Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Прикладна геометрія, інженерна графіка та ергономіка


Дорошенко Юрій Олександрович. Комп'ютерні методи деформативного конструювання геометричних об'єктів на основі політканинних перетворень: Дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / Київська держ. академія водного транспорту. - К., 2002. - 398арк. - Бібліогр.: арк. 350-371.



Анотація до роботи:

Дорошенко Ю.О. Комп’ютерні методи деформативного конструювання геометричних об’єктів на основі політканинних перетворень. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.01.01 – Прикладна геометрія, інженерна графіка. – Київський національний університет будівництва і архітектури. – Київ, 2002.

Дисертацію присвячено розробці нового напрямку прикладної геометрії в області керованого синтезу та варіації форми геометричних об’єктів певного функціонального призначення. Цей напрямок грунтується на методі дефор-мативного конструювання (моделювання) геометричних об’єктів та геомет-ричних, зокрема, політканинних перетвореннях простору.

Розроблено теоретичні основи деформативного конструювання геометричних об’єктів як процесу керованого формотворення шляхом цілеспрямованої варіації форми обраного ГО-прототипу чи системи формоутворюючих геометричних елементів внаслідок деформації простору, що охоплює ГО чи його задаючі складові. Розвинуто теоретичні засади геометрії політканин. Із застосуванням методів оптимізації розроблено теоретичні основи та створено математичний апарат політканинних перетворень у дво- та тривимірному просторах як функціональних відповідностей двох точкових полів. Досліджено властивості політканинних перетворень. Виконано теоретико-експериментальне обгрунтування деформативного конструювання геометричних об’єктів на основі політканинних перетворень. Створено, теоретично обгрунтовано та апробовано систему способів деформативного конструювання та варіації форми (локальної і глобальної) кривих ліній у дво- та тривимірному просторах. Створено спосіб інтерактивного комп’ютерного синтезу каркасно-кінематичних поверхонь з політканинно-еквівалентними плоскими твірними. Створено, теоретично обгрунтовано та апробовано систему способів деформативного конструювання двовимірних криволінійних обводів на основі політканинних перетворень. Розроблено теоретичні основи та показано можливості застосування математичного апарату політканинних перетворень у прогностичних моделях розвитку природних екологічно небезпечних динамічних процесів та стильової деформації статичних і динамічних зображень. Результати теоретичних досліджень реалізовано у вигляді проблемно-орієнтованого пакета прикладних програм та впроваджено у виробництво і навчальний процес.

Результатом виконаних у роботі досліджень є розв'язання наукової проблеми комп'ютерно-орієнтованого формотворення ГО та цілеспрямованої варіації їх форми на основі політканинних перетворень простору. Розроблено методологічні основи і визначено напрямки розвитку в рамках запропонованого методу ДК ГО й математичного апарату політканинних перетворень нових способів керованого синтезу форми криволінійних обводів та геометричного моделювання об'єктів і процесів. Результати роботи доповнюють теоретичні основи та розширюють інструментальні засоби розв'язання низки задач практичної реалізації "візуального", доступного, інтуїтивно зрозумілого технологічного процесу комп'ютерного конструювання (моделювання) реального чи віртуального ГО як своєрідного напрямку КГІТ.

Складовими розв'язання наукової проблеми є такі найбільш вагомі результати.

1. Аналіз літературних джерел, існуючих методів і способів конструювання та моделювання геометричних об'єктів показав, що у сучасних комп'ютерно-орієнтованих процесах синтезу (керованого формотворення) і варіації форми ГО існує нагальна потреба виділення геометричного апарату керування формотворенням ГО (як аналога функціональних параметрів математичного опису і їх графічного ілюстратора), що складається з простих геометричних елементів, має просту й зрозумілу графічну інтерпретацію і дозволяє людині обмінюватись інформацією та інтуїтивно-підсвідомо взаємодіяти з ЕОМ за допомогою простих звичних зорових образів. Керування варіацією форми ГО здійснюється опосередковано, внаслідок цілеспрямованої зміни конфігурації керуючого геометричного апарату, що спричиняє адекватну зміну форми (як деформацію) створюваного ГО.

