Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Соціальна медицина


Подоляка Валентина Леонідівна. Наукове обґрунтування моделі оптимізації стаціонарної допомоги у великому промисловому місті : Дис... д-ра наук: 14.02.03 - 2008.



Анотація до роботи:

Подоляка В.Л. Наукове обґрунтування моделі оптимізації стаціонарної допомоги у промисловому місті. — Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.02.03 — соціальна медицина. — Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Київ, 2008.

Дисертація присвячена науковому обґрунтуванню сучасної моделі стаціонарної допомоги населенню у промисловому регіоні, оскільки існуюча система не забезпечує достатній рівень медичної та соціальної ефективності стаціонарної допомоги та раціональність використання ресурсів. Визначені основні недоліки в організації стаціонарної допомоги населенню (на прикладі м. Донецька).

У досліджені встановлені основні причини низької ефективності використання ліжкового фонду та ступінь їх впливу, які носять законодавчо-нормативний та організаційний характер.

Дослідженням обґрунтована система формування мережі закладів на принципах системності та функціональної єдності, зберігаючи наявні елементи існуючої системи, одночасно здійснюючи функціонально-структурну оптимізацію стосовно: диференціації ліжкового фонду в залежності від інтенсивності використання; створення потужних профільних госпітальних центрів; розширення стаціонарозамінних форм лікування у відповідності до реальних потреб (40 ліжко-місць на 10 тис. дорослого населення). Обґрунтовано, що в основу оптимізованої моделі доцільно покласти зміну принципу з фінансування утримання лікарень на метод глобального бюджету (узгоджені обсяг та якість медичної допомоги).

Комплексним соціально-гігієнічним дослідженням встановлена невідповідність сучасним вимогам організаційних форм надання стаціонарної медичної допомоги другого рівня у промисловому місті, що потребувало наукового обґрунтування моделі її оптимізації, впровадження якої довело її медичну, соціальну та економічну ефективність.

1. Доведена нераціональність використання ресурсів стаціонарів другого рівня у великому промисловому місті за рахунок необґрунтованої госпіталізації, про що свідчить перебування в них 42,0±1,9% пацієнтів, лікування яких можливе в стаціонарозамінних умовах, та 5,4% таких, що потребували лише медико-соціальної допомоги, відсутності підготовки в амбулаторних умовах до планової госпіталізації (від 56,3±2,0% хворих травматологічного до 87,4±2,2% терапевтичного профілю), повторних обстежень (87,4±2,2%), необґрунтованого перевищення термінів перебування в стаціонарі на 2,7 дні, нераціонального використання потужностей операційних та приймальних відділень, середньорічної незайнятості ліжок до 11,3% від загального ліжкового фонду.

2. Встановлено низький рівень відповідності в досліджуваних стаціонарах обсягів медичної допомоги галузевим нормативам, при якому у відділеннях гастроентерологічного профілю він становить лише 12,0%, кардіологічного — 17,1%, ендокринологічного — 13,6%, акушерського — 47,7%, а також залежність рівня якості медичної допомоги від потужності стаціонару: 8,4% її відповідності у лікарнях до 100 ліжок, 19,1% — 100–200 ліжок, 26,3% — 201–300 ліжок, 31,4% — понад 300 ліжок. Достовірна різниця показників діяльності однопрофільних відділень у різних закладах становила р<0,01.

3. Результати анкетування медичних працівників стаціонарних відділень засвідчили надзвичайно високий рівень (90,3±1,3%) їх незацікавленості у підвищенні якості та ефективності надання медичної допомоги, як наслідок відсутності матеріальних стимулів (40,7±2,2%), умов для впровадження нових медичних технологій (16,6±1,6%), а також висловлені ними необхідність конституційного затвердження гарантованого рівня медичної допомоги (65,2±2,1%), зміни традиційної системи фінансування стаціонарів другого рівня на цільове фінансування за надану медичну послугу (44,9±2,2%), впровадження контрактної форми організації роботи медичних закладів та медичних працівників (21,3±1,8%), підняття престижу професії медичного персоналу (51,4±2,2%).

