Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія цукристих речовин


ЛОГВІН ВОЛОДИМИР МАТВІЙОВИЧ. Наукові основи та розроблення високоефективних технологічних процесів очищення дифузійного соку : Дис... д-ра наук: 05.18.05 - 2006.



Анотація до роботи:


Логвін В.М. Наукові основи та розроблення високоефективних технологічних процесів очищення дифузійного соку. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.18.05 – технологія цукристих речовин. – Національний університет харчових технологій, Київ, 2006.

В дисертації вирішена науково-прикладна проблема бурякопереробної галузі – підвищення ефективності технологічних процесів очищення дифузійного соку та їх апаратурного оформлення з використанням ефектів одночасної вапнокарбонізації, секціювання, масообмінних характеристик прискорення абсорбції хімічною реакцією. Науково обгрунтовано механізм осадження білків під час попереднього вапнування, розроблено нову методику розрахунку питомої швидкості поглинання діоксиду вуглецю лужним соком, розрахована просторова будова цукрозо-карбонатних комплексів кальцію, виконано розрахунок сатуратора як масообмінного апарата.

Науково обґрунтовані та розроблені способи очищення дифузійного соку: прогресивне попереднє вапнування; з відокремленням осаду до основного вапнування за умов одночасної вапнокарбонізації зі ступінчатим підвищенням рН соку; спосіб проведення І сатурації за умов прямотечійного руху вапнованого соку і сатураційного газу. Розроблено нові конструкції секційних сатураторів і апарат прогресивного попереднього вапнування, який рекомендовано до серійного виробництва. Наведено результати промислових випробувань розроблених способів та апаратів, обґрунтовано їх технологічну та економічну ефективність.

На основі узагальнення теоретичних і експериментальних досліджень, виконаних розрахунків, наукового аналізу промислових випробувань технологічних процесів очищення дифузійного соку та їх апаратурного оформлення з використанням ефектів вапнування, одночасної вапнокарбонізації, карбонізації, вапна соку основного вапнування, циркуляції, секціювання та встановлення механізму очищення соку карбонатом кальцію і дослідження кінетики поглинання діоксиду вуглецю вапняно-цукровими розчинами обґрунтовані, розроблені і реалізовані нові хіміко-технологічні та технічні рішення інтенсифікації технологічних процесів очищення дифузійного соку, які в результаті забезпечують підвищення виходу цукру і його якості та зменшення витрат вапна і палива.

1. На основі аналізу зміни лужності в елементах соку в процесі проведення попереднього вапнування дифузійного соку обгрунтована класифікація способів проведення попереднього вапнування:

за умов постійної лужності соку;

за умов поступового чи ступінчатого підвищення лужності соку;

за умов багаторазового підвищення та зниження лужності в елементах соку.

Ці способи проведення попереднього вапнування дифузійного соку відповідно реалізуються в одноступінчатих апаратах із швидким змішуванням дифузійного соку з соком в апараті, секційних апаратах без поздовжнього перемішування соку та у апаратах з внутрішньою циркуляцією соку у апаратах типу Бригель-Мюллера.

2. Експериментально встановлено та теоретично обгрунтовано: вплив основних технологічних факторів (концентрації іонів Са2+, та ОН, Na+, температури і повернень) на осадження білків в умовах прогресивного попереднього вапнування дифузійного соку; ступінь осадження продуктів деструкції білків досягає 49% і це на 40% нижче ніж ступінь осадження білків, що є однією з основних причин зниження ефекту очищення дифузійного соку за умов перероблення буряків тривалого зберігання з підвищеним вмістом продуктів деструкції білків; оптимальні величини температури – 63...65оС, тривалості – 9...12 хв. і повернення осаду І сатурації в кількості 75...100%; високу ефективність проведення прогресивного попереднього вапнування дифузійного соку частково карбонізованим (35...40%) вапнованим соком, що виключає повернення нефільтрованого соку І сатурації.

