Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нервові хвороби


Карабань Микола Володимирович. Комплексна патогенетична терапія хвороби Паркінсона (клінічні, діагностичні, медико-соціальні аспекти). : Дис... д-ра наук: 14.01.15 - 2008.



Анотація до роботи:

Карабань М.В. Комплексна патогенетична терапія хвороби Паркінсона (клінічні, діагностичні, медико-соціальні аспекти). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.15 – нервові хвороби. – Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2007.

Дисертація присвячена вивченню ефективності патогенетичної терапії у хворих на хворобу Паркінсона (ХП) на основі комплексного діагностичного підходу до оцінки клінічного перебігу захворювання, його зв’язку з результатами лікування на різних стадіях розвитку і з медико-соціальними факторами інвалідізації, розробки алгоритму діагностики, лікування ХП і принципів етапної патогенетичної терапії.

Побічні ефекти при багаторічній леводопа-терапії пов’язані із стадією ХП, віком хворого, тривалістю хвороби і лікування. Коморбідні захворювання (цукровий діабет 2 типу, артеріальна гіпертезія) викликають у хворих на ХП дисліпопротеідемію, зменшення швидкості мозкового кровотоку, що є ризиком для розвитку судинної патології, а немоторні симптоми при ХП (когнітивні порушення, депресія) ускладнюють перебіг захворювання. Церебральна атрофія, за даними МРТ, виявлена у скроневій і потиличній корі, а ступінь когнітивних порушень корелює з порушеннями мови і постуральною нестабільністю. Вкорочення довжини тіломер є найбільш раннім предиктором доклінічної стадії ХП. При хворобі Паркінсона відбувається пониження співвідношення церебральних метаболітів (NAA/Cho і Cho/Cr) в чорній субстанції (SN) і лентикулярних ядрах, збільшення Cho і зменшення NAA в SN.

Регіональні відмінності NAA/ Cr в області гіппокампу є нейрохімічним маркером ризику розвитку деменції у хворих на ХП. MRS-показником фармакотерапевтичної активності препаратів леводопи можна вважати збільшення концентрації NAA і Cr і зменшення Cho в SN. Алгоритм комплексної патогенетичної терапії (КПТ) при ХП базується на принципі етапності лікування у відповідності з типовими варіантами клінічного перебігу захворювання і показниками психо-соціальної адаптації хворих.

1. В дисертації представлено теоретичне обгрунтування і нове вирішення актуальної проблеми підвищеня ефективності патогенетичної терапії хворих на хворобу Паркінсона на основі комплексного діагностичного підходу до оцінки клінічного перебігу захворювання, його зв'язку з результатами лікування на різних стадіях розвитку і медико-соціальними факторами інвалідизації, розробленого алгоритму діагностики і лікування ХП і принципів етапної патогенетичної терапії захворювання.

2. Порівняльний аналіз ефективності основних класів протипаркінсонічних препаратів в умовах багаторічного комбінованого їх застосування і при лонгітудинальному спостереженні показав, що терапія леводопа-вміщуючими препаратами викликає явища клінічного патоформорфозу основних симптомів ХП, які проявляються лікарськими дискінезіями, виснаженням ефекту разової дози, моторними флюктуаціями, частота яких зростає при збільшенні ступеня тяжкості захворювання, віку хворого, тривалості хвороби і тривалості лікування. Препарат першого вибору в початковій схемі лікування визначається відповідно до віку хворого на початок хвороби, тривалістю захворювання і стадійністю ХП.

3. Значний вплив на особливості клінічного перебігу ХП здійснюють коморбідні захворювання – цукровий діабет 2 типу і артеріальна гіпертензія. При ХП відбувається поглиблення характерного для процесу старіння зниження толерантності до глюкози, яке поєднується з дисліпопротеїдемією, особливо у хворих на ХП з ЦД 2 типу, що є ризиком розвитку судинної патології. Агоністи ДА-рецепторів є препаратами вибору для диференційованої терапії у хворих на ХП з порушеною толерантністю до глюкози на всіх стадіях перебігу захворювання.

