Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Розуменко Олександр Павлович. Оптимізація умов остеоінтеграції при внутрішньокістковій імплантації з застосуванням препарату соєвих ізофлавонів : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2007.



Анотація до роботи:

Розуменко О.П. Оптимізація умов остеоінтеграції при внутрішньокістковій імплантації з застосуванням препарату соєвих ізофлавонів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 – стоматологія. Інститут стоматології АМН України, Одеса, 2006.

Робота присвячена розробці та обгрунтуванню застосування спеціального остеотропного засобу для покращення умов остеоінтеграції при внутрішньокістковій дентальній імплантації і профілактики ускладнень, що виникають при протезуванні на імплантатах.

Розроблено комплексний остеотропний засіб „Остеовіт”, до складу якого входять: соєві ізофлавони, кальцію цитрат, цинка сульфат, вітаміни D3 і С, лецитин. Підтверджені його остеотропні властивості в експерименті на тваринах і в клінічних дослідженнях у хворих. Морфологічними й гістохімічними дослідженнями тканин навколо імплантату показана спроможність препарату позитивно впливати на процес остеоінтеграції при дентальній імплантації.

Встановлено, що застосування розробленого засобу за запропонованою схемою істотно знижує кількість ускладнень, які виникають у хворих після операції імплантації та протезуванні на імплантатах в найближчі та віддалені терміни спостережень.

У дисертаційній роботі представлено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуального наукового завдання, що полягає в підвищенні ефективності ортопедичного лікування хворих з дефектами зубних рядів шляхом розробки й застосування спеціального остеотропного засобу для покращення умов остеоінтеграції при внутрішньокістковій імплантації і профілактики ускладнень, що виникають при протезуванні на імплантатах.

1. Розроблено та опрацьовано в експерименті і клініці новий остеотропний засіб „Остеовіт”, що містить соєві ізофлавони, кальцію цитрат, цинка сульфат, вітамін D3, аскорбинову кислоту, лецитин соняшниковий. На підставі експериментально-клінічних досліджень визначені лікувально-профілактичні дози та схеми призначення засобу при дентальній імплантації і при протезуванні на імплантатах.

2. В експерименті у щурів встановлено, що застосування "Остеовіта" викликає зріст активності лужної фосфатази в стегновій кістці й у сироватці крові (р<0,05) і знижує активність кислої фосфатази й катепсина D (р<0,05) у стегновій кістці, на підставі чого можна судити про вплив препарату на процес ремоделювання кісткової тканини шляхом посилення процесу формування кістки й уповільнення остеорезорбції.

3. Виявлено, що розроблений препарат на основі соєвих ізофлавонів бере участь у регуляції кальцієвого обміну, підсилює мобілізацію кальцію в кісткову тканину, про що свідчить достовірне зниження рівня кальцію в крові (р<0,05) поряд зі збільшенням мінеральної щільності стегнової кістки (р<0,05).

4. В експерименті у щурів показано, що дентальна імплантація призводить до виражених змін метаболізму кісткової тканини навколо імплантату: підсилюється резорбція кістки за рахунок підвищення активності остеокластів, про що свідчить зростання активності кислої фосфатази (р<0,05), і розпаду білкового матрикса, на що вказує зріст активності катепсина D і вмісту білка (р<0,05), а також знижується ступінь мінералізації кістки, що підтверджується зменшенням вмісту кальцію й фосфору. Застосування "Остеовіта" не тільки нівелює негативні зміни в кістці, викликані постановкою імплантату, але й створює оптимальні умови для остеоінтеграції, активізуючи остеогенез навколо імплантату, про що свідчить збільшення активності лужної фосфатази (р<0,05).

5. Морфологічними й гістохімічними дослідженнями тканин навколо імплантату підтверджено позитивний вплив "Остеовіта" на процес остеоінтеграції, що проявляється збільшенням проліферативних процесів у тканинах і прискоренням строків утворення зрілої кісткової тканини навколо імплантату, а також зменшенням дегенеративних процесів у віддалених від місця імплантації тканинах нижньої щелепи.