3. Розроблений спосіб проведення одночасного вапнування та карбонізації дифузійного соку зі ступінчатим підвищенням рН соку до 11,2...11,5, що зберігає переваги прогресивного попереднього вапнування та вапнокарбонізації за постійних величин рН у межах 9,0...9,5 і 11,0...11,3 та забезпечує досягнення хороших седиментаційних і фільтраційних властивостей осаду після ступінчатої вапнокарбонізації і високу якість очищеного соку. Визначені оптимальні величини кількості ступенів вапнокарбонізації дифузійного соку (чотири), витрат вапна (0,8...0,9% СаО від маси буряків), розподілу вапна по ступенях вапнокарбонізації (11,5; 12,5; 25 та 50% від витрат вапна на вапнокарбонізацію), температури (60...65оС) та тривалості процесу (10 хв.). Напівпромисловими випробуваннями способу очищення дифузійного соку з відокремленням осаду до основного вапнування з використанням вапнокарбонізації зі ступінчатим підвищенням рН встановлено підвищення чичтоти очищеного соку на 0,6...0,8%, зниження його забарвленості на 10,0...16,0% та вмісту солей кальцію на 16,0...20,0% порівняно із звичайною типовою схемою.

4. Вперше з використанням квантохімічного моделювання сполук кальцію з цукрозою встановлено утворення комплексів, у яких глюкозні та фруктозі фрагменти цукрози охоплюють кальцій з всіх боків. Кальцій зв’язаний з шістьма киснями цукрози донорно-акцепторними зв’язками. Найпростішим є двозарядний комплекс [CаS]2+. За величин рН>12 можуть утворюватися комплекси складу [CaS(OH)]+, [CaS(OH)2], [CaS(H-1)]+. В умовах низьких температур з поступовою карбонізацією вапняно-цукрових розчинів утворюються різнолігандні цукрозо-карбонатні комплекси кальцію [СаSСО3] і [СаS(Н)СО3]1. Значне тимчасове підвищення в’язкості системи за величин рН 12,0...11,2 є наслідком утворення олігомерів та полімерів різнолігандних цукрозо-карбонатних комплексів кальцію з адсорбцією та співосадженням розчинних гідрокомплексів [СаS(ОН)]+1 та [СаS(ОН)2]. Склад можливих комплексів у загальному вигляді слід позначати так:

СаnSm(-H)x(ОН)у(CO3)z.

5. Експериментальними дослідженнями поступової карбонізації вапняно-цукрових розчинів за температури 20оС встановлено зростання величини максимальної в’язкості системи, внаслідок утворення більшої маси різнолігандних цукрозо-карбонатних комплексів кальцію з підвищенням концентрації цукрози у вихідному розчині від 0,0 до 15,0% та вапна від 1,0 до 2,5% Са, відповідно за постійних концентрацій вапна 2,5% СаО та цукрози 15,0%.

6. Експериментальними дослідженнями встановлено, що під час поступової карбонізації вапняно-цукрових розчинів величина максимальної в’язкості системи зменшується з підвищенням температури та інтенсивності перемішування системи, а також за умов попереднього введення в систему осаду карбонату кальцію. Максимальна в’язкість системи зменшується з підвищенням температури внаслідок утворення меншої маси комплексів кальцію та цукрози, вихідних компонентів для утворення різнолігандних цукрозо-карбонатних комплексів кальцію, з підвищенням інтенсивності перемішування системи внаслідок руйнування комплексів і з попереднім внесенням у систему осаду карбонату кальцію внаслідок руйнування комплексів твердою фазою, як це має місце у кульовому млині.

7. Запропоновано та науково обгрунтовано механізм очищення соку карбонатом кальцію, що утворюється під час проведення І сатурації. Очищення соку здійснюється внаслідок адсорбції розчинних нецукрів на поверхні зростаючих часток карбонату кальцію та їх співосадження з ними. В очищенні соку бере участь інтегральна поверхня часток карбонату кальцію за час їх зростання. Підвищенню ефективності очищення соку карбонатом кальцію сприяє висока концентрація іонів Са2+ та ОН у соку та висока лінійна швидкість кристалізації карбонату кальцію в режимі ступінчатого зниження лужності вапнованого соку в секційному сатураторі, що підтверджується результатами випробовувань вертикального та горизонтального секційних прямотечійних апаратів І сатурації.

8. Дослідження кінетики абсорбції діоксиду вуглецю вапняно-цукровими розчинами у вертикальному абсорбері в межах висоти барботувального шару 0,1...1,9 м та температури 20...90оС засвідчили значне підвищення швидкості поглинання та ступеня використання діоксиду вуглецю за умов підвищення інтенсивності перемішування рідинного середовища та усунення зустрічного парового потоку за умов високих температур.