У хворих на ХП без АГ відзначаєтся поступове зниження швидкості мозкового кровотоку протягом 5-8 років від дебюту захворювання, а при супутній АГ вірогідне зниження швидкості мозкового кровотоку реєструється вже в початкових стадіях захворювання. Патогенетично значущими препаратами для корекції гемодинаміки у хворих на ХП з АГ є альфа-адреноблокатори, які сприяють регуляції нейромедіаторного балансу.

4. Немоторні симптоми при ХП (когнітивні порушення, депресія) суттєво ускладнюють перебіг захворювання. Встановлено відсутність кореляційних зв'язків між показниками когнітивних функцій (балами мнестичної шкали MMSE, латентним періодом Р300) і вираженістю екстрапірамідних рухових порушень.

Вираженість когнітивних порушень не залежить від тривалості ХП, але пов'язана з віком на початок захворювання. Виявлено лінійну залежність між ступенем когнітивних розладів, порушеннями мови і постуральною стабільністю.

Депресивні розлади у хворих на ХП переважають у перші три роки хвороби (54,5%), значно зменшуютсья зі збільшенням тривалості захворювання.

5. При клініко-генеалогічному аналізі родин хворих на ХП встановлені аутосомно-домінантний (у 76,6% випадків) і аутосомно-рецесивний (у 23,4% випадків) типи успадкування захворювання. Нейрофізіологічним критерієм визначення можливості успадкування ХП від пробанду до родичів 1-го ступеня спорідненості можна вважати ЕМГ-ознаки субклінічної екстрапірамідої недостатності, які реєструютсья в 46,8% випадків і можуть розглядатися як фактор ризику розвитку ХП.

У клінічно здорових пацієнтів, котрі мають брата чи сестру близнюка, виявляютсья ЕМГ-ознаки екстрапірамідної недостатоності, які співпадають зі сторонністю гемісиндрому паркінсонізму у хворого близнюка.

Скорочення довжини теломер є найбільш раннім предиктором доклінічної стадії ХП. Довжина теломер має негативний кореляційний зв'язок (r=-0,761) з акінезією і ригідністю.

6. У хворих на ХП виявлено виражені зміни вмісту основних церебральних метаболітів (NAA, Cr, Cho) за даними показників in vivo 1Н МРС, що дозволяє при їх визначенні значно скоротити тривалість "діагностичної фази" при оцінці взаємовідносин клінічного перебігу захворювання з функціональною активністю головного мозку.

На початкових стадіях ХП спостерігається зниження співвідношення NAA/Cho в ЧС. При прогресуванні ХП розширюється локалізація метаболічних порушень: при постуральній нестійкості знижуєтсья співвідношення NAA/Cho і Cho/Cr як в ЧС, так і в проекції лентикулярних ядер. Найбільш виражені зміни NAA/Cho і Cho/Cr відбуваютсья у контрлатеральній півкулі відносно клінічного гемісиндрому паркінсонізму.

У хворих на ХП вміст Cho в ЧС сутєво вищий, а NAA – нижчий порівняно з клінічно здоровими людьми похилого віку.

Негативна кореляція між вмістом Cho і Lip в структурах гіпокампу і ЧС та концентрацією атерогенних ліпідів крові є предиктором формування супутнього церебрального атеросклерозу.

7. Регіональні розбіжності співвідношень NAA/Cr в ділянці гіпокампу є біохімічним маркером ризику розвитку деменції у хворих на ХП. У недементних хворих з ХП при відсутності вираженої атрофії серединних структур гіпокампу спостерігається зменшення відношення NAA/Cr в ділянці поясної звивини. У недементних хворих з ХП середнього віку відсутня кореляція між атрофією гіпокампу, значеннями Cho/Cr, і абсолютною концентрацією NAA, Cr, Cho.

