Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Офтальмологія


Валід За'ал Рашид Та'амрах. Клініко-імунологічна характеристика і лікування хворих на аденовірусні кон'юнктивіти : дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Валід За'ал Рашид Та'амрах. Клініко-імунологічна характеристика і лікування хворих на аденовірусні кон’юнктивіти.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 - очні хвороби. - Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2005.

Обстежено 188 хворих на аденовірусний кон’юнктивіт (АК). Вивчено ефективність застосування амізону і вілозену в комплексній терапії 95 хворих на АК (основна група), 93 хворих склали групу зіставлення. Встановлено, що епідемічний кератокон’юнктивіт (ЕКК) у хворих протікає більш важко, з частими ускладненнями, ураженням рогівки, тривалим перебігом хвороби в порівнянні з аденофарингокон’юнктивальною лихоманкою (АФКЛ). Виявлені порушення системного і місцевого імунітету у вигляді зниження рівня Т-клітин, дисбалансу хелперно-супресорного співвідношення, підвищення рівня ЦІК у крові та сльозі, активації аутоімунних реакцій до рогівкового антигену, зниження факторів місцевого імунітету ока, пригнічення інтерфероногенезу. Застосування амізону всередину і вілозену місцево сприяло прискоренню реконвалесценції пацієнтів, відновленню гостроти зору, зниженню частоти ускладнень і затяжного перебігу хвороби. Одночасно спостерігалася нормалізація показників системного і місцевого імунітету, зниження аутоімунних і імунокомплексних реакцій, підвищення рівня інтерферону.

1. Аденовірусний кон’юнктивіт відноситься до одного з найбільш розповсюджених вірусних захворювань переднього відрізка ока, що володіє високою контагіозністю. Нерідко в хворих спостерігаються ускладнені форми АК із хронічним рецидивуючим перебігом захворювання, поразкою рогівки, виникненням мікст-бактеріального кон’юнктивіту і токсично-алергійних ускладнень. Спостерігається підвищення частоти виявлення цієї патології, що потребує розробки нових ефективних методів лікування.

2. Виявлено нові клінічні особливості різних форм АК у хворих. Помутніння рогівки при АФКЛ спостерігаються в 6,8 разів рідше, токсико-алергійні реакції - у 5,1 рази рідше, затяжний перебіг хвороби - у 5,9 разів рідше, мікст-бактеріальний кон’юнктивіт - у 3,5 разів рідше, ніж при ЕКК. Збереження помутнінь рогівки через 3 місяці у хворих на ЕКК спостерігається в 17,3 рази частіше, ніж при АФКЛ. Отже, ЕКК у хворих протікає більш важко, з частими ускладненнями, поразками рогівки, тривалим перебігом хвороби в порівнянні з АФКЛ.

3.Порушення системного імунітету у хворих на АФКЛ і ЕКК до лікування сумарно характеризувалися Т-лімфопенією, дисбалансом хелперно-супресорних субпопуляцій зі зниженням імунорегуляторного індексу до 1,7, підвищенням рівня ЦІК в сироватці крові в 1,9 разів стосовно норми, переважно за рахунок найбільш патогенних – середньо- і дрібномолекулярних фракцій, сенсибілізацією імуноцитів периферичної крові до антигену рогівки. У стані місцевого імунітету при АК відзначене зниження концентрації імуноглобуліну А в 1,6 разів стосовно норми і лізоциму сльози в 1,6 разів, підвищення рівня ЦІК в 2,6 разів стосовно норми, середнього геометричного титру антитіл до рогівкового антигену. Найбільш виражені порушення місцевого імунітету і велика активність аутоімунних реакцій до рогівкового антигену спостерігалася у хворих на ЕКК, що довгостроково не змінювалися.

4. У хворих АК виявлене пригнічення інтерфероногенезу, що виявлялося зменшенням концентрації СІФ у 3,3 рази, а також продукції лімфоцитами a-ІФН у 2,1 рази і g-ІФН у 2,2 рази. Не встановлено залежності порушень інтерфероногенезу від клінічної форми АК.

5. Використання комбінації амізону і вілозену в комплексній терапії хворих на АФКЛ сприяє зниженню частоти бактеріального мікст-кон’юнктивіту в 1,6 рази, затяжного перебігу хвороби в 2,8 рази, розвитку токсико-алергійних реакцій – у 1,4 рази в порівнянні з пацієнтами, яки отримували традиційне лікування. У пацієнтів з ЕКК під впливом амізону і вілозену частота бактеріального мікст-кон’юнктивіту знижується в 3,5 разів, затяжного перебігу хвороби в 2,5 рази, розвитку токсико-алергійних реакцій – у 2,9 разів, формування стійких помутнінь рогівки в 2,5 разів.

6. Застосування амізону і вілозену у хворих на АК призводить до нормалізації показників клітинного і гуморального імунітету, зменшення виразності аутоімунних і імунокомплексних реакцій, підвищенню факторів місцевого імунітету ока, нормалізації системи інтерфероногенезу. У групі зіставлення вказані імунні порушення не мали тенденції до нормалізації протягом тривалого часу.

