Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


107. Звонар Павло Павлович. Оптимізація відновного лікування хворих на інфаркт міокарда, що виник на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії: дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Івано-Франківська держ. медична академія. - Івано-Франківськ, 2005.



Анотація до роботи:

Звонар П. П. Оптимізація відновного лікування хворих на інфаркт міокарда, що виник на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.11 – кардіологія. - Івано-Франківська державна медична академія, Івано-Франківськ, 2005.

Об’єкт – 163 хворих на інфаркт міокарда, що виник на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії та 25 здорових осіб; мета - підвищення ефективності лікування хворих, що перенесли Q-QS інфаркт міокарда на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії, на основі вивчення клініко-патогенетичних закономірностей перебігу відновного періоду, встановлення нових лікувальних ефектів кверцетину, ірбесартану та бетаксололу і розробки підходів до їх застосування у таких хворих; методи - клінічні, лабораторні, інструментальні, імуноферментні; новизна - вивчені особливості перебігу гострого коронарного синдрому та відновного періоду після інфаркту міокарда у хворих із ренопаренхіматозною артеріальною гіпертензією та розроблено діагностично-прогностичний алгоритм ведення таких хворих. Показана можливість підвищення ефективності відновного лікування шляхом застосування в лікувальному комплексі впродовж перших 3-6 місяців відновного періоду повторних курсів кверцетину. Доведена клінічна ефективність терапії з включенням ірбесартану та можливість його поєднання з кверцетином, обґрунтовано клінічну ефективність застосування бетаксололу у таких хворих. Результати - розроблено та апробовано диференційовані схеми медикаментозного забезпечення відновного періоду після інфаркту міокарда на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії, що дає можливість підвищити ефективність лікування, попередити розвиток ускладнень і сприяє скороченню термінів непрацездатності; впроваджено в учбовий процес і практичну медицину; галузь - медицина.

В роботі представлене теоретичне узагальнення і практичне вирішення питання патогенезу, діагностики, прогнозування та підвищення ефективності лікування хворих, які перенесли інфаркт міокарда на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії, що дозволило розробити, апробувати і впровадити в практику охорони здоров’я диференційований підхід до медикаментозного забезпечення відновного лікування таких хворих.

1. Для перебігу гострого інфаркту міокарда та постінфарктного періоду у хворих із супутньою ренопаренхіматозною артеріальною гіпертензією властиве обширне ураження міокарда, виражений резорбційно-некротичний синдром, стійка артеріальна гіпертензія, прогресуюче наростання ознак дилятації лівого шлуночка, високий рівень показників перекисного окислення ліпідів, суттєве пригнічення антиоксидантного захисту, високий ризик розвитку порушень ритму та серцевої недостатності.

2. Ефективне ведення хворих, що перенесли інфаркт міокарда на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії, потребує використання діагностично-прогностичного алгоритму, який включає визначення добової варіабельності артеріального тиску, оцінку чутливості до антигіпертензивних засобів, ступеня оксидантного стресу, функціональної спроможності нирок та функціонального стану серцево-судинної системи в умовах зростаючих фізичних навантажень.

3. Застосування кверцетину у хворих, що перенесли інфаркт міокарда на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії, підвищує клінічну ефективність стандартної терапії за рахунок стримання постінфарктного ремоделювання лівого шлуночка, корекції ліпідного обміну та процесів пероксидації ліпідів, зменшення проявів ендотеліальної дисфункції.

4. Використання кверцетину у поєднанні як з ірбесартаном, так і бетаксололом у складі стандартної терапії хворих, що перенесли інфаркт міокарда на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії, забезпечує підвищення толерантності до фізичних навантажень на всіх етапах відновного лікування та зменшує ризик виникнення ускладнень постінфарктного періоду, а саме повторного інфаркту міокарда, застійної серцевої недостатності, порушень ритму та раптової серцевої смерті.

5. Застосування кверцетину, ірбесартану та бетаксололу у хворих, що перенесли інфаркт міокарда на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії, є безпечним і супроводжується низкою кардіо- та нефропротекторних ефектів.

6. Медикаментозне забезпечення відновного лікування хворих, що перенесли інфаркт міокарда на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії, із застосуванням кверцетину, ірбесартану та бетаксололу за запропонованим алгоритмом дозволяє отримати позитивні як безпосередні, так і віддалені результати лікування, що сприяє ефективній фізичній реабілітації хворих.

