Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Математичне моделювання та обчислювальні методи


354. Трусова Тетяна Вікторівна. Математичні моделі процесу прийняття рішень щодо інвестування соціальної сфери та його інформаційна підтримка: дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / НАН України; Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Трусова Т.В. Математичні моделі процесу прийняття рішень щодо інвестування соціальної сфери та його інформаційна підтримка. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи. – Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, Київ, 2004.

У дисертаційній роботі створені та науково обгрунтовані математичні моделі розподілу бюджетних інвестицій у сферу медичного обслуговування населення та освіту. В основу моделей покладено задачі квадратичного програмування за обмежених фінансових ресурсів інвестування. Рішення задачі нелінійного програмування спрямоване на максимально можливе задоволення запитів суб’єктів інвестування за заданих обмежень. Для об’єктивізації рішень щодо інвестування суб’єктам запропоновано технологію інформаційної підтримки – систему інтегральних оцінок поточної ситуації, що склалась в територіальних регіонах України, на основі оцінок статусів (демографічного, екологічного, економічного, санітарно-епідеміологічного), стану здоров’я населення, організації медико-санітарної служби, профілактичних, оздоровчих та освітянських закладів тощо. Інтегральні оцінки покладені в основу процедури ранжування регіонів і вибору коефіцієнтів пріоритетності суб’єктів при інвестуванні. При розробці алгоритму розподілу інвестицій в систему освіти враховано випадковий характер позабюджетних інвестицій і запропоновано алгоритм контролю за здійсненням інвестування.

У роботі запропоновано структури інформаційного, алгоритмічного, програмного забезпечення для вирішення задач розподілу бюджетних інвестицій серед програм медико-санітарного забезпечення населення, постраждалого від аварії на Чорнобильській АЕС, відповідно до запитів регіонів на медико-оздоровче обслуговування населення.

Основні наукові результати дисертаційної роботи:

  1. Створена інформаційна модель системи медичного забезпечення населення на державному та регіональних рівнях; обгрунтована структурна схема системи прийняття рішень щодо інвестування галузей соціальної сфери.

  2. Розроблено та науково обгрунтовано алгоритм інтегральної оцінки медико-санітарної ситуації в територіальних регіонах, що включає оцінки статусів (демографічного, соціального, екологічного, економічного, санітарно-епідеміологічного) та оцінки стану здоров’я населення, організації медико-санітарної служби, профілактичних та стаціонарних оздоровчих закладів; запропоновано алгоритм ранжування регіонів згідно з інтегральною оцінкою їх статусів.

  3. Побудовано алгоритм формування попереднього плану інвестування проектів медико-санітарного забезпечення за умов максимально можливого забезпечення об’єктів інвестування за обмежених фінансових ресурсів.

  4. Побудовано алгоритм формування плану розподілу інвестицій в проекти медико-санітарного забезпечення за умови максимально можливого забезпечення запитів регіонів.

  5. Запропонована формальна схема задачі інвестування системи освіти за заданих обмежених бюджетних ресурсів за умови максимально можливого забезпечення запитів регіонів на інвестування для кожного об’єкта інвестування.

  6. Створені моделі позабюджетного інвестування системи освіти на основі ретроспективного статистичного аналізу даних та ефективного розподілу інвестицій серед об’єктів інвестування.

  7. Обгрунтовані структури алгоритмічного та програмного забезпечення для розв’язку задач інвестування проектів медико-санітарного профілю, медико-санітарного забезпечення потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи на АЕС.