9. Експериментально встановлено підвищення питомої швидкості поглинання діоксиду вуглецю вапняно-цукровими розчинами за умов поділу барботувального шару на декілька ступенів зі зниженням лужності на кожному. Результати цих досліджень реалізуються у вертикальному та горизонтальному секційних прямотечійних апаратах І сатурації.

10. Розроблена методика розрахунку сатуратора як масообмінного апарата, що ґрунтується на розрахунках необхідної швидкості поглинання діоксиду вуглецю для забезпечення нейтралізації вапна, витраченого для очищення дифузійного соку без врахування витрат на ІІ сатурацію, для заводу певної виробничої потужності та питомої швидкості поглинання діоксиду вуглецю (одиницею об’єму соко-газової емульсії) з визначенням необхідного об’єму сокогазової емульсії у сатураторі. Вихідними даними для розрахунку є: виробнича потужність заводу, т. буряків/за добу; витрати вапна, %СаО від маси буряків; лужність соку І сатурації, %СаО; температура, оС; вміст діоксиду вуглецю у сатураційному газі, % об’ємні. Формула розрахунку питомої швидкості абсорбції діоксиду вуглецю у сатураторі відкриває шляхи інтенсифікації І сатурації.

11. Розроблені апарати прогресивного попереднього вапнування дифузійного соку (А.с. 1558584, А.с. 1070168, А.с. 1214758). Апарат А2 – ППР – 6 встановлений та випробуваний на Оржицькому цукрозаводі і зданий Міжвідомчій комісії, яка прийняла рішення поставити апарат прогресивного попереднього вапнування марки А2 –ППР –6 у серійне виробництво з присвоєнням вищої категорії якості. На Чернянському цукрозаводі 9 років експлуатується апарат А2-ППР-6, річний економічний ефект становить 1350 тис. рублів.

Розроблені апарати І сатурації (А.с.651031, А.с.1027210, А.с.17318116, Д.п. України №31181). Секційний прямотечійний сатуратор (А.с.1027210) встановлений і випробуваний на Борщівському цукровому заводі з економічним ефектом 127399 крб.

Публікації автора:

Навчальний посібник

Логвін В.М. Інтенсифікація першої сатурації. – Київ, 1998. – 221с.

Статті у фахових журналах і збірниках наукових праць:

  1. Иследования кинетики поглощения СО2 щелочными растворами при температурах, характерных I сатурации / Логвин В.М, Федоткин И.М, Рева Л.П, А.А. Корзун //Изв.вузов СССР. Пищевая промышленность. –1976. – №22.–С.102-106.

Особистий внесок: постановка задачі, участь у розробці експериментальної установки, обрахування та аналіз отриманих результатів.

  1. Абсобция углекислого газа щелочными сахарными растворами / Рева Л.П, Логвин В.М, Логвин З.И. // Известия вузов СССР. Пищевая промышленность. –1976.–№5.–С.115-118.

Особистий внесок: підбір та теоретичний аналіз літературних джерел, планування та проведення досліджень, аналіз отриманих результатів, підготовка матеріалів до друку.

  1. Секционный прямоточный сатуратор / Рева Л.П., Логвин В.М., Тихий В.В. // Сахарная промышленность. –1977.–№7–С.8-11.

Особистий внесок: постановка задачі, керування та проведення досліджень, підготовка матеріалів до друку.

  1. О применимости уравнений кинетики абсорбции СО2 щелочными растворами для высоких температур / Логвин В.М, Федоткин И.М., Рева Л.П., Корзун А.А. \\ Сахараня промышленность. –1977.–№7.–С.21-28.

Особистий внесок: постановка задачі, участь у розробці експериментальної установки, обрахування та аналіз отриманих результатів.

  1. Расчет фактора ускорення абсорбции СО2 в известково-сахарном растворе / Рева Л.П., Логвин В.М., Логвин З.И.// Реферативная информация о закончених НИР в вузах Украини. Пищевая промышленность.–К.: Вища школа, 1978.–вып.13.–С.5-6.

Особистий внесок: постановка задачі, участь у розробці експериментальної установки, обрахування та аналіз отриманих результатів.

