Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Сірокваша Олена Альбертівна. Лікування невиношування вагітності, асоційованого з урогенітальними інфекціями та антифосфоліпідним синдромом : дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Сірокваша О.А. Лікування невиношування вагітності, асоційованого з урогенітальними інфекціями та антифосфоліпідним синдромом. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.01 - акушерство та гінекологія. - Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України - Київ, 2005.

Встановлено, що антифосфоліпідний синдром зустрічається у 47,1% вагітних з невиношуванням, причому у 89,4% антифосфоліпідний синдром асоційований з урогенітальними інфекціями. Перебіг вагітності у пацієнток з АФС та урогенітальними інфекціями характеризується частими втратами вагітності, наявністю великої кількості акушерських і перинатальних ускладнень, наявністю вовчакового антикоагулянту і збільшенням титру антифосфоліпідних антитіл, змінами показників гемостазу у вигляді гіперкоагуляційного стану, змінами в імунній системі, що свідчить про розвиток аутоімунних процесів.

Визначено, що наявність антифосфоліпідного синдрому пов'язана з перевагою таких інфекцій, як: Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum, вірус простого герпеса і цитомегаловірус. Запропонована схема лікування, що включає поряд з традиційною терапією застосування фрагміна, трентала, вітаміна Е, глутамінової кислоти, А-бактерина, біфідум-бактерина, дозволяє знизити кількість акушерських ускладнень і підвищити відсоток народження здорових дітей.

В дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі – удосконалення комплексу лікувальних заходів щодо невиношування вагітності на підставі вивчення патогенетичних процесів, асоційованих з розвитком антифосфоліпідного синдрому та урогенітальних інфекцій, оцінки перебігу вагітності та результатів пологів, що сприяє зниженню частоти акушерських та перинатальних ускладнень.

  1. АФС спостерігається у 47,1% вагітних з невиношуванням, з них у 89,4% АФС асоціюється з урогенітальними інфекціями. Перебіг вагітності у таких жінок характеризується високою частотою загрози переривання вагітності (у 100% пацієнток); завмиранням вагітностей у 20,7%, мимовільними викиднями у 13,8%, передчасними пологами у 10,3%; хронічною плацентарною недостатністю у 31,5%, внутрішньоутробною гіпоксією плода у 26,3%, пізніми гестозами у 21,0%, відшаруванням нормально розташованої плаценти у 13,8% та внутрішньо-утробною затримкою розвитку плода у 5,2% вагітних.

  2. Встановлено, що починаючи з І триместру вагітності у пацієнток з АФС та урогенітальними інфекціями відбуваються патологічні зміни показників гемостазу: зниження часу зсідання крові по Лі-Уайту, підвищення часу АЧТЧ, збільшення концентрації фібриногену, зниження тромбінового часу, зниження часу фібринолітичної активності крові, значне зниження активності антитромбіну-ІІІ, які свідчать про наявність гіперкоагуляційного стану, який зростає в міру збільшення терміну вагітності.

  3. У вагітних з АФС при наявності урогенітальних інфекцій виявлено зростання субпопуляцій CD-4, збільшення відношення CD-4/CD-8, зростання субпопуляцій CD-16, CD-25, CD-95 (рецептори до апоптозу), та ЦІК, що свідчить про розвиток аутоімунних процесів.

  4. Визначено, що наявність АФС пов’язана з присутністю, насамперед, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum, вірусу простого герпесу і цитомегаловірусу. При дисбіозах, які діагностувались у 64,4% вагітних, в структурі мікробіоценозу переважали стафілококи, стрептококи та бактероїди.

  5. Запропонована схема лікування з включенням антиоксидантів, пробіо-тиків та препаратів, що покращують реологічні властивості крові, дозволила знизити важкість перебігу АФС, знизити титр антифосфоліпідних антитіл, нормалізувати показники гемостазу, мікробіоценозу урогенітального тракту і сприяла як позбавленню урогенітальних інфекцій бактеріальної етіології, так і перебігу інфекцій вірусної етіології у фазі стійкої ремісії.

  6. Розроблений комплекс лікувальних заходів призводив до зменшення кількості акушерських та перинатальних ускладнень, таких як: завмерла вагітність на 17,4%, мимовільні викидні на 13,8%, передчасні пологи на 3,6% , хронічна плацентарна недостатність на 21,2%, внутрішньоутробна гіпоксія плода на 16,0%, пізні гестози на 14,2%, відшарування нормально розташованої плаценти на 10,5% та до запобігання таких ускладнень, як внутрішньоутробна затримка розвитку плода та післяпологові маткові кровотечі, і дозволив підвищити кількість доношених вагітностей на 34,8%, та народження здорових немовлят на 42,8%.