8. Метод іn vivo 1Н МРС дозволяє оцінювати первинний метаболічний ефект різних леводопа-вміщуючих препаратів. Збільшення концентрації NAA і Cr і зменшення Cho в ЧС, серединних структурах гіпокампу, порівняно з іншими ділянками головного мозку, є маркером фармакотерапевтичної активності леводопи.

9. Для хворих на ХП похилого віку характерно зниження мозкового кровотоку в усіх судинних басейнах і негативна кореляційна залежність між віком дебюту захворювання, стадійністю ХП і гемодинамічними порушеннями.

Встановлено зв'язок між моторним потенціалом УНХ, концентрацією Cho в ЧС, мозковим кровотоком в басейні НБА і порушеннями когнітивних функцій, що свідчить про роль адекватної гемодинаміки і церебрального метаболізму в процесах навчання, уваги і екстрапірамідної регуляції моторики.

10. Згідно зі стратегічною метою патогенетичного лікування хвороби Паркінсона, фармакотерапія цього захворювання має бути комплексною на всіх стадіях його розвитку. Алгоритм комплексної патогенетичної терапії (КПТ) ХП відображає принцип етапності до включення окремих класів протипаркінсонічних препаратів у схему КПТ для хворих різного віку згідно з типовими варіантами клінічного перебігу захворювання. КПТ передбачає індивідуальний підхід до перспективної тактики лікування кожного хворого з клініко-ЕМГ оцінкою біодоступності препаратів.

11. На якість життя хворих на ХП впливають психо-соціальна дезадаптація у професійно-трудовій, сімейно-побутовій сферах і у здатності самообслуговування, пов"язані з прогредієнтністю клінічного перебігу захворювання і ефективністю КПТ. Показники самооцінки соціальної адаптації більш досконалі у хворих з дрижальною (тремтючою) формою ХП, прогностично сприятливішою ніж акінетико-ригідна. Ступінь соціальної дезадаптації хворих на ХП тісно зв"язана з тривалістю хвороби, вираженістю супутніх тривожно-депресивних розладів і когнітивних порушень.

Публікації автора:

Монографії

1. Болезнь Паркинсона (этиология, клиника, диагностика, лечение, профилактика) / Г.Н.Крыжановский, И.Н.Карабань, С.В.Магаева, В.Г.Кучеряну, Н.В.Карабань. – М.: "Медицина", 2002. – 335 с. (Дисертантом проведено огляд літератури, написано 3, 5 і 10 розділи монографії)

Видання ВАК України

1. Агонисты дофамина (Бромокриптин) в комплексном лечении больных паркинсонизмом / И.Н.Карабань, В.В.Гаркавенко, Н.В.Карабань, Н.Ю.Бачинская, Г.В.Мусиенко, Н.В.Карасевич // Укр. мед. часопис. – 1999. – V-VI, № 3(1). - С.101-107. (Дисертант здійснив клініко-неврологічне і енцефалографічне обстеження хворих, провів науковий аналіз та обробку результатів, підготував роботу до друку).

2. Патогенетические основы медикаментозной терапии болезни Паркинсона / И.Н.Карабань, Н.В.Карабань // Междунар. мед. журнал. – 1999. - №1. – С.57-60. (Дисертант здійснив огляд літератури, клінічний аналіз даних, підготовку роботи до друку).

3. Карабань И.Н., Карабань Н.В., Литошенко А.Я. Генетика болезни Паркинсона и паркинсонических синдромов // Пробл. старения и долголетия. – 2000. – Т.9, № 1. – С.90-100. (Дисертант проаналізував дані літератури, підготував роботу до друку).

4. Вазопротекторы (Танакан) в комплексной патогенетической терапии больных болезнью Паркинсона / Н.В.Карасевич, В.В.Гаркавенко, Н.В.Карабань, М.Т.Капустина, И.Н.Карабань // Пробл. старения и долголетия. – 2000. – Т.9, № 2. – С.141-148. (Дисертант здійснив клінічне і доплерографічне дослідження хворих, обробку результатів, підготовку роботи до друку).

