Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Хоррам Сохраб Мохаммед Алі. "Найближчі і віддалені результати ефективності реканалізації коронарних артерій у хворих хронічною ішемічною хворобою серця покритими і непокритими стентами" : Дис... канд. наук: 14.01.11 - 2006.



Анотація до роботи:

Хоррам Сохраб Мохаммед Алі

“Найближчі і віддалені результати ефективності реканалізації коронарних артерій у хворих хронічною ішемічною хворобою серця покритими і непокритими стентами” – рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.11 – кардіологія.– Національний науковий центр“Інститут кардіології ім. Акад. М.Д. Стражеска” АМН України, Київ, 2006.

Робота присвячена підвищенню ефективності і безпеки лікування коронарної хвороби серця за допомогою елютинуючих стентів в порівнянні з непокритими ендопротезами. Досліджена також ефективність комбінованого використання покритих і непокритих стентів у пацієнтів з хронічною ІХС. Визначено значення внутрішньокоронарного ультразвукового дослідження (IVUS) при виконанні перкутанних коронарних втручань (ПКВ). Вивчені різні антиагрегантні режими під час проведення ПКВ.

В результаті 24-х місяців спостереження встановлено, що використання елютинуючих стентів з лікарським покриттям при лікуванні множинних і багатосудинних уражень коронарних артерій знижує ризик розвитку повторних звужень (рестенозів), що зменшує рецидиви стенокардії. Одержані дані розширюють показання до виконання ПКВ у пацієнтів з підвищеним ризиком розвитку рестенозу.

У дисертаційній роботі на підставі аналізу літературних даних і результатів власних досліджень вирішене актуальне завдання сучасної кардіології – підвищення ефективності і безпеки лікування коронарної хвороби серця за допомогою використання елютинуючих (покритих) стентів у пацієнтів з хронічною ішемічною хворобою серця, в порівнянні із стандартними (непокритими) стентами. Розроблені практичні рекомендації до використання покритих і комбінованих стентів при лікуванні множинних і багатосудинних коронарних уражень у пацієнтів із стабільною стенокардією напруження. Розширені показання до використання елютинуючих стентів у хворих групи високого ризику розвитку рестенозу.

1. В результаті 24-х місяців спостереження встановлено що використання елютинуючих стентів з покриттям ліками при лікуванні множинних і багатосудинних уражень коронарних артерій знижує ризик розвитку повторних звужень (рестенозів) – в нашому дослідженні – 1,2% в порівнянні з непокритими ендопротезами – 13,3% у пацієнтів хронічною ішемічною хворобою серця.

2. Проведення ПКВ не виключає можливості виникнення ГІМ в період спостереження за хворими з хронічною ІХС, проте, знижує рівень фатальних ІМ, що зменшує кардіальну смертність пацієнтів протягом 2-х років спостереження.

3. Якнайкращі віддалені результати (24 міс. спостереження ) після ПКВ виявлені при використанні покритих стентів: виживання хворих без основних кардіальних ускладнень (МАСЕ- Major Adverse Cardiac Events) складала, 96,4 %. При використанні непокритих стентів виживання пацієнтів без МАСЕ складала 84%.

4. Використання внутрішньосудинного ультразвукового дослідження під час ПКВ дозволяє уточнити показання до стентування і підтвердити правильність імплантації внутрішньокоронарного стента. Це забезпечує максимально ефективне елютинування препарату при імплантації елютинг-стентів і знижує кількість підгострих ускладнень і рестенозів після стентування.

5. Комбіноване використання елютинуючих і непокритих коронарних стентів у пацієнтів хронічною ІХС є ефективним і безпечним при імплантації непокритих стентів в крупних ( 3,5 мм діаметру) коронарних артеріях при довжині ураження 20 мм.

Показник внутрішньостентового рестенозу (ВСР) протягом 24-х місяців спостереження в цій групі склав 2%. Виживання пацієнтів без МАСЕ за цей період спостереження складала 94%.

6. Попереднє призначення (за 4–7 днів до втручання) антиагрегантних препаратів (АСК, клопідогрель) в поєднанні з інгібіторами GP – рецепторів тромбоцитів (інтегрилін) під час стентування знижує підгострі ускладнення стентування ( 0% підгострого тромбозу стента в порівнянні з 2% при призначенні антиагрегантів за 2-3 години до стентування і 8% без використання інтегриліну).

Публікації автора:

1. Соколов Ю. Н., Хоррам Сохраб, Соколов М. Ю., Чубко В.І. Терентьев В.Г. Сравнительная эффективность использования элютинирующих (покрытых) и непокрытых эндопротезов в период госпитализации и в отдаленный период наблюдения (2 года), при лечении пациентов с хронической ишемической болезнью сердца. // Український кардіологічний журнал. – 2005. – №5.- С.18–23. (Особисто автором – клінічне і інструментальне обстеження (ВЕМ, ехокардіографія), участь при проведенні коронаровентрикулографій і стентувань хворих, статистична обробка одержаних даних, формулювання висновків).

2. Соколов Ю. Н., Соколов М. Ю., Циж А. У., Чубко Н. Ю., Хоррам Сохраб.
Отдаленные результаты перкутанных коронарных вмешательств у больных хронической ишемической болезнью сердца. // Український кардіологічний журнал.– 2005. – №3.- С.23–35 (Особисто автором – підбір тематичних хворих,, участь при проведенні коронаровентрикулографій і стентувань хворих, участь в обговоренні результатів, підготовки роботи до публікації).

3. Соколов Ю.Н.,Соколов М.Ю., Хоррам Сохраб. Клинический случай установки элютинг-стента в стволе левой коронарной артерии в период острого инфаркта миокарда с применением внутрикоронарного ультразвукового исследования.// Український кардіологічний журнал.– 2004.– № 2.- С.85–89 (Особисто дисертантом – клінічне і інструментальне обстеження (ВЕМ, ехокардіографія), участь при проведенні коронаровентрикулографій і стентувань хворих, створення компютерної бази даних і їх статистичної обробки, формулювання висновків, підготовка роботи до публікації).

4. Соколов Ю.Н, Хоррам Сохраб Мохаммед Али, Соколов М.Ю. Сравнительный анализ ближайших и отдаленных результатов эффективности и безопасности реканализации коронарных артерий у больных хронической ишемической болезнью сердца покрытыми и непокрытыми стентами. // Матер. наук.-практ. пленуму кардіологів України «Первинна та вторинна профілактика серцево-судинних та мозкових порушень. Можливості інтервенційних втручань»: Тез. наук. доп. – Київ, 2006. – С.13–14. (Автор забезпечив відбір хворих, клінічне обстеження, участь в проведенні коронаровентрикулографій і стентувань хворих, статистичний аналіз, літературне оформлення тез).

5. Хоррам Сохраб Мохаммед Али. Комбинированное использование элютинирующих и непокрытых стентов у пациентов с хронической ишемической болезнью сердца как новый метод реваскуляризации миокарда. // Матер. наук.-практ. пленуму кардіологів України «Первинна та вторинна профілактика серцево-судинних та мозкових порушень. Можливості інтервенційних втручань»: Тез. наук. доп. – Київ, 2006. – С.14–16. (Здобувач забеспечив відбір хворих, клінічне обстеження, участь в проведенні коронаровентрикулографій і стентувань хворих, тривале спостереження за хворими (24 міс.), створення компютерної бази даних і їх статистичну обробку, літературне оформлення тез).