Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Інфекційні хвороби


90. Жигарєв Юрій Олександрович. Лазеротерапія та поліоксидоній в комплексному лікуванні герпесвірусних уражень нервової системи: дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / АМН України; Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2005. : табл.



Анотація до роботи:

Жигарєв Ю.О. Лазеротерапія та поліоксидоній в комплексному лікуванні герпесвірусних уражень нервової системи. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.13 – інфекційні хвороби. – Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України, Київ, 2005.

Дисертація присвячена вивченню клінічної ефективності препарату „Поліоксидоній” та лазеротерапії в комплексному лікуванні герпесвірусних ураження нервової системи. Комплексно досліджено 174 хворих. Встановлено, що в сучасних умовах ураження центральної та периферичної нервової системи герпесвірусної етіології найчастіше проявляються у вигляді енцефалітів (24%), менінгоенцефалітів (12,6%), енцефаломієлітів (11,4%), частіше обумовлюють середньотяжкий (58,6%) та тяжкий (41,4%) стан хворих. Їх розвитку в більшості випадків передує обтяжений преморбідний фон. Серед етіологічних збудників найбільшу роль відіграють віруси простого герпесу (70,3%). Наведені результати досліджень імунологічних показників у хворих з ураженнями нервової системи герпесвірусної етіології в динаміці захворювання, як критеріїв ефективності лікування. Показано, що у цих хворих спостерігаються зміни клітинної та гуморальної ланки імунітету – підвищення відносного вмісту лімфоцитів СDЗ+, зменшення СD4+, порушення співвідношення субпопуляцій СD4/СD8, підвищення рівня аутоантитіл до ЗБМ. Поліоксидоній виявився ефективним препаратом в комплексному лікуванні герпесвірусних уражень нервової системи. Найбільш інформативними критеріями ефективності лікування виявились: відносний вміст лімфоцитів СDЗ+, СD4+ і СD56+, коефіцієнт СD4/СD8, рівень ЦІК та антитіл до загального білку мієліну. Захворювання частіше розвиваються на тлі зниження рівнів сироваткового інтерферону. Дані про стан імунної системи та інтерфероногенез можуть застосовуватися для прогнозування перебігу та наслідків герпесвірусних ураження нервової системи. При визначенні стану мікроциркуляції у всіх хворих виявляються суттєві порушення, які не спостерігаються у здорових осіб, не залежать від етіологічного чинника і відповідають тяжкості перебігу захворювання. Використання в комплексі лікування низькоінтенсивного лазерного випромінювання та поліоксидонію, стимулює механізми саногенезу, що обумовлює достовірне скорочення тривалості клінічної симптоматики і періоду перебування хворих у стаціонарі. Застосування розроблених лікувальних комплексів дозволяє зменшити “медикаментозне навантаження” на пацієнта, а також досягти високого терапевтичного ефекту і скоротити тривалість курсу лікування.

  1. В сучасних умовах ураження центральної та периферичної нервової системи герпесвірусної етіології найчастіше проявляються у вигляді енцефалітів (24%), менінгоенцефалітів (12,6%), енцефаломієлітів (11,4%), частіше обумовлюють середньотяжкий (58,6%) та тяжкий (41,4%) стан хворих. Їх розвитку в більшості випадків передує обтяжений преморбідний фон. Серед етіологічних збудників найбільшу роль відіграють віруси простого герпесу (70,3%).

  2. Імунні порушення у хворих з герпесвірусними ураженнями нервової системи характеризуються дисбалансом основних субпопуляцій лімфоцитів периферичної крові, що визначають клітинну ланку імунітету, зниженням функціональної активності лімфоцитів, та активацією клітинних і гуморальних аутоімунних реакцій, що проявляється підвищенням відносного вмісту лімфоцитів СD3+, зменшенням рівня СD4+, порушенням співвідношення субпопуляцій СD4+/СD8+, підвищенням рівнів ЦІК та аутоантитіл до загального білка мієліна. Захворювання частіше розвивається на тлі зниження рівнів сироваткового інтерферону.

  3. Дані про стан імунної системи та рівень сироваткового інтерферону можуть застосовуватися для прогнозування перебігу та наслідків герпесвірусних уражень нервової системи. Найбільш інформативними критеріями ефективності лікування виявились: відносний вміст лімфоцитів СD3+, СD4+ і СD20+, коефіцієнт СD4+/СD8+, рівень ЦІК та аутоантитіл до загального білка мієліна.

  4. При визначенні стану мікроциркуляції у всіх хворих виявляються суттєві порушення, які не спостерігаються у здорових осіб, не залежать від етіологічного чинника і відповідають тяжкості перебігу захворювання.

