Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Елементи та пристрої обчислювальної техніки та систем керування


Глущак Сергій Валеріанович. Метод і засоби тестового діагностування цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією: Дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Технологічний ун-т Поділля. - Хмельницький, 2002. - 215арк. - Бібліогр.: арк. 150-164.



Анотація до роботи:

Глущак С.В. Метод і засоби тестового діагностування цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.05 - елементи та пристрої обчислювальної техніки та систем керування. - Вінницький державний технічний університет, Вінниця, 2002.

Дисертація присвячена розробці методу та засобів тестового діагностування цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією. В дисертації розроблено метод виявлення динамічних несправностей цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією. Розроблено програмно-апаратні виявлення динамічних несправностей цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією. Розроблені математичні моделі, метод, методики та засоби, орієнтовані на автоматизацію і підвищення достовірності та ефективності процедур тестового комбінованого діагностування виявлення динамічних несправностей цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією.

У дисертаційній роботі вирішене важливе народногосподарське завдання - розробка методу і засобів тестового діагностування цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією, яка спрямована на підвищення достовірності і ефективності процесу діагностування за рахунок розроблення нових моделей, методу і засобів виявлення динамічних несправностей.

Використовуючи системний підхід, методологію технічної діагностики, теорію моделювання, теорію множин і математичну логіку, отримано такі основні теоретичні і практичні результати:

    1. Проведено аналіз цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією, як об’єктів діагностування, який виявив наявність їх особливостей у порівнянні з пристроями, побудованими за ТТЛ-технологією, зокрема, щодо характеру прояву динамічних несправностей. З аналізу зроблено висновок, що відомі на сьогодні засоби діагностування не приводять до задовільного вирішення задач діагностування цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією.

      1. Проведено аналіз методів і засобів діагностування цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією, який виявив наявність недоліків, а саме: неврахування “змагань”, “перешкод”, динамічних несправностей, пов’язаних із збереженням паразитної ємності, відсутність єдиної класифікації динамічних несправностей, високу трудомісткість діагностування та відсутність пристосування процесу тестування до особливостей конкретних видів цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією. Виявлено, що внаслідок недостатньої глибини пошуку динамічних несправностей та значного часу тестування досліджувані методи і засоби діагностування цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією, не відповідають сучасним вимогам до ефективності і достовірності процесу виявлення динамічних несправностей.

      2. Одержала подальший розвиток математична модель цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією, як об’єтів діагностування, котра відрізняється від відомих тим, що вона включає в себе як логічні змінні, котрі описують вхідні та вихідні сигнали, внутрішні стани пристрою, функції елементів пристрою, так і динамічні параметри, зокрема, час затримки сигналу та затримки переключення елементів пристрою з одного стану в інший, їх включення та виключення. Це дає змогу описувати елементи і пристрої не тільки в дискретні моменти часу, що відповідають певним тактам і логічним станам, а й в моменти перехідних процесів, що відповідають перемиканню пристроїв. Розроблена модель покладена в основу опису моделей прояву динамічних несправностей пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією.

      3. Вперше запропоновані моделі прояву динамічних несправностей цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією, зокрема, моделей динамічної несправності, пов’язаної із зберіганням паразитної ємності, динамічних несправностей, що виникають внаслідок “перешкод”, “змагань”, “затримок”. Новим у запропонованих моделях є те, що в них враховані: параметри, пов’язані з ефектом “запам’ятовування” значень сигналів, що є наслідком паразитних ємнісних взаємодій; параметри топології пристроїв; часові параметри спотворених сигналів. Наявність часового опису та топології пристроїв дозволяє моделювати подання тестових наборів на об’єкт діагностування через певні інтервали модельного часу, не очікуючи встановлення сигналів на всіх лініях магістралей пристрою.

      4. Удосконалено математичну модель засобів виявлення динамічних несправностей цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією, шляхом введення в неї параметрів, що характеризують функції засобів виявлення динамічних несправностей, множин можливих та підозрюваних несправностей, динамічних параметрів сигналів тестових впливів та відповідних реакцій, параметрів моделей об’єктів діагностування. Це дало змогу розробляти ефективні засоби діагностування пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією, котрі з високою достовірністю виявляють в них несправності динамічного типу.

      5. Розроблено новий метод виявлення динамічних несправностей цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією, який відрізняється від відомих тим, що динамічні несправності виявляються у певній послідовності, зокрема, спочатку несправності, пов’язані з “перешкодами” та “змаганнями”, а потім несправності, пов’язані із зберіганням паразитної ємності, та типу “затримка”. Це зменшує витрати на діагностування. Новизна розробленого методу при виявленні динамічних несправностей, пов’язаних з “перешкодами” і “змаганнями” полягає також у реєстрації на виходах пристрою не логічних сигналів, а короткочасних імпульсів, котрі виникають внаслідок наявності цих несправностей.

      6. Розроблено методики для виявлення несправностей динамічного типу, зокрема, методику виявлення несправностей, пов’язаних із зберіганням паразитної ємності, методику виявлення несправностей, пов’язаних із “змаганнями” сигналів, методику виявлення несправностей типу “затримка”, методику виявлення несправностей, пов’язаних з “перешкодами”. Запропоновані методики підвищують ефективність діагностування за рахунок оптимізації алгоритмів виявлення динамічних несправностей, що покладені в основу перерахованих методик.

