Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Управління проектами та розвиток виробництва


Аль-Шукрі Фатхі Мохамед Ахмед. Моделі і структури процесів управління змінами у вітчизняних енергетичних проектах: дисертація канд. техн. наук: 05.13.22 / Київський національний ун- т будівництва і архітектури. - К., 2003. : табл.



Анотація до роботи:

Аль-Шукрі Фатхі Мохамед Ахмед Моделі і структури процесів управління змінами в вітчизняних енергетичних проектах. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук із спеціальності 05.13.22 – управління проектами та розвиток виробництва. – Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ, 2003.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливої науково-технічної задачі розробки моделей і структур процесів управління змінами, орієнтованих на проекти будівництва енергетичних об‘єктів. В процесі рішення цієї задачі виконана класифікація суб'єктів, джерел, чинників і результатів змін у проектах будівництва енергетичних об‘єктів. Удосконалено математичну модель впливу джерел змін на розвиток процесів в проектах будівництва енергетичних об‘єктів, що дозволило формалізувати опис класифікованих джерел і чинників змін для розробки методів управління впливом на елементи проекту. Запропоновано метод оптимального управління змінами з метою мінімізації негативного впливу джерел змін на проекти будівництва енергетичних об‘єктів. Розроблено структури процесів управління типовими змінами в проектах будівництва енергетичних об‘єктів, що дозволяє створити ефективну технологію підвищення ефективності управління енергетичним будівництвом. Розроблені структури процесів управління змінами впроваджені в АТ “Юженергобуд”.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливої науково-технічної задачі розробки моделей і структур процесів управління змінами, орієнтованих на проекти будівництва енергетичних об‘єктів.

В процесі вирішення задачі були отримані такі основні результати:

  1. Показано, що у зв'язку з необхідністю ефективного управління енергетичним будівництвом в умовах України і Ємена виникає необхідність у розробці методів, моделей і структур процесів управління типовими змінами в проектах будівництва енергетичних об‘єктів. Виділено основні напрямки розвитку, склад і сучасні теоретико-методичні концепції управління змінами в проектах будівництва енергетичних об‘єктів.

  2. Продемонстровано традиційну схему управління змінами в проектах і показано, що для проектів будівництва енергетичних об‘єктів в умовах України і Ємена застосувати цю схему складно з причин: відсутності в достатній кількості професійних фахівців з управління проектами; слабкою реалізацією інформаційних комунікацій і засобів реалізації автоматизованої технології документообігу в проекті; відсутності досвіду професійного управління змінами на енергобудівних підприємствах країн з перехідною економікою; широким спектром класів змін, їхніми специфічними особливостями, що не дозволяють сконцентрувати в одному відділі всіх необхідних фахівців зі змін.

  3. Показано, що для ефективного управління проектами будівництва енергетичних об‘єктів необхідне створення системи управління змінами з наступними функціями: аналіз джерел змін; виявлення актуальних чинників змін і ризиків, що ініціюють такі зміни; прогнозування змін; обговорення змін; оцінка змін; ініціювання змін; опис змін; оцінка результатів змін; узгодження змін; схвалення змін; підготовка до змін; створення резерву часу і засобів; відображення потенційних змін у документах проекту; розробка документації (на додаток до наявному проекту), зв'язаної зі зміною; внесення змін у план проекту; внесення змін у бюджет проекту; внесення змін у процеси проекту; контроль і координація змін; коректування змін; підтвердження виконання.

  4. Виконана класифікація суб'єктів, джерел, чинників і результатів змін у проектах будівництва енергетичних об‘єктів, що дозволило побудувати системну модель впливів на стабільність розвитку проектів будівництва енергетичних об‘єктів в умовах України і Ємена. Показано, що існування регламентованих джерел практично всіх змін в проектах будівництва енергетичних об‘єктів дозволяє стандартизувати підходи до управління змінами. Для цього необхідно для кожного типу змін в проектах будівництва енергетичних об‘єктів розробити деякий технологічний стандарт, систему управління таким типом змін, до управління яким можна і потрібно походити з позицій методології управління проектами. Сформульовано і вирішена задача розробки математичної моделі такого технологічного стандарту управління змінами в проектах будівництва енергетичних об‘єктів.

  5. Розроблено математичну модель впливу джерел змін на розвиток процесів в проектах будівництва енергетичних об‘єктів, що дозволяє формалізувати опис класифікованих джерел і чинників змін для розробки методів управління впливом на елементи проекту.

