Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Підземна розробка родовищ корисних копалин


Байсаров Леонід Володимирович. Обґрунтування параметрів і розробка технології комбінованого способу підтримки виробок, що використовуються повторно : Дис... канд. наук: 05.15.02 - 2004.



Анотація до роботи:

Байсаров Л.В. «Обґрунтування параметрів і розробка технології комбінованого способу підтримки виробок, що використовуються повторно». – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.15.02 – „Підземна розробка родовищ корисних копалин”. Національний гірничий університет, Дніпропетровськ, 2004.

Дисертація присвячена питанням обґрунтування параметрів і розробки технології комбінованого способу підтримки виїмкових виробок, що повторно використовуються в умовах інтенсивного прояву гірського тиску. Вирішення задачі досягається застосуванням багаторівневих охоронних конструкцій, які мають базове кріплення та регламентоване зведення литих жорстких приштрекових смуг із матеріалів, що з часом твердіють. За рахунок вдосконалення конструкції і схем примусової взаємодії смуг з породним масивом досягається полікомпенсація зміщень порід у виробки та потрібна несуча здатність литої смуги, яка адекватна очікуваним навантаженням.

У результаті теоретичних, лабораторних і промислово-експерименталь-них досліджень установлені закономірності геомеханічних процесів біля підготовчих виробок, механізм деформування геотехнічної системи „базове кріплення-породний масив-охоронна конструкція”. На базі дослідження напружено-деформованого стану системи обґрунтовані параметри розташування та зведення литих смуг залежно від умов їх навантаження. Для формування смуг запропонована мінеральна суміш, яка запатентована. Розроблено технологічний регламент охорони виїмкових виробок та технологію зведення литих смуг різної конструкції із матеріалів, що твердіють, який затверджено на рівні галузі та передано ВАТ „Дондіпрошахт” для проектування гірничих робіт. Запропоновані технологічні рішення впроваджено на шахті „Красноармійська-Західна №1”. Фактичний економічний ефект досяг 4,8 млн. грн. Основний зміст роботи відображено в монографії, 11 статтях, доповідях на міжнародних та вітчизняних симпозіумах і конференціях, а також патенті на винахід.