Публікації автора:

  1. Петруня А.М., Валид За’ал Та‘амрах Оценка эффективности амизона в комплексной терапии больных аденовирусным кератоконъюнктивитом // Офтальмол. журн.- 2002.- № 4.- С. 20-23.

(Здобувачеві належить вивчення імунних показників у хворих на аденовірусний кератокон’юнктивіт).

  1. Валид За’ал Та‘амрах. Эффективность амизона в комплексной терапии больных аденовирусными коньюнктивитами и его влияние на иммунологические показатели // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології.- Київ;Харків;Луганськ,2002.- Вип.2 (41).- С. 73-79.

  2. Валид За’ал Та‘амрах. Нарушения системного и местного иммунитета у больных аденовирусным коньюнктивитом // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології.- Київ;Харків;Луганськ,2003.- Вип.2 (48).- С. 216-221.

  3. Валид За’ал Та‘амрах. Эффективность комбинации амизона и вилозена в комплексной терапии больных аденовирусным коньюнктивитом // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології.- Київ;Харків;Луганськ,2003.- Вип.4 (50).- С. 82-88.

  4. Валид За’ал Та‘амрах. Клиническая эффективность амизона и вилозена в комплексной терапии больных аденовирусным коньюнктивитом // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології.- Київ;Харків;Луганськ,2004.- Вип.1 (54).- С. 266-270.

  1. Петруня А.М., Валід За’ал Та’амрах (Україна). Спосіб лікування хворих на аденовірусний кератокон’юнктивіт // Пат. 58788 А Україна, МПК7 А61К31/455; Заявл. 18.10.02; Опубл. 15.08.03; Бюл. № 8.- 2 с.

  2. Петруня А.М., Валід За’ал Та’амрах. Реєстр. № 213/17/02 Спосіб лікування хворих на аденовірусні кератокон’юнктивіти // Реєстр галузевих нововведень.- 2002.- №16-17.- С.118.

  3. Петруня А.М., Валид За'ал Та'амрах Эффективность амизона и вилозена в комплексной терапии больных аденовирусными конъюнктивитами // Х з’їзд офтальмологів України: Тези доп.- Одеса, 2002.- С.50.

  4. Петруня А.М., Валид За’ал Та‘амрах. Эффективность амизона и вилозена в комплексной терапии больных аденовирусными конъюнктивитами // Імунологія та алергологія: Тези доп. наук.-практич. конф.- 2002.- № 2.- С. 58.

  5. Петруня А.М., Валід За’ал Та‘амрах Тяжкі форми аденовірусних кон’юнктивітів і методи їх лікування // Тяжкі форми інфекційних хвороб і невідкладні стани: Матер. наук.-практич. конф. інфекціоністів України. - Дніпропетровськ, 2002.- С.20-21.

  6. Петруня А.М., Валід За’ал Та’амрах Ефективність амізону в комплексній терапії хворих на аденовірусні кон’юнктивіти // ІХ конгрес світової федерації українських лікарських товариств (СФУЛТ): Тези доп.- Луганськ, 2002.- С. 358-359.

  7. Петруня А.М., Валід За’ал Та‘амрах Оцінка ефективності амізону і вілозену в комплексній терапії хворих на аденофарінгокон’юнктивальну лихоманку // Клінічні проблеми боротьби з інфекційними хворобами: Матер. YI з’їзду інфекціоністів України.- Одеса, 2002.- С.352-353.

  8. Петруня А.М., Валид За’ал Та‘амрах. Клиническая эффективность амизона в комплексной терапии больных аденовирусным кератоконъюнктивитом // Проблеми епідеміології, діагностики, клініки, лікування та профілактики інфекційних хвороб: Матер. міжн. наук.-практич. конф., присвяченої пам’яті Л.В.Громашевського.- Київ, 2002.- С.388-390.

  9. Валід За’ал Та’амрах. Клінічна ефективність амізону та вілозену в комплексній терапії хворих на аденовірусні кон’юнктивіти // Актуальні проблеми сучасної медицини: Тези доп. 57 науково-практич. конф. молодих вчених. - Київ, 2002.- С.83.

  10. Petrunya A.M., Valeed Za’al Ta’amrah. Efficiency amizone in complex therapy of the patients by adenoviral keratoconjunctivites // 14th Congress of the European Society of Ophthalmology: Abstract book.- Madrid, Spain, 2003.- P. 243.

  11. Петруня А.М., Валид За’ал Та’амрах Оценка эффективности амизона в комплексной терапии больных аденовирусным кератоконъюнктивитом // Досягнення та перспективи розвитку сучасної офтальмології: Тези доп. ювілейної науково-практич. конф.- Одеса, 2003.- С. 141-142.

  12. Петруня А.М., Валид За’ал Та’амрах. Оценка эффективности амизона и вилозена в комплексной терапии больных аденовирусным коньюнктивитом // ІІ міжн. наукова конф. офтальмологів Причорномор’я: Тези доп.- Одеса, 2004.- С. 206-207.