Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Салогуб Тетяна Вікторівна. Лікування невралгії ІІ та ІІІ гілок трійчастого нерва периферійного ґенезу біологічно активними препаратами. : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2006.



Анотація до роботи:

Салогуб Т.В. Лікування невралгії ІІ та ІІІ гілок трійчастого нерва периферійного ґенезу біологічно активними препаратами. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 – стоматологія. – Вищий державний навчальний заклад України “Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України. – Полтава, 2006.

Дисертація присвячена лікуванню невралгії трійчастого нерва периферійного ґенезу шляхом ін’єкційного введення біологічно активного препарату “Кріоцелл-кріоцеребрум” самостійно та в поєднанні з кріоекстрактом плаценти. Запропоноване комплексне обстеження хворих на невралгію трійчастого нерва, яке включає стоматологічні, клінічні та неврологічні методи дослідження, рентгенологічні (ортопантомографія), спеціальні методи (магнітно-резонансна томографія), електрофізіологічні (термовізіографія, реоенцефалографія, електроенцефалографія), імунологічні, що дозволяє провести диференціальну діагностику та виключити центральний ґенез захворювання.

Розроблена технологія ін’єкційного введення біологічно активного препарату “Кріоцелл-кріоцеребрум” самостійно та в поєднанні з кріоекстрактом плаценти при невралгії трійчастого нерва периферійного ґенезу в залежності від зони ураження.

Проведено порівняльну оцінку ефективності лікування невралгії трійчастого нерва периферійного ґенезу, яка виявила, що найоптимальнішим методом є застосування біологічно активного препарату “Кріоцелл-кріоцеребрум” у поєднанні з кріоекстрактом плаценти.

У дисертації наведені теоретичні узагальнення та нове вирішення наукового завдання, що полягає в підвищенні ефективності лікування хворих на невралгію трійчастого нерва переважно периферійного ґенезу шляхом ін‘єкційного введення біологічно активного препарату “Кріоцелл-кріоцеребрум” окремо та в поєднанні з кріоекстрактом плаценти.

1. Вміст контейнеру з біопрепаратом – 1,8 мл набрати в шприць та довести до 4 мл 0,5% розчином новокаїну або фізіологічним розчином натрію хлориду і ввести в підочний канал на глибину 7-10 мм при ураженні ІІ гілки трійчастого нерва; інтраорально в зону торуса на глибину до 2 см при ураженні ІІІ гілки ; екстраорально підвиличним шляхом у крилопіднебінну ямку на глибину 40-45 мм у разі ураження ІІ і ІІІ гілок протягом 2 хв. Відразу, більш поверхнево, з метою утворення “басейну” навколо “Кріоцелл-кріоцеребрум” вводиться кріоекстракт плаценти.

2. У хворих на невралгію трійчастого нерва переважно периферійного ґенезу при дослідженні клітинного та гуморального ланцюгів імунітету виявлено достовірне зниження рівня CD3+ в 1,2 разу; підвищення рівня CD4+ в 1,2 разу; CD16+ в 1,5 разу, зниження вмісту IgА в 2,0 рази; підвищення вмісту IgM в 1,8 та IgG в 1,3 разу. Просліджується достовірний кореляційний зв‘язок між кількістю CD4, CD8 позитивних клітин; рівнем IgM, ціркулюючих імуних комплексів; величиною імунорегуляторного індексу та кількістю пароксизмів на добу.

3. Після проведеного лікування хворих на невралгію трійчастого нерва периферійного ґенезу карбамазепіном через 28,46±0,12 днів від початку лікування відбувається незначне тимчасове покращення в неврологічному статусі хворих, яке обумовлене зменшенням в 1,3 разу кількості пароксизмів та інтенсивності болю. Простежується незначне підвищення кількості CD3+, CD4+ клітин, зниження СD8+ і, відповідно, зростання імунорегуляторного індексу.

4. Застосування біологічно активного препарату “Кріоцелл-кріоцеребрум” у лікуванні невралгії трійчастого нерва призводить до зменшення інтенсивності больових нападів за два тижні на 4,7 бали та кількості пароксизмів у 2,4 разу вже через 29,2±0,15 днів. Просліджується зниження кількості CD8+ в 1,4 разу, підвищення рівня IgG в 1,3 разу та імунорегуляторного індексу в 1,2 разу, що сприяє розвитку стійкої ремісії протягом року у 80% пацієнтів.

