Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Внутрішні хвороби


Гараздюк Олександр Іванович. Клініко-патогенетичне обгрунтування методів удосконалення лікування хворих на хронічний пієлонефрит у поєднанні з гастроезофагальною рефлюксною хворобою : Дис... канд. наук: 14.01.02 - 2009.



Анотація до роботи:

Гараздюк О.І. Клініко-патогенетичне обґрунтування методів удосконалення лікування хворих на хронічний пієлонефрит у поєднанні з гастроезофагальною рефлюксною хворобою. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби, Івано-Франківський національний медичний університет, Івано-Франківськ, 2009.

Дисертація присвячена питанням вивчення клінічних особливостей та лікування хворих на хронічний пієлонефрит (ХП) у поєднанні з гастроезофагальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). Обстежено 146 хворих на ХП та 26 здорових осіб. Виявлено вищу, порівняно із загальною популяцією, поширеність симптомів ГЕРХ у хворих на ХП, резистентність вказаних пацієнтів до лікування омепразолом. Знайдено підвищення активності лактатдегідрогенази, гамма-глутамілтрансферази, лужної фосфатази і N-ацетил-бета-D-глюкозамінідази у сечі та екскреції 2-мікроглобуліну у хворих на ХП у поєднанні з ГЕРХ та зменшення їх екскреції під впливом комплексного лікування зі включенням внутрішньотканинного електрофорезу хлорофіліпту й тіотриазоліну. Виявлено підвищення кислотності сечі, протеолітичної та фібринолітичної її активності у вказаних хворих під впливом курсового прийому омепразолу.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуальної задачі діагностики та лікування хворих на хронічний пієлонефрит у поєднанні з гастроезофагальною рефлюксною хворобою, яке полягає в тому, що вдосконалено існуючі методи діагностики та лікування хворих на пієлонефрит з урахуванням функціонального стану нирок та обґрунтовано призначення омепразолу і методу внутрішньотканинного електрофорезу хлорофіліпту або тіотриазоліну при поєднанні вказаних захворювань.

  1. Виявлено вищу, порівняно із загальною популяцією, поширеність печії (р<0,05), відрижки (р<0,05), загрудинного болю (р<0,05) у хворих на хронічний пієлонефрит, зменшення вказаних симптомів та підвищення кислотності сечі (р<0,05), її протеолітичної та фібринолітичної активності (р<0,05) під впливом курсового призначення омепразолу.

  2. Знайдено підвищення активності гамма-глутамілтрансферази (р<0,05), лужної фосфатази (р<0,05), лактатдегідрогенази (р<0,05) та N-ацетил--D-глюкозамінідази (р<0,05) у сечі, екскреції 2-мікроглобуліну (р<0,01) у хворих на хронічний пієлонефрит, у тому числі, у поєднанні з гастроезофагальною рефлюксною хворобою, що дозволяє розглядати ферментурію та 2-мікроглобінурію, як маркери пошкодження проксимальних канальців нефрона.

  3. Виявлено позитивну динаміку клінічних змін (зменшення інтенсивності больового синдрому, скорочення тривалості температурної реакції на 1,5 дні (р<0,05), активності гамма-глутамілтрансферази (на у 4,9 раза), лужної фосфатази (на 60,3%), лактатдегідрогенази (в 2,0 раза, р<0,05) та N-ацетил--D-глюкозамінідази (в 1,43 раза, р<0,05) у сечі й екскреції 2-мікроглобуліну (в 5,7 раза, р<0,01) під впливом комплексного лікування хворих на хронічний пієлонефрит, у тому числі, у поєднанні з гастроезофагальною рефлюксною хворобою зі включенням внутрішньотканинного електрофорезу хлорофіліпту порівняно з групами хворих, які отримували лише базову терапію.

  4. Із метою цитопротекторного впливу на клітини канальців нирок у хворих на хронічний пієлонефрит, у тому числі, у поєднанні з гастроезофагальною рефлюксною хворобою використано внутрішньовенне краплинне введення тіотриаозоліну в поєднанні з гальванічним струмом на проекцію нирок – внутрішньотканинний електрофорез - ефективність якого підтверджена зменшенням активності гамма-глутамілтрансферази (р<0,05), лужної фосфатази (р<0,05), лактатдегідрогенази (р<0,05) та N-ацетил--D-глюкозамінідази (р<0,05) у сечі й екскреції 2-мікроглобуліну (у 7,9 раза, р<0,05).

  5. Клінічна ефективність використання внутрішньотканинного електрофорезу підтверджена сповільненням виведення радіоізотопу з сечею під час гальванізації проекції нирок, що може бути свідченням кумуляції лікарських речовин у паренхімі нирок під впливом постійного електричного струму.

