Андреєва І.В. Механізми розвитку стравохідно-шлункових кровотеч. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія. – Харківський державний медичний університет МОЗ України, Харків, 2007.
Дисертація присвячена актуальній проблемі – вивченню механізмів розвитку стравохідно-шлункових кровотеч, у тому числі синдрому Маллорі–Вейсса, і механізмів адаптації печінки та слизової оболонки кардіального відділу шлунка до дифузних захворювань печінки та портальної гіпертензії.
У роботі використані патофізіологічні, гістологічні, біохімічні, інструментальні, клініко-лабораторні методи дослідження.
Встановлено, що моделювання портальної гіпертензії супроводжується перебудовою печінки за типом хронічного дифузного захворювання з розвитком деструктивних, регенераторних процесів і появою фіброзу. Підключаються патофізіологічні механізми ендогенізації патологічного процесу, які мають різний ступінь виразності та залежать від виду експерименту. Виявлено, що печінкова патологія в сполученні з портальною гіпертензією є причиною деструктивних процесів у слизовій оболонці кардіального відділу шлунка, розвивається портальна гастропатія. Вміст загальної води та експозиційна динаміка сорбції нейтрального червоного в тканині печінки були підвищені. Також була підвищена активність каталази крові. В основі гострих стравохідно-шлункових кровотеч лежать механізми саногенної або патогенної адаптації печінки та слизової оболонки кардіального відділу шлунка до дифузних захворювань печінки та портальної гіпертензії.
Запропоновано спосіб кількісного визначення функціонального резерву печінки за даними ультразвукової допплерометрії для прогнозування можливого результату розвитку процесу та вибору тактики лікування хворого. Розроблено методику визначення ультразвукової анатомії щура для експериментальних досліджень.
Кількісний аналіз морфофункціональних показників печінкової патології у поєднанні з портальною гіпертензією є підставою для прогнозування змін у слизовій оболонці шлунка на різних стадіях розвитку процесу.
У дисертації наведено теоретичне узагальнення та запропоновано нове рішення актуальної наукової медичної проблеми – механізмів розвитку гострих стравохідно-шлункових кровотеч. В експерименті на тваринах вивчені морфофункціональні прояви адаптації та дизадаптації печінки і кардіального відділу шлунка до внутрішньо-, допечінкового та сполученого блоків системи ворітної вени, що ускладнені портальною гіпертензією. Проведено аналіз клінічних випадків гострих стравохідно-шлункових кровотеч, зокрема синдрому Маллорі–Вейсса, пов’язаних з дифузним ураженням печінки та портальною гіпертензією. Встановлено, що при хронічних дифузних ураженнях печінки у сполученні з портальною гіпертензією відбуваються зміни слизової оболонки кардіального відділу шлунка з вираженою деструкцією у вигляді мікротріщин, ерозій, виразок і розривів. Зазначені зміни перебувають у прямій залежності від функціонального резерву печінки та виду портальної гемодинаміки.
Експериментальні блоки системи ворітної вени призводять до адаптаційної перебудови печінки у вигляді хронічного дифузного захворювання з розвитком деструктивних, регенераторних процесів і утворенням фіброзу і дизадаптації з мостовидними, осередковими або злитими некрозами. З боку слизової оболонки кардіального відділу шлунка відбувається розвиток поверхневої гастропатії у вигляді дистрофічних процесів з ознаками деструкції залозистого шару та поліморфно-клітинною інфільтрацією і дизадаптації, що характеризується деструкцією слизової оболонки аж до формування мікротріщин, ерозій, виразок і розривів.
При моделюванні допечінкового блоку системи ворітної вени більше підвищується рівень гідратації печінкової тканини, при моделюванні внутрішньопечінкового та сполученого блоків системи ворітної вени – показники експозиційної динаміки сорбції. Експозиційна динаміка активності каталази крові вказує на швидкий розвиток відповідної реакції – протягом перших 5 діб – при моделюванні внутрішньопечінкового та сполученого блоків системи ворітної вени печінки, тоді як при моделюванні допечінкового блоку відповідна реакція розвивається на 10-ту добу.
