Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Телекомунікаційні системи та мережі


Лисечко Володимир Петрович. Методи формування ансамблів складних сигналів із покращеними взаємокореляційними властивостями для систем радіозв'язку з кодовим розділенням каналів : Дис... канд. наук: 05.12.02 - 2007.



Анотація до роботи:

Лисечко В.П. Методи формування ансамблів складних сигналів із покращеними взаємокореляційними властивостями для систем радіозв’язку з кодовим розділенням каналів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.12.02 – Телекомунікаційні системи та мережі. – Українська державна академія залізничного транспорту, Харків, 2007.

Дисертаційна робота присвячена розробці методів формування ансамблів складних сигналів з покращеними взаємокореляційними властивостями, які застосовуються в системах радіозв’язку з кодовим розділенням каналів з метою зменшення внутрішньосистемних завад. Ансамблі складних сигналів з покращеними взаємокореляційними властивостями формуються на основі розроблених ансамблів кодових послідовностей з мінімальною енергетичною взаємодією. Мінімальна енергетична взаємодія досягається шляхом відповідного розташування імпульсів в кодових послідовностях на часовій осі..

У дисертаційній роботі вирішене наукове завдання, яке полягає в розробці методів формування ансамблів складних сигналів з покращеними взаємокореляційними властивостями. В ході дисертаційних досліджень були отримані наступні результати:

1. Аналіз особливостей функціонування існуючих радіосистем з кодовим розділенням каналів показав, що одними з основних завад в таких системах є внутрішньосистемні завади. На фізичному рівні це обумовлено застосуванням складних сигналів з незадовільними взаємокореляційними властивостями, що взаємодіють в одному частотному діапазоні. Вимоги по завадостійкості до радіомереж з кодовим розділенням каналів обумовлюють необхідність застосування нових сигнальних конструкцій з покращеними кореляційними і ансамблевими властивостями.

2. Проведені дослідження показали, що в радіомережах з кодовим розділенням каналів доцільно використовувати сигнали на основі послідовностей з мінімальною енергетичною взаємодією.

3. Вперше одержано аналітичний вираз, що дозволяє визначити період проходження імпульсів в кодових послідовностях, яке використовується для формування ансамблів кодових послідовностей з МЕВ.

4. Вперше запропоновано метод формування ансамблів кодових послідовностей, який дозволяє мінімізувати енергетичну взаємодію послідовностей в ансамблі.

5. Одержав подальший розвиток метод формування ансамблів складних сигналів, що відрізняється від відомих виділенням в однаковій смузі частот однакових ділянок спектру різних кодових послідовностей коротких відеоімпульсів з мінімальною енергетичною взаємодією, що дозволяє понизити рівень внутрішньосистемних завад.

6. Одержав подальший розвиток метод формування ансамблів складних сигналів з покращеними взаємокореляційними властивостями, що відрізняється від відомих виділенням ділянок спектру кодових послідовностей з МЕВ в різних областях частотного спектру з подальшим перенесенням в задану область частот, що дозволяє збільшити об'єм ансамблю.

7. Розроблено алгоритм, що дозволяє зменшити в рівень максимальних викидів бічних пелюсток функції взаємної кореляції кодових послідовностей з МЕВ в порівнянні з початковими псевдовипадковими послідовностями з N кількістю символів в разів.

8. Розроблено алгоритми формування ансамблів складних сигналів на основі кодових послідовностей з мінімальною енергетичною взаємодією що дозволяють, в порівнянні з відомими алгоритмами формування, понизити на 5-15% рівень внутрішньосистемних завад при збільшенні в 10-105 разів об'єму ансамблю сигналів.

9. Розроблено програмну реалізацію алгоритмів формування ансамблів кодових послідовностей з МЕВ і ансамблів складних сигналів з покращеними взаємокореляційними властивостями на їх основі.

10. Розроблено практичні рекомендації по вибору параметрів складних сигналів, одержаних на основі кодових послідовностей з мінімальною енергетичною взаємодією для забезпечення заданого рівня внутрішньосистемних завад.

Отримані результати використані в науково-дослідних роботах. Одержані акти реалізації результатів досліджень при проведенні науково-дослідних робіт і на виробництві.

Результати, одержані в роботі, носять самостійне значення і можуть бути використані як для модернізації існуючих систем радіозв'язку з кодовим розділенням каналів, так і при створенні перспективних спеціалізованих радіомереж з кодовим розділенням каналів.

Публікації автора:

  1. Лысечко В.П., Харченко В.Н. Метод борьбы с внутрисистемными радиопомехами // Системи обробки інформації. – Х.: ХВУ. –2004. – Вип. 2. – С.232-237.

  2. Лысечко В.П. Метод определения параметров сложных сигналов // Системи обробки інформації. – Х.: ХВУ. –2004. – Вип. 7. – С.131-136.

  3. Лысечко В.П. Метод формирования ансамблей сложных сигналов, основанный на полосовой фильтрации последовательностей с минимальным энергетическим взаимодействием // Інформаційно – керуючі системи на залізничному транспорті. – Х.: УДАЗТ. – 2005. – Вип. 6 (56). – С.25-28.

  4. Лысечко В.П. Метод формирования ансамблей сложных сигналов на основе последовательностей с минимальным энергетическим взаимодействием // Системи озброєння і військова техніка. – Х.: ХУПС. – 2005. - Вип.. № 1 (1) – С.65-68.

  5. Северинов А.В., Лысечко В.П.. Жученко А.С, Семеренко Ю.О. Анализ взаимокорреляционных и энергетических свойств сложных сигналов // Інформаційно – керуючі системи на залізничному транспорті. – Х.: УДАЗТ. – 2006. – Вип. 3 (59). – С.58-61.

  6. Харченко В.Н., Яковлев М.Ю., Лысечко В.П. Анализ свойств сложных сигналов // Системи обробки інформації. – Х.: ХВУ. –2004. – Вип. 9(37). – С.190-195.

  7. Северинов А.В., Лысечко В.П., Жученко А.С. Анализ ансамблевых свойств сложных сигналов // Системи обробки інформації. – Х.: ХУПС ім.. І. Кожедуба. –2006. – Вип. 5 (54). – С.105-108.

  8. Лысечко В.П. Метод синтезу ансамблів складних сигналів з покращеними взаємокореляційними властивостями // Управління розвитком. Проблеми та перспективи розвитку інформаційних систем і технологій в економіці. Збірник наукових статей. – Х.: ХНЕУ. – 2004. – Вип. №2 (спецвипуск).– С. 17-18.

  9. Лысечко В.П. Метод построения больших ансамблей сложных сигналов с улучшенными взаимокорреляционными свойствами для систем радиосвязи с кодовым разделением каналов // Матеріали 18 міжнародної науково-практичної конференції „Перспективні системи управління на залізничному, промисловому й міському транспорті”. – Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті. – 2005.– №5 – С. 95.

  10. Лысечко В.П., Жученко О.С., Семеренко Ю.О. Ансамблевые свойства сложных сигналов на основе последовательностей с минимальным энергетическим взаимодействием // Матеріали ІІ наукової конференції Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, 15-16 лютого 2006 року. – Програма конференції та тези доповідей. – Х.: ХУ ПС. – 2006. – С. 85.

  11. Лысечко В.П., Харченко В.Н. Метод вибору параметрів сигналів з покращеними взаємо кореляційними властивостями // Проблеми інформатики і моделювання. Матеріали ІV міжнародної науково-технічної конференції Х. НТУ «ХПІ»: Програма конференції та тези доповідей. – Х.: НТУ «ХПІ». – 2006. – С. 40.