Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Шкірні та венеричні хвороби


Туркевич Олександр Юрійович. Лікування дерматиту та екземи у робітників хімічної промисловості з урахуванням фізіологічного стану шкіри та деяких показників гомеостазу : Дис... канд. наук: 14.01.20 - 2008.



Анотація до роботи:

Туркевич О. Ю. Лікування дерматиту та екземи у робітників хімічної промисловості з урахуванням фізіологічного стану шкіри та деяких показників гомеостазу. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби. Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця , Київ, 2007р.

Дисертація присвячена вивченню ролі порушення фізіологічного стану шкіри та деяких показників гомеостазу в патогенезі дерматиту та екземи. Запропоновано алгоритми дослідження фізіологічного стану шкіри та деяких показників гомеостазу у хворих на дерматит та екзему. Показано, что ступінь порушень відповідних показників фізіологічного стану шкіри та гуморального імунітету у хворих дерматитом та екземою може служити додатковим діагностичним критерієм, який повинен ураховуватися при розробці тактики комплексної патогенетичної терапії, направленої на їх корекцію. Розроблений вдосконалений, патогенетичний комплексний метод лікування екземи, який паралельно з проведенням базової комплексної терапії передбачає ще й призначення хворим сучасного вітчизняного імунотропного препарату флуренізид. Використання запропонованого методу терапії позволить корегувати ряд порушень в організмі хворих на дерматит та екзему, а також буде сприятиприскоренню вилікування, зменшенню часу лікування на 20 – 30% і подовженню строку ремісії.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове рішення наукової задачі, що полягає в підвищенні ефективності лікування хворих на контактний алергічний дерматит та екзему, зокрема в осіб, що контактують з шкідливими агресивними хімічними речовинами, незалежно від віку та статі, із застосуванням, поряд з базовою терапією, препаратів Кремген та флуренізид в залежності від важкості ураження та протікання процесу.

При комплексному обстеженні 87 хворих, які є працівниками підприємств хімічної промисловості Львівщини на контактний дерматит та екзема було визначено у 42 хворих контактний дерматит та у 45 хворих екзему. Дерматологічна патологія однаково часто зустрічається у різних вікових групах, а умовне переважання в віці 40-60 років пов’язане лише з тим, що це вік двох третин працюючих. Кількість мужчин та жінок теж зустрічається майже однаково, а саме жінок - 40, чоловіків - 47. Тобто частіше алергодерматози виникали у чоловіків (в 1,18 раза). Розподіл по давністю захворювання також виявився приблизно однаковим. Серед хворих на контактний дерматит чоловіки (17) хворіли в 1,47 раза рідше ніж жінки (25). В той же час на екзему чоловіки (30) хворіли в 2 рази частіше ніж жінки. З анамнезу було видно, що у абсолютної більшості хворих не було важких соматичних захворювань. Аналіз цих даних зумовив певні задачі, при виконанні яких ми отримали достовірні результати, що дали можливість зробити ряд важливих висновків.

  1. Є підтверджена необхідність профілактичного комплексного обстеження бар’єрно-захисних функцій шкіри робітників, які працюють на хімічних підприємствах, а саме визначення pH кисті та передпліччя, алкалонейтралізаційна властивість шкіри методом Буркхардта і Шааф, алкалорезистентна властивість шкіри за традиційним методом Фуссеро, з метою попередження появи патології зі сторони шкіри.

  2. При визначенні стану гуморального імунітету (IgA, IgM, IgG, ЦІК-ів (малих, середніх і великих)) у робітників хімічної промисловості, хворих на контактний дерматит та екзема та порівнянні з даними у здорових людей отримано достовірну різницю показників. Ці дані свідчать що проходить збільшення ЦІК-ів різних характеристик (малих, середніх і великих) в крові пацієнтів, причому найбільш різко підвищується вміст малих циркулюючих імунних комплексів що пов’язано зі збільшенням концентрації імуноглобулінів.

  3. В результаті проведеного лікування впродовж 2-ох тижнів із застосуванням флуренізиду поряд з загальноприйнятою терапією та мазевою терапією Кремгеном у хворих на екзему клінічне одужання наступило в 96% хворих. При застосуванні для лікування хворих на екзему тільки загальноприйнятої терапії повне клінічне одужання наступало лише в 74% хворих, враховуючи те, що вони місцево використовували Кремген. Застосування флуренізиду дає можливість значно зменшити термін лікування хворих, що приносить відчутний економічний ефект та не викликає будь-яких ускладнень зі сторони самопочуття хворих і загальний стан хворих не змінюється.

  4. Розроблений метод терапії є достатньо ефективним та недорогим може успішно використовуватись в практиці дерматовенерологічних закладів, підвищує соціально-економічну цінність запропонованого терапевтичного підходу, так як пацієнти через достатньо короткий час (4-7 днів) відчувають покращення свого стану, а через 12-14 днів більшість пацієнтів клінічно одужують, а, отже, й підвищується якість життя пацієнта.