4. Показано, що фінансування стаціонарної допомоги другого рівня, яке здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів (93,3%), є нерівномірним і спрямовується в основному на утримання закладів охорони здоров’я (56,2% — заробітна плата, 6,4% — енергоносії, 1,9% — капітальні ремонти, 4,7% — придбання медикаментів, 2,0% — продуктів харчування, 2,0% — медичної апаратури та обладнання, 26,7% — інші витрати), а не забезпечення діагностично-лікувального процесу, в результаті чого фактичні загальні витрати на один ліжко-день становлять від 36,65 до 110,37 грн (різниця 3 рази), на придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення — від 0,50 до 2,94 грн (різниця майже в 6 разів), що не може забезпечити навіть придбання вкрай необхідного.

5. Про низький рівень соціальної ефективності діяльності досліджуваного стаціонарного сектору свідчать результати анкетування пацієнтів, згідно яким задоволеними умовами перебування в лікарнях залишились тільки 39,7±1,9% з них, якістю медичної допомоги — 62,7±2,1%, забезпеченістю ліками — 5,4%, а 80,8±1,4% наголосили на відсутності психологічних умов для видужання, 77,3±2,2% — забезпеченості конфіденційною інформацією, дотримання прав пацієнтів підтвердили всього 6,8% опитаних.

6. Отримані результати засвідчили необхідність наукового обґрунтування оптимізації існуючої системи стаціонарної медичної допомоги другого рівня у великому промисловому місті, в основу якої покладались зміна традиційних форм фінансування в основному на утримання лікарень на метод глобального бюджету, узгодженого з обсягом і якістю медичної допомоги, а також створення потужних госпітальних центрів і розширення стаціонарозамінних форм лікування у відповідності до реальних потреб.

7. Показано, що центральним елементом запропонованої системи оптимізації стаціонарної допомоги другого рівня став профільний госпітальний центр, функціонально-організаційна структура якого дозволяє при концентрації ресурсів забезпечити їх більш раціональне використання за рахунок консультативного відбору на госпіталізацію, диференціації ліжкового фонду в залежності від потреб пацієнтів в інтенсивності медичної допомоги та догляду (відділення інтенсивного лікування та догляду, планового лікування, реабілітації), мобільного їх переведення з одного типу відділення до іншого, активного використання стаціонарозамінних форм лікування, диспансерного спостереження після стаціонарного лікування, що забезпечується управлінням потоками на госпіталізацію, відпрацьованою схемою зовнішніх зв’язків лікарні, а безперервна підготовка персоналу — вперше включеним до структури медичного закладу вторинного рівня навчально-методичним підрозділом.

8. Модель інформаційної стратегії щодо обсягів та якості медичних послуг, прав пацієнтів та умов їх дотримання, інформованої згоди на медичне втручання та одержання додаткових медичних послуг і їх оплати, як складова оптимізованої системи, передбачає використання як традиційних форм і методів (телебачення, радіо, преса, наочна агітація, лекції, бесіди, друковані матеріали), так і її формування для цільових груп (представників влади, журналістів, пацієнтів, медичних працівників) із запровадженням для них адаптованих навчальних програм, в результаті чого об’єктами її впливу стали як особи, що приймають управлінські рішення з питань організації стаціонарної медичної допомоги, так і її користувачі і надавачі.

9. Особливістю запропонованої моделі інформаційного забезпечення оптимізованої системи стаціонарної допомоги стало створення інформаційно-аналітичного медичного центру як головного терміналу професійного доступу до оперативної інформації та зовнішнього захисту, що забезпечує її конфіденційність, дозволяє в автоматизованому режимі проводити облік та аналіз фактичних витрат як медичного закладу, так і кожного пацієнта, виявляти структуру необґрунтованих витрат, співставляти фінансові витрати і медико-соціальні результати лікування.

10. Впровадження запропонованої системи оптимізації стаціонарної допомоги другого рівня у великому промисловому місті, яка відповідає вимогам ВООЗ (2000) і позитивно оцінена експертами (96,0%), без додаткових фінансових витрат і більш раціонального використання основних ресурсів призвело до скорочення середнього перебування на ліжку на 0,7 ліжко-днів, зменшення на 102% кількості не використаних протягом року ліжок, відкриття хоспісу на 10 ліжок, підвищення рівня задоволеності пацієнтів стаціонарною допомогою на 45,85% і скорочення скарг на 35,7%, що дозволяє рекомендувати її для впровадження у великих промислових містах.