Публікації автора:

  1. Чувствительность к антибиотикам урогенитальной аэробной флоры // Микробиологический журнал. – 2001. – Т. 63, №5. – С. 75-80. (співавт. Скляр Т.В., Винников А.И.) - постановка завдання, планування досліджень, забір біологічного матеріалу, узагальнення отриманих результатів.

    Изучение влияния субалина на урогенитальную микрофлору беременных женщин // Микробиологический журнал. – 2002. – Т. 64, №1. – С. 27-30. (співавт. Паранько С.И., Козицкая С.Н., Винников А.И.) - планування експе-рименту, забір біологічного матеріалу, отримання та обговорення результатів.

    Діагностичне та прогностичне значення інтранатальної кардіотокографії при передчасних пологах // Медичні перспективи. – 2002. – Т.7, №1. – С. 97-99. (співавт. Кривий В.А., Шепель І.І., Дзюба Ю.М.) - участь в поста-новці завдань, забір біологічного матеріалу, клінічні спостереження, обговорення результатів та висновків.

    Комплексне застосування антибіотиків і антикоагулянтів прямої дії для профілактики і лікування урогенітальних інфекцій, асоційованих з антифосфоліпідним синдромом // Актуальні проблеми акушерства і гінекології та медичної генетики. Збірник наукових праць. – Київ-Луганськ, 2003. – В.9. – С.139-143. (співавт. Потапов В.О., Гарагуля І.С.) - постановка завдань, забір біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень, клінічні спостереження, інтерпретація результатів та формулювання висновків.

    Стан мікрофлори репродуктивного тракту у вагітних груп ризику акушерської патології на ранніх термінах вагітності // Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2003. - №6 (400). – С. 78-81. (співавт. Потапов В.О., Паранько С.І., Крисенко О.В., Скляр Т.В.) - формулювання завдань, відбір біологічного ма-теріалу, математична обробка результатів, обговорення отриманих даних та формулювання висновків.

    Гемодинамічні зміни в системі мати - плацента - плід у третьому три-местрі у вагітних із загрозливим абортом // Медичні перспективи. – 2003. – Т.8, №4. – С. 57-60.(співавт. Потапов В.О.,Медведєв М.В.,Демченко Т.В.,Гарагуля І.С., Чуйко В.І.) - участь в постановці завдань, забір біологічних проб, клінічні спостереження, інтерпретація результатів та висновків.

    Роль інфекції у невиношуванні вагітності // Медичні перспективи. – 2003.–Т.8, №4. – С. 55-57.(співавт.Петрашенко Т.С.,Медведєв М.В.,Демченко Т.В., Гарагуля І.С., Крячкова Н.В., Борисенко Л.К.) - постановка завдань, забір біологічного матеріалу, математична обробка результатів мікробіологічних досліджень, обговорення результатів та формулювання висновків.

    Санация родового тракта у беременных с анаэробной контаминацией препаратом «Далацин» // Здоровье женщины. – 2004. - №2 (18). – С. 1-3. (співавт. Потапов В.А., Медведев М.Т., Польщиков П.И.) - постановка завдань, відбір біологічних проб, клінічні спостереження, інтерпретація результатів.

    Пат. №69243 А Україна, МКИ 7 А61 К31/19. Спосіб профілактики та лікування невиношування вагітності, асоційованого з інфекціями урогенітального тракту та антифосфоліпідним синдромом: Пат. №69243 А України, МКИ 7 А61 К31/19 - № 20031211930; Заявл. 19.12.2003; Опубл. 16.08.2004, Бюл. №8. (співавт. Потапов В.О.) - формулювання завдань, інформаційний пошук, клінічні спостереження, обробка та інтерпретація даних, складання формули винаходу.

    Пат. №67685А Україна, МКИ 7 А61 Р15/12. Спосіб терапії антифосфоліпідного синдрому, асоційованого з інфекцією при звичній втраті вагітності: Пат. №67685А України, МКИ 7 А61 Р15/12 - №20031211792; Заявл. 17.12.2003; Опубл. 15.06.2004, Бюл. №6. (співавт. Банахевич Р.М., Потапов В.О., Коваль О.А., Медведєв М.В., Акімова К.Б.) - участь в постановці завдання, відбір біологічного матеріалу, математична обробка результатів, клінічні спостереження, участь в складанні формули винаходу.

    Роль аэробной флоры в инфекционной патологии репродуктивной системы женщины // Мат.І Междунар. конгресса “Актуальные вопросы инфектологии в акушерстве и гинекологии”. - Т. 2. – Донецк. – 1998. - С. 29. (співавт. Скляр Т.В., Винников A.И., Крысенко А.В.) - участь в постановці мети та завдань, відбір біологічного матеріалу, клініко-лабораторне обстеження, обробка та інтерпретація даних ,формулювання висновків.

