Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва


Братішко Вячеслав Вячеславович. Обґрунтування процесу роботи і параметрів двоступеневого подрібнювача зелених кормів для свиней і водоплавної птиці : Дис... канд. наук: 05.05.11 - 2007.



Анотація до роботи:

Братішко В.В. Обґрунтування процесу роботи і параметрів двоступеневого подрібнювача зелених кормів для свиней і водоплавної птиці. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва. – Національний науковий центр “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” Української академії аграрних наук, Глеваха, 2007 р.

Дисертацію присвячено питанням підвищення якості та ефективності подрібнення зелених кормів для свиней і водоплавної птиці.

В роботі обґрунтовано технологічну схему двоступеневого подрібнювача зелених кормів з гравітаційною подачею сировини, який реалізує різноплощинну схему різання. Теоретично та експериментально визначено вплив основних конструктивно-режимних параметрів двоступеневого подрібнювача зелених кормів та фізико-механічних властивостей подрібнюваного корму на показники продуктивності, якості та енергоємності робочого процесу.

1. Встановлено, що перспективним напрямком вдосконалення робочих органів подрібнювачів зелених кормів, який забезпечує підвищення якості та ефективності подрібнення корму для свиней і водоплавної птиці, є застосування процесу різноплощинного двоступеневого подрібнення з мінімізацією витрат енергії на формування та подачу сировини до різальних апаратів. Обґрунтовано технологічну схему подрібнювача, яка дозволяє реалізувати процес двоступеневого різноплощинного різання в одній робочій камері із застосуванням гравітаційної подачі сировини.

2. Продуктивність роботи двоступеневого подрібнювача зелених кормів може визначатись за залежністю для визначення продуктивності подрібнювачів дискового типу із використанням додаткового множника – коефіцієнта kор, що враховує орієнтацію стеблових часточок корму при проходженні вивантажувальних вікон та конструктивні особливості другого ступеня подрібнювача, значення якого
знаходяться в межах від 0,51 до 0,67.

3. Кут нахилу подавальної лопаті-протиріза до поверхні горизонтального
диска повинен становити від 45 до 65 градусів, а відстань від осі симетрії
горизонтального диска до нижнього ребра подавальної лопаті-протиріза повинна становити від 0,01 до 0,04 м в напрямку його обертання, що забезпечує ефективне виконання процесу різання та мінімізацію питомих непродуктивних витрат енергії на другому ступені подрібнення.

4. Аналітично одержано математичну модель прогнозування геометричних
параметрів подрібненого корму, яка зв’язує між собою конструктивно-режимні
параметри обох ступенів подрібнення. Експериментально визначено значення
коефіцієнту kст – складового моделі прогнозування геометричних параметрів
подрібненого корму. Відхилення теоретичних та експериментальних
значень середньозваженого розміру часточок подрібненого корму при значеннях
коефіцієнту kст від 0,73 до 0,84 становить 1,2310-3 м.

5. Встановлено основні раціональні конструктивно-режимні параметри двоступеневого подрібнювача, які у натуральному вигляді становлять: швидкість
різання – 56,38 м/с, відношення частоти обертання ротора до частоти обертання циліндричної камери подрібнювача – 1,4, кількість ярусів горизонтальних ножів на першому ступені подрібнення – 1, масова подача сировини – 0,21 кг/с. Використання вказаних параметрів дозволило одержати подрібнений зелений корм
необхідної якості (kяк = 0,8982) та низькі питомі енерговитрати на подрібнення (q = 6352,2 Втс/кг).

6. Значення коефіцієнту заповнення робочої камери подрібнювача кормом для подрібнювачів комбінованого типу із застосуванням гравітаційної подачі сировини становить від 0,13 до 0,20.

7. Одержано аналітичну залежність впливу конструктивно-режимних параметрів двоступеневого подрібнювача зелених кормів на енергоємність робочого процесу подрібнення, визначено значення складового коефіцієнту одержаної
залежності kп.різ. = 0,52, при якому середнє відхилення експериментальних та
теоретичних значень питомої енергоємності робочого процесу для досліджуваного
діапазону значень параметрів процесу роботи подрібнювача складає 7,16%, що вказує на адекватність отриманої залежності.

8. Визначено річний економічний ефект від використання запропонованого двоступеневого подрібнювача зелених кормів, який становить від 4652,08 до 13910,97 грн. Економічний ефект на 1 т подрібненого зеленого корму становить від 5,74 до 85,87 грн. Комплексна оцінка конкурентоспроможності запропонованого подрібнювача у порівнянні з подрібнювачами КДУ-2,0 та ПК-2 показала, що
коефіцієнт технічного рівня двоступеневого подрібнювача зелених кормів
становить відповідно 3,356 та 1,405, тобто він перевищує аналоги. Термін
конкурентоспроможності становить в зрівнянні з ПК-2 – 2,5 роки, а з
КДУ-2,0 – 9,6 років.

Публікації автора:

1. Братішко В.В. Шляхи зменшення енергоємності різання зелених рослин // Праці Таврійської державної агротехнічної академії. – Вип. 28. – Мелітополь: ТДАТА. – 2005. – С. 191-197.

2. Братішко В.В. Пошук раціональної конструкції подрібнювача зелених
кормів // Науковий вісник Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Ґжицького. – Том 7, № 4 (27). Частина 1. – Львів: ЛКТ ЛНАВМ. – 2005. – С.3-9.

3. Братішко В.В. Метод прогнозування ступеня подрібнення стеблових
кормів // Вісник степу. Науковий збірник. – Кіровоград: Центрально-Українське видавництво. – 2005. – С. 51-53.

4. Братішко В.В. Подрібнювач зелених кормів для свиней та птиці // Механізація та електрифікація сільського господарства. – Випуск 90. – Глеваха: ННЦ „ІМЕСГ”. – 2006. – С. 354-358.

5. Патент 18732 України МКИ A 01 F 29/00 Подрібнювач кормів / Братішко В.В.; Заявл. 30.05.2006; Опубл. Бюл. № 11, 2006 р.

6. Патент 8459 України МКИ A 01 F 29/00 Подрібнювач / Братішко В.В.;
Заявл. 22.11.2004; Опубл. Бюл. № 8, 2005 р.