Публікації автора:

Монографії, розділи монографії:

  1. Подоляка В. Л. Фінансування медичної допомоги: стан, досвід, перспективи / В. Л. Подоляка. – Донецьк : Либідь, 2005. – 199 с.

  2. Подоляка В. Л. Ефективність використання ресурсів в сфері репродуктивного здоров’я / В. Л. Подоляка // Репродуктивне здоров’я: медико-соц. проблеми / під ред. В. М. Лобаса, Г. О. Слабкого. – Донецьк : Либідь, 2004. – С. 107–118.

У періодичних фахових виданнях, затверджених ВАК України:

  1. Деякі аспекти забезпечення якості надання медичної допомоги в сфері репродуктивного здоров’я / Г. О. Слабкий, Б. А. Успенський, Г. Д. Сидоренко, В. Л. Подоляка // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. – 2004. – № 4. – С. 111–119. (Успенський Б.А. – ідея написання статті, Подоляка В.Л. – збір матеріалів, написання статті, Сидоренко Г.Д. – збір матеріалів, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  1. Методичні підходи до розподілу фінансових коштів на потреби сфери охорони здоров’я / Д. Д. Айстраханов, Н. В. Медведовська, В. Л. Подоляка, Г. В. Курчатов // Питання експерим. та клініч. медицини : зб. статей. – Донецьк, 2006. – Вип. 10, т. 1 – С. 218-223. (Подоляка В.Л. – написання статті, Курчатов Г.В. – підбір та аналіз літературних джерел, Айстраханов Д.Д. – ідея написання статті, Медведовська Н.В. – наукове редагування).

  2. Подоляка В. Л. Актуальні питання фінансування та раціональності використання ресурсів галузі охорони здоров’я / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Тавр. мед.-биол. вестник. – 2004. – Т. 7, № 1. – С. 335–338. (Подоляка В.Л. – ідея та написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  3. Подоляка В. Л. Визначення перешкод на шляху ефективної діяльності стаціонарного сектора великого промислового міста (за даними наук. літ.) / В. Л. Подоляка // Вісн. соц. гігієни та орг. охорони здоров’я України. – 2005. – № 4. – С. 65–69.

  4. Подоляка В. Л. Від стандартів медичних технологій до медико-економічних стандартів / В. Л. Подоляка // Питання експерим. та клініч. медицини : зб. статей. – Донецьк, 2004. – Вип. 8, т. 1 – С. 49–57.

  5. Подоляка В. Л. Відношення медичних працівників та населення великого промислового міста до проведення економічних реформ в системі охорони здоров’я (за даними медико-соціологічного дослідження) / В. Л. Подоляка // Арх. клин. и эксперим. медицины. – 2004. – Т. 13, № 1/2. – С. 47–50.

  6. Подоляка В. Л. Деякі шляхи удосконалення організації надання стаціонарної медичної допомоги міському населенню / В. Л. Подоляка // Вісн. соц. гігієни та орг. охорони здоров’я України. – 2006. – № 1. – С. 53–55.

  7. Подоляка В. Л. До питання забезпечення прав пацієнтів в закладах охорони здоров’я / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Медико-соц. пробл. сім’ї. – 2005. – Т. 10, № 1. – С. 75–78. (Подоляка В.Л. – написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  8. Подоляка В. Л. Інформованість пацієнтів як засіб підвищення соціальної ефективності стаціонарної медичної допомоги / В. Л. Подоляка // Вестн. гигиены и эпидемиологии. – 2004. – № 2. – С. 195–198.

  9. Подоляка В. Л. К вопросу о показаниях к госпитализации больных в стационарные отделения больниц второго уровня / В. Л. Подоляка // Питання експерим. та клініч. медицини : зб. статей. – Донецьк, 2005. – Вип. 9, т. 1 – С. 211–214.

  10. Подоляка В. Л. К вопросу об эффективности использования коечного фонда в большом промышленном городе / В. Л. Подоляка, Г. А. Слабкий // Укр. мед. альманах. – 2004. – Т. 7, № 1 : дод. – С. 27–29. (Подоляка В.Л. – написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  11. Подоляка В. Л. Клинические рекомендации как средство повышения качества медицинской помощи и подготовки специалистов: ключевые свойства и стратегии разработки / В. Л. Подоляка, Г. А. Слабкий // Вестн. неотложной и восстановительной медицины. – 2004. – Т. 5, № 1. – С. 190–193. (Подоляка В.Л. – ідея та написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  12. Подоляка В. Л. Медико-економічні аспекти діяльності стаціонарів на дому / В. Л. Подоляка // Вісн. пробл. біології і медицини. – 2004. – № 2. – С. 29–33.