При цьому у рамках дисертації пріоритетним напрямком вирішення проблеми керованого формотворення ГО визначено вплив за допомогою деякого керуючого апарату на простір (зміна геометрії простору, його геометричне перетворення), в якому розміщено опрацьовуваний об'єкт.

2. Визначено передумови, доцільність та методологічні основи розробки та запровадження методу ДК ГО з орієнтацією на його комп'ютерну реалізацію.

Розроблено теоретичні основи, зокрема, сформульовано означення та виділено структурні складові, ДК ГО як керованої цілеспрямованої варіації форми обраного ГО-прототипу чи системи формоутворюючих геометричних елементів внаслідок спричиненої деформації простору, що охоплює ГО чи його задаючі складові.

Проведено зіставлення складових ДК ГО і визначника ГО. Продемонстровано прояви основних принципів, методики та інструментарію ДК ГО у сучасних методах синтезу форми ГО. Сформульовано систему вимог до ДК ГО. Зроблено систематизований огляд та аналіз наукових праць з прикладної геометрії, що містять певну інформацію щодо застосування підходів ДК та апарату ГП для розв'язання задач з керованою зміною форми створюваних ГО. Показано реалізацію характерних рис та технологічних підходів ДК ГО у сучасних КС. Зазначене є доведенням життєздатності запропонованого методу ДКГО та обгрунтуванням доцільності й практичної корисності його розробки і використання.

3. Розвинуто теоретичні засади (понятійно-термінологічний апарат, система означень, координація ГО відносно КБПТ, кортежні зони простору тощо) геометрії політканин.

Із застосуванням методів оптимізації розроблено теоретичні основи та створено математичний апарат безвагових і зважених політканинних пере-творень у дво- та тривимірному просторах як функціональних відповідностей двох точкових полів. При цьому формалізовано низку оптимізаційних умов (як певні функціонали) однозначної реалізації політканинного перетворення, що по суті задають певну взаємну ізотетичність вихідного і перетвореного просторів. Виконано порівняльний аналіз політканинних перетворень площини розмірностей р=2 та р=3, внаслідок чого встановлено, що афінне перетворення на площині та проективна колінеація площини є частинними випадками політканинних перетворень відповідної розмірності.

4. Досліджено властивості політканинних перетворень, визначено умови, розроблено методику попереднього встановлення очікуваної гомеоморфності політканинного перетворення та запропоновано і апробовано технологічні засоби збереження топології (локальної чи глобальної) перетворюваного простору. У процесі такого дослідження застосовано відповідним чином адаптований обчислювальний експеримент як сучасну прогресивну методологію і технологію проведення теоретичних досліджень.

5. Розроблено спосіб відновлення параметрів (конфігурації КБПТ) політканинного перетворення за заданими ГО-прообразом і ГО-образом й доведено його працездатність. Внаслідок цього розв'язано обернену задачу політканинних перетворень. Це дозволяє моделювати ГО із врахуванням вхідних даних, умов і обмежень, заданих у вигляді систематизованої сукупності певних ГО: точок, ліній, поверхонь тощо.

6. Виконано теоретико-експериментальне обгрунтування ДК ГО на основі політканинних перетворень. При цьому доведено твердження про неперервність і гладку гомеоморфність політканинних перетворень за умови досить малої відносної розбіжності конфігурацій КБПТ образу і прообразу, що дозволило виявити систему конструктивних властивостей політканин. Цим також засвідчено належність політканинних перетворень на площині до контактних перетворень.

Введено керуючий апарат ДК ГО та засобами ОЕ опрацьовано варіанти його застосування.

7. Створено, теоретично обгрунтовано та апробовано систему способів ДК та варіації форми (локальної і глобальної) кривих ліній у дво- та тривимірному просторах із застосуванням політканинних перетворень площини і тривимірного простору. ДК ГО доповнено адаптивним графічним скетчингом, що дозволило оперативно задавати й коригувати (на основі комп'ютерного аналізу введених ДПК за їх натуральними рівняннями) лінійні складові (як основні формоутворюючі образи) моделі ГО.

