Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


Сидоренко Роман Анатолійович. Обґрунтування тактики хірургічного лікування хворих на хронічний панкреатит, яка спрямована на збереження функції підшлункової залози. : Дис... канд. наук: 14.01.03 - 2006.



Анотація до роботи:

Сидоренко Р.А. Обґрунтування тактики хірургічного лікування хворих на хронічний панкреатит, яка спрямована на збереження функції підшлункової залози. Рукопис. дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03хірургія. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, Київ, 2003.

Дисертацію присвячено розв’язанню наукових задач, що передбачають покращення результатів хірургічного лікування хворих на хронічний панкреатит, на основі удосконалення хірургічної тактики, спрямованої на збереження функції підшлункової залози та розробки заходів профілактики прогресування панкреатичної недостатності в післяопераційному періоді. Шляхом удосконалення існуючих, створено робочу класифікацію хронічного панкреатиту. Встановлено фактори ризику розвитку ендокринної недостатності підшлункової залози при хронічному панкреатиті. Запропоновані способи діагностики зв’язку кісти підшлункової залози з її протоковою системою. Розроблено диференційний підхід при виборі способу операції при панкреатичних кістах. Удосконалені способи внутрішнього дренування протокової системи підшлункової залози. Встановлено, що виконання оперативного втручання в ранні строки хронічного панкреатиту та забезпечення адекватного дренування протокової системи підшлункової залози дозволяє досягти кращих віддалених функціональних результатів.

Дисертаційна робота містить нові підходи до розв’язання наукових задач, що передбачають покращення результатів хірургічного лікування хворих на ХП, на основі удосконалення хірургічної тактики, спрямованої на збереження функції ПЗ та розробки заходів профілактики прогресування недостатності ПЗ в післяопераційному періоді.

  1. Факторами ризику розвитку ендокринної недостатності ПЗ у хворих на ХП до оперативного втручання є: гострий деструктивний панкреатит в анамнезі, який підвищує ризик виникнення ЦД на 15,4%, обструкція в протоковій системі ПЗ тривалістю більше 3 місяців збільшує ризик розвитку порушень вуглеводного обміну на 21,7%. За наявності порушень вуглеводного обміну(порушення толерантності до глюкози, нестабільність рівнів глюкози в крові при повторних вимірах (підвищення рівня глюкози більш 6,1 ммоль/л)) до оперативного втручання в післяопераційному періоді ризик розвитку ЦД підвищується на 15,3%.

  2. Термін виконання оперативного втручання хворим на ХП впливає на характер віддалених функціональних результатів хірургічного лікування. Проведення оперативного втручання в термін до 6 місяців від початку захворювання(хронічного панкреатиту) дозволяє отримати позитивні віддалені результати в 95,5% прооперованих хворих, зменшивши частоту незадовільних результатів на 15,2%. Проведення хірургічного лікування кіст та зовнішніх нориць ПЗ в термін до 3 місяців після їх виникнення, дозволяє знизити частоту незадовільних віддалених результатів на 19,7% в порівнянні з хворими, які прооперовані в більш пізній термін.

  3. Запропонований спосіб(проба з креоном) діагностики зв’язку кісти з протоковою системою ПЗ, перевагами якого є неінвазивність і доступність дозволяє до операції виявити зв’язок кісти з протоками ПЗ в 93,3% випадків. Запропонований спосіб інтраопераційної експрес-діагностики зв’язку кісти ПЗ з її протоковою системою при ХП дозволяє виявити наявність або відсутність зв’язку кісти з протоками ПЗ в 96,6% випадків та скоротити даний етап діагностики до 37 хвилин.

  4. Використання запропонованих способів оперативних втручань(спосіб лікування кіст ПЗ, псевдотуморозного панкреатиту) дозволяє забезпечити вільний відтік панкреатичного соку з усіх відділів ПЗ, в тому числі через долькові панкреатичні протоки. Виконання ПЄС при кістах з несформованою стінкою зв’язаних з протоковою системою ПЗ дозволяє ліквідувати інтрапанкреатичну гіпертензію на ранніх стадіях ХП.

  5. Проведення замісної ферментної терапії, повна відмова від прийому алкоголю зменшують частоту розвитку ускладнень віддаленого післяопераційного періоду відповідно на 17,6 та 35,9 %%.

  6. Тактика хірургічного лікування хворих на ХП повинна спрямовуватись на ліквідацію панкреатобіліарної гіпертензії на ранніх стадіях розвитку ХП та забезпечення вільного відтоку панкреатичного соку з усіх відділів ПЗ.

Публікації автора:

  1. Короткий В.М., Сидоренко Р.А., Пушкарьов В.В. Стрип-тест у діагностиці гострого та хронічного панкреатиту.// Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика. Випуск 10. Книга 4. Київ, 2001.С. 522.

  2. Сидоренко Р.А. Принципы диагностики связи кисты поджелудочной железы при хроническом панкреатите // Вестник неотложной и восстановительной медицины.2002. Т.3..№3.-С. 468-470.

  3. Короткий В.М., Колосович І.В., Спіцин Р.Ю, Сидоренко Р.А., Циганок А.М. Міні-інвазивні втручання в хірургічному лікуванні біліарного панкреатиту// Шпитальна хірургія.2005.№2(додаток).С.2831.

  4. Короткий В.М., Колосович І.В., Сидоренко Р.А. Обґрунтування тактики хірургічного лікування хворих на хронічний панкреатит, яка спрямована на збереження функції підшлункової залози// Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика. Випуск 14. Книга 1. Київ, 2005.С. 3339.

  5. Деклараційний патент на винахід № 54331А Україна, G01N33/53 Спосіб діагностики зв’язку кісти підшлункової залози з її протоковою системою при хронічному панкреатиті/ В.М Короткий, Р.А.Сидоренко 2002086911; Заявл. 21.08.2002; Опубл. 17.02.2003, Бюл.№2.

  6. Деклараційний патент на винахід № 56749А Україна, A61M1/00 Пристрій для зовнішнього дренування кісти підшлункової залози/ В.М Короткий, Р.А.Сидоренко 2002087087; Заявл. 30.08.2002; Опубл. 15.05.2003, Бюл.№5.

  7. Деклараційний патент на винахід № 63663А Україна, A61B17/00 Спосіб лікування кісти голівки підшлункової залози при хронічному панкреатиті/ В.М Короткий, Р.А.Сидоренко 2003054624; Заявл. 22.05.2003; Опубл. 15.01.2004, Бюл. №1 .

  1. Короткий В.М., Безродний Б.Г., Сидоренко Р.А. Хирургическое лечение наружного панкреатического свища.//Клінічна хірургія. 2002.№ 5-6.С. 40.

  2. Короткий В.М., Сидоренко Р.А. Выбор способа операции при кистозных поражениях поджелудочной железы при хроническом панкреатите.// Нові технології в хірургії. Матеріали конференції. Київ, 2002 –С. 101-103.

  3. Короткий В.М, Сидоренко Р.А. Хирургическое лечение кисты поджелудочной железы при хроническом панкреатите.// Клінічна хірургія. 2003.№ 1 С 48.

  4. Короткий В. Н., Колосович І.В, Безродний Б.Г., Спицин Р.Ю., Сидоренко Р.А., Опарін С.О., Мірошниченко М.О., Ганоль І.В. Травма підшлункової залози: сучасні питання діагностики та лікування//Матеріали науково-практичної конференції ”Актуальні питання торакоабдомінальної хірургії”. Харківська медична школа.2005.№2.1.С. 4144.