  1. Способы и усройства для проведения I сатурации /Л.П. Рева, В.М. Логвин, В.А. Шестаковский, З.И. Логвин // Серия: Сахарная промышленность.–М.1978.–С.47.

Особистий внесок: підбір та теоретичний аналіз літературних джерел і підготовка матеріалів до друку.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Исследование полноты осаждения свекловичных белков на преддефекации. // Сахарная промышленность. – 1978. – Вып. 12. – С.13-17.

Особистий внесок: участь у теоретичному аналізі літературних джерел, плануванні і проведенні досліджень, обробці результатів, підготовці матеріалів до друку.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Влияние различных факторов на полноту осаждения свекловичных белков // Известия ВУЗов СССР. Пищевая технология. – 1979. - №3. – С.78-81.

Особистий внесок: участь у теоретичному аналізі літературних джерел, плануванні і проведенні досліджень, обробці результатів, підготовці матеріалів до друку.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Влияние ионов кальция на ренатурацию белкового осадка // Сахарная промышленность. – 1979. - №11. – С.20-22.

Особистий внесок: участь у теоретичному аналізі літературних джерел, плануванні і проведенні досліджень, обробці результатів, підготовці матеріалів до друку.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Осаждение анионов органических кислот в условиях преддефекации. // Сахарная промышленность. – 1979. – Вып. 7. – С. 17-20.

Особистий внесок: постановка задачі, участь у розробці експериментальної установки, обрахування та аналіз отриманих результатів.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Осаждение свекловичного пектина в щелочной среде // Сахарная промышленность. – 1979. - №3. – С.14-15.

Особистий внесок: участь у теоретичному аналізі літературних джерел, плануванні і проведенні досліджень, обробці результатів, підготовці матеріалів до друку.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Об устойчивости преддефекционного осадка // Известия ВУЗов СССР. Пищевая технология. – 1980. - №3. – С. 49-52.

Особистий внесок: підбір та теоретичний аналіз літературних джерел, планування та проведення досліджень, аналіз отриманих результатів, підготовка матеріалів до друку.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. О целесообразности отделения осадка преддефекованного сока перед основной дефекацией. // Из вестия ВУЗов СССР. Пищевая технология. – 1980. - №5. – С. 122-125.

Особистий внесок: підбір та теоретичний аналіз літературних джерел, планування та проведення досліджень, аналіз отриманих результатів, підготовка матеріалів до друку.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Преддефекация возвратом частично отсатурированного дефекованного сока. // Сахарная промышленность. – 1980. - №7. – С.13-15.

Особистий внесок: участь у проведенні досліджень, узагальненні отриманих результатів та оформленні матеріалів.

  1. Влияние возврата осадка сока I сатурации на эффект удаления несахаров в условиях преддефикации /Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. // Сахарная промышленность.–1981.–№9.–С. 25-28.

Особистий внесок: участь у теоретичному аналізі літературних джерел, плануванні і проведенні досліджень, обробці результатів, підготовці матеріалів до друку.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Влияние возврата осадка сатурации на эффект удаления несахаров в условиях преддефекации. // Сахарная промышленность. – 1981. - №9. – С. 25-28.

Особистий внесок: участь у теоретичному аналізі літературних джерел, плануванні і проведенні досліджень, обробці результатів, підготовці матеріалів до друку.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Определение оптимальной температуры прогрессивной преддефекации. // Сахарная промышленность. – 1982. - №6. – С. 26-29.

Особистий внесок: постановка задачі, участь у розробці експериментальної установки, обрахування та аналіз отриманих результатів.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Об оптимальной длительности тепловой преддефекации. // Сахарная промышленность. – 1982. - №6. – С. 26-29.

Особистий внесок: постановка задачі, участь у розробці експериментальної установки, обрахування та аналіз отриманих результатів.

  1. Эффективность активации сатурационного осадка гидраксидон кальция / Л.П. Рева, Г.А. Симахина, В.М. Логвин // Пищевая промышленность. – 1982. – №8. – С. 4-7.

Особистий внесок: підбір та теоретичний аналіз літературних джерел, планування та проведення досліджень, аналіз отриманих результатів, підготовка матеріалів до друку.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Адсорбция несахаров диффузионного сока на преддефекации. // Сахарная промышленность. – 1983. - №1. – С. 23-26.