8. Створено спосіб інтерактивного комп'ютерного синтезу каркасно-кінематичних поверхонь з політканинно-еквівалентними плоскими твірними. Для цього розроблено теоретичні основи та геометричну модель генерації двовимірного обводу на основі каркасно-кінематичного методу та ДК ГО із застосуванням апарату політканинних перетворень.

9. Створено, теоретично обгрунтовано та апробовано систему способів ДК у тривимірному просторі та варіації форми двовимірних криволінійних обводів різного функціонального призначення й різних сфер практичного застосування на основі політканинних перетворень.

10. Розроблено теоретичні основи та показано можливості застосування математичного апарату політканинних перетворень у прогностичних моделях розвитку природних екологічно небезпечних динамічних процесів та стильової деформації статичних і динамічних зображень. Зокрема, виконано геометричну формалізацію та побудовано узагальнену модель поширення лісової пожежі.

11. На основі створених методик та алгоритмів ДК ГО із застосуванням політканинних перетворень розроблено відповідне ПЗ, об'єднане у проблемно-орієнтований ППП.

12. Низкою прикладів конструювання одно- та двовимірних криволінійних обводів різного функціонального призначення показано можливості практичного використання одержаних результатів дослідження при розв'язанні різноманітних задач проектування форми ГО та геометричного моделювання об'єктів і процесів.

Основні результати дисертаційної роботи впроваджено у виробничу діяльність на 8 підприємствах різних галузей народного господарства. Для цього створено відповідне інформаційне забезпечення.

Перспективи подальшого розвитку досліджень у теоретичному і практичному плані вбачаються у ДК поверхонь і тіл за їх наочними зображеннями на основі політканинних перетворень тривимірного простору; у ДК ГО на основі перетворень плоскої криволінійної політканини; у конструюванні (моделюванні) каналових поверхонь із застосуванням апарату політканинних перетворень; у спеціалізації політканинних перетворень щодо ДК ГО із заданими обмеженнями функціонального чи геометричного характеру; у комп'ютерному моделюванні розгортки-згортки криволінійних поверхонь із застосуванням політканинних перетворень; у геометричному моделюванні зовнішньої форми динамічних об'єктів за заданими траєкторіями руху частинок рухомого середовища; у розробці комп'ютерної технології адаптивного графічного скетчингу для процесів проектування ГО певного функціонального призначення; у комп'ютерному моделюванні розвитку динамічних екологічно небезпечних процесів, зокрема прогностичного розповсюдження лісових пожеж, на основі апарату політканинних перетворень; у розробці й комп'ютерній реалізації стильової деформації зображень та створенні моделей нових спецефектів анімаційної комп'ютерної графіки із застосуванням політканинних перетворень.

Публікації автора:

(у алфавітно-хронологічному порядку)

1. Дорошенко Ю.О. Політканинні перетворення у деформативному конструюванні геометричних об'єктів. - К.: Педагогічна думка, 2001. - 390 с.

2. Бадаев Ю.И., Дорошенко Ю.А. Конструирование геометрических тел сложной конфигурации на основе локально-топологических нелинейных отображений// Прикл. геометрия и инж. графика. - К.: КГТУСА, 1994. - Вып. 57. - С. 29-32.

3. Бадаєв Ю.І., Дорошенко Ю.О. Варіанти політканинних перетворень// Прикл.

геометрія та інж. графіка. - К.: КДТУБА, 1995. - Вип. 58. - С. 39-42.

4. Бадаєв Ю.І., Дорошенко Ю.О. Політканинні перетворення у конструюванні геометричних об'єктів// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КДТУБА, 1996. - Вип. 60. - С. 32-38.

5. Бадаєв Ю.І., Дорошенко Ю.О. Політканинні перетворення тривимірного простору у деформативному конструюванні ГО// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КДТУБА, 1997. - Вип. 62. - С. 33-39.

