Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні матеріали та вироби


Піщева Тетяна Іванівна. Оптимізація реологічних та експлуатаційних властивостей спеціальних штукатурних розчинів із сухих сумішей. : Дис... канд. наук: 05.23.05 - 2002.



Анотація до роботи:

Піщева Т.І. Оптимізація реологічних та експлуатаційних властивостей спеціальних штукатурних розчинів із сухих сумішей. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.23.05 - Будівельні матеріали та вироби. – Одеська державна академія будівництва й архітектури. Одеса, 2002.

Дисертація присвячена оптимізації експлуатаційних властивостей композицій із сухих сумішей для ремонтно-оздоблювальних покрить бетонних поверхонь з урахуванням поліпшення реологічних показників і зниженою витратою полімерного редиспергуючого додатку. В результаті проведення експериментальної оцінки параметрів якості затверділих розчинів із сухих сумішей, їхнього експериментально-статистичного моделювання і рішення багатокритеріальних рецептурних задач по моделям запропоновані склади розчинів для покриття бетонних поверхонь споруджень з поліпшеними в 1.3 – 2 рази експлуатаційними властивостями (адгезія, морозостійкість) у порівнянні з базовими складами. З урахуванням результатів моделювання й обчислювальних експериментів у багатокритеріальної задачі вибору матеріалу для спеціальних ремонтних робіт визначена область раціональних складів спеціалізованих сухих будівельних сумішей для ремонтно-оздоблювальних робіт бетонних поверхонь.

Результати роботи застосовані при випуску модифікованих сухих сумішей на одному з заводів України.

1. При ремонті і зовнішній обробці бетонних і залізобетонних конструкцій, зокрема при масовому ремонті фасадів будинків, для збільшення довговічності поверхні і збільшення міжремонтного періоду доцільно використовувати цементно-піщані композити, модифіковані домішками на основі полімерів вінілового ефіру у виді редиспергованого порошку, що дозволяє розширити масове виробництво спеціальних сухих будівельних сумішей.

2. Результати натурного експерименту, моделювання й обчислювального експерименту з комплексом моделей показали, що корисний досить широкий діапазон складів модифікованих цементно-піщаних композитів; зокрема, для обробки і ремонту бетонних поверхонь фасадів оптимальні по морозостійкості, капілярному підсмоктуванню і адгезії до бетону композити, що містять (на 100 масових частин цементу) до 10 м.ч. полівінілацетату у вигляді редиспергуючого порошку при обов'язковому введенні не менш 20% від маси піску тонкомолотого наповнювача.

3. По математичним моделям кривих течій технологічних сумішей розраховані реологічні показники, що характеризують ефективну в'язкість, темп руйнування структури при зрушених деформаціях і збільшення витрати енергії на перемішування при зниженні ефективної в'язкості на два порядки, а також показники тиксотропії сумішей. На основі комплекса багатофакторних моделей проаналізовано вплив основних компонентів на реологічні властивості модифікованих сумішей і показано, що редисперговані домішки в сполученні з метілцеллюлозою мають великі можливості для регулювання структуроутворення композитів у широкому діапазоні в'яжучих і заповнювачів.

4. Комплекс ЕС-моделей описує спільний і індивідуальний вплив кількості редиспергованого порошку і тонкомеленого наповнювача при різному вмісті в'яжучого на абсолютні і відносні значення показників якості цементно-піщаних композиційних матеріалів; цей комплекс дозволяє керувати рівнями меж міцності, адгезії, морозостійкості та інших загальнобудівельних і спеціальних властивостей ремонтних і оздоблювальних цементно-піщаних композицій з модифікованих сухих сумішей. Водопоглинання модифікованого штукатурного розчину знижується по мірі збільшення кількості редиспергованої домішки, а співвідношення між крупним і кварцовим наповнювачем П:Н = 1:1 є оптимальним для росту міцності розчину, що контактує з водою.