Особистий внесок: постановка задачі, участь у розробці експериментальної установки, обрахування та аналіз отриманих результатів.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Денатурационные преобразования белковых веществ при известковой очистке диффузионного сока. // Сахарная промышленность. – 1983. - №5. – С. 40-43.

Особистий внесок : участь у проведенні досліджень, узагальненні отриманих результатів та оформленні матеріалів.

  1. Оптимизация предварительной дефекации. / Л.П. Рева, В.Е.Яковенко, В.М.Логвин, Г.А.Симахина // Известия ВУЗов СССР. Пищевая технология. – 1983. - №6. – С. 96-100.

Особистий внесок : участь у проведенні досліджень, узагальненні отриманих результатів та оформленні матеріалів.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Растворение белкового когулята на основной дефекации // Сахарная промышленность. – 1983. - №9. – С.4-8.

Особистий внесок: участь у теоретичному аналізі літературних джерел, плануванні і проведенні досліджень, обробці результатів, підготовці матеріалів до друку.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Поведение белковых веществ при известковой очистке диффузионного сока. // Сахарная промышленность. – 1983. -- №11. – С.24-25.

Особистий внесок: участь у теоретичному аналізі літературних джерел, плануванні і проведенні досліджень, обробці результатів, підготовці матеріалів до друку.

  1. Очистка диффузионного соку от белков. / Л.П. Рева, Г.А. Симахина, В.М. Логвин // Известия ВУЗов. Пищевая технология. – 1983. – №5. – С.50-55.

Особистий внесок: постановка задачі, участь у розробці експериментальної установки, обрахування та аналіз отриманих результатів.

  1. Поведение белковых веществ при известковой очистке деффузионного сока / Л.П.Рева, Г.А.Симахина, В.М. Логвин // Сахарная промышленность. – 1983. – №11. – С. 21-25.

Особистий внесок: участь у теоретичному аналізі літературних джерел, плануванні і проведенні досліджень, обробці результатів, підготовці матеріалів до друку.

  1. Меделирование коагуляции белка в условиях преддефекации диффузионного сока. / Л.П. Рева, В.Е. Яковенко, В.М. Логвин, Г.А. Симахина //Известия ВУЗов. Пищевая технология. – 1984. – №1. – С.62-65.

Особистий внесок: підбір та теоретичний аналіз літературних джерел, планування та проведення досліджень, аналіз отриманих результатів, підготовка матеріалів до друку.

  1. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Коагуляция белков и продуктов их деструкции на преддефекации. // Сахарная промышленность. – 1985. - №3. – С.25-27.

Особистий внесок: підбір та теоретичний аналіз літературних джерел, планування та проведення досліджень, аналіз отриманих результатів, підготовка матеріалів до друку.

  1. Новый аппарат прогрессивной преддефекации марки А2-ППР / Логвин В.М., Симахина Г.А., Гева Л.П., Баракаев А.М., Жарик Б.Н., Щербаков А.М. // Сахарная промышленность. – 1987. - №3. – С.38-41.

Особистий внесок: постановка задачі, участь у розробці експериментальної установки, обрахування та аналіз отриманих результатів.

  1. Измельченный известняк для очистки диффузионного сока. / Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М., Рээмет О.Г., Шагарова Б.У. // Сахарная свекла. – 1988. – №6. – С.26-29.

Особистий внесок: участь у теоретичному аналізі літературних джерел, плануванні і проведенні досліджень, обробці результатів, підготовці матеріалів до друку.

  1. Вертикальный аппарат прогрессивной преддефекации / Баракаев А.М., Жарик Б.Н., Щербаков А.М., Логвин В.М., Симахина Г.А., Бойко Т.Н., Чмутов Л.М., Худолий В.П., Галушко Л.Г. // Сахарная свекла. – 1989. - №3. – С. 55-58.

Особистий внесок: проведення патентного пошуку, керування та участь у експериментальних дослідженнях, узагальнення їх результатів, підготовка матеріалів.

  1. Логвін В.М. Очищення соку карбонатом кальцію під час проведення І сатурації // Наукові праці УДУХТ. – 2000. - №7. С. 74-77.

