Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Гірничі машини


257. Дятчин Володимир Захарович. Обгрунтування параметрів вібраційного живильника-грохота з просторовими коливаннями короба: дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / Національний гірничий ун-т. - Д., 2004.



Анотація до роботи:

Дятчин В.З. Обґрунтування параметрів вібраційного живильника-грохота з просторовими коливаннями короба. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.06 – гірничі машини. Національний гірничий університет, Дніпропетровськ, 2004.

На разі аналітичного огляду обґрунтована перспективність отримання просторових коливань робочого органу живильника-грохота від двох вiброзбуджувачiв, збуджуючі сили яких мають напрямки під різними кутами до просiваючої поверхнi. Наведені теоретичні та експериментальні дослідження нової динамічної схеми живильника-грохота. Отримані залежності швидкості подовжнього та поперечного переміщення матеріалу по робочій поверхні грохота від кутів впливу збуджуючих сил віброзбуджувачів, а також вплив різниці цих кутів і розміщення віброзбуджувачів на грохоті на ефективність та продуктивність грохочення.

Обґрунтована нова форма просіваючої поверхні з криволінійним профілем колосників, які підвищують ефективність грохочення матеріалу та надійність сита. Розроблена та впроваджена інженерна методика розрахунку і вибору динамічних параметрів вібраційного живильника-грохота, який виконує просторові коливання, а також методика визначення і розрахунку параметрів нових форм просіваючих поверхонь вібраційних грохотів.

В дисертації приведені теоретичні та експериментальні узагальнення, вирішена наукова задача, що полягає: в обґрунтуванні параметрів вібраційного живильника-грохота с просторовими коливаннями короба, які отримуються від двох різноспрямованих збуджуючих сил; в обґрунтуванні нових форм просіваючих поверхонь, що мають особливий криволінійний профіль колосників, або ж криволінійні виступи на робочій поверхні сита, які служать для підвищення ефективності випуску і грохочення скельного матеріалу.

Основні наукові результати, висновки та рекомендації:

1. Розроблено математичну модель живильника-грохота, що враховує коливання короба від дії двох різноспрямованих сил, які створюють спрямовані і поворотні його переміщення, дозволяє одержати аналітичні залежності для визначення параметрів вібропереміщення матеріалу по довжині і ширині робочого органу.

2. Визначено високу ефективність і надійність роботи живильника-грохота з просторовими коливаннями робочого органу, одержувані від двох віброзбуджувачів зі спрямованими збуджуючими силами, сили яких спрямовані під різними кутами до просіваючої поверхні і прикладені в двох точках по ширині робочого органу на відстані одне від одного, що дорівнює 0,5 ширини робочого органу.

3. У результаті теоретичних і експериментальних досліджень визначена залежність продуктивності й ефективності грохочення при зміні напрямку збуджуючих сил віброзбуджувачів, отримані найбільш ефективні кути дії цих сил на робочий орган, що складають 1= 45 і 2 =15.

4. Встановлено, що відстань між точками прикладення збуджуючих сил до робочого органу, спрямованих під різними кутами, визначає характер коливань його по довжині і ширині, руху матеріалу по ситу і впливає на вибір довжини робочого органу (L), яка знаходиться у співвідношенні з шириною короба (В), як L=3В.

5. Для просівання скельного матеріалу у великих та середніх шматках ефективніше застосовувати колосникові каскадні решітки з криволінійним профілем каскадів і щілинами, що розширюються; для грохочення матеріалу у малих шматках доцільніше використовувати криволінійні хвилеподібні сита з овальними отворами, або плоскі сита з криволінійними виступами на його робочій поверхні. Зазначені положення відображені в методиці вибору і розрахунку нових форм просіваючих поверхонь.

6. Застосування результатів досліджень при експлуатації розроблених нових конструкцій живильників-грохотів і просіваючих поверхонь дозволили підвищити ефективність грохочення матеріалу на 20-25 %, продуктивність на 12-15% і зносостійкість сита в 3-4 рази. Це було досягнуто за рахунок зміни і подовження траєкторії руху шматків матеріалу по ситу, виключення заклинювання їх в просіваючих отворах і переорієнтування (перекидання) великих шматків у процесі руху їх по криволінійній робочій поверхні.

7. Запропонована в дисертаційній роботі методика розрахунку динамічних параметрів використана: при розробці вібраційних живильників-грохотів типу ПГВ і ГПВ, призначених для роботи в дробильно-сортувальних комплексах шахт при грохоченні рудного матеріалу у великих шматках і порожньої породи.

8. Результати роботи застосовані ДП «СхідГЗК» (м. Жовті Води) при виготовленні й експлуатації живильників-грохотів ПГВ-350 і ГПВ-100, а також при виготовленні й експлуатації литих колосникових просіваючих поверхонь із криволінійним профілем колосників; Приаргунським гірничо-хімічним комбінатом (м. Краснокаменск, Російська Федерація) при виготовленні й експлуатації вібраційного живильника-грохота ПГВ-40/400 з каскадною колосниковою просіваючою поверхнею; ВО „Уралзолото” (Російська Федерація) і на фабриці Балаклавського РУ ( Україна ) при грохоченні руди і готуванні щебеню на гумових ситах із криволінійними виступами на робочій поверхні; в інституті УкрНДПРІпромтехнології при проектуванні підземного дробильно-сортувального комплексу споруджуваної шахти із застосуванням вібраційного живильника-грохота ПГВ-200/400.

