Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Управління проектами та розвиток виробництва


Кузькін Олексій Феліксович. Моделі та алгоритми планування і організаційного управління у транспортно- складському комплексі металургійного підприємства: дисертація канд. техн. наук: 05.13.22 / Національний транспортний ун-т. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Кузькін О.Ф. Моделі і алгоритми планування і організаційного управління у транспортно-складському комплексі металургійного підприємства. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальностю 05.13.22 – Управління проектами та розвиток виробництва. – Національний транспортний університет, Київ, 2003.

Метою дослідження є розробка моделей і алгоритмів планування і організаційного управління процесами доставки багатономенклатурних вантажів в умовах централізованих внутрішньозаводських перевезень з оптимізацією окремих елементів транспортно-складського процесу, так системи доставки в цілому.

На прикладі металургійного підприємства України ВАТ “Запоріжсталь” розроблена методика оперативно-календарного планування процесів доставки вантажів з загальнозаводських складів у виробничі підрозділи підприємства. Запропоновані математичні моделі транспортно-складських процесів, рішення задачі зведення обсягів дрібних партій вантажів до вантажомісткості рухомого складу. Проведено дослідження функціонування системи доставки з використанням методів статистичного моделювання. Розроблена принципова схема автоматизації інформаційних потоків і документообігу.

Практична цінність роботи полягає в можливості широкого використання розробленої методики у транспортно-складських комплексах промислових підприємств .

В дисертаційній роботі на прикладі металургійного підприємства ВАТ “Запоріжсталь” вирішена науково-технічна проблема оптимального планування і організаційного управління у системі внутрішньозаводської централізованої доставки багатономенклатурних вантажів матеріально-технічного забезпечення транспортно-складського комплексу металургійного підприємства.

Основні наукові результати, висновки та практичні рекомендації роботи можна сформулювати у наступному вигляді.

  1. На основі аналізу сучасного стану організаційної побудови транспортно-складських систем промислових підприємств встановлено, що найбільш прогресивною формою організації транспортно-складського комплексу промислового підприємства металургійної галузі є централізована система транспортного обслуговування його підрозділів з покладенням всіх функцій, пов’язаних з підготовкою вантажів до транспортування та безпосередньою їх доставкою одержувачам, на дільницю централізованих перевезень, створену при ЦПВ.

  2. Внутрішньозаводські вантажопотоки матеріально-технічного забезпечення є багатономенклатурними, нестабільними у часі по обсягах, мають яскраво виражений дрібнопартіонний характер. В умовах багатономенклатурності та великої різноманітності технологій вантажопереробки для окремих груп вантажів в якості облікової одиниці для нормування елементів транспортно-технологічного процесу доставки вантажів обрано основний документ у системі внутрішньозаводського матеріально-технічного забезпечення – вимога на матеріал. Для облікових одиниць, що надходять на багатономенклатурні склади ЦПВ ВАТ “Запоріжсталь” встановлені теоретичні закони розподілу трудомісткості та часу виконання вантажних операцій, серед яких логарифмічно-нормальний, експоненціальний та гамма-розподіл). Тривалість руху транспортних засобів між складами ЦПВ та вантажними пунктами на транспортній мережі підприємства є неперервними випадковими величинами з логарифмічно-нормальним та експоненціальним законами розподілу.

Для зведення обсягів замовлених дрібних партій вантажів до вантажомісткості рухомого складу методами регресійного аналізу визначені вагові коефіцієнти завантаження для двадцяти двох укрупнених номенклатурних груп матеріалів по ознаках однакових натуральних вимірювачів кількості, фізичних і транспортних властивостей та семи укрупнених номенклатурних груп по належності матеріалів до зберігання на певному спеціалізованому багатономенклатурному складі. Вантажомісткість рухомого складу вимірювалась в умовних (оцінка ступеню завантаження кузова у процентах) та натуральних одиницях (оцінка зайнятої вантажем площі та об’єму кузова).

  1. Розроблена методика оперативно-календарного планування дозволяє проводити оптимальне планування доставки вантажів за критеріями мінімізації трудових та транспортних ресурсів у циклі календарного планування. Методика передбачає покроковий перехід від замовлень на матеріали до змінних завдань транспортним машинам з подальшим їх розподілом по оперативним періодам часу циклу календарного планування. Методика базується на використанні наближених евристичних алгоритмів дискретної оптимізації.