  13. Подоляка В. Л. Методика учета и анализа прямых экономических затрат стационарного сектора лечебно-профилактических учреждений / В. Л. Подоляка // Укр. мед. альманах. – 2004. – № 4. – С. 130–132.

  14. Подоляка В. Л. Основні принципи організації та функціонування денних стаціонарів в сучасних умовах розвитку охорони здоров’я / В. Л. Подоляка // Вісн. пробл. біології і медицини. – 2004. – № 4. – С. 118–122.

  15. Подоляка В. Л. Отношение врачей крупного промышленного города, работающих в стационарных учреждениях, к повышению качества и эффективности медицинской помощи (по данным медико-социологического исследования) / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Укр. мед. альманах. – 2003. – Т. 6, № 4. – С. 110–112. (Подоляка В.Л. – проведення дослідження та написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  16. Подоляка В. Л. Післядипломна підготовка організаторів охорони здоров’я до застосування інформаційних технологій в управлінні / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Тавр. мед.-биол. вестник. – 2004. – Т. 5, № 1. – С. 190–193. (Подоляка В.Л. – написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  17. Подоляка В. Л. Угода між медичним закладом та пацієнтом як шлях до підвищення соціальної ефективності діяльності медичного закладу / В. Л. Подоляка // Укр. мед. альманах. – 2006. – Т. 9, № 2. – С. 123–125.

  18. Подоляка В. Л. Деякі аспекти раціональності використання ліжкового фонду терапевтичного профілю / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Вісн. пробл. біології і медицини. – 2004. – № 3. – С. 67–72. (Подоляка В.Л. – ідея та написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  19. Слабкий Г. А. К вопросу организации труда медицинского персонала стационарных отделений / Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Гигиена труда : сб. – К., 2004. – № 35. – С. 101–107. (Подоляка В.Л. – ідея та написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  20. Слабкий Г. О. Використання матеріально-технічних ресурсів як основа реформування стаціонарного сектору охорони здоров’я великого промислового міста / Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Вісн. соц. гігієни та орг. охорони здоров’я України. – 2004. – № 2. – С. 62–66. (Подоляка В.Л. – ідея та написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  21. Слабкий Г. О. До питання соціальної ефективності медичної допомоги міському населенню / Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Вісн. соц. гігієни та орг. охорони здоров’я України. – 2004. – № 4. – С. 58–62. (Подоляка В.Л. – написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  22. Слабкий Г. О. Питання підготовки сімейних лікарів до надання травматологічної допомоги населенню як частина їх комплексної підготовки до практичної діяльності / Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Травма. – 2005. – Т. 6, № 3. – С. 243–246. (Подоляка В.Л. – написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  23. Слабкий Г. О. Посадові інструкції керівників закладів охорони здоров’я: методичні підходи до розробки / Г. О. Слабкий, О. Т. Дорохова, В. Л. Подоляка // Вісн. соц. гігієни та орг. охорони здоров’я України. – 2005. – № 4. – С. 76–79. (Подоляка В.Л. – написання статті, Слабкий Г.О.– наукове редагування).

  24. Слабкий Г. О. Про готовність керівників закладів охорони здоров’я до впровадження ринкових відносин в організацію стаціонарної медичної допомоги / Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Вісн. соц. гігієни та орг. охорони здоров’я України. – 2005. – № 2. – С. 61–63. (Подоляка В.Л. – написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

  25. Успенський Б. А. Оптимізація програм у сфері репродуктивного здоров’я через реформування оперативних політик / Б. А. Успенський, Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Медико-соц. пробл. сім’ї. – 2003. – Т. 8, № 3. – С. 62–67. (Успенський Б.А. – ідея написання статті, Подоляка В.Л. – написання статті, Слабкий Г.О. – наукове редагування).