5. Влияние альфа-адреноблокаторов на эффективность комплексной патогенетической терапии больных болезнью Паркинсона / Н.В.Карасевич, Е.П.Луханина, М.Т.Капустина, В.В.Гаркавенко, Н.В.Карабань, И.Н.Карабань.// Укр. вісн. психоневрології. – 2001. – Т.9, вип.4. – С.92-97. (Дисертант здійснив клінічне, доплерографічне і електроміографічне дослідження хворих, аналіз і обробку результатів, підготовку роботи до друку).

6. Маньковский Н.Б., Карабань И.Н., Карабань Н.В. Болезнь Паркинсона и сосудистый паркинсонизм: критерии диагностики // Междунар. мед. журнал. – 2000. – Т.8, № 3. – С.35-38. (Дисертантом проведено огляд і аналіз літератури, клінічні дослідження та підготовка роботи до друку).

7. Роль селективных ингибиторов МАО-Б в патогенетической терапии болезни Паркинсона / И.Н.Карабань, Е.П.Луханина, В.В.Гаркавенко, Н.В.Карабань, М.Т.Капустина, Н.В.Карасевич.// Укр. вісн. психоневрології. – 2001. –Т.9, № 1. – С.122-127. (Дисертант здійснив клініко-неврологічне, енцефалографічне, нейро-психологічне обстеження хворих, статистичну обробку даних, підготував роботу до друку).

8. Карабань Н.В. Клинические особенности прогрессирующей болезни Паркинсона и критерии дифференциальной диагностики // Укр. вісн. психоневрології. – 2002. – Т.10, вип. 1(30). – С.64.

9. Применение агонистов ДА-рецепторов в комплексном лечении болезни Паркинсона / Н.Б.Маньковский, Н.В.Карабань, В.В.Гаркавенко, Н.В.Карасевич, Т.И.Яворская, И.Н.Карабань // Укр. вісн. психоневрології. – 2003. – Т.11, вип. 4(37). – С.20-23. (Дисертант здійснив клінічне обстеження хворих, дослідження ліпідного спектру і толерантності до глюкози, науковий аналіз і статистичну обробку даних).

10. Связь между длиной теломер и клиническими особенностями течения болезни Паркинсона у людей среднего и пожилого возраста / Н.В.Карабань, Н.В.Осипов, С.Н.Новикова, И.Н.Карабань.// Пробл. старения и долголетия. – 2004. - № 2(12). – С.150-154. (Дисертант здійснив огляд літератури, аналіз і статистичну обробку даних, підготував роботу до друку).

11. Маньковский Н.Б., Карабань Н.В. Качество жизни больных болезнью Паркинсона // Журн. психиатрии и мед.психологии. – 2004. - № 2(12). – С.9-13. (Дисертант провів клініко-психологічне і соціологічне дослідження хворих, аналіз і статистичну обробку результатів, підготував роботу до друку).

12. Маньковский Н.Б., Карабань Н.В. Особенности клинического течения и фармакотерапии болезни Паркинсона на разных этапах развития заболевания // Междунар. мед. журнал. – 2005. – Т.11, № 4. – С.47-51. (Дисертант здійснив огляд літератури, клініко-неврологічне обстеження хворих, науковий аналіз і обробку результатів, підготував роботу до друку).

13. Новикова С.Н., Карабань Н.В., Яворская Т.И. Показатели липидного обмена у больных болезнью Паркинсона с сопутствующим сахарным диабетом 2 типа, их коррекция агонистами дофамина // Пробл. старения и долголетия. – 2005. – Т.14, № 4. – С.44-49. (Дисертант здійснив клінічне обстеження хворих, дослідження ліпідного спектру і толерантності до глюкози, науковий аналіз і статистичну обробку даних).