6. Бадаєв Ю.І., Дорошенко Ю.О. Функціональне визначення зважених політканинних перетворень// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КНУБА, 1999. - Вип. 65. - С. 34-36.

7. Бадаєв Ю.І., Дорошенко Ю.О., Овчарук І.В. Комп'ютерне моделювання екологічних процесів забруднення водного середовища// Водний транспорт. Збірник наукових праць Київської державної академії водного транспорту. - К.: РВВ КДАВТ, 2000. - Вип. 1. - С. 135-139.

8. Дорошенко Ю.А. Об одном алгоритме построения аппроксимирующей плоскости// Прикл. геометрия и инж. графика. - К.: Будивэльнык, 1991. - Вып. 51. - С. 71-73.

9. Дорошенко Ю.А., Гнитецкая Г.Е. Организация, содержание и структура лабораторного практикума по машинной графике// Прикл. геометрия и инж. графика. - К.: Будівельник, 1992. - Вып. 53. - С. 95-97.

10. Дорошенко Ю.О., Лєйчик В.І. Автоматизована підсистема технологічної підготовки виробництва елементів малкованої оснастки// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КІБІ, 1993. - Вып. 54. - С. 51-54.

11. Дорошенко Ю.О. Політканинні відповідності плоских точкових полів// Прикл. геометрия и инж. графика. - К.: КГТУСА, 1996. - Вып. 59. - C. 85-88.

12. Дорошенко Ю.О. Спосіб "пружних" політканинних перетворень// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КДТУБА, 1996. - Вип. 60. - С. 163-165.

13. Дорошенко Ю.О. Політканинні перетворення як апарат деформативного конструювання каналових поверхонь// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КДТУБА, 1997. - Вип. 61. - С. 84-87.

14. Дорошенко Ю.О., Бірілло І.В., Яценко В.В., Поліщук Г.В. Конструювання умовно-топографічних поверхонь або поверхонь з політканинно-подібними перерізами для цілей швейної галузі// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КДТУБА, 1997. - Вип. 61. - С. 152-156.

15. Дорошенко Ю.О. Реконструкція координатних базисів політканинних перетворень// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КДТУБА, 1997. - Вип. 62. - С. 97-102.

16. Дорошенко Ю.О. Політканинні перетворення у керованому синтезі робочих поверхонь розпушувальних елементів безвідвальної обробки грунту// Прикл. геометрия и инж. графика: Труды/ Таврическая гос. агротехн. академия. - Вып. 4. - Т. 1. - Мелитополь: ТГАТА, 1997. - С. 57-60.

17. Дорошенко Ю.О. Локальна деформація просторових кривих на основі політканинних перетворень тривимірного простору// Прикл. геометрия и инж. графика: Труды/ Таврическая гос. агротехн. академия. - Вып. 4. - Т. 1. - Мелитополь: ТГАТА, 1997. - С. 78-80.

18. Дорошенко Ю.О. Комп'ютерна графіка: розкриємо секрети програмної реалізації візуальних спецефектів статичних зображень// Комп'ютер у школі та сім'ї. - 1998. - № 1. - С. 43-47.

19. Дорошенко Ю.О. Комп`ютерні технології попереднього проектування форми криволінійних об`єктів способом адаптивного графічного скетчингу// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КДТУБА, 1998. - Вип. 63. - С. 87-93.

20. Дорошенко Ю.О. Напрямки розвитку комп`ютерних технологій деформативного конструювання кривих ліній і поверхонь на основі політканинних перетворень// Прикл. геометрия и инж. графика: Труды/ Таврическая гос. агротехн. академия. - Вып. 4. - Т. 3. - Мелитополь: ТГАТА, 1998. - С. 35-38.

21. Дорошенко Ю.О. Варіанти конструювання кінематичних поверхонь із застосуванням політканинних перетворень// Прикл. геометрия и инж. графика: Труды/ Таврическая гос. агротехн. академия. - Вып. 4. - Т. 3. - Мелитополь: ТГАТА, 1998. - С. 55-58.