6. Установлені адаптогенні, протизапальні й мембранотропні властивості "Остеовіта", про що свідчить нормалізація рівня салівації, рН і ферментативної активності ротової рідини, зниження запальної реакції м’яких тканин навколо імплантатів (за пробою Шиллера-Писарева) у хворих в різні терміни після імплантації і протезування на імплантатах.

7. Встановлено, що застосування розробленого засобу за запропонованою схемою істотно знижує кількість ускладнень, які виникають у хворих після операції імплантації та протезуванні на імплантатах в найближчі та віддалені терміни спостережень, а саме зменшує рухомість головок імплантатів (через 6 місяців після імплантації на 15,2%; через 12 міс. після протезування на 7,3%), ступінь атрофії альвеолярного гребеня (через 6 міс. після імплантації в 1,9 рази), кількість рентгенологічних ознак погіршення стану кісткової тканини навколо імплантатів.

Публікації автора:

1. Чулак Л.Д., Розуменко А.П., Левицкий А.П. Влияние остеогена на биохимические показатели кости нижней челюсти крыс после введения имплантата // Вісник стоматології. – 2001. - № 2. – С. 4-6. Здобувачу належить проведення експериментальних досліджень на тваринах, статистична обробка та аналіз результатів, написання статті.

2. Левицький А.П., Чулак Л.Д., Розуменко О.П. Остеотропні властивості харчового додатка „Остеоген" // Одеський медичний журнал. – 2002. - № 1 (69). – С. 10-11. Участь дисертанта полягає в проведенні експериментальних досліджень на тваринах, аналізі результатів, написанні статті.

3. Розуменко А.П., Чулак Л.Д., Левицкий А.П. Адаптационно-трофические свойства препарата «Остеоген» при дентальной имплантации в клинике // Вісник стоматології. – 2002. - № 3. – С. 30-31. Дисертантом проведено клінічне обстеження та лікування хворих, збір ротової рідини для лабораторних аналізів, статистична обробка і аналіз результатів дослідження, написання статті.

4. Чулак Л.Д., Розуменко О.П., Шутурмінський В.Г. Розробка методу профілактики локальної атрофії альвеолярного відростка щелеп при протезуванні дентальними імплантатами // Вісник стоматології. – 2006. - № 2. – С. 81-85. Участь дисертанта полягає в проведенні експериментальних і клінічних досліджень, розробці комплексного остеотропного засобу, аналізі результатів, написанні статті.

5. Чулак Л.Д., Левицкий А.П., Розуменко А.П. Применение Остеогена при имплантации титановых имплантатов в эксперименте // Вопросы эксперим. и клинич. стоматологии: Сб. науч. тр. ХГМУ. – 2004. – Вып. 7. – С. 78-79. Дисертантом проведено експериментальні дослідження, статистичну обробку і аналіз результатів дослідження, написання статті.

6. Деклараційний патент на винахід № 68907 А, Україна, МПК 7 А61Р19/00. Засіб для стимулювання остеогенезу / Левицький А.П., Макаренко О.А., Розуменко О.П., Кірічек О.В., Ходаков І.В., Джафар Малек Галеб. – № 20031110354; Заяв. 17.11.2003; Опубл. 16.08.2004. – Бюл. № 8. Участь здобувача в розробці рецептури нового засобу, експериментально-клінічному обгрунтуванні його застосування, оформленні патентної документації.

7. Деклараційний патент на корисну модель № 4670, Україна, МПК 7 А61С8/00. Спосіб підготовки протезного ложа перед протезуванням дефектів зубних рядів / Чулак Л.Д., Левицький А.П., Шутурмінський В.Г., Розуменко О.П. - № 20040806376; Заяв. 02.08.2004; Опубл. 17.01.2005. – Бюл. № 1. Дисертанту належить клінічне обстеження і лікування хворих, участь в розробці нового способу, оформленні патентної документації