  5. Використання в комплексі лікування низькоінтенсивного лазерного випромінювання та поліоксидонію, стимулює механізми саногенезу, що обумовлює достовірне скорочення тривалості клінічної симптоматики і періоду перебування хворих у стаціонарі. Застосування розроблених лікувальних комплексів дозволяє зменшити “медикаментозне навантаження” на пацієнта, а також більш швидко досягти терапевтичного ефекту, скоротити тривалість і зменшити вартість курсу лікування.

Публікації автора:

  1. Руденко А.О., Муравська Л.В., Берестова Т.Г., Жигарєв Ю.О.Пархомець Б.А., Андрєєва О.Г., Карловський А.А. Чишкевич І.В. Сучасні особливості моногерпесвірусних ураження нервової системи за даними клініко-інструментальних досліджень // Сучасні інфекції.- 2003.- №2.- C. 37-43. (Дисертантом особисто проведено аналіз історій хвороб, виконані дослідження мікроциркуляції у хворих, проведено обробку отриманих результатів).

  2. Жигарєв Ю.О. Лазерна терапія герпесвірусних уражень нервової системи // Інфекційні хвороби.– 2003.- №4.– С. 33-38.

  3. Жигарєв Ю.О. Імунологічні показники як критерії оцінки ефективності використання поліоксидонію в комплексному лікуванні герпесвірусного ураження нервової системи // Лабораторна діагностика.– 2004.- №3.– С. 24-31.

  4. Чорна Т.Т, Жигарєв Ю.О. Соціально-економічне обґрунтування організації амбулаторних консультативно-реабілітаційних центрів лазеротерапії // Материалы XVI Международной научно-практической конференции “Применение лазеров в медицине и биологии” г. Феодосия, 25-28 сентября 2001 г.– С. 6-7.

  5. Жигарєв Ю.О. Ефективність лазеротерапії в комплексному лікуванні мікроциркуляторних порушень у хворих на герпесвірусні енцефаліти // В кн. „Пам’яті Л.В. Громашевського. Проблеми епідеміології, діагностики, клініки, лікування та профілактики інфекційних хвороб”. - Київ, 2002.- С. 352.

  6. Жигарев Ю.А. Лазеротерапия энцефалитов герпетической этиологии // Материали XVII Международной научно-практической конференции “Применение лазеров в медицине и биологии”г. Харьков, 21-23 мая 2002 г.– С. 34-35.

  7. Жигарєв Ю.О., Пархомець Б.А. Використання низькоінтенсивного лазерного випромінювання в альтернативному лікуванні герпесвірусних ураження нервової системи // Материалы XVII Международной научно-практической конференции “Применение лазеров в медицине и биологии” г. Харьков, 21-23 мая 2002 г.– С. 35-36.

  8. Жигарєв Ю.О. Стан кон’юнктивальної мікроциркуляції у хворих з герпесвірусними ураженнями центральної нервової системи // Матеріали VI з’їзду інфекціоністів України „Клінічні проблеми боротьби з інфекційними хворобами”. 25-27 вересня 2002 року, м. Одеса.– С.122.

  9. Жигарєв Ю.О. Ефективність лазеротерапії в комплексному лікуванні хворих на енцефаліти герпесвірусної етіології // Матеріали науково-практичної конференції “Герпесвірусні інфекції–клініка, лікування, діагностика.” м. Київ, 15-16 жовтня 2002 р.– С.64-65.

  10. Жигарєв Ю.О., Пархомець Б.А. Порушення мікроциркуляції та можливості їх корекції у хворих на енцефаліти герпесвірусної етіології // Тези ІV міжнародного конгресу молодих вчених. 21-23 травня 2002 р., м. Тернопіль– С. 133.

  11. Руденко А.А., Жигарев Ю.А. Пархомец Б.А. Полиоксидоний в комплексной терапии ассоциированных герпесвирусных энцефалитов // Тезисы VI Российского съезда врачей-инфекционистов, 29-31 октября 2003 г., г. С.-Петербург- С. 324.

  12. Руденко А.О., Лисяний М.І., Муравська Л.В., Берестова Т.Г., Пархомець Б.А., Андреєва О.Г., Жигарєв Ю.О., Карловський О.А. Результати вивчення імунного статусу у хворих на герпесвірусні ураження нервової системи // Збірник наукових праць Головного військового клінічного госпіталю МО України „Сучасні аспекти військової медицини”, випуск 8, Київ, 2003 р., С. 356.

  13. Жигарев Ю.А. Полиоксидоний в комплексной терапии герпесвирусных энцефаломиелитов // Збірник наукових праць Головного військового клінічного госпіталю МО України „Сучасні аспекти військової медицини”, випуск 8, Київ, 2003 р., С.323.

  14. Руденко А.О., Жигарев Ю.О. Інформаційний лист „Застосування поліоксидонію в комплексному лікуванні герпесвірусних енцефалітів”, №56, 2003