14. Карабань Н.В., Гудзенко А.В. Болезнь Паркинсона и депрессия // Укр. вісн. психоневрології. – 2006. - № 3. – С.19-22. (Дисертантом проведено літературний огляд, клінічне, нейропсихологічне, електроенцефалографічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, підготовка роботи до друку).

15. Применение церебролизина в комплексной терапии болезни Паркинсона / Е.П.Луханина, Н.В.Карабань, Н.А.Мельник, Н.В.Карасевич, Н.М.Березецкая, И.Н.Карабань.// Укр. вісн. психоневрології. – 2006. – Т.14, № 4(49). – С.91-95. (Дисертантом проведено літературний огляд, клінічне, нейропсихологічне, електроенцефалографічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, підготовка роботи до друку).

16. Карабань Н.В.Препараты леводопы в патогенетической терапии болезни Паркинсона // Укр. мед. часопис. – 2006. – IX/X, № 5(55). – С.49.

17. Корреляция возраста к началу заболевания, длительности и интенсивности лечения, выраженности тревожно-депрессивных расстройств с двигательными и когнитивными нарушениями при болезни Паркинсона / Н.В.Карабань, Е.П.Луханина, Н.В.Карасевич, Н.М.Березецкая.// Пробл. старения и долголетия. – 2007. – № 1. – С.62-73. (Дисертантом проведено літературний огляд, клінічне, нейропсихологічне, електроенцефалографічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, підготовка роботи до друку).

18. Карабань Н.В., Карасевич Н.В. Влияние артериальной гипертензии на клиническое течение болезни Паркинсона у больных среднего и пожилого возраста // Врачеб. дело. – 2007. - № 5. – С.49-53. (Дисертантом проведено літературний огляд, клініко-неврологічне і доплерографічне обстеження хворих, науковий аналіз і обробку результатів, підготовлено роботи до друку).

19. Карабань Н.В. Клинический анализ эффективности патогенетической терапии у больных болезнью Паркинсона // Врачеб. дело. – 2007. - № 1-2. – С.61-65.

20. Карабань Н.В. Клинико-генеалогические особенности болезни Паркинсона у лиц старших возрастов // Пробл. старения и долголетия. – 2007. - № 3. – С.249-261.

21. Роль ноотропных препаратов (энцефабол) в комплексной патогенетической терапии болезни Паркинсона / Н.В.Карабань, Е.П.Луханина, Н.В.Карасевич, В.В.Гаркавенко, Н.М.Березецкая, И.Н.Карабань.// Укр. вісн. психоневрології. – 2007. – Т.15, вип.1(50). – С.112-118. (Дисертантом проведено літературний огляд, клінічне, нейропсихологічне, електроенцефалографічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, підготовка роботи до друку).

22. Карабань Н.В., Рожкова З.З., Карабань И.Н.Первичный метаболический эффект терапии болезни Паркинсона для сравнительной оценки препарата Сталево (леводопа/карбидопа/энтакапон) // Укр. вісн. психоневрології. – 2007. – Т.15, вип.2(51). – С.67-71. (Дисертант здійснив огляд літератури, клініко-неврологічне обстеження хворих, науковий аналіз і статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

23. Карабань Н.В., Рожкова З.З. Морфологические и метаболические признаки когнитивных нарушений у пациентов с болезнью Паркинсона по данным волюметрических и in vivo 1Н спектроскопических исследований // Междунар. мед. журнал. – 2007. – Т.13, №7. – С.35-38. (Дисертант здійснив огляд літератури, клініко-неврологічне обстеження хворих, науковий аналіз і статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

Інші видання України

1. Актуальные проблемы фармакотерапии болезни Паркинсна / Н.Б.Маньковский,Н.В.Карабань,Н.В.Карасевич, Т.И.Яворская, И.Н.Карабань.// Актуальні питання неврології, психіатрії та наркології у світлі концепції розвитку охорони здоров"я населення України. – Тернопіль: "Укрмед. книга", 2001. – С.386-391. (Дисертант здійснив огляд літератури, клініко-неврологічне обстеження хворих, аналіз і обробку даних, підготовку роботи до друку).

