Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історія України


Дудник Олена Володимирівна. Національно-демократичні перетворення на Київщині в революційну добу (березень 1917 - 1920 рр.) : дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Уманський держ. педагогічний ун-т ім. П.Тичини. — К., 2007. — 235арк. — Бібліогр.: арк. 190-212.



Анотація до роботи:

Дудник О.В. Національно-демократичні перетворення на Київщині в революційну добу (березень 1917 – 1920 рр.) – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – Історія України. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київ, 2007.

У дисертації аналізується стан наукової розробки теми, визначається джерельна база дослідження. Проведено аналіз національно-демократичних перетворень на півдні Київщини, що відбувалися в ході української національно-визвольної революції (березень 1917 – 1920 рр.).

З’ясовано участь населення в розгортанні громадсько-політичного життя, показано процес створення у містах і селах осередків українських політичних партій, проаналізовано рішення селянських з’їздів та з’їздів кооператорів.

Досліджено ставлення населення Київщини до українських урядів, що створювались у процесі українського державотворення; визначено основні напрямки участі населення повітів у громадському самоврядуванні. Висвітлено участь населення у виборах до Всеросійських і Українських установчих зборів.

Розкрито причини та характер селянського руху на Київщині в роки Української революції. З’ясовано, що вирішення земельної проблеми базувалося на експериментах, які проводили уряди доби визвольних змагань 1917 – 1920 рр.

Встановлено участь громадськості Київщини у відродженні національної освіти та встановлено її особливості залежно від тогочасної державної політики. Аналізується у цьому напрямку діяльність спілки вчителів, „Просвіти”, кооперативів. Відродження національної освіти виявлялося у розширенні шкільної мережі, у матеріальній підтримці вчительства, підвищенні їх кваліфікації, у підготовці навчальної літератури тощо. Одним із напрямків відродження національної освіти на різних етапах революції стало піклування про запровадження української мови, вивчення української літератури, історії.