Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Височина Ірина Леонідівна. Обгрунтування диференційованої імунореабілітації дітей, які часто хворіють на гострі респіраторні інфекції: Дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Дніпропетровська держ. медична академія. - Д., 2002. - 167арк. - Бібліогр.: арк. 141-167.



Анотація до роботи:

Височина І.Л. Обґрунтування диференційованої імунореабілітації дітей, які часто хворіють на гострі респіраторні інфекції. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10-педіатрія. Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, Київ, 2002.

Дисертація присвячена питанням удосконалення імунореабілітації дітей, які часто хворіють на гострі респіраторні інфекції на підставі вивчення клінічних особливостей та показників стану імунної системи у дітей, які повторно та тривало хворіють на ГРІ в інтеркурентному періоді.

У роботі уточнено групу високоінформативних факторів, які передують формуванню групи часто хворіючих дітей.

Показано, що у дітей, які повторно та тривало хворіють на ГРІ, не залежно від віку в інтеркурентному періоді відмічаються вірогідное зниження вмісту CD3+, CD4+, CD8+, CD22+, вперше встановлені вікові особливості вмісту субкласів IgG та прозапальних IL-1 IL-6 в сироватці крові.

Представлено клініко-імунологічне обґрунтування для призначення бактеріального імуномодулятора (бронхо-мунал) та індуктора інтерферону (циклоферону) у часто хворіючих дітей, створені прогностичні таблиці, які дозволяють прогнозувати ефективність імуномодулючої терапії та індивідуалізувати вибір імунного препарату у цих дітей.

В практику охорони здоров’я розроблено та впроваджено диференційоване використання бронхо-муналу та циклоферону в схему медикаментозної імунореабілітації часто хворіючих дітей на підставі представленого нами клініко-анамнестичного обґрунтування. Також впроваджено прогностичні таблиці, які дозволяють диференційовано та індивідуально підходити до вибору імунного препарату на підставі розрахунку ефективності різних видів терапії (бронхо-мунал, циклоферон)

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та вирішення наукової задачі щодо проведення диференційованої імунореабілітації дітей, які часто хворіють на гострі респіраторні інфекції, представлені клініко-імунологічні показання та обґрунтована необхідність призначення препаратів бактеріального походження (бронхо-мунал П) та індукторів інтерферону (циклоферон) у часто хворіючих дітей.

1. Факторами ризику повторних та затяжних за перебігом гострих респіраторних інфекцій є обтяження перинатального (гестози вагітних, ознаки внутрішньоутробної гіпоксії) та постнатального анамнез (народження дитини шляхом Кесаревого перетину, недоношеність), наявність раннього штучного вигодовування, фонових станів раннього віку (рахіт, ексудативно-катаральний та лімфатичний діатези), виникнення першого гострого респіраторного епізоду на першому році життя, високий індекс перенесених дитячих інфекційних хвороб, фенотипічні особливості у вигляді сполучення карих очей і темно-русявого волосся у хлопчиків та сполучення блакитних очей і світло-русявого волосся у дівчинок.

2. У дітей віком від 3 до 14 років, які повторно та тривало хворіють гострими респіраторними інфекціями, в інтеркурентному періоді в імунному статусі на фоні низького імунорегуляторного показника (CD4+/CD8+) реєструються низькі рівні вмісту CD3+, CD4+, CD8+ та CD22+ субпопуляцій лімфоцитів у периферичний крові.

3. У повторно та тривало хворіючих дітей в інтеркурентному періоді визначаються порушення співвідношення субкласів імуноглобуліну G у сироватці крові в залежності від віку дитини: у дітей дошкільного віку реєструється високий вміст IgG2, а у дітей шкільного віку - низький вміст IgG2, G3, G4.

4. Вміст прозапальних інтерлейкінів IL-1Я та IL-6 у сироватці крові дітей, які повторно та тривало хворіли на гострі респіраторні інфекції, в інтеркурентному періоді залежать від віку: у дітей від 7 до 14 років реєструється вірогідне зниження прозапальних IL-1Я та IL-6, а у дітей від 3 до 6 років ці показники не відрізняються від такових у епізодично хворіючих.