2. Эффективность сермиона в комплексной патогенетической терапии пациентов с болезнью Паркинсона / И.Н.Карабань, Е.П.Луханина, В.В.Гаркавенко, Н.В.Карабань, М.Т.Капустина, Н.В.Карасевич.// Нейропсихиатрические эффекты сермиона. – К.: "Морион", 2001. – С.117-136. (Дисертант здійснив клініко-неврологічне, енцефалографічне, доплерографічне обстеження хворих, аналіз і статистичну обробку даних).

3. Применение метода in vivo 1Н МРС для изучения особенностей метаболизма головного мозга пациентов, страдающих болезнью Паркинсона / И.Н.Карабань, В.А.Рогожин, З.З.Рожкова, Н.В.Карабань.// Нейрон ревю. – 2004. - № 2(13). – С.40-43. (Дисертант здійснив огляд літератури, клініко-неврологічне обстеження хворих, аналіз і статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

4. Карабань И.Н., Карабань Н.В., Маньковский Н.Б. Патогенетические аспекты лекарственной терапии и клинического течения болезни Паркинсона // Междунар. неврологический журнал. – 2006. - № 9. – С.13-18. (Дисертант здійснив огляд літератури, клініко-неврологічне обстеження хворих, науковий аналіз і обробку результатів, підготував роботу до друку).

5. Карабань Н.В., Рожкова З.З. Магнито-резонансная спектроскопия в дифференциальной диагностике болезни Паркинсона и синдромов паркинсонизма // Укр. неврологіч. журнал. – 2006. - № 4. – С.50-57. (Дисертант здійснив огляд літератури, клініко-неврологічне обстеження хворих, аналіз і статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

6. Карабань Н.В. Применение леводопа-содержащих препаратов на современном этапе лечения болезни Паркинсона // Междунар. неврологический журнал. – 2006. - № 6(10). – С.16-20.

Методичні рекомендації

1. Карабань И.Н., Карабань Н.В. Патогенетическая терапия болезни Паркинсона: Метод. рекоменд. – К., 2002. – 28 с. (Дисертант здійснив аналіз даних літератури, клініко-неврологічне обстеження, сформулював висновки і практичні рекомендації).

2. Карабань И.Н., Карабань Н.В., Карасевич Н.В. Селективные ингибиторы МАО-Б (Юмекс) в патогенетической терапии болезни Паркинсона: Метод. рекоменд. – К., 2003. – 24 с. (Дисертант здійснив аналіз даних літератури, клініко-неврологічне обстеження, сформулював висновки і практичні рекомендації).

3. Карабань И.Н., Карабань Н.В., Карасевич Н.В. Агонисты дофаминовых рецепторов (Роналин) в патогенетической терапии болезни Паркинсона: Метод. рекоменд. – К., 2004. – 28 с. (Дисертант здійснив аналіз даних літератури, клініко-неврологічне обстеження, сформулював висновки і практичні рекомендації).

4. Карабань И.Н., Карабань Н.В., Карасевич Н.В. Блокаторы глутаматных рецепторов (Неомидантан) в патогенетической терапии болезни Паркинсона и других неврологических заболеваний: Метод. рекоменд. – К., 2004. – 24 с. (Дисертант здійснив аналіз даних літератури, клініко-неврологічне обстеження, сформулював висновки і практичні рекомендації).

Патенти на винахід та корисні моделі

1. Патент № 23354, Україна, МПК А61В 5/055. Спосіб візуалізації функціонального стану головного мозку і диференційної діагностики хвороби Паркінсона і паркінсонічних синдромів / Н.В.Карабань, З.З.Рожкова, В.А.Рогожин, Заява № u200612149 від 20.11.2006; Опубл. 25.05.2007. Бюл. № 7. (Дисертант здійснив аналіз клінічних і МР-спектроскопічних даних, сформулював наукові висновки і формулу патенту).