  2. Розроблена структура задач планування і організаційного управління процесами доставки багатономенклатурних вантажів, потребуючих автоматизованої підтримки. В рамках цієї структури розроблене програмне забезпечення, яке реалізує методику оперативно-календарного планування. Для визначення зв’язку між вхідними та вихідними параметрами системи та практичної придатності методики проведено дослідження роботи системи на статистичній моделі. За рахунок оптимального планування доставки вантажів в існуючих умовах можна отримати скорочення близько 20%, а за умови попереднього комплектування замовлень на 32-38% необхідної кількості транспортних ресурсів для доставки вантажів. Отримані аналітичні залежності для оцінки вихідних параметрів системи доставки багатономенклатурних вантажів через значення її укрупнених вхідних параметрів.

  3. Запропоновані принципи автоматизації інформаційних потоків та документообігу в системі внутрішньозаводської доставки вантажів з використанням ЕОМ, що передбачають поєднання у комп’ютерній мережі, локалізованій у межах промислового підприємства, всіх задіяних у процесі доставки виробничих підрозділів.

Публікації автора:

  1. Кузькин А.Ф. Статистическое моделирование продолжительности грузовых операций в транспортно-складских системах // Зб. наук. пр. Східноукраїнського державного університету. Технічні науки (промисловий транспорт, машинобудування, автоматизація, безпека життєдіяльності).– Луганськ: Вид. СУДУ.– 1999.– С. 129-132.

  1. Лащеных А.А., Харченко Т.В., Кузькин А.Ф. Планирование работы внутризаводских транспортных систем на основе принципов логистики // Автошляховик України.–№4.–1999.– с.18-20.

  2. Бабушкін Г.Ф., Кузькін О.Ф. Оперативно-календарне планування доставки дрібнопартіонних вантажів в умовах металургійного виробництва // Вісник центрального наукового центру транспортної академії України.–К.–2000.–№3.– С. 48-50.

  3. Губенко В.К., Бабушкин Г.Ф., Кузькин А.Ф. Оптимизация оперативно-календарного плана доставки многономенклатурных мелкопартионных грузов на промышленных предприятиях // Вісник Приазовського державного технічного університету. Збірник наукових праць.– 2001.– № 11.– С. 273-276.

  4. Бабушкин Г.Ф., Кузькин А.Ф., Харченко Т.В., Лащеных А.А. Принципы автоматизации документооборота при централизованной доставке материалов с общезаводских складов в основное производство // Зб. наук. пр. Східноукраїнського державного університету. Технічні науки (промисловий транспорт, машинобудування, автоматизація, безпека життєдіяльності).– Луганськ: Вид. СУДУ.– 1999.– С. 86-88.

  5. Кошеленко О.Ф., Сирко В.А., Бабушкин Г.Ф., Кузькин А.Ф. Из опыта комбината «Запорожсталь» // Логистика.– 1998.– №3.– С. 16-19.

  6. Кузькин А.Ф. Управление доставкой мелкопартионных грузов в условиях металлургического предприятия // Збірник наукових доповідей міжнародної науково-практичної конференції “Ринок послуг та прикладні проблеми логістики”.– К.: АвтоЭКСПО, 2000.– С. 96-100.

  7. Кузькин А.Ф., Райда И.М. Планирование оперативных объемов перевозок и составление суточных планов-графиков доставки материалов // Всеукраинское научно-техническое совещание «Автоматизированная система управления доставкой материалов из цеха подготовки производства (ЦПП) в производственные цеха металлургического комбината». Тезисы докладов.– Запорожье: ЗГТУ.– 1995.– С. 12–13.

  8. Кузькин А.Ф., Бабушкин Г.Ф. Ситуационное моделирование процесса управления доставкой материалов в условиях комбината «Запорожсталь» // Тезисы докладов научно-технической конференции молодых специалистов «Азовсталь-99».– Мариуполь: ОАО «Металлургический комбинат «Азовсталь».– 1999.– С.38-39.