Адаптація печінки та слизової оболонки кардіального відділу шлунка тварин до внутрішньо-, допечінкового та сполученого блоків системи ворітної вени проявляється саногенними ознаками або патогенними – аж до дизадаптації з розвитком некрозу печінкової тканини та мікротріщин, ерозій і деструкції залозистого шару слизової оболонки кардіального відділу шлунка.
Аналіз історій хвороби пацієнтів з синдромом Маллорі–Вейсса показав, що практично у всіх хворих в анамнезі була патологія печінки з прихованою або явною портальною гіпертензією.
У хворих з дифузними захворюваннями печінки та портальною гіпертензією виникають морфологічні зміни слизової оболонки кардіального відділу шлунка та нижньої третини стравоходу, які призводять до утворення розривів слизової оболонки з поздовжнім напрямком у проекції варикозно розширеної вени, що кровоточить. Ці розриви можуть маскуватися запальними змінами слизової оболонки. Переважна локалізація розривів спостерігається у кардіальному відділі шлунка. Морфологічні зміни та розриви слизової оболонки кардіального відділу шлунка при синдромі Маллорі–Вейсса, гострих виразках і варикозно розширених венах шлунка та нижньої третини стравоходу подібні. Діагностичні труднощі виникають при поєднанні цих процесів.
Критерієм прогнозування розвитку гострих стравохідно-шлункових кровотеч є зниження функціонального резерву печінки, що розраховується як співвідношення показників загального об’ємного печінкового кровоплину до і після навантажувального тесту при ультразвуковій допплерометрії.
Критеріями діагностики прихованої портальної гіпертензії при дифузному пошкодженні печінки є зміни якісних і кількісних показників портальної гемодинаміки: інверсія кровоплину у ворітній або селезінковій вені, монофазний характер кровоплину в нижній порожнистій та печінковій венах, збільшення індексу резистентності у власній печінковій артерії, збільшення діаметра ворітної і, особливо, селезінкової вени, зниження або збільшення швидкості кровоплину у ворітній вені, гіпердинамічний стан селезінкового кровообігу, наявність тромбозів у системі ворітної вени, виявлення порто-кавальних анастомозів.
Публікації автора:
Андреєва І.В., Виноградов О.А. Спостереження поєднання синдрому Маллорі–Вейсса і розриву стінки стравоходу // Клінічна хірургія. – 2001. – № 9 (703). – С. 61–62. (Здобувачем знайдений клінічний випадок, проведений його аналіз. Внесок – 90 %).
Андреєва І.В., Виноградов О.А. Патогенетичний зв’язок синдрома Маллорі–Вейсса з вірусним гепатитом // Буковинський медичний вісник. – 2001. – № 4. – С. 176–177. (Здобувачем знайдений клінічний випадок, проведений його аналіз. Внесок – 90 %).
Андреева И.В., Виноградов А.А. Синдром Маллори-Вейсса как нозологическая единица в структуре острых желудочно-кишечных кровотечений // Український журнал малоінвазивної та ендоскопічної хірургії. – 2001. – Т. 5, № 1. – С. 36–37. (Здобувачеві належать 80 % роботи: проведений аналіз історій хвороб у пацієнтів з гострими шлунково-кишковими кровотечами).
Андреева И.В., Виноградов А.А. Пищеводно-желудочные кровотечения при портальной гипертензии, обусловленной циррозом печени // Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики. – Вип. 8. – Київ–Луганськ, 2002. – С. 206–209. (Здобувачеві належать 80 % роботи: проведений аналіз історій хвороби пацієнтів з портальною гіпертензією).
Андреева И.В. Пищеводно-желудочные кровотечения и их связь с портальной гипертензией // Український медичний альманах. – 2002. – Т. 5. – № 2. – С. 129–133.
Андреєва І.В., Виноградов О.А. Синдром Маллорі–Вейсса як причина гострих шлунково-кишкових кровотеч // Український медичний альманах. – 2002. – Т. 5. – № 3. – С. 10–13. (Здобувачеві належать 80 % роботи: проведений аналіз історій хвороби пацієнтів з гострими шлунково-кишковими кровотечами).
Андреева И.В. Морфологические изменения во внутренних органах при синдроме Маллори-Вейсса // Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики. – Київ–Луганськ, 2003. – Вип. 9. – С. 280–284.
Андреєва І.В. Моделювання цирозу печінки шляхом формування внутрішньо- та допечінкового блоку портальної системи // Український медичний альманах. – 2003. – Т. 6, № 1. – С. 7–9.