5. Терапія бронхо-муналом П за стандартною схемою сприяє зменшенню тривалості гострих респіраторних інфекцій, кратності їх епізодів, зменшенню кількості випадків ГРІ з ускладненим перебігом та супроводжується нормалізацією показників імунного статусу у 71,6% у дітей віком від 3 до 6 років та у 66,1% спостережень у дітей віком від 7 до 14 років, які повторно та тривало хворіють на гострі респіраторні інфекції.

6. Використання циклоферону в схемі імунореабілітації дітей, які повторно та тривало хворіли гострими респіраторними інфекціями, у яких не було відмічено ефективності при використанні бронхо-муналу П приводе до клінічного поліпшення у вигляді зменшення кратності гострих респіраторних інфекцій у 1,8 разів протягом року, тривалості гострого респіраторного епізоду на 2,3 дні та відновлення імунологічних показників у 65% спостережень.

7. Проста математична модель прогнозування імовірності ефективності різних видів імунної терапії (бронхо-муналом, циклофероном), яка була нами створена, дозволяє вирішити питання щодо необхідності проведення імунної терапії та зробити вибір найбільш доцільного імунного препарату для включення в схему імунореабілітації окремого індивідуума.

Публікації автора:

1. Фенотипічні особливості часто хворіючих дітей – Дніпропетровськ, УкО ІМА-прес.–2000–64с. (Співавт. Абатуров О.Є., Вернік Г.Г., Агафонова О.О.) Участь у написанні 30% монографії, проводила підбір та обстеження фізичного розвитку у дітей, проводила аналіз та частково математичну обробку отриманих результатів, літературно оформила фрагмент роботи

2. Клініко-імунологічна ефективність бактеріального імуномодулятора у дітей з повторними та тривалими гострими респіраторними захворюваннями. – Український медичний часопис. - №5/25.–ІХ-Х–2001–С. 127-129.

3. Вміст субкласів імуноглобуліну G у сироватці крові дітей з повторними та тривалими гострими респіраторними захворюваннями // Медичні перспективи. – том VI. – №4. - 2001.- С.107-110. (Співавт. Абатуров О.Є.) Забезпечення підбору та аналізу літературних джерел, підбору та обстеження хворих, проводення аналізу та математичної обробки отриманих результатів, літературне оформлення роботи

4. Реабілітація дітей з частими гострими респіраторними захворюваннями за допомогою циклоферону // ПАГ. - №6. – 2001. – С.49-51. (Співавт. Шостакович-Корецька Л.Р., Абатуров О.Є) Забезпечення підбору та аналізу літературних джерел, підбір та обстеження хворих, проводення аналізу та математичної обробки отриманих результатів, часткове літературне оформлення роботи

5. Реабілітація імунної системи у дітей з частими гострими респіраторними захворюваннями за допомогою циклоферону // Медицинская реабилитация в педиатрии. – Вип.7–2002-С.147-149 (Співавт. Шостакович-Корецька Л.Р.) Забезпечення підбору та аналіз літературних джерел, підбір та обстеження хворих, проводення аналізу та математичної обробки отриманих результатів, літературне оформлення роботи

6. Вміст прозапальних інтерлікінів (ІЛ-1 та ІЛ-6) у сироватці крові дітей з повторними та тривалими гострими респіраторними захворюваннями // Український медичний часопис.-2002.-№ 5 (31)-ІХ-Х.-С.122-124. (Співавт. Абатуров О.Є.). Забезпечення підбору та аналіз літературних джерел, підбір та обстеження хворих, проводення аналізу та математичної обробки отриманих результатів, літературне оформлення роботи