Публікації автора:

1. Гараздюк О.І. Клінічна ефективність внутрішньотканинного електрофорезу з тіотриазоліном в комплексному лікуванні хворих на хронічний пієлонефрит / О.І. Гараздюк, О.В. Кокощук, Т.П. Мороз // Клінічна та експериментальна патологія. – 2004.- Т.ІІІ, № 3. – С.8-10. (Здобувачем проведене обстеження хворих, аналіз та узагальнення результатів, формування висновків. Лікарі О.В. Кокощук і Т.П. Мороз допомагали в підборі хворих).

2. Гараздюк О.І. Канальцеві дисфункції у хворих на хронічну хворобу нирок: хронічний пієлонефрит та метод їх корекції за допомогою внутрішньотканинного електрофорезу з хлорофіліптом / О.І. Гараздюк // Клінічна та експериментальна патологія. – 2006.- Т.V, № 3. – С.20-23.

3. Гараздюк О.І. Показники ферментурії у хворих на хронічний пієлонефрит під впливом комплексного лікування з включенням внутрішньотканинного електрофорезу з хлорофіліптом / О.І. Гараздюк, В.О. Калугін // Галицький лікарський вісник. – 2006. – №2. – С. 14-16. (Здобувачем проведене обстеження хворих, аналіз та узагальнення результатів, формування висновків. Проф. В.О. Калугін редагував статтю).

4. Гараздюк О.І. Вплив гальванізації на функціональний стан нирок у хворих на хронічну хворобу нирок: пієлонефрит / О.І. Гараздюк, В.О. Калугін , І.В.Гараздюк, Н.В. Рижова // Клінічна та експериментальна патологія. – 2007. - Т.6, № 2. – С.20-22. (Здобувачем проведене обстеження хворих, аналіз та узагальнення результатів, формування висновків. Проф. В.О. Калугін редагував статтю. Доц. І.В. Гараздюк та лікар-нефролог Н.В. Рижова брали участь у підборі пацієнтів)

5. Гараздюк О.І. Зміни функціонального стану нирок у хворих на хронічний пієлонефрит, поєднаний з гастроезофагальною рефлюксною хворобою, під впливом омепразолу / О.І. Гараздюк //Галицький лікарський вісник. – 2008. – Т. 15, №2. – С.26-28.

6. Пат. 20449 UA, МПК (2006) A61B 18/04. Спосіб лікування інфекційно-запальних захворювань нирок / О.І. Гараздюк, В.О. Калугін, Б.І. Шевченко, І.В. Гараздюк; заявник і патентовласник Бук. держ. мед. ун-т. - № u 200609012 ; заявл. 14.08.2006 ; опубл. 15.01.2007, Бюл. №1/2007. (Здобувачем проведене обстеження хворих, аналіз та узагальнення результатів, формування висновків. Проф. В.О. Калугін корегував матеріали патенту. Доц. І.В. Гараздюк та асистент Б.І. Шевченко допомагали в підборі хворих).

7. Гараздюк О.І. Блокатори протонної помпи: нові аспекти застосування / О.І. Гараздюк, І.В. Гараздюк, Т.П. Мороз // Матеріали доповідей VI Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених. – Тернопіль. - 2002. - С.8. (Дисертантом проведене обстеження хворих, аналіз та узагальнення результатів, формування висновків. Доц. І.В. Гараздюк корегував тези, лікар Т.П. Мороз допомагала в підборі хворих).

8. Гараздюк О. Функціональний стан нирок у хворих хронічний пієлонефрит за умов прийому блокаторів водневої помпи / О. Гараздюк, І. Гараздюк //Матеріали доповідей VIII Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених. - Тернопіль, - 2004. - С.11. (Здобувачем проведене обстеження хворих, аналіз та узагальнення результатів, формування висновків. Доц. І.В. Гараздюк допомагав у підборі хворих.)

9. Гараздюк О.І. Оптимізація антибактеріальної терапії хворих на хронічну хворобу нирок: хронічний пієлонефрит за допомогою внутрішньотканинного електрофорезу з хлорофіліптом та тіотриазоліном / О.І. Гараздюк, Т.П. Мороз, І.В Гараздюк //Матер. всеукр. наук.-практ. конф. «Здобутки і перспективи внутрішньої медицини». - Тернопіль, - 2006. - С.96-97. (Дисертантом проведене обстеження хворих, аналіз та узагальнення результатів, формування висновків. Доц. І.В. Гараздюк корегував тези, лікар Т.П. Мороз допомагала у підборі хворих).