Андреєва І.В. Особливості діагностики синдрому Маллорі–Вейсса // Шпитальна хірургія. – 2002. – № 4. – С. 41–43.
Андреєва І.В. Морфофункціональні зміни печінки при цирозі та розвитку портальної гіпертензії // Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики. – Київ–Луганськ, 2004. – Вип. 11. – С. 292–295.
Андреева И.В. Структурные изменения в печени при портальной гипертензии разной этиологии и их влияние на активность каталазы сыворотки крови // Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики. – Київ–Луганськ, 2005. – Вип. 12. – С. 302–307.
Андреєва І.В. Тромбоз системи ворітної печінкової вени та її кавернозна трансформація // Науковий вісник Ужгородського університету, Серія «Медицина». – 2005. – Вип. 26. – С. 3–6.
Андреєва І.В., Левенець С.В., Виноградов О.А. Сучасні можливості діагностики тромбозів у системі ворітної вени // Український медичний альманах. – 2005. – Т. 8, № 6. – С. 10–14. (Здобувачеві належать 70 % роботи: проведений аналіз історій хвороби пацієнтів з тромбозами ворітної вени, розроблені критерії діагностики, здійснений аналіз).
Андреева И.В. Морфологическая адаптация слизистой оболочки желудка в условиях экспериментальной портальной гипертензии // Український морфологічний альманах. – 2005. – № 4. – С. 12–16.
Андреева И.В. Ультразвуковая анатомия системы воротной вены и ее роль в диагностике портальной гипертензии // Буковинський медичний вісник. – 2006. – Т. 10, № 1. – С. 137–139.
Андреева И.В. Анализ причин возникновения синдрома Маллори-Вейсса // Український журнал екстремальної медицини ім. Г.О. Можаєва. – 2006. – № 1. – С. 62–65.
Андреева И.В., Виноградов А.А., Левенец С.В., Лазарева А.В., Абросимова Т.Н. Ультразвуковой мониторинг в динамике острого панкреатита при хронических диффузных заболеваниях печени // Загальна патологія та патологічна фізіологія. – 2006. – Т. 1, № 2, додаток А. – С. 26–31. (Здобувачем запропонований ультразвуковий моніторинг, здійснені клінічні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення. Внесок – 80 %).
Андреева И.В. Оценка функционального резерва печени по данным ультразвуковой допплерометрии // Український журнал екстремальної медицини ім. Г.О. Можаєва. – 2006. – Т. 7, № 3. – С. 38–42.
Андреева И.В. Ультразвуковая картина печени и системы воротной вены у больных хроническими диффузными заболеваниями печени и портальной гипертензией // Український морфологічний альманах. – 2006. –Т. 4, № 3. – С. 3–7.
Андреева И.В. Оценка портальной гемодинамики по данным ультразвуковой допплерометрии // Український медичний альманах. – 2006. – Т. 9, № 4. – С. 12–15.
Андреева И.В. Изменение гемодинамики в воротной вене и собственной печеночной артерии после нагрузочного теста у здоровых людей // Загальна патологія та патологічна фізіологія. – 2006. – Т. 1, № 2, додаток А. – С. 12–17.
Андреева И.В. Реогепатография как метод оценки функционального состояния печени // Таврический медико-биологический вестник. – 2006. – № 1. – С. 76–80.
Андреева И.В., Виноградов А.А., Абросимова Т.Н. Динамика изменения гидратации паренхимы печени животных при моделировании портальной гипертензии // Український морфологічний альманах. – 2007. – Т. 5, № 1. – С. 4–6. (Здобувачеві належать 60 % роботи, а саме: здійснені експериментальні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення).
Андреева И.В., Виноградов А.А. Динамика изменения гидратации паренхимы печени животных при эмболии воротной вены глицерином // Український медичний альманах. – 2007. – Т. 10, № 1. – С. 11–13. (Здобувачеві належать 80 % роботи, а саме: здійснені експериментальні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення).
Андреева И.В., Клименко Н.А., Виноградов А.А. Особенности нормодинамического типа портальной гемодинамики по данным ультразвуковой допплерометрии // Загальна патологія та патологічна фізіологія. – 2007. – Т. 2, № 1. – С. 42–46. (Здобувачеві належать 80 % роботи, а саме: здійснені допплерометричні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення).
