Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Транспортні системи


Дергаусов Михайло Михайлович. Методологія розвитку контейнерних потоків промислового вузла: дисертація канд. техн. наук: 05.22.01 / Київський ун-т економіки і технологій транспорту. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Дергаусов М.М. Методологія развитку контейнерних потоків промислового вузла.– Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.01 – Транспортні системи. – Київський університет економіки і технологій транспорту, Київ, 2003.

Актуальність теми дисертації полягає в пошуку нових можливостей збільшення контейнеропотоків. Мета дисертації – розробка методології, моделей, методів і алгоритмів створення і функціонування контейнерного комплексу “Порт-ЛРЦ”; оптимізація його структурних і процесуальних характеристик. В основі задач дослідження – системотехнічний підхід.

Наукова новизна полягає в математичному моделюванні комплексу, його процесуальних характеристик. Вперше розроблений метод лексикографічної оптимизації складу об'єктів контейнеропровідної структури; цільові функції мультимодальних перевезень за участю залізничного, автомобільного і морського видів транспорту і знайдені рішення їхніх характеристик.

На основі виконаного дослідження прийняті рішення в проекті “Інтерпорт Маріуполь” СЕЗ “Азов”; проект переданий замовнику консорціуму “Євроімпреза” (Італія). Його впровадження дозволяє поетапно збільшувати контейнерний потік у Маріупольскому промвузлі на 50-80%.

У дисертації вперше вирішена важлива науково-прикладна проблема, що полягає в теоретичному обгрунтуванні методології та на її основі отримання практичних рішень для збільшення контейнерних потоків промислового вузла за рахунок розроблених системотехнічних методів, моделей і алгоритмів побудови і функціонування комплексу "Порт третьої генерації – логістичний розподільчий центр".

Основні результати роботи полягають в наступному:

  1. Проблемна ситуація шляхів збільшення контейнеропотоков містить сукупність об'єктів, транспортних засобів і зв'язків між ними. Методологічною основою підготовки і прийняття рішень згідно з цією ідеєю є системний аналіз, що забезпечує наступну схему просування до мети: <ідея><проблема><проблемна

ситуація><постановка задачі><формування показників і критеріїв ефективності><вибір методів рішення><отримання і оформлення рішень>.

  1. Загальна задача прийняття рішення полягає в створенні контейнерного комплексу, який містить Порт і ЛРЦ. У зв’язку з великою вимірністю контейнерного комплексу, безліччю факторів, що визначають його структуру і експлуатацію, здійснена декомпозиція на задачу обгрунтування структури контейнерного комплексу і його процесуальних характеристик.

При виборі варіантів компоновочних рішень з підсистем і обладнання, призначення виду критеріїв і показників транспортного процесу використано метод особи, яка приймає рішення (ОПР).

  1. Задача вибору вирішального правила для контейнеропровідної структури вирішена з використанням методу лексикографічної оптимізації на компромісі між такими значеннями, як “в зазначений термін”, інтенсивність відправлення контейнерів з порту до логістичного розподільчого центру та інформаційної забезпеченості системи, які ранжуються ОПР за важливістю. Це дозволило знайти оптимальне рішення структури комплексу, що характеризується ймовірністю виконання показника "в зазначений термін" W1=0,98; інтенсивністю відправлення контейнерів з МДМТП до ЛРЦ W2=0,188; рівнем інформаційної забезпеченості W3=0, 98.

  1. Пошук тимчасових і вартісних значень процесуальних характеристик комплексу здійснене за допомогою розробки цільових функцій мультимодальних перевезень за участю залізничного, автомобільного і морського транспорту за критеріем мінімуму сумарних витрат.

  2. З метою практичного використання рішень, отриманих на основі методів, моделей і алгоритмів цього дослідження, в 2000 р. у Маріупольському порту введена нова черга спецкомплексу для переробки контейнерних вантажів. Видане технічне завдання проектантам комплексу “Інтерпорт Маріуполь”. До його складу включено два автомобільних і залізничний контейнерні термінали (загальною площею 60000 кв. м.) з продуктивністю від 50 тис. УДЕ до 100 тис. УДЕ за рік, прибуток на УДЕ становить 80-100 $. Створення комплексу “Порт– ЛРЦ” дозволить збільшити контейнерний потік промислового регіону на 50-80%.

Публікації автора:

  1. Дергаусов М.М. Методы и технологии развития контейнерных потоков.– Мариуполь: ПГТУ, 2002.– 94 с.

  2. Дергаусов М.М. Лексикографическая оптимизация контейнеропроводящей структуры промышленного узла// Вісник інженерної академії України.– 2001.– № 2.– С. 59-64.

  3. Дергаусов М.М. Украина – держава морская.– Донецк: Донеччина, 2000. – 266 с.

  4. Дергаусов М.М. Реализация концепции управления материальными и информационными потоками в Мариупольском государственном морском торговом порту // Материалы 2ой международной научно-практической конференции “Рынок услуг комплексных транспортных систем и прикладные проблемы логистики”.–Киев – 2000.– С. 125-131.

  5. Дераусов М.М. Маріупольський морський порт – стратегічний центр управління рухом і розподілом транзитних вантажопотоків на південному сході України// Схід.– 2001.– № 3 (40).– С. 10-12.

  6. Дергаусов М.М. Проблемы интеграции украинской и европейской транспортных систем в контексте экономической интеграции Украины в ЕС// Вісник Тернопільської академії народного господарства. 2001.– Частина 1, № 18.– С. 131-136.

  7. Дергаусов М.М., Губенко В.К., Челени Й. Методология выбора стратегии развития морского порта третьего поколения как логистического распределительного центра//Вісник ПДТУ.– 2002.– Вип. 12.– С. 241-244.

  8. Gubenko V.K., Nikolayenko I.V., Dergausov M.M. Transient Functions of Material Flows within Logistical Distribution Center of Special Economic Zone // Publications of the University of Miskolc. – Miskolc (Hungary). – 1999. – Series C. Mechanical Engineering. Volume 49. Production Systems. – P. 63 - 67.

  9. Губенко В.К., Дергаусов М.М., Мальцев Н.В., Лактионова О.Е. Теоретические основы создания и управления СЭЗ “Азов” (предпроектные начала системотехнического комплекса).– Мариуполь: ПГТУ, 1999.– 149с

  10. Губенко В.К., Дергаусов М.М. Логистические активности транспорта в СЭЗ “Интерпорт-Мариуполь” // Проблемы автомобильного транспорта.– Киев.– 2000.– С. 35-36.