Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Аметшаєва Зєра Зинарівна. Клiнiко-iмунологiчний перебiг бронхіальної астми у дiтей залежно вiд рiвня фiзичного розвитку : Дис... канд. наук: 14.01.10 - 2007.



Анотація до роботи:

Аметшаєва З.З. Клініко-імунологічний перебіг бронхіальної астми у дітей в залежності від рівня фізичного розвитку. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – педіатрія. Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, Сімферополь, 2007.

Дисертації присвячена визначенню і вивченню відмінностей клініко-імунологічного перебігу БА, апоптозу імунокомпетентних клітин у дітей залежно від рівня фізичного розвитку.

У хворих на БА і дисгармонійним розвитком відмічався вищий (у 8,2 рази порівняно з контрольною групою) рівень Annexin V. Посилення апоптозу відмічалося за рахунок супресорних лімфоцитів. У групі дисгармонійно розвинених дітей відмічався низький рівень TGF-b, який з одного боку призводив до дефіциту маси і/або зросту, з іншого боку підсилював апоптоз супресорного пулу клітин (СD8), що призводило до ослаблення супресорної дії цього пулу на CD4 і В-лімфоцитів, внаслідок чого посилюється вироблення IgE.

Терапія антигомотоксичними препаратами призвела до більш значущого приросту значень показника ростового чинника в основній групі. Цим і пояснюються більш виражені позитивні зрушення показників клітинного і гуморального імунітету дітей основної групи. Катамнестичне дослідження показало, в групі пацієнтів, що отримували антигомотоксичну терапію, відмічена більш тривала ремісія БА (на 3,1±0,3) (Р<0,05).

У дисертації представлене теоретичне узагальнення і рішення актуальної наукової задачі щодо вивчення відмінностей клініко-імунологічного перебігу бронхіальної астми і апоптозу імунокомпетентних клітин у дітей залежно від рівня фізичного розвитку.

1. У хворих на бронхіальну астму відставання фізичного розвитку пов'язано з раннім дебютом, тривалішим перебігом захворювання, більш тривалим нападом періодом, формуванням алергії до побутових і пилкових алергенів з високим рівні IgE в анамнезі.

2. При бронхіальній астмі відмічається підвищення (у 2,5 рази) рівня лімфоцитів, що несуть на поверхні CD95 рецептор, залежно від ступеня тяжкості, тривалості, віку перших проявів захворювання і рівня фізичного розвитку, що зберігається і в періоді ремісії страждання. Посилення апоптозу CD8 призводить до ослаблення супресорної дії цього пулу на CD4 і CD22, внаслідок чого було посилене вироблення IgE.

3. У хворих, які страждають на бронхіальну астму в періоді загострення і ремісії в порівнянні зі здоровими дітьми, відмічався високий (у 6,52 рази – при загостренні і в 3,26 рази – при ремісії БА) рівень Annexin V, що забарвлює фосфотидилсерин, підтверджуючий готовність імунокомпетентних клітин до апоптозу, більш виражену (у 8,2 рази) при дисгармонійному розвитку пацієнтів з БА.

4. У дітей, які страждають на бронхіальну астму, відмічається значне (у 3 рази) зниження рівня сироваткового трансформуючого ростового чинника - b, більш виражене у дітей із затримкою фізичного розвитку (у 3,5 рази), що призводить до дефіциту маси і/або зросту і більш значущим відхиленням показників клітинної і гуморальної ланок імунітету, до посилення апоптозу і зменшення рівня супресорних лімфоцитів.

5. Застосування препаратів «Lymphomyosot» + «Mucosa compositum» + «Bronchalis-Heel», разом із стандартною терапією дітей з бронхіальною астмою в періоді загострення і препаратів «Lymphomyosot» + «Mucosa compositum» на етапі санаторно-курортного лікування підвищує ефективність терапії і є методом корекції імунного і цитокінового дисбалансу організму, що супроводжується підвищенням рівня трансформуючого ростового чинника - b в сироватці крові, зниженням апоптотичної готовності лімфоцитів за рівнями CD 95 і Annexin V, вірогідним зниженням кількості активних лімфоцитів (CD 25) і рівня IgE, більш вираженого у дітей з гармонійним розвитком.

6. За даними катамнестичного спостереження застосування антигомотоксичних препаратів поруч із стандартною терапією у дітей, які страждають на бронхіальну астму, є ефективним методом терапії і дозволяє продовжити період ремісії 3,1±0,3 місяці (Р<0,05).

Публікації автора:

1. Аметшаева З.З. Апоптоз лимфоцитов детей, страдающих бронхиальной астмой и регуляция его трансформирующим фактором роста // Таврический медико-биологический вестник. – 2006. – №4. – С. 7-10.

2. Аметшаева З.З. Состояние клеточного иммунитета и апоптоза лимфоцитов у детей, страдающих бронхиальной астмой в периоде ремиссии, на этапе санаторно-куротного лечения // Вестник физиотерапии и курортологии. –2006. – №4. – С.17-19.

3. Аметшаева З.З. Показатели апоптоза лимфоцитов, трансформирующего фактора роста и их динамика в процессе санаторного лечения у детей, болеющих бронхиальной астмой // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2007. – №2. – С.18-20.

4. Каладзе Н.Н., Аметшаева З.З. Применение антигомотоксического препарата бронхалис-хеель в комплексном лечении бронхиальной астмы у детей // Биологическая терапия. –2006. – №4. – С. 7-9. (Участь у плануванні клінічних досліджень, збір, підготовка, аналіз та узагальнення даних, висновки).

5. Каладзе Н.Н., Тришина С.В., Аметшаева З.З. Показатели апоптоза и их динамика в процессе санаторного лечения у детей, болеющих бронхиальной астмой // Український пульмонологiчний журн. – 2004. – №3. – С.27-29. (Участь у плануванні клінічних досліджень, збір, підготовка, аналіз та узагальнення даних, висновки).

6. Каладзе Н.Н., Аметшаева З.З. Апоптоз и его роль в развитии иммунопатологических нарушений // Вестник физиотерапии и курортологии. –2005. – №4. – С.84-86.

7. Каладзе Н.Н., Аметшаева З.З. Роль апоптоза в развитии иммунологических нарушений при бронхиальной астме // Таврический медико-биологический вестник. – 2007. – №2. – С. 50-53. (Участь у плануванні клінічних досліджень, збір, підготовка, аналіз та узагальнення даних, висновки).

8. Каладзе Н.Н., Аметшаева З.З., Тришина С.В. Динамика показателей апоптоза лимфоцитов у детей, страдающих бронхиальной астмой в периоде ремиссии под влиянием антигомотоксической терапии // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2007. – №1. – С.18-20. (Участь у плануванні клінічних досліджень, збір, підготовка, аналіз та узагальнення даних, висновки).

9. Аметшаева З.З., Каладзе Н.Н. Состояние клеточного иммунитета у детей с бронхиальной астмой в зависимости от уровня их физического развития // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2006. – №1. – С.80-81. (Участь у плануванні клінічних досліджень, збір, підготовка, аналіз та узагальнен ня даних, висновки).

10. Каладзе Н.Н., Аметшаева З.З., Бабак М.Л. Применение антигомотоксических препаратов в комплексном лечении детей, страдающих бронхиальной астмы в период обострения // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2006. – №2. – С. 83. (Участь у плануванні клінічних досліджень, збір, підготовка, аналіз та узагальнення даних, висновки).