Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Новицький Валерій Борисович. Обґрунтування вибору комплексу гігієнічних та остеотропних засобів при внутрішньокістковій дентальній імплантації : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2008.



Анотація до роботи:

Новицький В.Б. Обґрунтування вибору комплексу гігієнічних та остеотропних засобів при внутрішньокістковій дентальній імплантації.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.22 - стоматологія. Національна медична академія ім. П.Л.Шупика МОЗ України, м. Київ, 2008

У дисертаційній роботі представлено теоретичне й експериментально-клінічне обґрунтування нового методу прискорення остеоінтеграції дентальних імплантатів і профілактики ускладнень у післяімплантаційному періоді шляхом цілеспрямованого застосування комплексу гігієнічних і остеопротекторних засобів.

Уперше науково обґрунтовано і розроблено новий методичний підхід щодо догляду за ротовою порожниною й застосування остеотропної терапії в осіб з дентальними імплантатами, що складається з 4-х етапів: перед імплантацією, у післяопераційний період, на етапі фіксації тимчасового зубного протеза і після фіксації в порожнині рота пацієнта остаточної його конструкції.

Обґрунтовано та запропоновано для застосування в період остеоінтеграції дентальних імплантатів комплекс засобів з остеотропними властивостями: полімінеральний комплекс «Остеовіт», основними складовими якого є цитрат кальцію, сульфат цинку, вітамін Д3 і соєвий екстракт та розроблена зубна паста «Гарант», що до її складу як остеопротектор залучено гідроксіапатит і сульфат магнію. Для обробки знімних зубних протезів розроблений дезінфікуючий склад «Протедез».

Клінічні дослідження показали, що застосування розробленого комплексу сприяє прискоренню остеоінтеграції імплантатів, зменшує інтенсивність деструктивних змін в альвеолярній кістці й знижує ризик розвитку периімплантитів.

У дисертації відображено теоретичне обґрунтування проведених експериментальних і клінічних досліджень та запропоновано нове вирішення актуального наукового завдання стоматології, а саме – посилення остеоінтеграції дентальних імплантатів та профілактики ускладнень у післяопераційному періоді шляхом скерованого застосування комплексу гігієнічних і остеопротекторних засобів.

1. Встановлено, що розвитку навколоімплантатних ускладнень сприяють незадовільний гігієнічний стан ротової порожнини (у 70% випадків) і зниження функціональної активності слинних залоз (30,8%). Ускладнення, які представляють собою загрозу відторгнення імплантатів, сягають 5,3%. При цьому підвищення протеолітичної активності ротової рідини за умови одночасного зниження у ній концентрації кальцію є прогностичним показником розвитку деструктивних змін у зоні кістка-імплантат.

2. Розроблено й вперше запропоновано для застосовування у дентальній імплантології нову зубну пасту з остеопротекторними властивостями „Гарант”, яка містить гідроксіапатит біологічний (остеоапатит), сульфат магнію і екстракт календули.

3. На підставі радіоізотопних та патоморфологічних досліджень встановлено, що застосування лікувально-профілактичного комплексу: зубної пасти „Гарант” і „Остеовіту” – у тварин з введеними імплантатами сприяє інтенсифікації мінерального обміну у зоні репаративної регенерації.

4. Обґрунтовано комплекс лікувально-профілактичних заходів для осіб з дентальними імплантатами на підставі залучення до раціональної індивідуальної та професійної гігієни засобу спрямованої остеопротекторної дії (полімінеральний комплекс „Остеовіт”, який містить соєвий екстракт, цитрат кальцію, сульфат цинку, вітамін Д3 й зубну пасту „Гарант”), що є скерованим заходом, налаштованим на запобігання навколоімплантатних ускладнень та посилення остеоінтеграції дентальних імплантатів. Наслідками клінічних випробувань доведено його спроможність щодо сприяння посиленню остеоінтеграції детальних імплантатів, зниженню інтенсивності деструктивних змін у альвеолярній кістці за 6 місяців згодом після імплантації більш як на 30% щодо осіб групи порівняння і зменшує ризик розвитку навколоімплантатних ускладнень у 1,5 разу.

5. Опрацьовано склад для дезинфікуючої обробки умовно знімних протезів з опорою на імплантати „Протедез”, який містить компоненти налаштованої антимікробної й миючої дії, а також спроможні розчинювати органічні відкладення. Дотримування рекомендованої регулярної дезинфікуючої обробки знімних протезів, що спираються на імплантати, сприяє поліпшенню стану навколоімплантатних тканин й підвищенню загального рівню гігієни ротової порожнини на 27%, а також зниженню інтенсивності запального процесу навколо опірних імплантатів (проба Шилера-Писарева 1,35±0,12 проти 1,74±0,15) – у осіб без обробки знімних протезів.

Публікації автора:

1.Новицкий В.Б., Подорожная Р.П., Кнава О.Э. Влияние использования БАД “Остеовит” и зубной пасты “Гарант-2” на включение 45Са в минерализованные ткани зубов крыс // Вісник стоматології. – 2005. – № 3. – С. 56-58.

Участь здобувача полягає в проведенні експерименту, статистичній обробці даних, аналізі та узагальненні результатів дослідження.

2. Подорожная Р. П., Новицкий В. Б., Кнава О. Э. Исследование влияния титанового имплантата на обмен радиоактивного кальция в нижней челюсти и резцах животных// Вісник стоматології. – 2006. – № 1. – С. 18-20.

Участь здобувача полягає в проведенні експерименту, статистичній обробці даних, аналізі та узагальненні результатів дослідження, написанні статті.

3. Новицкий В.Б. Антимикробная эффективность состава для ухода за съемными зубными протезами// Вісник стоматології .-2000.-№5.-С.209.

4 Терешина Т.П., Маслов А.В., В.Б.Новицкий Уход за съемными зубными протезами //Вісник стоматології.-2002.-№4.-С.111 -113.

Участь здобувача полягає в проведенні клінічних досліджень, статистичній обробці даних, аналізі та узагальненні результатів дослідження.

5. Новицкий В.Б. Эффективность рациональной гигиены полости рта и применения остеотропных средств в период остеоинтеграции дентальных имплантатов// Вісник стоматології -2006.-№3.-С.59-62.

6.Новицкий В.Б., Терешина Т.П. Прогнастическое значение изменения некоторых биохимических показателей ротовой жидкости при угрозе отторжения титановых имплантатов// Вісник стоматології -2006.-№2.-С.77.

Участь здобувача полягає в наборі клінічного матеріалу, проведенні клініко-лабораторних досліджень, статистичній обробці даних та написанні статті.

7.Деклараційний патент №7766 U, МПК А61К7/16/ Косенко К.М., Терешина Т.П., Аншукова О. І., Новицький В.Б. Іванченко Л.А.; Заявлено 21.10.2004; Опубл.15.07.2005.-Бюл. №7.