Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


Косовська Тетяна Михайлівна. Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексної терапії хронічних захворювань органів дихання у дітей із поєднаною патологією гепатобіліарної системи : Дис... канд. наук: 14.01.03 - 2002.



Анотація до роботи:

Косовська Т.М. “Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексної терапії хронічних захворювань органів дихання у дітей із поєднаною патологією гепатобіліарної системи”-Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – Педіатрія. – Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України, Київ, 2002.

Представлені результати клініко-лабораторних досліджень особливостей перебігу хронічних та рецидивуючих захворювань органів дихання ізольовано та в поєднанні із патологією гепатобіліарної системи. У 46,42 % хворих на хронічні та рецидивуючі захворювання органів дихання діагностовано поєднану патологію гепатобіліарної системи. Виявлено вищий рівень синдрому едогенної інтоксикації у пацієнтів із поєднаною патологією бронхолегеневої та гепатобіліарної систем на відміну від ізольованої. Діагностовано більш виражене порушення імунного захисту, про що свідчить зниження активності Т-лімфоцитів, підвищення рівня нульових та В-лімфоцитів, порушення співвідношення імунорегуляторних Т-клітин, зміни в імуноглобуліновому спектрі. Доведено, що у дітей із хронічним бронхітом виникає порушення мінеральної щільності кісткової тканини і дану категорію хворих можна вважати групою ризику по розвитку остеопорозу. Патогенетично обгрунтовано, апробовано та проведено оцінку ефективності використання в комплексному лікуванні дітей з хронічною та рецидивуючою патологією органів дихання і супутнім ураженням гепатобіліарної системи методу черезшкірного магнітолазерного опромінення крові, що сприяло більш швидкому зменшенню загальноінтоксикаційних проявів, стійкому зниженню маркерів ендотоксикозу, відновленню функціональної активності та усуненню дефіциту по Т-клітинній та гуморальній ланці імунітету, зменшенню концентрації циркулюючих імунних комплексів. Катамнестично доведено, що доповнення традиційного лікування черезшкірним магнітолазерним опроміненням крові дозволило подовжити період ремісії основних захворювань і максимально наблизити до норми основні константи гомеостазу.

  1. У 46,42 % хворих на хронічні та рецидивуючі захворювання органів дихання діагностовано поєднану патологію гепатобіліарної системи.

  2. Провідним синдромом у хворих з хронічним та рецидивуючим бронхітом та супутнім ураженням жовчовивідних шляхів є синдром ендогенної інтоксикації, діагностований у 82 (73,21 %) випадків. Лабораторними маркерами ендотоксемії у цієї категорії хворих є вміст молекул середньої маси в сироватці крові. Найвищий рівень синдрому ЕІ спостерігається при загостренні поєднаної патології бронхолегеневої та гепатобіліарної систем, що проявляється підвищенням вмісту МСМ сироватки крові у 1,5-2 рази.

  3. На тлі ендотоксемії при поєднанні хронічного та рецидивуючого бронхітів із захворюваннями гепатобіліарної системи відбуваються зміни імунної системи, які характеризуються зниженням активності Т-лімфоцитів, підвищенням О- та В-лімфоцитів, порушенням співвідношення імунорегуляторних Т-клітин, змінами в імуноглобуліновому спектрі.

  4. У дітей з хронічним бронхітом поряд з ендогенною інтоксикацією відзначається порушення мінеральної щільності кісткової тканини, у зв”язку з цим діти з хронічним запальним процесом бронхолегеневої системи відносяться до групи ризику по розвитку остеопорозу.

  5. Традиційна терапія поєднаної патології бронхолегеневої та гепатобіліарної системи не має нормалізуючого впливу на рівень ендогенної інтоксикації, імунний статус дитини. Запровадження в загальноприйняте лікування даних захворювань черезшкірного магнітолазерного опромінення крові у фазі загострення сприяє більш швидкому зменшенню загальноінтоксикаційних проявів, стійкому зниженню маркерів ендотоксикозу, відновленню функціональної активності та усуненню дефіциту по

Т-клітинній та гуморальній ланці імунітету, зменшенню концентрації циркулюючих імунних комплексів.