В інших наукових виданнях:

  1. Взаимоотношение родителей и участковой педиатрической службы – главный момент в организации профилактической работы детской поликлиники / В. Л. Подоляка, И. М. Островский, В. П. Анисимова, Н. С. Стародуб, И. Г. Сальникова, С. Н. Горолевич // Вопр. мед. помощи городскому населению : материалы науч.-практ. конф., 19 вер. 1999 р. – Донецк, 1999. – С. 60.

  2. Використання телемедичних технологій в управлінні охороною здоров’я / О. Т. Дорохова, А. В. Владзимирский, Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Біофізичні стандарти та інформаційні технології в медицині : матеріали конф., листоп. 2004 р. – Одеса : Астропринт, 2004. – С. 13.

  3. Відношення медичних працівників до інформатизації системи медичної допомоги / Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка, Г. К. Северин, В. Л. Свиридова, Т. Г. Петренко, Л. В. Атаманова // Демографічна та мед. статистика України у ХХI столітті. Медичні інформаційні системи у статистиці : матеріали конференції. – К., 2004. – С. 165–166.

  4. Інтенсивний клінічний тренінг як ефективний метод медичної післядипломної освіти / Г. О. Слабкий, В. В. Свиридова, Т. Г. Петренко, В. Л. Подоляка // Сучасні технології вищої освіти : ІІІ міжнар. наук.-метод. конф., 27–30 верес. 2004 р. : тез. доп. – Одеса, 2004. – С. 55.

  5. Методика определения рациональности использования коечного фонда / Г. А. Слабкий, Е. Т. Дорохова, Б. А. Успенский, В. Л. Подоляка // Мед. пробл. промислового регіону : матеріали наук.-практ. конф., 29 черв. 2003 р. – К., 2003. – С. 70–74.

  6. Методичні підходи до організації безперервної післядипломної освіти організаторів охорони здоров’я / В. М. Лобас, Г. О. Слабкий, О. Т. Дорохова, В. Л. Подоляка., Н. М. Адоньєва, Т. Г. Петренко // Сучасні технології вищої освіти : ІІІ міжнар. наук.-метод. конф., 27–30 верес. 2004 р. : тез. доп. – Одеса, 2004. – С. 55–56.

  7. Нагорна А. М. Обґрунтування шляхів економічної ефективності надання спеціалізованої медичної допомоги дорослому міському населенню / А. М. Нагорна, Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Актуальні пробл. сучасної здоровоохорони : матеріали наук.-практ. конф., 20 січ. 2003 р. – К., 2003. – С. 31–34.

  8. Подоляка В. Л. Використання принципів науково-доказової медицини в практиці сімейного лікаря / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Наука і практика – сімейній медицині : всеукр. наук.-практ. конф., 19–20 черв. : тез. доп. – Харків, 2003. – С. 39–40.

  9. Подоляка В. Л. Госпітальна інформаційна система як засіб підвищення ефективності використання ресурсів стаціонарного сектору системи охорони здоров’я / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Укр. журн. телемедицини та мед. телематики. – 2004. – Т. 2, № 1. – С. 49–55.

  10. Подоляка В. Л. Деякі аспекти організації надання стаціонарної допомоги в рамках сімейної медицини / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Матеріали ІІ з’їзду лікарів загальної (сімейної) практики України, 25–26 жовт. 2005 р. – Харьків, 2005. – С. 25–26.

  11. Подоляка В. Л. Деякі питання використання автоматизованих систем медичної статистики в управлінні охороною здоров’я на регіональному рівні / В. Л. Подоляка // Укр. журн. телемедицини та мед. телематики. – 2006. – Т. 4. № 1. – С. 109.

  12. Подоляка В. Л. До питання про ціноутворення в сучасній охороні здоров’я / В. Л. Подоляка // Мед. пробл. великого міста : матеріали наук.-практ. конф., 4 верес. 2003 р. – К., 2003. – С. 36–39.

  1. Подоляка В. Л. К вопросу о применении клинического аудита в управлении организацией перинатальной помощи / В. Л. Подоляка // Пробл. охорони здоров’я України : матеріали наук.-практ. конф., 30 січ. 2003 р. – К., 2003. – С. 29–32.

  2. Подоляка В. Л. К вопросу о социальной поддержке женщин во время родов / В. Л. Подоляка // Медицина сьогодні і завтра : матеріали наук.-практ. конф., 10 берез. 2003 р. – К., 2003. – С. 29–30.