  2. Логвін В.М., Виговський В.Ю. Зміни в системі “вода – цукроза – гідроксид кальцію – діоксид вуглецю” під час проведення сатурації з поступовим зниженням лужності. // Наукові праці УДУХТ. – 2000. - №7. – С. 77-81.

Особистий внесок: постановка задачі, участь у розробці експериментальної установки, обрахування та аналіз отриманих результатів.

  1. Сімахіна Г.О., Рева Л.П., Логвін В.М. Технологічні аспекти механохімічних методів у цукробуряковому виробництві. // Наукові праці УДУХТ. – 2000. - №7. – С. 48-50.

Особистий внесок: участь у теоретичному аналізі літературних джерел, плануванні і проведенні досліджень, обробці результатів, підготовці матеріалів до друку.


Авторські свідоцтва та патенти

        1. А.с. 487942 СССР, МКИ С 13d 3/06. Сатуратор / И.М. Федаткин, Л.П. Рева, В.М. Логвин – опубл. 15.10.75. Бюл. №38. – С. 1-4.

        Особистий внесок: проведення патентного пошуку, участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні їх результатів, підготовці та оформленні заявки.

              1. А.с. 511349 СССР, МКИ С 13 Д 3/06. Способ очистки сахаросодержащих растворов. / И.М. Федоткин, Л.П. Рева, В.М. Логвин – опубл. 25.04.76. Бюл. №15. – С. 1-4.

              Особистий внесок: патентний пошук, керування та участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні результатів, підготовці заявки на патент

                    1. А.с. 651031 СССР, МКИ С 13 Д 3/06. Сатуратор для растворов сахарного производства. / Л.П. Рева, В.М.Логвин, З.И.Логвин и С.Д.Собко. – опубл. 5.03.79. Бюл. №9. – С. 2-4.

                    Особистий внесок: патентний пошук, керування та участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні результатів, підготовці заявки на патент

                          1. А.с. 1027210 СССР, МКИ С 13 Д 3/06. Сатуратор для сахаросодержащих растворов / Рева Л.П., Логвин В.М., Виговський В.Ю., Зозуля С.А., Усатый Ю.Б., Бобровник Г.Д., Гурский Б.А., Сичев В.Д. и Куличенко В.Я. – Опубл. 07.07.83. Бюл. №25. – С. 1-5.

                          Особистий внесок: проведення патентного пошуку, участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні їх результатів, підготовці та оформленні заявки.

                                1. А.с. 1070168 СССР, МКИ С 13 Д 3/02. Аппарат для прогрессивной предварительной дефекации. / Логвин В.М., Рева Л.П., Виговський В.Ю., Симахина Г.А., Карач З.М. и Лебидь Б.Х. – Опубл. 30.01.84. Бюл. №4. – С. 1-4.

                                Особистий внесок: патентний пошук, керування та участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні результатів, підготовці заявки на патент.

                                      1. А.с. 1158584 СССР, МКИ С 13 D 3/02. Аппарат для предварительной дефекации диффузионного сока. / Рева Л.П., Логвин В.М., Симахина Г.А., Баракаев А.М., Зозуля С.А., Бобровник Г.Д. (СССР). - №3646775/28-13; Опубл. 30.05.85, Бюл. №20. – 2с.

                                      Особистий внесок: патентний пошук, керування та участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні результатів, підготовці заявки на патент.

                                            1. А.с. 1214758 СССР, МКИ С 13 D 3/02. Аппарат для прогрессивной преддефекации диффузионного сока. / Баракаев А.М., Бобровник Г.Д., Щербаков А.М., Логвин В.М., Рева Л.П., Симахина Г.А., Скрипчук А.Л. (СССР). - №3722946/28-13; Опубл. 28.02.86, Бюл. №8. – 4с.

                                            Особистий внесок: проведення патентного пошуку, участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні їх результатів, підготовці та оформленні заявки.

                                                  1. А.с. 1306958 СССР, МКИ С 13 D 3/00. Способ очистки сахаросодержащего раствора /Рева Л.П., Логвин В.М., Симахина Г.А., Демченко А.И., Рээмет О.Г., Шагарова Б.У., Антонов А.В. (СССР). - №3921159/31-13; Опубл. 30.04.87, Бюл.№16. – 6с.

                                                  Особистий внесок: проведення патентного пошуку, участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні їх результатів, підготовці та оформленні заявки.