Наукові праці в матеріалах конгресів та конференцій

1. Принцип комплексной патогенетической терапии в стратегии и тактике лечения болезни Паркинсона / Г.Н.Крыжановский, И.Н.Карабань, С.В.Магаева, В.Г.Кучеряну, Н.В.Карабань // III Всероссийский Конгресс патофизиологов. – М., 2004. – С.12. (Дисертант здійснив клініко-неврологічні обстеження хворих, науковий аналіз і обробку даних).

2. Комплексная патогенетическая терапия болезни Паркинсона / Н.Б. Маньковский, Г.Н.Крыжановский, И.Н.Карабань, Н.В.Карабань, Н.В.Карасевич // II Укр. симпозиум "Экстрапирамидные заболевания и возраст". – К., 2004. – С.52. (Дисертант здійснив клініко-неврологічні обстеження хворих, науковий аналіз і обробку даних).

3. Роль антагонистов глутаматных рецепторов в комплексной патогенетической терапии болезни Паркинсона / А.П.Гребенюк, Б.Н.Пиневич, Н.В.Карабань, А.В.Гудзенко // II Укр. симпозиум "Экстрапирамидные заболевания и возраст". – К., 2004. – С.29-30. 12. (Дисертант здійснив клінічне, енцефалографічне і нейропсихологічне обстеження хворих, науковий аналіз результатів та підготовку роботи до друку).

4. Принципы комплексной патогенетической терапии болезни Паркинсона / Н.Б. Маньковский, Н.В.Карабань, Н.В.Карасевич, И.Н.Карабань // IV Национальный конгресс геронтологов и гериатров Украины (Киев) Пробл. старения и долголетия. – 2005. – Т.14, № 4. – С.166. (Дисертант здійснив клініко-неврологічні обстеження хворих, науковий аналіз і обробку даних).

5. Карабань Н.В., Карасевич Н.В., Яворская Т.И. Нарушения липидного обмена у больных болезнью Паркинсона, их коррекция агонистами дофаминовых рецепторов // Укр. вісн. психоневрології. – 2007. – Т.15, вип.1(50). – С.59. (Дисертант здійснив клінічне обстеження хворих, дослідження ліпідного спектру і толерантності до глюкози, науковий аналіз і статистичну обробку даних).

6. Карабань Н.В., Рожкова З.З. Первичный метаболический эффект терапии болезни Паркинсона для сравнительной оценки эффективности препарата Сталево (леводопа/карбидопа/энтакапон) // Укр. вісн. психоневрології. – 2007. – Т.15, вип.1(50). – С.59. (Дисертант здійснив науковий аналіз клінічних і МРС-даних, підготував роботу до друку).

7. Карабань Н.В. Когнитивные нарушения у больных болезнью Паркинсона и клинические особенности течения заболевания // Укр. вісн. психоневрології. – 2007. – Т.15, вип.1(50). – С.60.

8. Карабань Н.В., Карасевич Н.В. Роль церебральной гемодинамики в функциональной активности ЦНС при болезни Паркинсона // Укр. вісн. психоневрології. – 2007. – Т.15, вип.1(50). – С.60-61. (Дисертант здійснив науковий аналіз клінічних і доплерографічних даних та їх статистичну обробку).

9. The use of cerebrolysin in pathogenetic combined therapy of Parkinson's disease / E.P. Lukhanina, I.N. Karaban, N.V. Karaban, J.A. Burenok and N.A. Melnik // 7th EFNS Congress, Helsinki, Finland (30 August-2 September, 2003); European Journal of Neurology – 2003, Vol.10, Suppl.1. – P.166. (Дисертант здійснив клінічний аналіз і узагальнення МРС-даних, статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