22. Дорошенко Ю.О. Комп`ютерний синтез геометричної моделі розповсюдження лісових пожеж на основі політканинних перетворень// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КДТУБА, 1998. - Вип. 64. - С. 101-105.

23. Дорошенко Ю.О. Комп'ютерний синтез кінематичних поверхонь на основі політканинних перетворень// Прикл. геометрия и инж. графика: Труды/ Таврическая гос. агротехн. академия. - Вып. 4. - Т. 5. - Мелитополь: ТГАТА, 1999. - С. 94-98.

24. Дорошенко Ю.О. Комп`ютерний синтез геометричної моделі поверхні вилкового копача із застосуванням політканинних перетворень// Прикл. геометрия и инж. графика: Труды/ Таврическая гос. агротехн. академия. - Вып. 4. - Т. 7. - Мелитополь: ТГАТА, 1999. - С. 99-107.

25. Дорошенко Ю.О., Мельник Ю.С., Савченко В.Ю. Особливості графічного оформлення інтерфейсу комп`ютерних навчальних програм// Прикл. геометрия и инж. графика: Труды/ Таврическая гос. агротехн. академия. - Вып. 4. - Т. 9. - Мелитополь: ТГАТА, 1999. - С. 78-84.

26. Дорошенко Ю.О. Спосіб суперпозиції у керованому синтезі просторових кривих на основі політканинних перетворень площини// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КНУБА, 1999. - Вип. 65. - С. 153-156.

27. Дорошенко Ю.О. Створення WEB-сайта для мережі Інтернет// Комп'ютер у школі та сім'ї. - 1999. - №4. - С. 25-30.

28. Дорошенко Ю.О. Лінійні перетворення як окремі випадки політканинних перетворень// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КНУБА, 1999. - Вип. 66. - С. 141-145.

29. Дорошенко Ю.О. Політканинне перетворення точок, що належать КБПТ// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КНУБА, 2000. - Вип. 67. - С. 89-91.

30. Дорошенко Ю.О. Політканинні перетворення у деформативному конструюванні плоских кривих: експериментальне обгрунтування// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КНУБА, 2000. - Вип. 68. - С. 113-117.

31. Дорошенко Ю.О., Бірілло І.В. Комп'ютерний дизайн корсетних виробів// Технічна естетика і дизайн. - К.: Віпол, 2001. - Вип. 1. - С. 133-138.

32. Дорошенко Ю.О. Геометричне моделювання та корекція форми робочої поверхні грунтообробних знарядь відповідно до їх функціонального призначення// Прикл. геометрія та інж. графіка. - К.: КНУБА, 2001. - Вип. 69. - С. 70-74.

33. Дорошенко Ю.О. Сутність та термінологічно-понятійний апарат деформативного конструювання геометричних об'єктів// Прикл. геометрія та інж. графіка. Праці/ Таврійська держ. агротехн. академія. - Вип. 4. - Т. 15. - Мелітополь: ТДАТА, 2002. - С. 78-84.

***** ***** *****

34. Бадаев Ю.И., Дорошенко Ю.А., Грибов С.Н., Гриценко И.А. Конструирование и технологическая подготовка производства криволинейных объектов сложной формы на ПЭВМ// Всесоюзн. конф. Компьютерная геометрия и графика в инженерном образовании: Тез. докл. - Нижний Новгород: ННПИ, 1991. - С. 151-152.

35. Бадаєв Ю.І., Дорошенко Ю.О. Теоретичні основи політканинних перетворень// Международная научно-практ. конф. Современные проблемы геометрического моделирования: Тез. докл. - Мелитополь: ТГТА, 1995. - С. 13-14.

36. Бадаєв Ю.І., Дорошенко Ю.О. Комп'ютерне дослідження властивостей політканинних перетворень площини// Международная научно-практ. конф. Современные проблемы геометрического моделирования: Тез. докл. - Мелитополь: ТГТА, 1995. - С. 30-31.