  6. Для виявлення критичних відхилень від запланованого ходу робіт і вироблення адекватної реакції на ці відхилення запропоновано скористатися методикою Cost/Schedule Control Systems Criteria (C/SCSC). Розроблено підходи до застосування цієї методики в проектах будівництва енергетичних об‘єктів України і Ємена.

  7. Розроблена оптимізаційна модель управління змінами, що включає цільові функції ідентифікації змін і управління змістом системи змін, а також обмеження на реалізацію змін в проектах будівництва енергетичних об‘єктів.

  8. Використано матричний підхід до побудови організаційної структури функціональних служб управління змінами. У рамках цього підходу функції управління змінами раціонально розподіляються між традиційними функціональними відділами, у яких концентрується інформація по можливим (чи фактичним) змінам у проекті й адміністратором процесу. Приведено узагальнену схему такого розподілу.

  9. Показано, що процес управління змінами є ключовим при розробці ефективної системи управління енергетичними проектами. Запропоновано функціональну модель процесу управління змінами проектів будівництва енергетичних об‘єктів в умовах України і Ємена. Розроблено структуру технології змін по виділених джерелах змін. Дано опис інформаційних потоків і документів, що ідентифікуються системою управління змінами.

  10. Розроблено моделі матричної організації системи управління змінами в розрізі джерел змін. Описано функції працівників управлінських підрозділів при матричній організації системи управління зміною.

  11. Основними науковими результатами роботи є: класифікація суб'єктів, джерел, чинників і результатів змін в енергетичному будівництві; математична модель впливу джерел змін на розвиток процесів в проектах будівництва енергетичних об‘єктів; метод оптимального управління змінами; структури процесів управління типовими змінами в енергетичному будівництві.

У сукупності отримані результати цілком враховують особливості і специфіку реалізації проектів будівництва енергетичних об‘єктів в умовах України і Ємена, дозволяють налаштовувати структури процесів управління змінами на флуктуацію джерел і чинників змін в проектах будівництва енергетичних об‘єктів і на функціональну структуру задач управління змінами, забезпечують реалізацію технології управління змінами на основі отриманих описів інформаційного середовища енергетичного будівництва і моделей матричної організації системи управління змінами.

Наукові положення, висновки, пропозиції і рекомендації дисертаційної роботи можуть бути використані для практичної організації діяльності по управлінню проектами, як в енергобудівній галузі, так і в інших галузях народного господарства України і Ємена.

Публікації автора:

  1. Аль-Шукрі Фатхі Мохамед Ахмед Управління проектами// Збірник праць четвертої міжнародної конференції “Наука і освіта” (1-15 лютого 2001р). Том 15. – Черкаси-Житомир, 2001. – С.38-39.

  2. Тесля Ю.М., Оберемок І. І., Катаєва Є. Ю., Аль-Шукрі Фатхі Мохамед Ахмед Застосування моделі інформаційної взаємодії для прийняття рішень у проектах// Вісник ЧДТУ, 2002. - №2. С. 154-158.

  3. Тесля Ю.М., Аль-Шукрі Фатхі Мохамед Ахмед Структури процесу управління змінами в проектах будівництва складних енергетичних об‘єктів//Вісник ЧДТУ, 2002. - №3.- С. 117-123.

  4. Аль-Шукрі Фатхі Мохамед Ахмед, Ю.М.Тесля, О.М.Донець Проблеми інформаційного забезпечення інструментальних програмних засобів управління проектами при будівництві складних енергетичних об’єктів//Управління проектами та розвиток виробництва. Збірник наукових праць. №2‘2002. Видавництво ВАТ «Поліпринт». С.78-81.

  5. Аль-Шукри Фатхи Мохамед Ахмед Оптимизация процесса управления изменениями в энергетических проектах// Вестник ЧДТУ, 2002.-№4.-С.135-138.

  6. Тесля Ю.М., Аль-Шукрі Фатхі Мохамед Ахмед Структура бізнес процесу управління змінами в енергетичних проектах//Тези доповідей на 5-ій Всеукраїнській науково-практичній конференції “Комп‘ютерне моделювання та інформаційні технології в науці, економіці та освіті”.-Черкаси.-2003.-С.148-149.

  7. Аль-Шукри Фатхи Мохамед Ахмед Оптимизация содержания проектов изменений в энергетическом строительстве//Третій Україно-Російський науково-технічний і методичний симпозіум “Сучасні інформаційні технології в науці, виробництві, освіті і управлінні”. 16-19 квітня 2003 р.– Хмельницький.–С.195-197.

  8. Аль-Шукри Фатхи Мохамед Ахмед Модель матричной организации системы управления изменениями в энергетических проектах // Вестник ЧДТУ, 2003. - №1.- С.69-74.