Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Урологія


Рачок Ігор Васильович. Лазерна кореляційна спектроскопія в диференційній діагностиці пієлонефриту : дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Інститут урології АМН України. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Рачок І.В. Лазерна кореляційна спектроскопія в диференційній діагностиці пієлонефриту.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.06- урологія. Інститут урології АМН України, Київ, 2005.

Дисертація присвячена покращенню якості діагностики та диференційної діагностики пієлонефриту на підставі використання методу лазерної кореляційної спекроскопії. Для чого була розроблена ЛКС семіотика хворих на гострий та хронічний пієлонефрит залежно від стадії та характеру перебігу запального процесу. Проведено порівняня хворих з гострим, хронічним пієлонефритом та гломерулонефритом. Виявлена точність та специфічність лазерної кореляційної спектроскопії стосовно до вищевказаних нозологічних груп.

Таким чином виявлено, що лазерна кореляційна спектроскопія є високоспецифічний метод дозволяючий у комплексі з загально прийнятими методами дослідження підвищити рівень діагностики та диференційної діагностики запальних захворювань нирок.

1. Виявлена оптимальна сукупність найбільш значущих традиційних лабораторно- клінічних симптомів пієлонефрита (лейкоцитурія, бактеріурія, протеінурія, лихоманка, біль), але точність і специфічність їх значення не перевищують 60 %.

2. Метод лазерної кореляційної спектроскопії забеспечує достовірну діагностику гострого (89,8 %) та хронічного пієлонефрита (84,5 %) через відмінність в індукції гідролітично направленних ЛК- зсувів ліпопротеінового метаболізму та дисбалансу альбуміно- глобулінових субфракцій.

3. Зміни субфракційного складу при пієлонерфиті виражаються перевагою з боку алерго- подібних ЛК- зсувів сечі (34% при хронічному, 18% при гострому пієлонефриті) та катаболічно- і дистрофічно- подібних ЛК- зсувів в сироватці крові (50% і 34% відповідно при хронічному та 28% і 38% при гострому пієлонефриті), і зростанням високомолекулярних інгредієнтів.

4. Алерго- інтоксикаційно- катаболічно- подібні ЛКС зсуви з боку сечі (86 % при хронічниму пієлонефриті і 66 % при гострому) відображають деструктивні процеси в нирках, вказують на враження канальцевого апарату нирки та секрецію високомолекулярних тканинних компонентів і є характерними для інфекційно- запального процесу- пієлонефриту.

5. Зміни субфракційного складу, що реєструються методом ЛКС при гломерулонефриті виражаються зростанням аутоімуно- подібних (65% в сечі) ЛК- зсувів, що вказує на порушення ліпопротеінового метаболізму та тканинної дистрофії.

6. Зміни ЛКС- метрії сечі чутливі до перебігу хронічного пієлонефриту, де нормологічні зсуви (55 %) характерні фазі ремісії; алерго- подібні (61 %)-фазі латентного запалення; алерго- інтоксикаційно- подібні (33 %)- фазі активного запалення і відзеркалюють характер морфо- функціональних змін ниркових структур та залежать від тяжкості ураження.

7. ЛКС сечі забезпечує високу інформативність в диференційній діагностиці різних форм та ступеня активності запального процесу в нирках, що підтверджують точність методу при гострому пієлонефриті (89,8 %), при хронічному пієлонефриті (84,5 %) та при гломерулонефриті (66,7 %) і його специфічність (99,8 %, 94,5 % та 76,4 % відповідно).

Публікації автора:

1. Ф.И. Костев, В.Д. Швец, И.В. Рачок, Ю.Н. Дехтярь

Инфекции почек и мочевых путей. Рациональная антибиотикотерапия // Инфекционный контроль. – 1999.- №1.- С.11- 14

2. Ф.І. Костєв, Д.Ф. Тучін,О.М. Ухаль, О.І. Маломуж, І.В. Рачок

Особливості перебігу гострого гнійного первинного пієлонефриту в сучасних умовах // Урологія.- 2001.- № 3 . С.- 23- 27.

3. І.В. Рачок

Лазерна кореляційна спектроскопія в диференційній діагностиці запальних захворювань нирок // Урологія.- 2000.- № 4.- С. 38- 41.

4. І.В. Рачок

Актуальні питання сучасної діагностики запальних захворювань нирок //

Вісник морської медицини.- 2001.- № 3.- С. 189- 194.

5. І.В. Рачок

Патогномонічна зчепленність параметрів сироваточного та сечового гомеостаза, встановлених за допомогою лазерної кореляційної спектроскопії при запальних захворюваннях нирок // Вісник морської медицини.- 2004.- № 3.- С. 36-39.

6. Лазерная корреляционная спектроскопия мочи: Методические рекомендации / Бажора Ю.И., Костев Ф.И., Носкин Л.А., Рачок И.В., Андронов Д.Ю.- Одесса: Одесский государственный медицинский университет, 2000.- 28 с.

7. Лазерна кореляційна спектроскопія біологічних рідин у практичній охороні здоров’я: Методичні рекомендації / Ю.І. Бажора, В.Й. Крєсюн,

Л.О. Носкін, С.П. Полошок, Д.Ю. Андронов, В.Л. Кожаков, І.В. Рачок. Одеса- 2003. Український центр наукової медичної інформації та патентно- ліцензійної роботи.

8. І.В. Рачок

Зчепленність гомеостатичних зрушень, виявленних методом ЛКС, при запальних захворюваннях нирок / Мат. научн.- практ. конф. „Перспективные разроботки науки и техники».- Белгород, 2004 г.

9. І.В. Рачок

Гомеостатичні зрушення, виявлені методом лазерної кореляційної спектроскопії при запальних захворюваннях нирок / Мат. научн.- практ. конф. „Науковий потенціал світу.” Днепропетрівськ, 2004.

10. І.В. Рачок

Роль лазерной корреляционной спектроскопии в диагностике воспалительных заболеваний почек / Біофізичні стандарти та інформаційні технології в медицині.- 2002.- С. 31.

11. І.В. Рачок

Використання лазерної кореляційної спектроскопії в диференційній діагностиці запальних захворювань нирок / Біофізичні стандарти та інформаційні технології в медицині.- 2004.- С. 75.

12. І.В. Рачок

Лазерна кореляційна спектроскопія в діагностиці пієлонефриту / Мат. Международной и межрегиональной конференции урологов „Инфекции в урологии.” Харьков- 2005.

Бажора Ю.І., Костєв Ф.І., Рачок І.В., Рачок Т.Ю. Спосіб отримання біологічного матеріалу з сечі:Патент на винахід № 36206 А Україна, МПК А 61 К 49/00. Опубл. 16.04.2001;- Бюл. № 3.