                                                        1. А.с. 1321749 СССР, МКИ С 13 Д 3/06. Сатуратор /Рева Л.П., Логвин В.М., Демченко А.И., Симахина Г.А. и Зинько О.В. – Опубл. 07.07.87. – Бюл. №25. – С. 1-5.

                                                        Особистий внесок: патентний пошук, керування та участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні результатів, підготовці заявки на патент.

                                                              1. А.с. 1731816 СССР, МКИ С 13 Д 3/02. Дефекатор /А.М. Баракаев, Л.П. Рева, В.М. Логвин, Л.К. Горский и М.Н. Дзюбенко. – Опубл. 07.05.92. Бюл. №17. – С. 1-10.

                                                              Особистий внесок: патентний пошук, керування та участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні результатів, підготовці заявки на патент.

                                                                    1. Деклараційний Патент України №31181 А МПК 6 С 13 D 3/02. Сатуратор / Л.М.Хомічак, П.П. Загородній, К.Д. Скорик, І.Б. Петриченко, М.М. Жеплінська, М.Є. Козіцька, В.М. Логвін. – Опубл. 15.12.00 р. Бюл. №7-ІІ.

                                                                    Особистий внесок: патентний пошук, керування та участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні результатів, підготовці заявки на патент.

                                                                          1. Деклараційний Патент України №59311 А МПК 7 С 13 Д 3/00. Дефекосатуратор / Хомічак Л.М., Логвін В.М., Петриченко І.Б., Калініченко О.М., Ященко О.А., Матиящук О.В. – Опубл. 15.08.2003. Бюл. №8.

                                                                          Особистий внесок: проведення патентного пошуку, участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні їх результатів, підготовці та оформленні заявки.

                                                                                1. Деклараційний Патент України №59308 А МПК 7 С 13 Д 3/02. Спосіб очищення дифузійного соку / Хомічак Л.М., Логвін В.М., Матиящук О.В., Петриченко І.Б., Калініченко О.М. – Опубл. 15.08.2003. Бюл. №8.

                                                                                Особистий внесок: патентний пошук, керування та участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні результатів, підготовці заявки на патент.

                                                                                      1. Деклараційний Патент України №64410 А МПК 7 С 13 Д 3/02. Спосіб проведення попереднього вапнування дифузійного соку / Логвін В.М., Матиящук О.В., Хомічак Л.М., Резніченко Ю.М., Авдієнко С.О. – Опубл. 16.02.2004. Бюл. №2.

                                                                                      Особистий внесок: керування та участь у експериментальних дослідженнях, узагальненні результатів, підготовці заявки на патент.


                                                                                      Депоновані статті

                                                                                              1. Исследование полноты осаждения свекловичных белков на предварительной дефекации / Рева Л.П., Логвин В.М., Симахина Г.А. // ЦНТИИТЭИ пищепром.–1978.–№12.–С.13-17.

                                                                                              Особистий внесок: участь у проведенні досліджень, аналізі результатів експерименту та підготовка матеріалів до публікації.

                                                                                                      1. Расчет фактора ускорения абсорбции СО2 в известковосахарном растворе / Логвин В.М., Рева Л.П., Логвин З.И. // Рефератив. информ. Пищевая промышленность.–1978.–вып.13.–С.5.-6.

                                                                                                      Особистий внесок: постановка задачі, підбір і теоретичний аналіз літературних джерел, узагальнення результатів досліджень, підготовка матеріалів до друку.

                                                                                                              1. О влиянии интенсивности перемешивания на качественные показатели преддефекованного сока / Рева Л.П., Симахина Г.М., Логвин В.М.; УДУХТ.–Киев, 1985.–С.8.–Рус.–Деп. В ГНТБ Украины 12.06.85, №1651 – Ук85.

                                                                                                              Особистий внесок: участь в експериментальних дослідженнях, оброблення результатів експерименту та підготовка матеріалів до публікацій.

                                                                                                                      1. Об улучшении седиментацыонно-фильтрационных свойств осадков/ Рева Л.П., Симахина Г.М., Логвин В.М.; УДУХТ.–Киев, 1985.–С.7.–Рус.–Деп. В ГНТБ Украины 12.06.85, №1651 – Ук85.

