Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка та управління народним господарством


Сейдаметова Лейля Діляверівна. Оптимізація організаційно-економічного механізму управління інвестиціями в житловому будівництві : Дис... канд. наук: 08.00.04 - 2008.



Анотація до роботи:

Сейдаметова Л. Д. Оптимізація організаційно-економічного механізму управління інвестиціями в житлове будівництво. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (економіка будівництва). – Харків: Харківська національна академія міського господарства, 2008.

У роботі проаналізовано соціально-економічні та політичні завдання Програми розселення та облаштування депортованих народів, обґрунтовано необхідність оптимізації організаційно-економічного механізму управління інвестиціями у житловому будівництві. Досліджені теоретичні у методичні основи інвестиційних процесів в будівництві житла для репатріантів. Обґрунтовані методичні основи дослідження організаційно-економічного механізму та оптимізації інвестиційного процесу в житловому будівництві за Програмою розселення та облаштування депортованих народів в АРК. Проведено аналіз сучасного стану, проблем розвитку і реалізації інвестиційних проектів в будівництві житла для репатріантів. Розроблено алгоритм і запропоновано інтегральні показники оцінки інвестиційних проектів у сфері житлового будівництва. Розроблено організаційно-економічний механізм, концепцію та Програму іпотечного кредитування житла для репатріантів, оптимізаційні моделі інвестиційного механізму і стратегія ефективного управління інвестиційними ресурсами в житловому будівництві.

У дисертації вирішена проблема оптимізації організаційно-економічного механізму управління інвестиціями в житловому будівництві. Результати проведених досліджень дають можливість зробити наступні висновки і пропозиції теоретичного й прикладного характеру:

  1. За результатами аналізу теоретичних підходів до визначення інвестиційного механізму запропоновано нове тлумачення концепції організаційно-економічного механізму управління інвестиціями як комплексу заходів організаційного, фінансового та економічного характеру, що при створенні ефективної інвестиційної стратегії забезпечують зростання соціально-економічного ефекту та створення умов для нарощування внутрішніх інвестицій.

  2. За результатами аналізу Програми розселення та облаштування депортованих народів в АРК розроблені принципи формування організаційно-економічного механізму управління інвестиціями в будівництво житла для репатріантів. Вказані принципи передбачають формування портфелю реальних інвестицій на основі відповідної стратегії та оптимізацію використання інвестиційних коштів із застосуванням системи критеріїв їх ефективності. Практична реалізація розроблених принципів дозволяє забезпечити своєчасність надходження та оптимальність розподілу інвестиційних коштів, а також суттєво підвищити ефективність їх використання та досягти соціального ефекту.

  3. На основі аналізу динаміки абсолютних і відносних показників, що характеризують динаміку інвестицій у житлове будівництво, та обсягів введеного в експлуатацію житла виявлено, що освоєння інвестицій здійснювалося неефективно, що призвело до значного зростання кількості об'єктів незавершеного будівництва і затягування виконання Програми.

  4. З метою обґрунтування вибору пріоритетних об’єктів інвестування розроблено алгоритм розрахунку економічної ефективності інвестиційного проекту з урахуванням таких критеріїв, як мінімізація терміну окупності проектів та максимізація обсягів введеного в експлуатацію житла. Практична реалізація вказаного алгоритму забезпечує значне підвищення ефективності освоєння інвестицій та досягнення соціального ефекту за рахунок збільшення забезпечених житлом репатріантів. Для визначення терміну окупності інвестиційних проектів запропонована система інтегральних показників оцінки на основі перспективної оцінки майбутніх ризиків проекту, шляхом визначення середнього коефіцієнта дисконтування.

  5. За результатами аналізу міжнародних проектів забезпечення репатріантів житлом розроблено організаційно-економічний механізм управління інвестиціями в житловому будівництві. Ключовим елементом запропонованого механізму є Програма іпотечного кредитування, що містить перелік завдань та практичних дій, які забезпечать своєчасність фінансування будівництва житла для репатріантів у необхідному обсязі з урахуванням соціально-економічних потреб цієї категорії громадян.

  6. Для вирішення проблеми ефективного розподілу бюджетних коштів по об'єктах житлового будівництва розроблені моделі, що дозволяють оптимізувати обсяг інвестицій в незавершене будівництво (модель 1) і будівництво нового житла (модель 2). Перша з перелічених моделей є результатом удосконалення оптимізаційної моделі Хоррарда-Дамера і передбачає визначення обсягів введення в експлуатацію житла залежно від ступеня готовності об’єктів. Другу модель пропонується застосовувати з метою оптимізації обсягів будівництва нового житла залежно від чисельності репатріантів у розрізі районів Криму. Практичне застосування цих моделей дозволить розробити оптимальний план будівництва житла для репатріантів та досягнення соціального ефекту.