7. Застосування бронхо-муналу при імунореабілітації дітей, які повторно та тривало хворіють на респіраторні інфекції // V науково-практична конференція “Актуальні питання алергології, клінічної і лабораторної імунології // Імунологія та алергологія–№2-3–2000–С.71-72. (Співавт. Абатуров О.Є.) Забезпечення підбору та аналіз літературних джерел, підбір та обстеження хворих, проводення аналізу та математичної обробки отриманих результатів, літературне оформлення роботи

8. Використання циклоферону у дітей з частими гострими респіраторними інфекціями / V науково-практична конференція “Актуальні питання алергології, клінічної і лабораторної імунології // Імунологія та алергологія. – № 2-3–2000–С.72 (Співавт. Шостакович-Корецька Л.Р., Кривуша О.Л.) Забезпечення підбору та аналіз літературних джерел, підбір та обстеження хворих, проводення аналізу та математичної обробки отриманих результатів, літературне оформлення роботи

9. Вплив терапії циклофероном на вміст субкласів імуноглобуліну G (IgG) у сироватці крові дітей, які повторно та тривало хворіють на гострі респіраторні захворювання // Материалы конгресса педиатров с международным участием «Ребенок и общество: проблемы здоровья, воспитания и образования». – Киев–2001–С. 94-95 (Співавт. Шостакович-Корецька Л.Р., Абатуров О.Є.) Забезпечення підбору та аналіз літературних джерел, підбір та обстеження хворих, проводення аналізу та математичної обробки отриманих результатів, літературне оформлення роботи

10. Efficacy of inductor of endogenous interferon’s, cyclopheroni, in of children with frequent acute respiratory infection (FARI) // 11 th European Respiratory Society, Berlin, Germani - Annual Congress. –European Respiratory Journal. - 2001. - №3437. – 511 s. (Співавт. Шостакович-Корецька Л.Р., Кривуша О.Л.) Забезпечення підбору та аналіз літературних джерел, підбір та обстеження хворих, проводення аналізу та математичної обробки отриманих результатів, часткове літературне оформлення роботи

11. Особливості інтерлейкінового статусу у дітей з повторними та тривалими гострими респіраторними захворюваннями (ПТХД) // І Всеукраїнська науково-практична конференція з питань імунології та педіатрії // Перинатологія та педіатрія. - №3–2001–С. 95 (Співавт. Абатуров О.Є) Забезпечення підбору та аналіз літературних джерел, підбір та обстеження хворих, проводення аналізу та математичної обробки отриманих результатів, літературне оформлення роботи

12. Вплив терапії циклофероном на рівень цитокінів IL-1Я та IL-6 у дітей з частими гострими респіраторними захворюваннями (ЧХД) // І Всеукраїнська науково-практична конференція з питань імунології та педіатрії //Перинатологія та педіатрія.-№3–2001–С. 91 (Співавт. Шостакович-Корецька Л.Р.) Забезпечення підбору та аналіз літературних джерел, підбір та обстеження хворих, проводення аналізу та математичної обробки отриманих результатів, літературне оформлення роботи

13. Особенности иммунного статуса у детей, которые повторно и длительно болеют острыми респираторными инфекциями (ПДБД) в интеркурентном периоде / ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з питань імунології та педіатрії //Перинатологія та педіатрія- №3–2002–С. 105 (Соавт. Абатуров А.Е.) Забезпечення підбору та аналіз літературних джерел, підбір та обстеження хворих, проводення аналізу та математичної обробки отриманих результатів, літературне оформлення роботи

14. Прогнозирование эффективности разных видов иммунной терапии (бронхо-мунал П, сочетанное последовательное использование тимогена и бронхо-мунала П, циклоферон) у детей с высокой кратностью и длительностью эпизодов острых респираторных инфекций - Тези ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з питань імунології та педіатрії //Перинатологія та педіатрія.-№3.-2002.-С.90-91. (Соавт. Шостакович-Корецкая Л.Р., Абатуров А.Е.) Забезпечення підбору та аналіз літературних джерел, підбір та обстеження хворих, проводення аналізу та математичної обробки отриманих результатів, літературне оформлення роботи