10. 1H MR spectroscopy (MRS) study of peculiarities of the cerebral metabolism in nondemented patients with Parkinson's disease / V.A.Rogozhyn, Z.Z.Rozhkova, I.N.Karaban', N.V. Karaban' // European Radiology (16th European Congress of Radiology; Vienna, Austria, 2004). – 2004. – Vol.14, Suppl. 2. – P.242. (Дисертант здійснив клінічний аналіз і узагальнення МРС-даних, статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

11. Content of T2 relaxation time distribution of the main cerebral metabolites in the functionally active regions of the brain in patients with Parkinson's disease / V. Rogozhyn, Z. Rozhkova, I. Karaban', N. Karaban' // Book of Abstracts of the World Parkinson Congress (February 22-26, 2006, Washington, DC, USA). – P.121. (Дисертант здійснив клінічний аналіз і узагальнення МРС-даних, статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

12. Determination of regional differences in content and T2 relaxation times of the main cerebral metabolites in patients with Parkinson's disease (PD): In vivo 1H MRS study. / V. Rogozhyn, Z. Rozhkova, I. Karaban', N. Karaban' // European Radiology, Supplements Book of Abstracts of the 18th European Congress of Radiology, March 3-7, 2006, Vienna, Austria, Febr.2006. – P.281. (Дисертант здійснив клінічний аналіз і узагальнення МРС-даних, статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

13. In vivo 1H MRS study of STALEVO-treated and untreated patients with Parkinson's disease (PD) / N.V.Karaban', Z.Z.Rozhkova, V.A.Rogozhyn, I.N.Karaban' // Neuroradiology. – 2006. – Suppl.2 (September 2006). – P.78. (Дисертант здійснив клінічний аналіз і узагальнення МРС-даних, статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

14. STALEVO-treated and untreated patients with Parkinson's disease (PD): In vivo 1H MRS study / N.V.Karaban', Z.Z.Rozhkova, V.A.Rogozhyn, I.N.Karaban' // Book of Abstracts of the Movement Disorder Society International Congress, October 28 – November 2, 2006. – Kyoto, Japan. – P.467. (Дисертант здійснив клінічний аналіз і узагальнення МРС-даних, статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

15. Karaban' N., Karaban' I., Rozhkova Z. Content and T2 relaxation time of cerebral metabolites in patients with Parkinson's disease (PD): In vivo 1H MRS study // 11th EFNS Congress, Brussels, Belgium, (August 25-28, 2007); Neurodegenerative Diseases. – 2007. – Vol.4, Suppl.1. – P.310. (Дисертант здійснив клінічний аналіз і узагальнення МРС-даних, статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

16. Karaban' N., Karaban' I., Rozhkova Z. Quantitative 1H Magnetic Resonance Spectroscopic Imaging for Determination of Therapeutic Efficacy in STALEVO-treated patients with Parkinson's disease (PD) // Ist World Congress on Controversies in neurology, Berlin, Germany, 2007. – P.23. (Дисертант здійснив клінічний аналіз і узагальнення МРС-даних, статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

17. Karaban' N., Karaban' I., Rozhkova Z. Content and T2 Relaxation of Cerebral Metabolites in Patients with Parkinson's disease; in vivo 1H MRS study// Alzheimer's and Parkinson's Diseases: Progress and New Perspectives, 8th International Conference AD/PD, Salzburg, Austria, 2007. Neurodegenerative Diseases. – 2007. – Vol.4, Suppl.1. – P.310. (Дисертант здійснив клінічний аналіз і узагальнення МРС-даних, статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).

18. Rozhkova Z., Karaban' N., Karaban' I. In vivo 1H MRS study of STALEVO-treated and untreated patients with Parkinson's disease (PD) // Alzheimer's and Parkinson's Diseases: Progress and New Perspectives, 8th International Conference AD/PD, Salzburg, Austria, 2007. Neurodegenerative Diseases. – 2007. – Vol.4, Suppl.1. – P.108. (Дисертант здійснив клінічний аналіз і узагальнення МРС-даних, статистичну обробку результатів, підготовку роботи до друку).