      7. Модифіковано структуру системи комбінованого діагностування цифрових та мікропроцесорних пристроїв шляхом введення в неї нового блоку реєстрації короткочасних сигналів, функція якого полягає у реєстрації короткочасних сигналів перешкод, що дало можливість підвищити достовірність контролю і діагностування цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією, за рахунок застосування нового принципу функціонування блоку реєстрації короткочасних сигналів перешкод, який полягає у реєстрації їх появи не в запрограмованій, а у будь-якій точці тактового інтервалу.

      8. Впроваджено у виробництво розроблені апаратні і програмні засоби діагностування цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією, що дало змогу підвищити надійність засобів обчислювальної техніки та керування за рахунок підвищення ефективності діагностування цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією в 1.64 рази.

Публікації автора:

  1. Локазюк В.М., Глущак С.В. Логіко-динамічна модель КМДН-схем ЕОМ як об’єктів діагностування з відображенням динамічних дефектів // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. - 2000. - №1. - С. 84-88.

  2. Глущак С.В. Адаптивний підхід до ідентифікації динамічних несправностей комплементарних метал-діелектрик-напівпровідників схем ЕОМ // Вісник Технологічного університету Поділля. Частина 3. Технічні науки. - 2000. - №6. - С. 147-149.

  3. Чешун В.М., Глущак С.В., Чорненький В.І. Оптимізація алгоритмів комбінованого діагностування методом гілок та меж // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. - 1997. - №1. - С.136-139.

  4. Глущак С.В. Чешун В.М., Чорненький В.І. Метод ідентифікації динамічних несправностей класу перешкод у взаємодіючих лініях зв’язку // Вісник Технологічного університету Поділля. Серія 1. Технічні науки. - 1997. - №1. - С.70-75.

  5. Глущак С.В. Засоби ідентифікації динамічних несправностей КМДН-пристроїв обчислювальної техніки // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. - 2000. - №2. - С.112-115.

  6. Глущак С.В. Ідентифікація несправностей динамічного типу в обчислювальних пристроях // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах: Збірник матеріалів ІV науково-технічної конференції. 3-5 червня 1997 р., м. Хмельницький. - Хмельницький: ТУП, 1997. - С.59.

  7. Глущак С.В., Бойчук В.О. Особливості синтезу тестів динамічних несправностей КМДН-пристроїв // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах: Збірник наукових праць. - Хмельницький: ТУП, 2001. - С.34-36.

  8. Глущак С.В., Огнєвий О.В. Адаптивна система ідентифікації динамічних несправностей КМДН схем ЕОМ // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах: Збірник наукових праць. - Хмельницький: ТУП, 2000. - С.82-85.

  9. Локазюк В.М., Чешун В.М., Глущак С.В., Чорненький В.І. Система комбінованого діагностування “ТЕКОД-2М” // Збірник наукових праць молодих вчених та студентів за матеріалами конференції 23 квітня 1998 року, частина 3. - К.: ДАЛПУ, 1998. - С.17-18.

  10. Глущак С.В. Метод генерації тестів динамічних несправностей КМДН-пристроїв // Контроль і управління в складних системах. (КУСС-2001). Тези доповідей шостої міжнародної науково-технічної конференції. м. Вінниця, 8-12 жовтня 2001 року. - Вінниця: УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2001. - С.231.

  11. Глущак С.В. Несправності динамічного типу в цифрових та аналого-цифрових структурах обчислювальної техніки // Тези доповідей наукової конференції молодих вчених та студентів, частина друга, 18-19 квітня 1996 року. - К.: ДАЛПУ, 1996. - С.47.

  12. Глущак С.В., Чешун В.М. Структурний метод ідентифікації динамічних несправностей обчислювальних пристроїв // Контроль і управління в технічних системах (КУТС-97). Книга за матеріалами четвертої міжнародної науково-технічної конференції. м. Вінниця, 21-23 жовтня 1997 року. У 3-х томах. Том 2. - Вінниця: “УНІВЕРСУМ-Вінниця”, 1997. - С.174-176.

  13. Глущак С.В. Перемикаюче моделювання динамічних несправностей КМДН схем ЕОМ // Тези доповідей наукової конференції молодих вчених та студентів, 25-27 квітня 2000 року. – К.: КДУТД, 2000. - С.94.

  14. Декл. пат. 28350 А УКРАЇНА, МКВ G 01 R 31/318. Автоматизована система тестового контролю і діагностування цифрових мікропроцесорних блоків. / В.М. Локазюк, Ю.В. Хмельницький, О.В. Огнєвий, В.М. Чешун, С.В. Глущак; Технологічний університет Поділля. - №96083190; Заявл. 08.08.1996; Опубл. 16.10.2000, Бюл.№5-II.

  15. Глущак С.В. Математична модель засобів виявлення динамічних несправностей цифрових та мікропроцесорних пристроїв з компонентами, побудованими за КМДН-технологією // Вісник Технологічного університету Поділля. – 2002. - №3. – Т.1. – С.112-115.

  16. Глущак С. Метод генерації тестів динамічних несправностей КМДН-пристроїв // Контроль і управління в складних системах (КУСС-2001). Матеріали шостої міжнародної науково-технічної конференції. м. Вінниця, 8-12 жовтня 2001 року. – Т.2. – С.170-172.