Основні положення дисертації опубліковані в наступних роботах:

1. Дятчин В.З. Вибрационный питатель-грохот со сложными пространственными колебаниями просеивающей поверхности // Технический прогресс в атомной промышленности. Сер.: Горно-металлургическое производство.- № 1.– 1987. – С.15-18.

2. Дятчин В.З. Создание, освоение и совершенствование вибрационных питателей-грохотов и просеивающих поверхностей к ним // Всеукраїнський науково-технічний журнал «Вибрации в технике и технологиях». - № 3. – 2001. – С.21-23.

3. Дятчин В.З. Вибрационный питатель-грохот ПГВ-40/400 / ИЛ ВИМИ. – 1985. - № 85-2511.

4. Дятчин В.З. Исследование параметров вибрационного питателя-грохота со сложной траекторией движения рабочей поверхности // Науковий вiсник НГУ. – 2004. – Вип. №1. – С.53-57.

5. Поддубный И.К., Финогеев В.И., Дятчин В.З. Просеивающая поверхность вибрационного грохота / ИЛ ВИМИ. – 1990. - № 90- 0781.

6. Франчук В.П.. Дятчин В.З. Динамика грохота с двухприводным инерционным вибровозбудителем // Збагачення корисних копалин: Наук.-техн. зб.- 2003.- Вип. № 17(58).- С.51-58.

7. Добыча и переработка урановых руд в Украине. – Бабак М.И., Кошик Ю.И., Авдеев О.К., Безродный С.А., Савельев Ю.Я., Курашов А.И., Черевик В.С., Недельский А.Г., Дудченко А.Х., Коровин Ю.Ф., Дятчин В.З., Синчук В.В., Копанев А.В., Жуков В.А., Пухальский В.Н., Могилевский А.С., Пильчик А.В., Куча П.М.; под ред. Чернова А.П. Монография.-К.:<< АДЭФ- Украина >>.- 2001.- С. 65-75.

8. Франчук В.П., Дятчин В.З. Инженерная методика расчета и выбора динамических параметров вибрационного питателя-грохота // Науковий вiсник НГУ. – 2003. – Вип. № 7. – С. 53-56.

9. Просеивающая поверхность виброгрохота ГИТ-52 / Поддубный И.К., Финогеев В.И., Дятчин В.З., Бессонов В.И. // Технический прогресс в атомной промышленности. Сер.: Горно-металлургическое производство.– №6. – 1989. – С.5-6.

10. А.с. 1120535 СССР, МКИ В 07 В 1/28. Способ грохочения сыпучего материала / И.К.Поддубный, В.Н.Платонов, О.К.Авдеев, В.З.Дятчин (СССР). – № 3500067/29-03; Заявлено 14.10.82; Опубл. 07.03.86, Бюл. № 9. – 3с.

11. А.с. 1299007 СССР, МКИ В 07 В 1/28, Вибрационный грохот / А.Х.Дудченко, В.И.Финогеев, И.К.Поддубный, В.П.Мартыненко, Н.Н.Лозовец, В.З.Дятчин (СССР). – № 3922158/29-03; Заявлено 04.07.85; Опубл. 30.01.88, Бюл. № 4. – 4с.

12. А.с. 1729616 СССР, МКИ В 07 В 1/46. Сито грохота / И.К.Поддубный, В.З.Дятчин, В.И.Финогеев, А.Х.Дудченко, Ф.Ф.Максименко, В.А.Гончаренко (СССР). – № 4790958/03; Заявлено 09.11.89; Опубл. 30.04.92, Бюл. № 16. – 4с.

13. Дятчин В.З., Поддубный И.К., Франчук В.П. Исследования вибрационного питателя-грохота с пространственными колебаниями короба / Тезисы всесоюзной конференции по вибрационной технике (Кобулети).: Тбилиси – 1987.

14. Дятчин В.З., Дудченко А.Х., Франчук В.П. Определение рациональных форм просеивающих поверхностей для грохочения различной крупности материала / Материалы международной научно-технической конференции «Проблемы механики горно-металлургического комплекса». Дніпропетровськ, Навчальна книга, 2002 – С.63.

Особистий внесок здобувача в роботи, опубліковані в співавторстві:

[5] – обґрунтування і розробка конструкції просіваючої поверхні із криволінійним профілем колосників; [6] – прийнято участь у розробці динамічної розрахункової схеми грохота для проведення теоретичних досліджень; [7] - представлено загальні види і технічна характеристика вібраційних живильників-грохотів типу ПГВ і ГПВ, описані результати впровадження нових конструкцій просіваючих поверхонь на різних гірничорудних підприємствах; [8] - надано розрахунок конструктивних параметрів віброзбуджувача і несучої здатності пружної системи; [9] – розробка конструкції решітки, прийнято участь у випробуваннях сита; [10] – обгрунтування способу отримання просторових коливань від двох різноспрямованих збуджуючих сил; [11] – запропонував кривизну колосників виконати зі змінним радіусом; [12] – запропоновано та обґрунтовано параметри криволінійних виступів на робочій поверхні сита; [13] – виготовлення моделі живильника-грохота, проведення лабораторних досліджень; [14] – визначення конструктивних параметрів отворів і радіусів кривизни каскадів просіваючої поверхні в залежності від розміру матеріалу, що відсівається.