Андреева И.В., Клименко Н.А., Виноградов А.А. Гемодинамика печени у больных с хроническими диффузными заболеваниями печени и портальной гипертензией по данным ультразвуковой допплерометрии // Український медичний альманах. – 2007. – Т. 10, № 4. – С. 11–14. (Здобувачеві належать 80 % роботи, а саме: здійснені допплерометрічні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення).
Андреева И.В., Клименко Н.А., Виноградов А.А. Особенности гиподинамического типа портальной гемодинамики по данным ультразвуковой допплерометрии // Український медичний альманах. – 2007. – Т. 10, № 5. – С. 13–15. (Здобувачеві належать 80 % роботи, а саме: здійснені допплерометричні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення).
Андреева И.В. Динамика изменения гидратации паренхимы печени животных при моделировании портальной гипертензии различными способами // Український журнал екстремальної медицини ім. Г.О. Можаєва. – 2007. – Т. 8, № 4. – С. 35–37.
Андреєва І.В., Виноградов О.А., Куріча Н.М. Морфофункціональні особливості слизової оболонки пілоричного відділу шлунка у плодів людини // Вісник Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка. – 2001. – № 11 (43). – С. 108–111. (Здобувачеві належать 60 % роботи: проведене гістологічне дослідження та його аналіз).
Андреева И.В. Изменение лабораторных и биохимических показателей крови при синдроме Маллори–Вейсса // Вісник Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка. – 2003. – № 1 (57). – С. 93–98.
Андреєва І.В. Морфологічні зміни слизової оболонки шлунка при портальній гіпертензії та їхній зв’язок з розвитком синдрому Маллорі–Вейсса // Вісник Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка. – 2004. – № 6 (74). – С. 5–10.
Андреева И.В., Клименко Н.А., Виноградов А.А. Особенности гипердинамического типа портальной гемодинамики по данным ультразвуковой допплерометрии // Вісник Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка. – 2007. – № 19 (135). – С. 14–20. (Здобувачеві належать 80 % роботи, а саме: здійснені допплерометричні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення).
Andreeva I.V., Kurichaya N.N. Morphometric changes of branches of the coeliac artery in the portal hypertension // The Evolution of Developmental Mechanisms / Winter Meeting of Anatomical Society of Great Britain and Ireland. – 2001. – P. 36–37. (Здобувачем проведене морфометричне дослідження, його аналіз).
Andreeva I.V., Kurichaya N.N. The morphological in the vessels and the mucosa of the digestive tract in portal hypertension // The Evolution of Developmental Mechanisms / Winter Meeting of Anatomical Society of Great Britain and Ireland. – 2001. – P. 37. (Здобувачем проведені експериментальні дослідження та їхній аналіз).
Vinogradov A.A., Andreeva I.V., Tretyakova N.P., Kurichaya N.N. Morphological changes of vessels of the cardial part of the stomach and the oesophagus in condition of the portal hypertension // Annals of Anatomy. – 2001. – V. 194, № 1, Suppl. (Germany). – P. 234. (Здобувачем проведені експериментальні дослідження та їхній аналіз).
Andreeva I.V., Tretyakova N.P., Kurichaya N.N. Morphological aspects of changes of the wall of the stomach and the oesophagus in portal hypertension // Annals of Anatomy. – 2001. – V. 194, № 1, Suppl. (Germany). – P. 234–235. (Здобувачем проведені експериментальні дослідження та їхній аналіз).
Andreeva I.V., Vinogradov A.A. Morphological changes in the internal organs in Mallory-Weiss syndrome // Abstracts book of Joint meeting of the British Association of Clinical Anatomists and Spanish Anatomical Society 22nd and 23rd July 2002. – P. 47–48. (Здобувачем проведені експериментальні дослідження та їхній аналіз).
Андреева И.В., Виноградов А.А., Самчук В.А., Полищук С.М., Боячук Е.Д., Некрасов С.А., Виноградов О.А., Куричая Н.Н., Чемерин А.И. К вопросу хирургического лечения печеночной недостаточности // Матеріали ХХ з’їзду хірургів України. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2002. – Т. 2. – С. 522–523. (Здобувачеві належать 20 % роботи, а саме дані експериментальних досліджень).
