Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Дорофеєв Олександр Едуардович. Клініко-патогенетична характеристика незапальних уражень міокарда тонзилогенного генеза у дітей : Дис... д-ра наук: 14.01.10 - 2004.



Анотація до роботи:

Дорофеєв О. Е. Клініко-патогенетична характеристика незапальних уражень міокарда тонзилогенного генеза у дітей. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – педіатрія. Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, м. Сімферополь, 2004.

Дисертація присвячена проблемі підвищення ефективності лікування та диспансеризації дітей з незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза на підставі розробки класифікації дезадаптації організму в хворих незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза, удосконалення діагностичних критеріїв важкості перебігу НУМТГ, розробки диференційованого підходу до обстеження і лікування в залежності від важкості перебігу НУМТГ і стадії дезадаптації організму.

На підставі комплексного обстеження дітей з незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза виявлена залежність скарг, виразності клінічних проявів захворювання від ступеня дезадаптації організму. Установлено, що в різні фази дезадаптації спрямованість метаболічних і імунних порушень в організмі відрізнялася і залежала від стадії дезадаптації.

Описано концепцію патогенетичного механізму що дозволяє зберігатися незапальній поразці міокарда навіть після усунення першопричини захворювання (вогнища інфекції в носоглотці), що може бути теоретичною базою нового підходу до лікування і реабілітації хворих незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза.

Розроблено класифікацію дезадаптації у дітей з незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза.

Отримані нові дані дозволили обґрунтувати диференційований підхід до обстеження і лікування дітей з незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза з урахуванням важкості перебігу патологічного процесу і ступеня дезадаптації організму.

У дисертації приведені теоретичні узагальнення і нові рішення актуальної наукової проблеми по вдосконаленню та підвищенню ефективності лікування і диспансеризації дітей з незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза на підставі поглиблення уяви про патогенез цього захворювання, розробки класифікації дезадаптації в цих хворих, удосконалення діагностичних критеріїв тяжкості захворювання і диференційованого підходу до обстеження і лікування дітей хворих незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза з урахуванням важкості перебігу патологічного процесу і ступеня дезадаптації організму.

1. Незапальні ураження міокарда тонзилогенного генеза характеризуються не тільки клініко-електрокардіографічними змінами, але й дезадаптацією організму, що супроводжується дісметаболічними та дісімунними порушеннями, які відражають ступень тяжкості патологічного процесу.

  1. Метаболічні порушення у дітей із НУМТГ характеризуються зміною активності лактатдегідрогеназного комплексу, дісаміноацидемією, підвищеною екскрецією амінокислот сечею, активацією системи ПОЛ з дисбалансом проміжних і кінцевих продуктів ПОЛ, зниженням активності системи АОЗ, що вказує на наявність енергодефіциту і порушення пластичних процесів.

  2. Адаптація до фізичних навантажень змінена у всіх хворих незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза, адаптація в спокої була задовільною в 49,5 %, порушена в 50,5 %. Стадія напруги була в 20,2 %, стадія резистентності – в 10,1 %, стадія виснаження – в 20,2 %. Виразність клініко-електрокардіографічних, метаболічних і імунних порушень наростала при наростанні ступеня дезадаптації.

  3. Характер і ступінь виразності порушень метаболізму в дітей із НУМТГ залежить від стадії адаптації. При задовільній адаптації метаболічні процеси відносно збалансовані (достовірних відмінностей від норми біохімічних показників не виявлено), прояви мітохондріальної недостатності відсутні. В стадії напруги відзначається деяка напруга метаболічних процесів підвищення активності ЛДГ, зниження рівню кальцію. У фазі резистентності і виснаження наростають процеси катаболізму і вторинної мітохондріальної недостатності зі зниженням рівня холестерину, в-ліпопротеїдів, активності ЛДГ, цукру крові, активності АОЗ при значній активації ПОЛ.

  4. Імунологічні порушення в дітей із незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза відбивали ступінь дезадаптації. При задовільній адаптації показники імунітету суттєво не відрізнялися від показників контрольної групи. У стадії напруги виявлене підвищення абсолютної кількості Т-лімфоцитів, тенденція до підвищення хелперов, сивороткового Ig A. В стадії резистентності та виснаження виявлене зниження рівня хелперов, при наростанні супресорів, зміна їх співвідношення, зниження рівня Іg G, зміни наближалися до гіперсупресорного варіанта імунодефіциту.

  5. Розроблено класифікацію дезадаптації організму в дітей з незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза, що відбиває різну виразність і спрямованість клінічних проявів захворювання і метаболічних порушень в організмі.

Розроблено концепцію патогенетичного механізму, що пояснює формування порочного кола, що сприяє незапальному ураженню міокарда при збереженні дезадаптації навіть після усунення першопричини захворювання (санації вогнища інфекції).

8. Для підвищення ефективності диспансеризації і лікування дітей з незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза розроблені диференційовані схеми обстеження таких хворих з урахуванням дезадаптації.

9. При виборі індивідуального плану лікування дітей із НУМТГ необхідно враховувати не тільки виразність загальноклінічних проявів, але і рівень порушень реполяризації і ступінь дезадаптації. Проведення лікування дітей з незапальними ураженнями міокарда тонзилогенного генеза з урахуванням рівня порушень реполяризації і ступеня дезадаптації підвищує ефективність лікування цих хворих.