Публікації автора:

1. Звонар П.П. Кардіо- та нефропротекторна дія ірбесартану у поєднанні з кверцетином у відновному лікуванні хворих, що перенесли гострі коронарні синдроми на тлі ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії // Галицький лікарський вісник. - 2003. - Т. 10, № 1, частина ІІ. - С. 39 – 40.

2. Вакалюк І.П., Звонар П.П. Застосування бетаксололу у відновному лікуванні хворих, що перенесли інфаркт міокарда на тлі ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії // Вісник Вінницького державного медичного університету. - 2003. - Т.7, № 2/1. - С. 486-487. (Здобувач здійснив підбір хворих, їх клініко-лабораторне обстеження; провів аналіз отриманих результатів, підготував статтю до друку. Співавтором проф. Вакалюком І.П. відредаговані висновки).

3. Звонар П.П. Застосування кверцетину у відновному лікуванні хворих, що перенесли інфаркт міокарда на тлі ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії: оптимізація кардіо- та нефропротекторної терапії // Галицький лікарський вісник. - 2004. - № 4. – С 16-19.

4. Вакалюк І.П., Звонар П.П. Оптимізація відновного лікування хворих, що перенесли інфаркт міокарда на тлі ренопаренхімної артеріальної гіпертензії // Запорожский медицинский журнал. – 2004. - № 5. – С. 28-30. (Здобувачем проведено клініко-лабораторне обстеження пацієнтів, статистичну обробку та аналіз результатів і сформульовано висновки. Співавтор проф. Вакалюк І.П. надав консультації по оформленню статті).

5. Вакалюк І.П., Звонар П.П., Стасюк Л.Б., Юсипчук У.В. Особливості клінічного перебігу інфаркту міокарда у хворих з супутньою артеріальною гіпертензією // Галицький лікарський вісник. - 2000. - Т. 7, №2. - С. 23-26. (Здобувач провів клініко-лабораторне обстеження пацієнтів, статистичну обробку результатів провів обговорення даних. Співавтори: проф. Вакалюк І.П. відкорегував висновки, Стасюк Л.Б. приймала участь у підборі хворих, Юсипчук У.В. допомагала при обстеженні хворих).

6. Вакалюк І.П., Стасюк Л.Б., Звонар П.П., Лібрик О.М. Оцінка антигіпертензивної дії бетаксололу (локрену) в гострих фармакодинамічних тестах у хворих на артеріальну гіпертензію, що перенесли інфаркт міокарда (за даними добового моніторування АТ) // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія “Медицина”. - 2002. - № 18. - С. 140-143. (Здобувач провів клініко-лабораторне обстеження пацієнтів, статистичну обробку і аналіз результатів, підготував статтю до друку. Співавтори: проф. Вакалюк І.П. корегував висновки, Стасюк Л.Б. приймала участь у підборі хворих, Лібрик О.М. приймав участь у проведенні добового моніторування артеріального тиску).

7. Вакалюк І.П., Звонар П.П. Патогенетичні ланки формування постінфарктного серця на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії // Науковий вісник Ужгородського університету, серія “Медицина”. – 2003. - вип. 19. – С. 99-105. (Здобувачем проведено збір матеріалу, аналіз літератури, підготовку статті до друку. Співавтор проф. Вакалюк І.П. надавав консультації з оформлення статті).

8. Zvonar P.P. Features of clinical current myocardial infarction at the patients with accompanying arterial hyptrtension // The 5-th International Medical Students’ and Young Doctors’ Congress. - Katowice (Poland). – 2000. - Р. 26.

9. Вакалюк І., Середюк Н., Звонар П., Стасюк О. Застосування апровелю у хворих, що перенесли Q-інфаркт міокарда на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії // Матеріали VI з’їзду Всеукраїнського лікарського товариства, “Українські медичні вісті”. - 2001. - том.4, № 1. – С. 38. (Здобувач провів клініко-лабораторне обстеження пацієнтів, статистичну обробку та аналіз результатів. Співавтори: проф. Вакалюк І.П. відкорегував висновки, проф. Середюк Н.М. відредагував зміст, Стасюк О.В. приймав участь у підборі хворих).

10. Вакалюк І.П., Звонар П.П. Оптимізація кардіо- та нефропротекторної терапії у відновному періоді після інфаркту міокарда // Матеріали міжнародної науково-методичної конференції “Проблеми післядипломної освіти у класичному університеті та актуальні питання сімейної медицини”. – Ужгород. - 2001. - С. 13. (Участь здобувача полягає у проведенні дослідження, формулюванні мети і висновків. Співавтор проф. Вакалюк І.П. редагував висновки).