Андреева И.В., Виноградов А., Черных Е.В., Яковлева И.В. Возрастная морфология слизистой оболочки желудка в норме и при портальной гипертензии // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Динаміка наукових досліджень» (Дніпропетровськ–Дніпродзержинськ–Черкаси 28 жовтня – 4 листопада 2002 р.). – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2002. – Т. 6 – С. 3. (Здобувачем проведені експериментальні дослідження та їхній аналіз. Внесок – 60 %).
Андреева И.В., Виноградов О.А., Черных Е.В., Яковлева И.В. Альтернативный метод экспериментального моделирования цирроза печени // Матеріали Всеукраїнської студентської конференції «Актуальні технологічні та біологічні проблеми використання тварин» (20 – 21 листопада 2002 р.). – Луганськ, 2002. – С. 6–7. (Здобувачем проведені експериментальні дослідження та їхній аналіз. Внесок – 60 %).
Andreeva I.V., Vinogradov A.A., Boyarchuk E.D., Samchuk V.A., Vinogradov O.A., Rudenko E.F. Morphological basis of the immunоbiological supervision of the gastric digestion in the ontogenesis // SICB 2003 Annual Meeting (January 4 – 8, 2003, Toronto, Ontario, Canada) – – Р. 12. (Здобувачеві належать 20 % роботи, а саме дані експериментальних досліджень).
Андреева И.В., Виноградов А.А. Морфологические изменения во внутренних органах при синдроме Маллори–Вейсса // Материалы конференции, посвященной 100-летию со дня рождения профессора физиологии, академика Рафаила Осиповича Файтельберга. – Одесса, 2003 (10 – 12 января). – С. 64–65. (Здобувачеві належать 80 % роботи: проведені гістологічні дослідження, їхній аналіз та узагальнення).
Андреева И.В., Виноградов А.А., Боярчук Е.Д., Лещенко Т.М., Самчук В.А., Руденко Е.Ф., Черных Е.В., Яковлева И.В. Морфологические основы иммунобиологического надзора желудочного пищеварения в онтогенезе // Материалы конференции, посвященной 100-летию со дня рождения профессора физиологии, академика Рафаила Осиповича Файтельберга. – Одесса, 2003 (10–12 января). – С. 62–63. (Здобувачеві належать 20 % роботи, а саме дані експериментальних досліджень).
Андреева И.В., Виноградов А.А., Черных Е.А., Яковлева И.В. Способ моделирования портальной гипетензии у экспериментальных животных // Матеріали VI Міжнародної науково-практичної конференції «Наука і освіта 2003». Т. 5. Медицина – Дніпропетровськ–Одеса–Харків, 2003. – С. 17–18. (Здобувачеві належать 60 % роботи, а саме: запропонований спосіб моделювання портальної гіпертензії, проведені експериментальні дослідження та їхній аналіз).
Андреєва І., Виноградов О. Дія шкідливих виробничих чинників на морфофункціональні показники печінки в експерименті на кішках // Тези доповідей міжнародної конференції «Екологічні проблеми міст і промислових зон: шляхи їх вирішення». – Львов: «СПОЛОМ», 2003. – С. 72–73. (Здобувачеві належать 30 % роботи, а саме: проведення морфофункціональних досліджень).
Виноградов А.А., Андреева И.В. Причинно-следственная зависимость развития синдрома Маллори-Вейсса со скрытой или явной портальной гипертензией // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання біології та медицини». – Луганськ: Альма-матер, 2003. – С. 7–8. (Здобувачеві належать 80 % роботи, а саме: збір, аналіз та узагальнення клінічних даних).
Андреева И.В. Портальная гипертензия как пусковой момент патогенетических изменений слизистой желудка // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання біології та медицини». – Луганськ: Альма-матер, 2003. – С. 5.
Андреева И.В., Виноградов А.А. Патоморфологические изменения в печени при экспериментальной портальной гипертензии // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Україна наукова 2003». – Т. 12 (Медицина). – Дніпропетровськ–Сімферополь, 2003 (16–20 червня 2003 р.). – С. 19–20. (Здобувачеві належать 80 % роботи, а саме: проведені експериментальні дослідження, їхній аналіз та узагальнення).
