'яний холецистит з гіпотонічно-гіпокінетичною дискінезією ЖМ, крім гіперкортизолемії, гіпергастринемії та гіпоінсулінемії, відмічається підвищення ТТГ і дефіцит вТ3.

5. У хворих на хронічний безкам'яний холецистит спостерігаються зміни кореляційних зв'язків між досліджуваними гормонами та деякими метаболічними і функціональними показниками: негативний кореляційний зв'язок між інсуліном і гастрином, кортизолом і ЖК у міхуровій порції жовчі, позитивний кореляційний зв'язок між інсуліном і ХС у жовчі.

6. Застосування холе-грану коригує показники гормонального балансу у хворих на ХБХ з гіпертонічно-гіперкінетичною та змішаною дискінезією ЖМ. Застосування холе-грану у поєднанні з токоферолу ацетатом і полісорбом МП у хворих на хронічний безкам'яний холецистит з гіпотонічно-гіпокінетичною дискінезією ЖМ сприяє усуненню синдрому гормональної дисфункції, а також поліпшенню функціонального стану ЖМ і жовчовивідних протоків.

Публікації автора:

1. Деклараційний патент України № 41055А UA МПК7 G01N33/48. Спосіб прогнозування перебігу хронічного холециститу/ В.М. Хворостінка, К.В. Вовк. Заява № 20010/0500 від 23.01.2001р. опубл. 15.08.2001 р., бюлетень № 7, 2001р. Автором проведено статистичний аналіз результатів.

2. Хворостінка В.М., Вовк К.В. Порушення гормонального балансу у хворих на хронічний безкам’яний холецистит // Гастроентерологія: Міжвідомчий збірник. Дніпропетровськ, 2001. - Вип.32. - С.88-94. Самостійно підібрана література, здійснено клінічне обстеження хворих.

3. Вовк К.В. Ефективність впливу холе-грану на процеси пероксидації ліпідів та антиоксидантний захист у хворих на хронічний безкамяний холецистит // Медицина сегодня и завтра. - 2001. - №4. - С.72-76.

4. Хворостінка В.М., Вовк К.В. Зміни гормонального статусу у хворих на хронічний безкам’яний холецистит в динаміці лікування // Експериментальна і клінічна медицина. - 2002. - № 1. - С.47-51. Автором самостійно проведено обстеження хворих на ХБХ та статистично оброблені отримані результати.

5. Вовк К.В. Вплив холе-грану на стан гормональної системи у хворих на хронічний безкамяний холецистит // Медицина сегодня и завтра. - 2002. - № 1. - С.93-96.

6. Хворостінка В.М., Вовк К.В. Зміни гормонального фону у хворих на хронічний безкам’яний холецистит та можливість їх корекції холе-граном // Сучасна гастроентерологія: питання діагностики та лікування: Зб. наук. праць. – Харків, 2002. – С.108-109. Автором самостійно проведено огляд сучасної літератури, здійснено обстеження хворих.