Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Фінанси, грошовий обіг і кредит


Гармидаров Петро Петрович. Комплексне рейтингове оцінювання фінансово-кредитної діяльності банку : дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / НАН України; Інститут регіональних досліджень. - Л., 2006.



Анотація до роботи:

Гармидаров П.П. Комплексне рейтингове оцінювання фінансово-кредитної діяльності банку. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит. - Львівський банківський інститут НБУ, Львів, - 2006.

Дисертацію присвячено питанням дослідження методики комплексної оцінки фінансово-кредитної діяльності банку. Автор проаналізував існуючі методики оцінки фінансового стану банку, різноманітні аналітичні підходи та математичні динамічні моделі стійкості банку, зокрема проаналізовано методику декомпозиційного аналізу прибутковості власного капіталу, яка досліджує залежність між показниками прибутковості і ризику банку та виявляє вплив окремих чинників на результати його діяльності. Показано, що ця методика дає змогу реалізувати загальні методологічні засади банківського аналізу.

Автором розроблена методика комплексного рейтингового оцінювання фінансово-кредитної діяльності банку, яка враховує в сукупності динаміку відносних відхилень показників та результати експертного оцінювання.

Проведені в даній роботі дослідження у сфері комплексного рейтингового оцінювання фінансово-кредитної діяльності банку дозволили зробити такі висновки та узагальнення.

  1. Уточнено сутність поняття комплексне рейтингове оцінювання фінансово-кредитної діяльності банку, що з урахуванням сучасних ринкових умов трактується як економічне поняття яке включає в себе аналіз економічних показників, експертну оцінку стану банку та математичну формалізацію.

  2. В результаті аналізу банківської діяльності з точки зору комплексного рейтингового оцінювання виявлена доцільність об’єднання попереднього і оперативного аналізу, визначивши його як поточний, який здійснюється у ході поточної діяльності банку з метою забезпечення оптимального аналізу стану рахунків, спроможності банку здійснювати операції та оперативного реагування на проблеми.

  3. Дослідження показали, що при виборі методики оцінки фінансових результатів діяльності банку та способів підвищення його прибутковості домінують не технічні можливості методів, а економічний зміст тому, що їх застосування залежить від теоретичної обґрунтованості та цілісності обраної концепції аналізу.

  4. У процесі дослідження основних показників діяльності банків запропоновано розглядати динаміку відхилень цих показників на основі моделі Дюпона, що дозволяє відслідковувати вплив окремого коефіцієнта на результативний показник.

  5. Дослідження методики порівняльного аналізу ефективності діяльності банків показало, що необхідно визначати рівень узгодженості експертних суджень для прийняття рішення про адекватність отриманих індексів надійності банків на основі ризикових коефіцієнтів.

  6. У процесі дослідження запропонована методика комплексного рейтингового оцінювання фінансово-кредитної діяльності банку, яка враховує в сукупності динаміку відносних відхилень показників та результати експертного оцінювання.

  7. Розроблена модель визначення комплексного рейтингового оцінювання фінансово-кредитної діяльності банку використана для ранжирування однорідної групи українських банків ефективність та об’єктивність цієї моделі підтверджується результатами експертного аналізу.

  8. Запропоновані в дисертаційній роботі заходи, пропозиції і методичні рекомендації пройшли практичну апробацію і підтвердили їх доцільність.

Публікації автора:

Статті у фахових виданнях:

  1. Гармидаров П.П. Ризик-менеджмент в банку // Регіональна економіка. - – 2003. - №4. – С. 140-145.

  2. Блудова Т.В. Гармидаров П.П. Оцінка конкурентоспроможності українських банків на основі просторової моделі аналізу ефективності діяльності // Формування ринкових відносин в Україні: Зб. наукових праць. Вип. 6(37). Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України та з питань європейської інтеграції України. – Київ. - червень 2004. - С. 50-53.

  3. Гармидаров П.П. Удосконалення системи управління ризиками в банках // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Зб. наукових праць. Т. 9. – Суми: ВВП "Мрія-1" ЛТД, УАБС, 2004. С. 297 – 301.

  4. Блудова Т.В. Гармидаров П.П. До питання управління відсотковим ризиком. // Вісник НБУ. - 2004. - №10. - С. 34-35.

  5. Гармидаров П.П. Знаходження середньозважених оцінок нормативів банківської діяльності // Формування ринкових відносин в Україні: Зб. наукових праць. Вип. 2(45). Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України. – К. – лютий 2005. – С. 68-72.

Тези доповідей:

  1. Блудова Т.В. Гармидаров П.П Аналіз конкурентоспроможності банків на основі методики оцінки ефективності їх діяльності // Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції. "Фінансово-кредитна система України: проблеми та шляхи вирішення". – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 22 березня 2004. - С. 77-78.

  2. Блудова Т. В. Гармидаров П. П. Один підхід до виміру відсоткового ризику // Матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Динаміка наукових досліджень 2004". Том 35. Банки та банківська система. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 21-30 червня 2004. - С. 9-11.

  3. Гармидаров П.П. Уточнення індексу надійності банку // Матеріали Першої Міжнародної науково-практичної конференції. "Науковий потенціал світу 2004". Том 8. Банки та банківська система. - Дніпропетровськ, Наука і освіта, 1–15 листопада 2004. – С. 24,25.