Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Механіка деформівного твердого тіла


62. Воробйов Євген Валерійович. Нестабільність деформування та зміцнення матеріалів в умовах глибокого охолодження: дис... д-ра техн. наук: 01.02.04 / Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Воробйов Є.В. Нестабільність деформування та зміцнення матеріалів в умовах глибокого охолодження. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла (технічні науки).- Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України, Київ, 2004.

У дисертації наведено результати досліджень, що становлять вирішення актуальної наукової проблеми у галузі низькотемпературної міцності, яке полягає у розробці критеріїв граничних станів, що настають при реалізації ефекту переривчастої текучості металів, та методу визначення небезпечних та допустимих напружень в умовах глибокого охолодження. Експериментальні дослідження комплексного впливу умов навантажування та конструктивно-технологічних факторів на характеристики переривчастої текучості та механічних властивостей ряду сталей та сплавів за температури до 4,2 К дозволили виявити головні чинники, основні закономірності ефекту та розробити рекомендації по вдосконаленню методу стандартних випробувань металів на розтяг. На основі аналізу енергетичних перетворень та закономірностей розвитку деформації при переривчастій текучості матеріалів оцінено термічні ефекти та побудовано адекватні математичні моделі стрибкоподібної деформації, що дозволяють описати кінетику процесу і визначити амплітудне значення деформації у порівнянні з критичними у залежності від пружних, інерційних та кінетичних характеристик системи навантажування. Розроблено методологію оцінки граничних станів матеріалів в умовах нестабільності деформації і показано, що при реалізації акту переривчастої текучості можлива втрата несівної здатності конструкційного елементу внаслідок розвитку надмірної деформації або руйнування. Запропоновано метод нормування міцності сталей та сплавів у зазначених умовах, що дозволяє оптимально використовувати низькотемпературне та деформаційне зміцнення з урахуванням енергопоглинаючої спроможності матеріалу, та показано його переваги над відомими методами.