Андреева И.В., Виноградов А.А. Анатомическая локализация разрывов слизистой желудка и пищевода при синдроме Маллори-Вейсса // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Україна наукова 2003». – Т. 11 (Медицина). – Дніпропетровськ – Сімферополь, 2003 (16–20 червня 2003 р.). – С. 17–19. (Здобувачеві належать 80 % роботи, а саме: збір, аналіз та узагальнення клінічних даних).
Андреева И.В., Виноградов А.А. Способ экспериментального моделирования цирроза печени // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання біології та медицини». – Луганськ: Знання, 2004. – С. 7–8. (Здобувачеві належать 70 % роботи, а саме: запропонований спосіб моделювання портальної гіпертензії, проведені експериментальні дослідження та їхній аналіз).
Андреева И.В., Виноградов А.А. Портальная гипертензия и пищеводно-желудочные кровотечения // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання біології та медицини». – Луганськ: Знання, 2004. – С. 8–9. (Здобувачеві належать 80 % роботи: проведений аналіз гострих шлунково-кишкових кровотеч).
Андреева И.В. Портальная гипертензия и пищеводно-желудочные кровотечения // Матеріали ІІІ міжрегіональної науково-практичної конференції «Актуальні питання біології та медицини». – Луганськ: Альма-матер, 2005. – С. 6–8.
Андреева И.В. Роль ультразвуковой томографии в изучении индивидуальной анатомической изменчивости портальной системы // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції (Київ, 6–10 червня 2005 р.). – Київ, 2005. – С. 20–21.
Andreeva I.V. Morphofunctional peculiarities of the gastric cardia in Mallory-Weiss syndrome and in portal hypertension // Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції «Динаміка наукових досліждень 2005». – Т. 30 «Медицина». – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – С. 34 – 35.
Андреєва І.В., Виноградов О.А., Левенець С.В. Причини виникнення та можливості діагностики тромбозів ворітної та селезінкової вен // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Наука та інновації – 2005». – Т. 6. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – С. 3–5. (Здобувачеві належать 70 % роботи: проведений аналіз історій хвороб пацієнтів з тромбозами ворітної вени, розроблені критерії діагностики, здійснений аналіз).
Андреєва І.В., Виноградов О.А., Гончаров О.М. Морфологічні зміни в печінці при експериментальній портальній гіпертензії // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених і спеціалістів «Від фундаментальних досліджень до медичної практики», Харків, 16 листопада 2005 р. – Харків, 2005. – С. 9–10. (Здобувачем виконані експериментальні дослідження, проведений їхній аналіз на узагальнення. Внесок – 70 %).
Андреева И.В., Виноградов А.А., Левенец С.В. Значение эхографии в оценке нарушений портальной гемодинамики // Материалы 78-й межвузовской научно-практической конференции студентов и молодых ученых – Симферополь, 20 апреля 2006 г. – С. 92. (Здобувачеві належать 90 % роботи: розроблені критерії діагностики порушень портальної гемодинаміки, здійснений аналіз).
Андреева И.В., Левенец С.В., Виноградов А.А. Ультразвуковая допплеровская оценка функционального резерва печени // Матеріали Міжнародної науково-практичної школи-семінару «Ультразвукова діагностика в гастроентерології», г. Судак, 15–20 травня 2006 р. – Судак, 2006. – С. 11–12. (Здобувачем запропонований метод оцінки функціонального резерву печінки, здійснені клінічні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення. Внесок – 80 %).
Андреєва І.В., Виноградов О.А., Левенець С.В. Перебудова портального кровотоку при тромбозах ворітної та селезінкової вен // Матеріали III Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми сучасних наук: теорія та практика – 2006», 16–30 червня 2006 р. - Т. 5. Медицина. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – С. 16–18. (Здобувачеві належать 70 % роботи: проведений аналіз історій хвороб у пацієнтів з тромбозами ворітної вени, розроблені критерії діагностики, здійснений аналіз).
Андреева И.В., Виноградов А.А. Патогенетическая взаимосвязь синдрома Маллори-Вейсса и портальной гипертензии // Наукові праці IV Міжрегіональної наукової конференції «Актуальні питання біології та медицини». – Луганськ: Альма-матер, 2006. – С. 4–6. (Здобувачеві належать 80 % роботи: проведений аналіз історій хвороб, виконані експериментальні дослідження, здійснений аналіз).
