Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Експлуатація та ремонт засобів транспорту


Мазепа Віталій Олександрович. Обґрунтування експлуатаційних вимог до підбору та експлуатації моторних олив по технічному стану в засобах транспорту : Дис... канд. наук: 05.22.20 - 2007.



Анотація до роботи:

Мазепа В.О. Обґрунтування експлуатаційних вимог до підбору та експлуатації моторних олив по технічному стану в засобах транспорту. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.20 – Експлуатація і ремонт засобів транспорту. Національний авіаційний університет, Київ, 2007 р.

Розроблено методику підбору моторних олив до ДВЗ, до складу якої входить попередня оцінка конструктивних та експлуатаційних характеристик двигуна, а також попередні властивості моторних олив за допомогою критеріїв подібності.

Запропоновано нові критеріальні комплекси: критерій оцінки умов роботи моторної оливи в ДВЗ – ДВЗ, що характеризує конструктивні й експлуатаційні характеристики, ступінь зносу двигуна та рід виконуваної роботи; критерій оцінки експлуатаційних властивостей моторних олив – м, що характеризує початкові властивості моторних олив і їх зміну в процесі експлуатації засобів транспорту; критерій оцінки часу напрацювання моторної оливи в двигуні – t, що дозволяє визначати терміни експлуатації моторних олив за фактичним станом, з урахуванням конструктивних і експлуатаційних особливостей ДВЗ.

Розроблено методику експлуатації моторних олив за технічним станом, що дозволяє розрахунковим шляхом визначати час експлуатації моторних олив, з урахуванням конструктивних особливостей двигунів транспортних засобів, вмісту сірки в паливі, доливання оливи на чад та початкових властивостей моторних олив.

Поставлені в дисертаційній роботі задачі розв’язані, а мета роботи досягнута.

1. Розроблено критеріальний підхід щодо оцінки умов роботи моторної оливи в ДВЗ транспортних засобів та обґрунтовані експлуатаційні вимоги щодо підбору моторних олив до двигунів транспортних засобів.

2. Розроблені методики підбору моторної оливи до двигуна внутрішнього згоряння, з урахуванням його конструктивних і експлуатаційних особливостей та визначені терміни їх експлуатації.

3. Досліджені закономірності зміни експлуатаційних властивостей моторних олив в процесі експлуатації транспортних засобів залежно від конструктивних особливостей двигуна внутрішнього згоряння.

4. Розроблені граничні показники роботи моторної оливи в двигуні внутрішнього згоряння транспортних засобів та рекомендації по їх експлуатації за технічним станом.

Проведені експлуатаційні випробування двигунів транспортних засобів з лабораторним аналізом моторних олив. Розрахункові значення пробігу і отримані значення згідно експерименту складають похибку 6,98 %. Це говорить про те, що отримані математичні залежності для підбору олив, а також залежності для визначення часу експлуатації моторних олив за їх технічним станом є достовірними і можуть застосовуватися в практичній діяльності фахівців з експлуатації засобів транспорту.

Обґрунтовано підхід щодо підбору моторних олив для експлуатації в змішаних парках транспортних засобів. Встановлено, що при переході парку транспортних засобів на єдину моторну оливу необхідно орієнтуватися на найвимогливіші двигуни (двигуни з турбонаддувом). Для менш вимогливих двигунів час експлуатації моторної оливи можна збільшити, що принесе економічний ефект 569,83 грн. на один двигун за період експлуатації 1917 мотогодин, що відповідає 47 925 км.