Байло Олег Володимирович. Обґрунтування ефективності трансуретральних методів лікування звужень сечівника у чоловіків : Дис... канд. наук: 14.01.06 - 2007.
Анотація до роботи:
Байло О.В. Обґрунтування ефективності трансуретральних методів лікування звужень сечівника у чоловіків. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.06 – урологія. Інститут урології АМН України.- Київ, 2007.
В дисертаційній роботі розглянуті питання ефективності лікування звужень сечовивідного протоку чоловіків з використанням трансуретральних втручань.
В основу роботи покладено клінічне обстеження 251 хворого, яким було виконано 275 ендоуретральних втручань з приводу звуження сечівника.
Доказана висока ефективність і доцільність використання трансуретральних втручань при лікуванні звужень сечівника у чоловіків.
Отримані результати свідчать, що ендоуретральні втручання являються альтернативою відкритим оперативним втручанням при лікуванні звужень сечівника.
Обґрунтована концепція диференційного підходу щодо лікування хворих на звуження сечівника, яка базується на основних клінічних критеріях – протяжності звуження та стану парауретральних тканин.
Запропонований алгоритм діагностики і лікування звужень сечівника дозволяє оптимізувати та індивілізувати його в залежності від протяжності звуження, стану
парауретральних тканин і таким чином забезпечити підвищення ефективності лікування хворих: зменшення частоти рецидивів, подовження тривалості безрецидивного періоду, поліпшення якості життя.
В дисертації приведено теоретичне узагальнення і нове рішення наукового завдання – підвищення ефективності лікування хворих на звуження сечівника шляхом науково обґрунтованого вибору засобу відновлення самостійного контрольованого сечовипускання, обґрунтованої концепції диференційного підходу до лікування, яка базується на основних клінічних критеріях – протяжності звуження та стану парауретральних тканин, запропонованого алгоритму діагностики і лікування, що дозволяє зменшити частоту рецидивів, подовжити тривалість безрецидивного періоду, поліпшити якість життя.
1. Розроблено алгоритм діагностики і лікування звужень сечівника з використанням трансуретральних втручань, що дозволило отримати позитивні результати в найближчий післяопераційний період у 100 %, у віддалений – у 97,6 %, скоротити перебування хворого в стаціонарі в 1,8 разів в порівнянні з хворими, яким виконувалось відкрите оперативне втручання.
2. Розроблена сучасна тактика лікування звужень сечівника, яка дозволяє в залежності від протяжності звуження, характеру змін в парауретральних тканинах, наявності супутніх гострих запальних захворювань органів малого тазу визначити вид малоінвазивного втручання.
3. Бужування для лікування звужень сечівника використовують при лікуванні звужень протяжністю до 5 мм при повній відсутності змін в парауретральних тканинах. Спроби використання методу при інших показаннях приречені на 100 % рецидив захворювання.
4. Показаннями для виконання внутрішньої оптичної уретротомії як монометоду є звуження сечівника протяжністю до 10 мм та відсутність гострих запальних процесів з боку сечівника, сечового міхура, передміхурової залози, органів калитки.
5. Доведено, що трансуретральна резекція звужень сечівника являється універсальною для різних локалізацій звужень і являється операцією вибора при лікуванні звужень сечівника незалежно від їх етіології та протяжності, що дозволило знизити до 6,2 % кількість рецидивів захворювання і у 97,6 % відновити самостійне контрольоване сечовипускання.
6. Система реабілітації хворих на звуження сечівника включає диспансерний нагляд: кожні три місяці в перший рік після втручання, один раз в 6 місяців на другий рік та раз на рік після другого року з моменту втручання, а також самоспостереження хворих з визначенням самопочуття, середньої швидкості сечовипускання, часу сечовипускання та якості життя.
7. Доказано, що обґрунтований вибір трансуретральних методів для лікування звужень сечівника дозволяє повністю відмовитись від використання відкритих оперативних втручань та покращити якість життя у 96,7 % хворих.
Публікації автора:
Возіанов С.О., Вініченко В.І., Байло О.В. Використання бужування та трансуретральної резекції в лікуванні післятравматичних звужень сечівника // Практична медицина.- 2000.- Т. 8.- С. 114-115. Здобувач самостійно провів аналіз та обробку результатів, брав участь у підготовці статті до друку.
Возианов А.Ф., Возианов С.А., Виниченко В.И., Байло О.В. Эндоуретральные методы лечения стриктур уретры у мужчин // Здоровье мужчины.- 2003.- № 4.- С. 102-104.
Здобувач самостійно провів аналіз та обробку результатів, брав участь у підготовці статті до друку.
Возианов А.Ф., Возианов С.А., Пасечников С.П., Виниченко В.И., Байло О.В. Возможности эндоскопических операций при лечении стриктур мочеиспускательного канала // Здоровье мужчины.- 2004.- № 4.- С. 118-119.
Здобувач самостійно провів аналіз та обробку матеріалів, брав участь у підготовці статті до друку.
Возіанов О.Ф., Возіанов С.О., Вініченко В.І., Байло О.В. Ендоскопічні методи лікування звужень сечівника у чоловіків // Клінічна хірургія.- 2003.- № 7.- С. 50-52. Здобувач самостійно провів аналіз та обробку результатів, брав участь у підготовці статті до друку.
Возіанов С.О., Вініченко В.І., Байло О.В. Аналіз результатів ендоуретрального оперативного лікування постгоноройних звужень сечівника у чоловіків // Матеріали науково-практ. конф. «Актуальні питання урології».- Чернівці, 2003.- С. 69-71.
Здобувач самостійно провів аналіз та обробку результатів дослідження, брав участь у підготовці статті до друку.
Байло О.В. Використання внутрішньої оптичної уретротомії для лікування звужень сечівника // Матеріали 58-ї науково-практ. конф. студентів та молодих вчених НМУ ім. О.О.Богомольця «Актуальні питання сучасної медицини».- Київ, 2003.- С. 153.
Байло О.В. Трансуретральні методи лікування постгоноройних звужень сечівника // Матеріали 58-ї науково-практ. конф. студентів та молодих вчених НМУ ім. О.О.Богомольця «Актуальні питання сучасної медицини».- Київ, 2003.- С. 19.
Vozianov O.F., Vozianov S.O., Vinichenko V.I., Baylo O.V., Baylo V.D. Opportunity of Endoscopical Treatment Urethral and Stricture of the Men // Advances in clinical and experimental medicine.- 2003.- V. 12, N 4.- P. 155-156.
Здобувач самостійно провів аналіз та обробку матеріалів, брав участь у підготовці статті до друку.
Патент № 4350 А Україна 7 А61В17//00, 17/32 Спосіб трансуретральної резекції стриктури уретри // Возіанов О.Ф., Возіанов С.О., Виниченко В.І., Байло О.В. // Заявл. 27.04.2004; опубл. 17.01.2005. 20040403148; Бюл. № 1.- 2005.- 3 с.
Ідея винаходу і розробка методу належить здобувачу. Ним же проведено аналіз і обробка матеріалів і підготовка їх до друку.