Виноградов А.А., Андреева И.В., Левенец С.В. Особенности ультразвукового допплеровского сканирования при циррозе печени // Наукові праці IV Міжрегіональної наукової конференції «Актуальні питання біології та медицини». – Луганськ: Альма-матер, 2006. – С. 11–12. (Здобувачеві належать 70 % роботи: розроблені критерії сканування печінки, проведені клінічні дослідження, здійснений аналіз).
Виноградов А.А., Андреева И.В. Портальная гипертензия и возможности ее моделирования у экспериментальных животных // Наукові праці IV Міжрегіональної наукової конференції «Актуальні питання біології та медицини». – Луганськ: Альма-матер, 2006. – С. 13–14. (Здобувачеві належать 70 % роботи, а саме дані експериментальних досліджень, їхній аналіз та узагалінення).
Андреева И.В., Левенец С.В., Виноградов А.А. Определение функционального резерва печени по данным ультразвуковой допплерометрии // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «Ультразвукова та функціональна діагностика в ангіології». – Київ: Видавництво ВБО «УДК», 2006. – С. 11–12. (Здобувачем запропонований метод оцінки функціонального резерву печінки, здійснені клінічні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення. Внесок – 80 %).
Андреева И.В., Левенец С.В., Виноградов А.А. Оценка портального кровотока по данным ультразвуковой допплерометрии // Матеріали I Міжнародної науково-практичної конференції «Передові наукові розробки – 2006». – Т. 7, Медицина. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – С. 37–38. (Здобувачеві належать 80 % роботи, а саме: здійснені клінічні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення).
Андреева И.В., Виноградов А.А., Левенец С.В. Ультразвуковая анатомия печени и системы воротной вены при портальной гипертензии // Матеріали III Міжнародної науково-практичної конференції «Науковий потенціал світу – 2006». – Т. 11. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – С. 32–34. (Здобувачеві належать 80 % роботи, а саме: здійснені клінічні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення).
Андреева И.В., Виноградов А.А., Абросимова Т.Н., Руденко Е.Ф. Особенности адаптации системы воротной вены к портальной гипертензии // Материалы II Международной научно-практической конференции «Образование и наука без границ – 2006». – Т. 9. – Днепропетровск: Наука и образование, 2006. – С. 69–70. (Здобувачеві належать 60 % роботи, а саме: здійснені експериментальні дослідження, проведений їхній аналіз).
Андреева И.В., Виноградов А.А., Левенец С.В., Абросимова Т.Н. Перспективы изучения адаптации системы воротной вены к портальной гипертензии // Материалы II Международной научно-практической конференции «Ключевые аспекты научной деятельности – 2007». – Т. 4, Медицина и биология. – Днепропетровск: Наука и образование, 2007. – С. 39–40. (Здобувачеві належать 60 % роботи, а саме: здійснені експериментальні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення).
Андреева И.В., Виноградов А.А. Изменение гидратации паренхимы печени крыс при эмболии воротной вены глицерином // Наукові праці V Міжрегіональної наукової конференції «Актуальні питання біології та медицини». – Луганськ, 24–25 травня 2007 р. – Луганськ, Альма-матер, 2007. – С. 10–13. (Здобувачеві належать 80 % роботи, а саме: здійснені експериментальні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення).
Андреева И.В., Виноградов А.А., Абросимова Т.Н. Изменение гидратации паренхимы печени крыс при интоксикации хлороформом // Наукові праці V Міжрегіональної наукової конференції «Актуальні питання біології та медицини». – Луганськ, 24–25 травня 2007 р. – Луганськ, Альма-матер, 2007. – С. 13–15. (Здобувачеві належать 60 % роботи, а саме: здійснені експериментальні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення).
Андреева И.В., Виноградов А.А., Абросимова Т.Н. Морфофункциональные изменения в печени при экспериментальной портальной гипертензии на основе интоксикации хлороформом // Наукові праці V Міжрегіональної наукової конференції «Актуальні питання біології ти медицини». – Луганськ, 24–25 травня 2007 р. – Луганськ, Альма-матер, 2007. – С. 16–17. (Здобувачеві належать 60 % роботи, а саме: здійснені експериментальні дослідження, проведений їхній аналіз та узагальнення).