37. Бадаев Ю.І., Дорошенко Ю.О. Сплайн-методи на основі p-тканинних перетворень// Сборник трудов III международной научно-практ. конф. Современные проблемы геометрического моделирования. - Мелитополь: ТГАТА, 1996. - Часть I. - С. 30-31.

38. Бадаєв Ю.І., Дорошенко Ю.О. Метод політканинних перетворень в моделюванні складних процесів та об'єктів// Матеріали міжнародного наукового симпозіуму "Нарисна геометрія. Інженерна та комп'ютерна графіка". - Львів: ДУ "Львівська політехніка", 1996. - С. 11.

39. Бадаєв Ю.І., Дорошенко Ю.О., Сидоренко Ю.В. Метод політканинних перетворень в моделюванні екогенетичних процесів// Моніторинг та прогнозування генетичного ризику в Україні. - Вип.2. - К.: НТУУ "КПІ", 1999. - С.51-61.

40. Бірілло І.В., Сушан А.Т., Дорошенко Ю.О. Політканинні перетворення у варіативному конструюванні корсетних виробів// Легка промисловість. Наукові праці молодих вчених та студентів. - Ч.1. - К.: ДАЛПУ, 1997. - С.9-10.

41. Бірілло І.В., Сушан А.Т., Дорошенко Ю.О. Комп'ютерна технологія індивідуального конструювання корсетних виробів// Науково-методичні матеріали. Збірник статей: "Інженерна графіка та геометричне моделювання із застосуванням комп'ютерної технології". - Рівне: УДАВГ, 1997. - С. 18-21.

42. Бірілло І.В., Сушан А.Т., Дорошенко Ю.О. Комп`ютерний дизайн корсетних виробів бюстгальтерної групи// Легка промисловість: Наукові праці молодих вчених і студентів. - К.: ДАЛПУ, 1998. - Ч. 1. - С. 24-26.

43. Ванін В.В., Дорошенко Ю.О., Сліденко В.М. Проблеми розвитку та становлення у вузі навчальної дисципліни "Комп'ютерна інженерна графіка"// Міжнародна науково-метод. конф. Проблеми багаторівневої вищої технічної освіти: Тези доп. - К.: ВІПОЛ, 1993. - С. 47-49.

44. Гриценко И.А., Дорошенко Ю.А., Лєйчик В.И. Система автоматизации технологической подготовки производства малкованных деталей на станках с ЧПУ// Респ. научно-техн. конф. Автоматизированное проектирование ГПС многономенклатурного производства: Тез. докл. - К.: РДЭНТП, 1991. - С. 11.

45. Дорош А.К., Дорошенко Ю.О., Тищенко О.О. Геометричні перетворення у комп'ютерних видавничих системах// Сборник трудов III международной научно-практ. конф. Современные проблемы геометрического моделирования. - Мелитополь: ТГАТА, 1996. - Ч. I. - С. 133-134.

46. Дорош А.К., Дорошенко Ю.О., Тищенко О.О. Застосування методу змішуючих функцій для керованої зміни зображень// Матеріали міжнародного наукового симпозіуму "Нарисна геометрія. Інженерна та комп'ютерна графіка". - Львів: ДУ "Львівська політехніка", 1996. - С. 37.

47. Дорошенко Ю.А., Городецкий Е.М., Уставщиков В.Г. Автоматизированное формирование наглядных изображений поверхностей криволинейных объектов. Методические указания к изучению курса "Вычислительная геометрия и машинная графика" для слушателей ФПК (преподавателей вузов). - К.: КПИ, 1990. - 28с.

48. Дорошенко Ю.А. Формирование математических моделей гранных тел и получение их наглядных изображений. Методические указания к выполнению лабораторной работы по курсу "Инженерная и машинная графика" для студентов всех специальностей. - К.: КПИ, 1991. - 36с.