11. Вакалюк І.П., Середюк Н.М., Звонар П.П. Стасюк О.В., Стасюк Л.Б. Реалізація кардіопротекторної дії ірбесартану при формуванні постінфарктного серця на фоні гіпертонічної хвороби та ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії // Матеріали об’єднаного пленуму правління наукового товариства кардіологів та асоціації лікарів-інтерністів “Нові напрямки профілактики і лікування ішемічної хвороби серця та артеріальної гіпертензії”. – Київ. – 2001. - С. 178-179. (Здобувач проводив обстеження та лікування пацієнтів РПАГ, статистичну обробку та аналіз результатів. Співавтори: проф. Вакалюк І.П. відкорегував висновки, проф. Середюк Н.М. відредагував зміст, Стасюк О.В. обстежував та аналізував результати лікування хворих на ІМ з гіпертензивною хворобою, Стасюк Л.Б. забезпечила обстеження хворих).

12. Вакалюк І.П., Середюк Н.М., Звонар П.П., Стасюк О.В., Курташ Я.Л., Ткач-Мотуляк О.В., Середюк Р.О. Клініко-патогенетичне обґрунтування метаболічного захисту міокарда при формуванні постінфарктного серця // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю “Клінічна фармакологія метаболічних коректорів та взаємодія ліків в клінічній практиці”. - Вінниця. – 2002. - С. 209-210. (Здобувачем проведено обстеження та лікування хворих з РПАГ, обговорення даних, узагальнено висновки. Співавтори: проф. Вакалюк І.П. відкорегував висновки, проф. Середюк Н.М. відредагував зміст, Стасюк О.В. обстежував хворих з ЕГ, Курташ Я.Л. проводила обстеження і лікування хворих, що приймали кратал, Ткач-Мотуляк О.В. проводила обстеження і лікування хворих, яких лікували рибоксином, Середюк Р.О. забезпечувала обстеження та лікування хворих).

13. Звонар П., Курташ Я. Застосування краталу та кверцетину у відновному періоді після інфаркту міокарда // Матеріали VI міжнародного медичного конгресу студентів і молодих учених. - Тернопіль: Укрмедкнига.– 2002.- С. 25. (Здобувач проводив обстеження пацієнтів, яких лікували кверцетином. Співавтор Курташ Я.Л. проводила обстеження і лікування хворих, що приймали кратал).

14. Вакалюк І.П., Звонар П.П. Ефективність застосування новітніх антигіпертензивних препаратів у відновному лікуванні хворих з перенесеним інфарктом міокарда на тлі ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії // Матеріали науково-практичної конференції молодих вчених із міжнародною участю “Кардіальний, церебральний та периферійний атеросклероз. Актуальні питання діагностики та лікування”. - Івано-Франківськ. - 2003. – С. 6-9. (Здобувач проводив обстеження хворих, аналізував результати, сформулював висновки. Співавтор проф. Вакалюк І.П. відредагував висновки).

15. Звонар П.П. Клименко А.О. Стан пероксидації ліпідів у хворих на ренопарен-хіматозну артеріальну гіпертензію, що перенесли інфаркт міокарда, при застосуванні ірбесартану та бетаксололу у поєднанні з кверцетином // Матеріали Реґіонарної науково-практичної конференції “Артеріальна гіпертензія: виявлення, поширеність, диспансеризація, профілактика та лікування”. - Івано-Франківськ. - 2004. – С. 41-42. (Здобувач проводив обстеження пацієнтів, статистичну обробку та аналіз результатів, сформулював висновки. Співавтор проф. Клименко А.О. допомагав в проведенні дослідження стану ПОЛ та аналізі результатів).

16.Середюк Н.М., Вакалюк І.П., Звонар П.П. Поєднане застосування бетаксололу та кверцетину у відновному лікуванні хворих з перенесеним інфарктом міокарда на тлі ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії // Матеріали VIІ національного конгресу кардіологів України, Дніпропетровськ -21-24 вересня 2004. – С. 257. (Здобувач проводив обстеження хворих, аналіз результатів і формулювання висновків. Співавтори: проф. Середюк Н.М. редагував висновки, проф. Вакалюк І.П. консультував при аналізі одержаних результатів).