  3. Подоляка В. Л. Міжгалузевий підхід до вирішення проблем у сфері репродуктивного здоров’я / В. Л. Подоляка // Актуальні пробл. реформування охорони здоров’я : матеріали наук.-практ. конф., 25 груд. 2003 р. – Донецьк, 2003. – С. 26–32.

  4. Подоляка В. Л. О необходимости подготовки организаторов здравоохранения к работе в условиях обязательного медицинского страхования / В. Л. Подоляка, Г. А. Слабкий // Актуальні питання післядипломної освіти в Україні : матеріали уч.-метод. конф., присвяч. 80-річчю ХМАПО, 11–12 листоп. 2003 р. – Харків, 2004. – С. 250–251.

  5. Подоляка В. Л. Организация и финансирование системы здравоохранения США в 90-е годы прошлого столетия: уроки для Украины / В. Л. Подоляка // Мед. пробл. промислового регіону : матеріали наук.-практ. конф., 29 черв. 2003 р. – К., 2003. – С. 67–70.

  6. Подоляка В. Л. Оцінка сучасної системи фінансування медичних закладів в Україні / В. Л. Подоляка // Сучасні пробл. гуманізації та гармонізації управління : матеріали IV міжнар. міждисциплінар. наук.-практ. конф., 3–9 листоп. 2003 р. – Харків, 2003. – С. 276–277.

  7. Подоляка В. Л. Підвищення економічної ефективності використання ресурсів системи охорони здоров’я як необхідна умова реформування галузі / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Актуальні питання клініч. медицини та післядипломної освіти : наук.-практ. конф., 13–14 трав. 2004 р. : тез. доп. – Ялта, 2004. – С. 202–203.

  8. Подоляка В. Л. Погляд на конституційну проблему реформування охорони здоров’я / В. Л. Подоляка // Вопр. здравоохранения Донбасса : сб. статей. – Донецк, 2005. – Вып. 10. – С. 13–15.

  9. Подоляка В. Л. Про необхідність навчання організаторів охорони здоров’я фінансово-економічним питанням / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Актуальні питання педагогіки вищої школи : зб. наук. праць. – Донецьк, 2004. – С. 76–78.

  10. Подоляка В. Л. Развитие сети лечебно-профилактических учреждений в современных условиях реформирования отрасли здравоохранения / В. Л. Подоляка // Охорона здоров’я великого промислового регіону: організаційні підходи до удосконалення : матеріали наук.-практ. конф., 25 берез. 2004 р. – Донецьк, 2004. – С. 19–24.

  11. Подоляка В. Л. Система фінансування галузі охорони здоров’я як одна із основних причин неефективної діяльності стаціонарного сектору охорони здоров’я / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Наукові дослідження – теорія та експеримент 2005 : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 16–20 трав. 2005 р. – Полтава, 2005. – С. 68–72.

  12. Подоляка В. Л. Стратегічні підходи до впровадження принципів доказової медицини при оцінці технологій та прийнятті рішень / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Ювіл. VIII з’їзд ВУЛТ, 21–22 квіт. 2005 р. : тез. доп. – К., 2005. – С. 450–451.

  13. Подоляка В. Л. Шляхи підвищення ефективності використання стаціонарного сектору охорони здоров’я населення великого промислового міста / В. Л. Подоляка, Г. О. Слабкий // Х конгр. Світової федерації Укр. лікар. товариств, 26–28 серп. 2004 р. : тез. доп. – Чернівці ; К. ; Чикаго, 2004. – С. 654–655.

  14. Слабкий Г. А. Нормативно-правовая база создания больничных касс / Г. А. Слабкий, В. Л. Подоляка // Охорона здоров’я великого промислового регіону: організаційні підходи до удосконалення : матеріали наук.-практ. конф., 25 берез. 2004 р. – Донецьк, 2004. – С. 26–28.

  15. Слабкий Г. О. Використання матеріально-технічної бази стаціонарів великого промислового міста (на прикладі м. Макіївка) / Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Охорона здоров’я : проблеми та перспективи : матеріали наук.-практ. конф., 22 січ. 2004 року. - Донецьк, 2004. - С. 33-35.