                                                                                                                      Особистий внесок: організація і проведення досліджень, теоретичний аналіз літературних джерел, підготовка матеріалів до друку.

                                                                                                                              1. Об аппаратурном оформлении преддефекации / Рева Л.П., Симахина Г.М., Логвин В.М.; УДУХТ.–Киев, 1985.–С.9.–Рус.–Деп. В ГНТБ Украины 12.06.85, №1651 – Ук85.

                                                                                                                              Особистий внесок: підбір та теоретичний аналіз літературних джерел, класифікація апаратів преддифікації, підготовка матеріалів до друку.

                                                                                                                              Матеріали та тези доповідей на наукових конференціях

                                                                                                                              1. Etude de la cinetique du processus de la premiere carbonatation et des conditions de son oprimalization / L.P. Reva, I.M. Fedotkine, V.M. Logvine, V.A. Chesticovsky, V.E. Yakovenko // La Sucrerie Belge and Sugar Industry Abstracts. –1974. – vol.93, –p.249-261.

                                                                                                                              2. Повышение технико-экономических показателей работы сахарного завода путем технического перевооружения известкового отделения / Г.А. Симахина, Л.П. Рева, В.М. Логвин, В.Ю. Виговский // Тезисы докладов Республиканской научно-технической конференции «Технический уровень предприятий перерабатывающей промышленности Госагропрома УССР и качество выпускаемой продукции» - Кировоград: Укррыбхоз. – 1989. – С. 18-20.

                                                                                                                              3. Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. Совершенствование технологии очистки диффузионного сока // Тезисы докладов научно-технической конференции «Интенсификация технологий и совершенствования оборудования перерабатывающих отраслей АПК». – Киев: Киевский технологический институт пищевой промышленности. – 1989. – С. 4-5.

                                                                                                                              4. Очистка диффузионного сока с использованием измельченного известняка / Г.А. Симахина, В.М. Логвин, Л.П. Рева, В.Ю. Виговский // Тезисы докладов научно-технической конференции «Научное обеспечение хранения и переработки растительного сырья в пищевой промышленности». – Москва: Московский технологический институт пищевой промышленности. – 1991. – С. 10.

                                                                                                                              5. Измельчение и механоактивация известняка для использования в качестве адсорбента при очистке сока в свеклосахарном производстве / Логвин В.М., Рева Л.П., Симахина Г.А., Рээмет О.Г., Шарова Б.У. // Тезисы докладом UІІІ Всесоюзного семинара «Дезинтеграторная технология» - Киев: Киевский технологический институт пищевой промышленности. – 1991. – С. 99-100.

                                                                                                                              6. Повышение эффективности одсорбционной очистки диффузионного сока / Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. // Тезисы докладов Всесоюзной конференции – 1986.

                                                                                                                              7. Совершенствование технологии процессов и аппаратурное оформление очистки сока / Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М., Бойко Т.Н. // Тезисы докладов Всесоюзной конференции. – 1989.

                                                                                                                              8. Совершенствование технологии очистки диффузионного сока / Рева Л.П., Симахина Г.А., Логвин В.М. // Тез. докл. науч.-техн. конф. Интенсификация технологий и совершенствование оборудование перерабатывающих отраслей АПК». – Киев, 1989. – С. 4-5.

                                                                                                                              9. Очистка диффузионного сока с использованием измельченного известняка / Симахина Г.А., Логвин В.М., Рева Л.П., Виговский В.Ю. // Тез. докл. наукчн. конф. «Научное обеспечение хранения и переработки растительного сырья в пищевой промышленности». Москва, 1991. – С. 10.

                                                                                                                              10. Исследование адсорбционной очистки известняков, измельченный в УДА / Симахина Г.А., Логвин В.М., Рева Л.П., Виговский В.Ю. // Тез. докл. Республиканской конференции по разработке новых технологий пищевых продуктов. – Киев, 1991. – С.

                                                                                                                              1. Удосконалення прогресивного попереднього вапнування / Логвін В.М. // Матеріали наук.-техн. семінару цукровиків України – К.: НАЦУ “Укрцукор”. – 2005. – С.

                                                                                                                              Особистий внесок: постановка задачі, організація і проведення досліджень, узагальнення та оброблення отриманих результатів, оформлення тез доповідей.