49. Дорошенко Ю.О. Особливості алгоритмізації політканинних перетворень плоских точкових об'єктів// Международная научно-практ. конф. Современные проблемы геометрического моделирования: Тез. докл. - Мелитополь: ТГТА, 1995. - С. 125-126.

50. Дорошенко Ю.О. Комп'ютерне дослідження політканинних перетворень як апарату конструювання кривих ліній// Сборник трудов III Международной научно-практ. конф. Современные проблемы геометрического моделирования. - Мелитополь: ТГАТА, 1996. - Ч. I. - С. 135-137.

51. Дорошенко Ю.О. Забезпечення топологічності політканинних перетворень// Сборник трудов IV Международной научно-практ. конф. Современные проблемы геометрического моделирования. - Ч. 1. - Мелитополь: ТГАТА, 1997. - С. 110-117.

52. Дорошенко Ю.О. Політканинні перетворення тривимірного простору: теоретичні основи// Сборник трудов IV Международной научно-практ. конф. Современные проблемы геометрического моделирования. - Ч. 1. - Мелитополь: ТГАТА, 1997. - С. 118-121.

53. Дорошенко Ю.О. Особливості реалізації комп'ютерних технологій керованої зміни форми геометричних об'єктів// Науково-методичні матеріали. Збірник статей: "Інженерна графіка та геометричне моделювання із застосуванням комп'ютерної технології". - Рівне: УДАВГ, 1997. - С. 21-24.

54. Дорошенко Ю.О. Деформативне конструювання криволінійних об'єктів// Науково-методичні матеріали. Збірник статей: "Інженерна графіка та геометричне моделювання із застосуванням комп'ютерної технології". - Рівне: УДАВГ, 1997. - С.25-28.

55. Дорошенко Ю.О. Теоретичні основи застосування політканинних перетворень для моделювання екологічних динамічних процесів і явищ// Сучасні проблеми геометричного моделювання: Збірник праць Міжнародної науково-практ. конф. - Харків: ХІПБ МВС України, 1998. - Ч. 2. - С. 33-38.

56. Дорошенко Ю.О. Політканинні перетворення як функціональні відповідності двох точкових полів// Международная научно-практ. конф. Современные проблемы геометрического моделирования: Тез. докл. - Донецк: ДонГТУ, 2000. - С. 28-29.

57. Дорошенко Ю.О. Комп'ютерний експеримент у геометричному моделюванні із застосуванням політканинних перетворень// Международная научно-практ. конф. Современные проблемы геометрического моделирования: Тез. докл. - Донецк: ДонГТУ, 2000. - С. 253-254.

58. Дорошенко Ю.О. Моделювання каркасно-кінематичних поверхонь із застосуванням політканинних перетворень// Сучасні проблеми геометричного моделювання: Зб. праць міжнар. наук.-практ. конф. - Харків: ХДАТОХ, 2001. - С.105-107.

59. Островська О.А., Дорошенко Ю.О. Комп'ютерне представлення поверхонь, синтезованих способом медіатрис// Сборник трудов III Международной научно-практ. конф. Современные проблемы геометрического моделирования. - Мелитополь: ТГАТА, 1996. - Ч. II. - С. 242-243.

60. Островська О.А., Дорошенко Ю.О. Комп'ютерний синтез і дослідження складених поверхонь типу медіатрис// Матеріали Міжнародного наукового симпозіуму "Нарисна геометрія. Інженерна та комп'ютерна графіка". - Львів: ДУ "Львівська політехніка", 1996. - С. 24.

61. Павлов А.В., Дорошенко Ю.А. Автоматизация геометрического моделирования объектов регламентированной формы для ТПП// I всесоюзн. совещание. Алгоритмическое обеспечение машинно-ориентируемого производства: Тез. докл. - Харьков: ХАИ, 1989. - С. 16.

62. Badayev G., Doroshenko G. The polyfabric mappings in the dynamic processes modelling// Internationai conference. Dynamical systems modelling and stability investigation. Systems Modelling. - Kyiv, 1999. - Р.67.

Анотації