  16. Слабкий Г. О. Динаміка захворюваності населення екологічно несприятливого промислового регіону / Слабкий Г. О., Северин Г. К., Подоляка В. Л. // Матеріали ХІV з’їзду гігієністів України, 19-21 трав. 2004 р. – Дніпропетровськ : АРТ-ПРЕС, 2004. – Т. 1. – С. 329–331.

  17. Слабкий Г. О. До моделі фінансування медичної допомоги населенню / Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Актуальні пробл. сучасної здоровоохорони : матеріали наук.-практ. конф., 20 січня 2003 р. – К., 2003. – С. 34–39.

  18. Слабкий Г. О. Рекомендації щодо підготовки молодших медичних сестер у лікувально-профілактичних закладах / Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Управ. закл. охорони здоров’я. – 2007. – № 2. – С. 83–90.

  19. Слабкий Г. О. Стратегічні підходи до впровадження принципів доказової медицини при оцінці технологій та прийняття рішень / Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Наука і освіта 2005 : матеріали VIII міжнар. наук.-практ. конф., 7–21 лют. 2005 р. - Дніпропетровськ, 2005. - Т. 24. - С. 62-64.

  20. Слабкий Г. О. Шляхи підвищення економічної ефективності надання спеціалізованої медичної допомоги міському населенню / Слабкий Г. О., Подоляка В. Л., Северин Г. К. // Фінансово-економічні засади реформування охорони здоров’я в Україні: нові законодавчі ініціативи : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., 27 лют. 2004 р. – К., 2004. – С. 192–196.

  21. Слабкий Г. О. Шляхи удосконалення інформаційної системи охорони здоров’я населення на регіональному рівні / Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Укр. журн. телемедицини та мед. телематики. – 2003. – Т. 1, № 1. – С. 21–26.

Методичні рекомендації:

  1. Забезпечення раціонального використання ліжкового фонду в лікувально-профілактичних закладах області. Методичні підходи / Донецький державний медичний університет імені М. Горького ; уклад. : Г. О. Слабкий, О. В. Анищенко, О. Т. Дорохова, В. Л. Подоляка. – Донецьк, 2004. – 8 с.

  2. Методичні рекомендації з оцінки ефективності діяльності закладів охорони здоров’я / Донецький державний медичний університет імені М. Горького ; уклад. : В. М. Лобас, Г. О. Слабкий, О. Т. Дорохова, В. Л. Подоляка. – К., 2005. – 16 с.

  3. Організація роботи денних стаціонарів акушерсько-гінекологічного профілю : метод. рек. / Донецький державний медичний університет імені М. Горького ; уклад. : Н. Я. Жилка, В. М. Лобас, Г. О. Слабкий, О. Т. Дорохова, В. В. Свиридова, В. Л. Подоляка, Т. Г. Петренко, Г. Д. Сидоренко. – К., 2004. – 18 с.

  4. Підготовка молодших медичних сестер у лікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров’я : метод. рек. / Донецький державний медичний університет імені М. Горького ; уклад. : В. М. Лобас, Г. О. Слабкий, О. Т. Дорохова, В. Л. Подоляка. – Донецьк, 2004. – 19 с.

  5. Термальная защита новорожденных : метод. рек. / Донецький державний медичний університет імені М. Горького ; сост. : Н. Я. Жилка, Г. О. Слабкий, О. Т. Дорохова, Н. Г. Левенець, Т. Г. Петренко, В. Л. Подоляка. – К., 2004. – 33 с.

Інформаційні листи:

1. Модель організації стаціонарної допомоги другого рівня у великому місті / Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України ; уклад. : Г. О. Слабкий, В. В. Лазоришинець, В. Л. Подоляка : інформ. лист № 132. – К., 2008. – 3 с.

2. Модель інформаційного забезпечення управління стаціонарною допомогою другого рівня у великому місті / Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України ; уклад. : Г. О. Слабкий, В. В. Лазоришинець, В. Л. Подоляка : інформ. лист № 135. – К., 2008. – 3 с.

Галузеві нововведення:

    1. Пономаренко В. М. Методика визначення раціональності використання ліжкового фонду / В. М. Пономаренко, Г. О. Слабкий, В. Л. Подоляка // Реєстр галузевих нововведень. – К., 2006. – Вип. 24/25. – С. 117.