5. Найкращі умови для зниження капілярного підсмоктування досягаються в дуже вузькому діапазоні концентрацій Віннапаса (11...12 м.ч. на 100 м.ч. цементу, або в дозуванні 2,5...2,7 %). Вибір раціонального співвідношення між звичайним піском і тонкодисперсним дозволяє не тільки зменшити капілярне підсмоктування, але сприяє підвищенню ефективності полімерної домішки.

6. Проведені дослідження показали, що введення редиспергованої порошкоподібної домішки в концентрації 10…12 м.ч. і оптимальної кількості (20…40%) кварцового меленого наповнювача, підвищують морозостійкість штукатурних розчинів. Залежності втрати маси від кількості циклів заморожування і відтаювання описані поліномами третього ступеня, що дозволило розрахувати п'ять критеріїв, які характеризують зміну маси і міцності матеріалу.

7. Пропозиції по складах модифікованих композицій для ремонту й обробки бетонних і залізобетонних поверхонь, зокрема фасадів будинків, враховані при складанні технічних умов на сухі суміші і випробувані при випуску дослідно-промислової партії продукції на одному з заводів сухих сумішей.

Основні положення дисертації викладено в працях

  1. Вознесенський В.А., Ляшенко Т.В., Піщева Т.І. Аналіз реологічних показників вапняно-цементних композицій з добавкою редиспергуючих порошків полімерів вінілового ефіру // Вісник ДДАБА “Композиційні матеріали для будівництва”. – Макїївка: Вид-во ДДАБА. – 1999. -№ 2 (16). –З.69-73.

  2. Методи комп'ютерного матеріалознавства при аналізі впливу складу композиції на її реологічни параметри / В.А.Вознесенський, Т.В.Ляшенко, Т.І.Піщева, Я.Іванов // Обробка дисперсних матеріалів і середовищ, випуск № 9. – Одеса: НПО «Вотум», 1999. –З.228-237.

  3. Аналіз реологічних параметрів полімерцементних композицій для оздоблювальних, ремонтних і спеціальних робіт / Я.Іванов, В.Стоянов, Т.І.Піщева, Попов О., Довгань П.// Науковий вісник будівництва, випуск 7. – Харьків: ХДТУБА, 1999. –З.271-277.

  4. Цементно-піщані композити, армовані полімерною фіброю і модифіковані полімерами вінілового ефіру / С.А.Кровяков, О.А.Попов, Т.І.Піщева, Довгань П.М., Берчатов А.М. // Вісник ДДАБА “Композиційні матеріали для будівництва”, випуск 2(22). – Макіївка: ДДАБА, 2000. -З.152-155.

  5. Ivanov Ya., Pishcheva T. Evaluation of the influence of polimer-cement composition on the thixotropy // Proceedings of the Balkan Seminar on Rheology and 8th National Rheology Workshop. -Sofia, 2000. –P.270-273.

  6. Використання методу Монте-Карло при аналізі взаємозв'язку між полями реологічних показників композицій для опоряджувальних робіт / Т.В.Ляшенко, В.А.Вознесенський, Т.І.Піщева, Я.Іванов. // Вісник ОДАБА, випуск № 3. – Одеса: ВМК “Місто майстрів”, 2001. -З.57-64.

  7. On the use of Monte Carlo Methods for the Analysis of the Interrelation Between the Rheological Characteristics of Finishing Composites / T.Lyashenko, V.Voznesensky, Ya,Ivanov, T.Pishcheva // Proceedings of the Balkan Seminar on Rheology and 9th National Rheology Workshop. –Sofia, 2001. –P.

Особистий внесок автора у роботах [1-7] – проведення експериментальних робіт, побудова математичних моделей реологічних і фізико-механічних властивостей і їхня інтерпретація.

  1. Піщева Т.І. Оптимізація технологічних і експлуатаційних властивостей спеціальних штукатурок на основі сухих сумішей // Моделювання й оптимізація в матеріалознавстві (МОК'40). – Одеса: Астропринт, 2001. –З.50-51.