  1. Катамнестично доведено, що доповнення традиційного лікувального комплексу черезшкірним магнітолазерним опроміненням крові дозволяє подовжити період ремісії хворих з рецидивуючою та хронічною патологією органів дихання в поєднанні з ураженням гепатобіліарної системи і максимально наблизити до норми основні константи гомеостазу обстежених дітей.

Публікації автора:

  1. Вплив ентеросорбції на стан неспецифічної реактивності організму у дітей раннього віку, хворих на гостру пневмонію (в співавт. Никитюк С.О., Недошитко Т.М.) // II Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених (тези доп.), 6-8 травня 1998 р.-м.Тернопіль.-Тернопіль, 1998р.-С.173-174. (Проведено аналіз отриманих результатів).

  2. Лейкоцитарні індекси у хворих на хронічну пневмонію і рецидивуючий бронхіт у дітей // II Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених (тези доп.), 6-8 травня, м.Тернопіль.-Тернопіль, 1998.-С.162-163.

  3. Стан гепатобіліарної системи при хронічній бронхолегеневій патології (в співавт. І.С.Сміян, Л.А.Волянська) // Збірник: Матеріали XII підсумкової науково-практичної конференції “Здобутки клінічної та експериментальної медицини”: тези доп., м.Тернопіль, “Укрмедкнига”, 1998.-вип.3.-С.331-333. (Проведено літературний огляд, узагальнення даних історій хвороб обстежених дітей із хронічною та рецидивуючою бронхолегеневою патологією).

  4. Стан насичення кісток кальцієм у дітей із бронхіальною астмою (в співавт. І.С.Сміян, Н.В.Банадига) // Матеріали науково-практичної конференції: “Остеопороз: епідеміологія, клініка, профілактика та лікування”.-Журнал “Проблеми остеології”.-Т.2.-№1.-Київ.-1999.-С.95.(Проведено аналіз отриманих результатів).

  5. Стан гуморального імунітету у дітей з рецидивуючим бронхітом //IV Міжнародний медичний конгрес студентів та молодих вчених (тези доп.), 11-13 травня 2000.-Тернопіль.-2000.-С.234.

  6. Стан клітинного та гуморального імунітету у дітей із хронічною пневмонією // V Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, приурочений до 10-ї річниці незалежності України (матеріали конгресу), 10-12 травня 2001 року.-Тернопіль.-Україна.-С.104.

  7. Патогенетичні аспекти формування поєднаної патології бронхолегеневої та гепатобіліарної систем // Вісник наукових досліджень.-2001.-№1.-С.9-11.

  8. Клініко-патогенетичні основи ураження гепатобіліарної системи у дітей із хронічною пневмонією (в співавт. І.С.Сміян) // Педіатрія, акушерство та гінекологія.-2001.-№2.-С.10-11. (Проведено літературний огляд, узагальнення даних історій хвороб обстежених хворих з хронічною пневмонією).

  9. Ефективність використання магнітолазерної терапії в лікуванні дітей із поєднаною патологією бронхолегеневої та гепатобіліарної системи // Вісник наукових досліджень.-2001.-№4.-С.68-69.

  10. Імунологічні зміни у дітей з поєднаною патологією бронхолегеневої та гепатобіліарної систем // Перинатологія та педіатрія.-2001.-№3.-С.45-46.

  11. Ендогенна інтоксикація – як провідний синдром клінічного перебігу рецидивуючого бронхіту у дітей // Матеріали науково-практичної конференції “Ендогенна інтоксикація та її корекція в педіатрії”.-Тернопіль.-“Укрмедкнига”.-18-19 вересня 2001 року.-С.32-33.

  12. Ендогенна інтоксикація як один із важливих механізмів клінічних проявів хронічних захворювань бронхолегеневої системи у дітей // Педіатрія, акушерсво та гінекологія.-2001.-№6.-С.18-19.