Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Внутрішні хвороби


Петрушов Андрій Васильович. Оптимізація лікування хворих на виразкову хворобу в поєднанні з ішемічною хворобою серця в умовах надлишку фторидів в оточуючому середовищі. : Дис... канд. наук: 14.01.02 - 2004.



Анотація до роботи:

Петрушов А.В. Оптимізація лікування хворих на виразкову хворобу в поєднанні з ішемічною хворобою серця в умовах надлишку фторидів в оточуючому середовищі. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби. – Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, м. Сімферополь, 2004.

Дисертація присвячена питанням вивчення впливу надлишку фторидів оточуючого середовища на клінічний перебіг, особливості змін мікроциркуляції, реологічних властивостей крові, перекисного окислення ліпідів, антиоксидантного захисту, патоморфологічних змін слизової гастродуоденальної зони у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки в поєднані з ішемічною хворобою серця та вдосконаленню комплексної терапії цих хворих. Встановлене погіршення мікроциркуляції, в’язкості крові, підвищення показників перекисного окислення ліпідів, зниження антиоксидантного захисту у хворих. а також переважання атрофічних, атрофічно-гіперпластичних та метапластичних процесів у слизовій гастродуоденальної зони.

Доведена патогенетична доцільність та клінічна ефективність застосування на фоні традиційної антихелікобактерної та антиангінальної терапії регулятору метаболізму мілдронату та антиоксидантного вітамінного комплексу “Тріовіт” з метою корекції порушень мікроциркуляції, реологічних властивостей крові та антиоксидантного захисту у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки в поєднанні з ішемічною хворобою серця в умовах надлишку фторидів.

В дисертації наведене узагальнення особливостей патогенезу та перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у поєднанні з ішемічною хворобою серця в умовах дії шкідливих факторів оточуючого середовища, а саме, надлишку фторидів, та нове вирішення задачі оптимізації лікування хворих з використанням препаратів метаболічної дії та антиоксидантів.

1. У хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки у поєднанні з ішемічною хворобою серця, які проживають в місцевостях з надлишком фторидів у питній воді, спостерігається підвищення вмісту фтору в крові та сечі відповідно у 3 та 3,7 разів в порівнянні з показниками здорових осіб.

2. У хворих з підвищеним вмістом фтору в організмі поєднання виразкової хвороби з ішемічною хворобою серця призводить до більш тяжкого перебігу захворювання, а саме: збільшується частота та виразність диспепсичного синдрому на 80 %, у 2,5 рази зростає частота стенозів воротаря, збільшуються процеси атрофії поряд з метаплазією та гіперплазією слизової гастродуоденальної зони, спостерігаються порушення мікроциркуляції зі збільшенням кон’юнктивального показника на 71 %, підвищуються показники в’язкості крові на рівні судин мікроциркуляторного русла на 20 %, активується перекисне окислення ліпідів зі збільшенням концентрації малонового діальдегіду на 23 % при незмінних показниках активності системи антиоксидантного захисту.

3. У хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки у поєднанні з ішемічною хворобою серця надлишок фторидів в організмі призводить до збільшення вдвічі частоти диспепсичного синдрому, зростання на 29 % частоти атрофічних та гіперпластичних зміни слизової гастродуоденальної зони на фоні виразних мікроциркуляторних розладів у вигляді периваскулярного склерозу судин, внутрішньосудинної агрегації (у 59 % хворих) та мікрокрововиливів (у 25 % хворих), збільшення кон’юнктивального показника у хворих на 22 %, зниження антиоксидантного захисту – активність каталази зменшується на 16 %.

4. Лікування хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки у поєднанні з ішемічною хворобою серця з використанням стимулятора метаболічних процесів мілдронату та антиоксидантного вітамінного комплексу “Тріовіт” призводить до зникнення больового синдрому протягом перших 3–4-х діб лікування у 85 % та диспепсичного синдрому у 77 % хворих, зниження функціональних класів стенокардії у 80 % та недостатності кровообігу у 77 %, покращення мікроциркуляції (кон’юнктивальний показник зменшувався на 62 %), зменшення в’язкості крові, посилення антиоксидантного захисту (активність каталази зростала на 23 %, супероксиддисмутази – на 25 %).

5. Включення до схеми лікування хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки у поєднанні з ішемічною хворобою серця регуляторів метаболічних процесів та антиоксидантних вітамінних комплексів є патогенетично обумовленим та доцільним, оскільки поліпшує клінічний перебіг обох захворювань, сприяє покращенню мікроциркуляції, реологічних властивостей крові, зменшенню процесів перекисного окислення ліпідів та підвищенню активності ферментів антиоксидантного захисту, знижує частоту рецидивів захворювання, зменшує тривалість стаціонарного лікування хворих в середньому на 2 доби та скорочує строки рубцювання виразок на 21 %.

Публікації автора:

1. Петрушов А.В. Мілдронат і “Тріовіт” – коректори мікроциркуляції та перекисного окислення ліпідів у хворих на виразкову хворобу в поєднанні з ішемічною хворобою серця // Проблеми екології та медицини. – 2003. – Т. 7, № 3-4. – С. 45-48.

2. Петрушов А.В. Деякі аспекти порушень мікроциркуляції у хворих на виразкову хворобу на фоні серцево-судинної патології // Гастроентерологія: Міжвідомчий збірник. – Дніпропетровськ, 2003. – Вип. 34. – С. 223-228.

3. Петрушов А.В. Особливості клініки , мікроциркуляції, в’язкості крові та їх корекція у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки в поєднанні з ішемічною хворобою серця в умовах надлишку фторидів // Проблеми екології та медицини. – 2004. – Т. 8, № 1-2. – С. 39-44.

4. Герасименко Н.Д., Дігтяр Н.І., Петрушов А.В., Кайдашев І.П., Расін М.С. Особливості перебігу пептичної виразки в умовах надлишку фторидів та поєднання з ішемічною хворобою серця і методи корекції // Матеріали XV з’їзду терапевтів України. – Київ, 2004. – С. 148-149. (Здобувач провів клінічний відбір та обстеження хворих, аналіз та статистичну обробку матеріалу).

5. Петрушов А.В. Порушення мікроциркуляції та їх корекція у хворих на виразкову хворобу в поєднанні з ішемічною хворобою серця // Матеріали доповідей Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, молодих вчених та лікарів-інтернів, присвяченої 80-річчю заснування кафедри внутрішніх хвороб стоматологічного факультету Української медичної стоматологічної академії “Актуальні питання взаємозв’язку патології внутрішніх органів і зубо-щелепної системи та слизової оболонки ротової порожнини”. – Полтава, 2003. – С. 18-19.

6. Патент України на винахід № 59284 А, Україна, А61В 5/00 “Спосіб прогнозування перебігу виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки” / Петрушов А.В., Кайдашев І.П., Расін М.С. – Заявка № 20021210492.; Заявл. 12.12.2002 р.: опубл. 15.08.2003 р. Бюл. № 8.

7. Патент України на винахід № 60491 А, Україна, А61Р 9/00 “Спосіб лікування ішемічної хвороби серця в поєднанні з виразковою хворобою шлунку і дванадцятипалої кишки” / Петрушов А.В., Расін М.С. – Заявка № 2002108172; Заявл. 15.10.2002 р.: опубл. 15.10.2003 р. Бюл. № 10.