    Антагонизм бактерий рода Bacillus в отношении стафилококков, выделенных при урогенитальных инфекциях у женщин // Мат. ІІ Междунар. конгресса “Актуальные вопросы инфектологии в акушерстве и гинекологии”. – Донецк. - 1999. - С. 1. (співавт. Винников А.И.) - постановка завдань, відбір біологічного матеріалу, клініко-лабораторне обстеження, обробка та інтерпретація даних, участь в формулюванні висновків.

    Діагностичні критерії прогнозування післяпологового ендометриту // Тези доп. Міжнарод. конгресу студентів і мол. вчених “Клініко-морфологічні аспекти серцево-судинної системи”. - Дніпропетровськ, 2000. - С. 145-146.

    Особенности чувствительности к антибиотикам аэробной бактериальной флоры, выделенной от женщин с различными воспалительными процессами репродуктивной системы // Мат. IX зїзду Тов. мікробіол. України. – Чернігів. - 2000. Бюлетень інституту сільськогосподарської мікробіології УААН 2000, №8. - С. 35-36. (співавт. Скляр Т.В., Винников А.И.) - участь в постановці завдань, відбір біологічного матеріалу, клініко-лабораторне обстеження, участь в інтерпретації даних та формулюванні висновків.

    1. Чувствительность культур микроорганизмов, представителей урогенитальной микрофлоры, к антагонистическому действию субалина // Мат. ІХ з’їзду Тов. мікробіол. України. – Чернігів. - 2000, Бюлетень інституту сільсь-когосподарської мікробіології УААН 2000, №8. - С 36-37. (співавт. Паранько С.И., Козицкая С. Н., Потапов В. А., Винников А.И.) - участь в постановці завдань, відбір біологічного матеріалу, клініко-лабораторне обстеження, участь в інтерпретації даних та формулюванні висновків.

    2. In Vitro Activity of Antimicrobial Agents to Enterobacteriaceae // Програма і тези робіт III Міжнарод. конгреса "Актуальні питання інфектології в акушерстві і гінекології". Укр.секція ESIDOG. – Одеса. – 2000. - С. 89 – 90. (співавт. Sklyar T., Vinnikov A., Potapov V.) - участь в постановці завдань, відбір біологічного матеріалу, клініко-лабораторне обстеження, участь в інтерпретації даних та формулюванні висновків.

    3. In Vitro Activity of Antifungal Agents to Candida spp // Програма і тези робіт III Міжнарод. конгреса "Актуальні питання інфектології в акушерстві і гінекології". Укр.секція ESIDOG. – Одеса. – 2000. - С. 120. (співавт. Sklyar T., Vinnikov A., Potapov V., Krysenko A.) - участь в постановці завдань, відбір біологічного матеріалу, клінічні та лабораторні спостереження, участь в інтерпретації даних та формулюванні висновків.

    4. Взаимосвязь между частотой выделения лактобактерий и аэробных условно-патогенных бактерий из гениталий у женщин в различные периоды жизни // Програма і тези робіт III Міжнарод. конгреса "Актуальні питання інфектології в акушерстві і гінекології". Укр. секція ESIDOG. – Одеса. – 2000. - С. 119 – 120. (співавт. Скляр Т.В., Винников А.И., Потапов В.А., Крысенко А.В.) - участь в постановці мети та завдань, відбір біологічного матеріалу, клініко-лабораторне обстеження, участь в інтерпретації даних та формулюванні висновків.

    5. Видовой состав флоры нижнего отдела гениталий у женщин с угрозой невынашивания беременности // Програма і тези робіт III Міжнарод. конгреса "Актуальні питання інфектології в акушерстві і гінекології". Укр.секція ESIDOG. – Одеса. – 2000. - С. 119. (співавт. Паранько С.И., Козицкая С.Н., Потапов В.А.) - участь в постановці мети та завдань, відбір біологічного матеріалу, клініко-лабораторне обстеження, участь в інтерпретації даних, фор-мулювання висновків.

    6. Физиолого-биохимические свойства бактерий урогенитальной микрофлоры женщин с угрозой невынашивания беременности // Мат. VIІI Укр. Біохім. зїзду. – Чернівці. - 2002. Укр.біохім. журнал, 2002, Т.74, № 4а (додаток 1). - С. 168. (співавт. Паранько С.И., Винников А.И., Потапов В.А.) - участь в постановці завдань, відбір біологічного матеріалу, клінічні та лабораторні дос-лідження, участь в інтерпретації даних та формулюванні висновків.

    7. Registration by the fluorescence method of generation of proton electrochemical potential at bacteria of urogenital microflora of women // Мат. III зїзду Укр. біофіз. тов. – Львів - 2002, С. 188. (співавт. Paranko S., Vinnikov A.) - участь в постановці завдань, відбір біологічних проб, клінічні та лабораторні дос-лідження, участь в обговоренні даних та формулюванні висновків.