5. Сумісне застосування біологічно активного препарату “Кріоцелл-кріоцеребрум” з кріоекстрактом плаценти сприяє зменшенню інтенсивності больових нападів за два тижні на 5,5 бали та кількості рецидивів у 4,2 разу через 29,46±0,12 днів. Спостерігається зменшення кількості CD8+ в 1,6 разу, підвищення рівня IgG в 1,7 разу та імунорегуляторного індексу в 1,5 разу, що спонукає до розвитку стійкої ремісії протягом року у 85% пацієнтів.

6. Розроблено, апробовано і впроваджено в клінічну практику прості у виконанні та малоінвазивні методи лікування невралгії трійчастого нерва периферійного ґенезу за допомогою біологічно активного препарату “Кріоцелл-кріоцеребрум” окремо та в поєднанні з кріоекстрактом плаценти, що дозволяє досягти припинення больових нападів у найкоротші терміни лікування та забезпечити тривалу ремісію.

Публікації автора:

1. Салогуб Т.В., Митченок В.І. Трансплантація ембріональної нервової тканини людини в лікуванні хворих на невралгії трійчастого нерва // Український стоматологічний альманах. – 2002. – №6. – С. 55-57. (Особистий внесок – проведено якісний аналіз історій хвороб хворих на невралгію трійчастого нерва, робота оформлена та підготовлена до друку).

2. Альтернативні способи лікування уражень деяких черепних нервів та вегетативних гангліїв голови / В.І. Митченок, Т.В. Салогуб, І.А. Колісник, О.С. Іваницька // Український стоматологічний альманах. – 2003. – №6. – С. 21-22. (Особистий внесок – проведено лікувально-діагностичні заходи щодо хворих на невралгію ІІ та ІІІ гілок трійчастого нерва переважно периферійного ґенеза, проведено узагальнення результатів, написання статті).

3. Салогуб Т.В. Перспективи трансплантації ембріональних клітин в лікуванні хворих невралгією трійчастого нерва периферійного ґенеза // Трансплантологія. – 2003. – Т.4, №1. – С. 184 –185.

4. Салогуб Т.В. Корекція імунологічного статусу при лікуванні невралгії трійчастого нерва трансплантацією фетоплацентарного комплексу // Журнал Світ біології та медицини. – 2005. – №2. – С. 48 – 54.

5. Пат. 71289А Україна, А61В17/00. Спосіб лікуванні невралгії трійчастого нерва периферійного ґенезу: Деклараційний патент України 71289А Україна, А61В17/00 / Т.В. Салогуб, В.І.Грищенко, В.І. Цимбалюк, В.І. Митченок, В.І. Шепітько (UA). – № 20031211809; Заявл. 18.12.2003; опубл. 15.11.2004, Бюл. №11. (Особистий внесок – проведений пошук першоджерел та їх опрацювання, розробка і апробація способу лікування, робота оформлена та підготовлена до друку).

6. Салогуб Т.В., Митченок В.І. Чинники та діагностичні критерії невралгій трійчастого нерва // Тези доп. наук.-практ. конф. лікарів-інтернів, магістрів, та клінічних ординаторів “Актуальні питання клінічної медицини”. – Полтава, 2002. – С. 54.

7. Салогуб Т.В. Ембріональні нервові тканини в лікуванні невралгії трійчастого нерва // Матер. Всеукр. наук.-практ. конф. “Сучасні підходи до лікування та профілактики основних стоматологічних захворювань”. – Івано-Франківськ, 2003. – С.76––77.

8. Перспективи застосування кріоконсервованих тканин ембріофето-плацентарного комплексу в лікуванні нейростоматологічних захворювань / В.І. Митченок, О.С. Іваницька, І.А. Колісник, Т.В Салогуб // Матеріали ІІ (ІХ) з‘їзду Асоціації стоматологів України. – Київ, 2004. – С. 366-367.